Strona główna Kultura Podwórko Nivea przekazane Gminie

Podwórko Nivea przekazane Gminie

2167
32

„Podwórko Nivea” zostało dziś oficjalnie przekazane Gminie Trzemeszno. Na placu przy ul. Piastowskiej gotowe są już wszystkie urządzenia, przewidziane w umowie. Dodatkowo plac wzbogaci się jeszcze o dodatkowe nasadzenia krzewów oraz elementy małej architektury (m.in. ławki) – poinformował wiceburmistrz Dariusz Jankowski.

Dzisiejsze przekazanie nie oznacza jeszcze otwarcia placu dla dzieci. Urząd Miejski Trzemeszna informuje, że ze względu na konieczność zachowania odpowiedniego czasu na zakorzenienie trawy i wiązania betonu, nie będzie można korzystać z urządzeń do 11 grudnia.

Uroczyste otwarcie nastąpi prawdopodobnie wiosną przyszłego roku.

32 KOMENTARZE

 1. Podoba mi się gra w klasy! Super!Mam 50+ i sobie przypomnę skakanie przed blokami.A może ktoś pamięta wylane lodowisko między Piastowską3 a Piastowską 5?To dopiero były czasy!Pozdrawiam serdecznie wszystkich łyżwiaży z tamtego czasu.Ewa, pamiętasz nasze jazdy do 24?Było tak fajnie…

 2. Po co tyle tego piasku, nie mogli zrobić więcej trawy?
  Oczywiście ciesze się że moje dzieci będą mieli nowy plac zabaw, sam głosowałem codziennie aby ten plac zabaw powstał, ale z tym piaskiem przesadzili. Szału nie ma.

 3. Lodowisko pomiędzy blokami robiliśmy my (w tamtych czasach dzieci i młodzież) do dziś pamiętam zamarznięte rękawiczki 🙂 oraz wspaniałą jazdę figurową w wykonaniu (tu powinno być nazwisko ale po tylu latach uciekło)
  Pozdrawiam

  • To państwo G… cudownie tańczyli. Córka może być dumna. Szkoda, że tego niewidziałem – nawet w wyobraźni mi się to podoba. Pozdrawiam!

 4. ogolnie super tylko ta lokalizacja kiepska… miedzy torunska a kopernika zamiast tej siłowni to wlasnie w tym miejscu powinien powstac plac bo na blokach w tym momencie jest zwykły plac zabaw obok podworka nivea…. niepotrzebnie jedno na drugim a tu gdzie siłownia byłoby sprawiedliwiej równiez z tego wzgledu ze dzieci mieszkajace np na kilinskiego czy nawet na mickiewicza mialyby blizej a tak komu sie bedzie chcialo latac przez całe miasto? no ale to gmina decyduje a ze mysla jak mysla to trudno…

  • I tu się mylisz. Lokalizację placu zabawa wybierał inwestor czyli Nivea. To oni decydowali gdzie ma powstać plac zabaw. Mnie osobiście ta lokalizacja się nie podoba ale… „darowanemu koniowi w zęby się nie zagląda”.

   • Mieszkańcu, to nie jest koń darowany, a okupiony przez kilka Pań, które poświęcały sporo swojego prywatnego czasu by to podwórko mogło powstać. Ja jako rodzic serdecznie im dziękuje za tę wytrwałość …

    • A ten dalej swoje że to dzięki kilku pań hahaha co za hipokryta.
     To dzięki tym co głosowali czyli większość mieszkańców całej gminy Trzemeszno zrozum to wreszcie oszoł…e.

 5. Po opiniach widać, że gdyby co tydzień każdemu mieszkańcowi ktoś dawał 100tyś, to się zawsze jakaś grupa idiotów znajdzie i powie, że to troche mało.

  • Marian trzymaj język w gębie,za wartość wysłanych sms spodziewałem się czegoś lepszego.Ile to według ciebie jest warte,a ile będzie wiosną kosztowała pompa przy oficjalnym otwarciu?.

   • Zapytam ponownie: jakie nieprawidłowości zauważył,, obserwator „??? Po prostu jemu się nic nie podoba i to jest chyba jego motto życiowe. Wymyśla bzury, że plac powstał za wysłane sms-y, że jest do bani itp. Nie wiedziałem, że krytykowanie takiego malkontenta jest równoznaczne z (jak to,, ładnie ” napisałeś) włażeniem władzy w d…

 6. Ktoś wspomniał o lokalizacji . Fatalna ! Bliskość garaży , parkingów . Popieram sam pomysł budowy placu zabaw . Miejsce jednak najgorsze z możliwych no chyba , że ktoś lubi wzdychać opary emitowane przez samochody i oglądać popisy pseudo rajdowców . To miasto nie jest bezpieczne . Pełno absurdalnych inwestycji . Jakaś dziwna ,ścieżka rowerowa szczególnie na skrzyużywaniu ul.Kościuszki z 22 Stycznia . Jak ktoś chce zabłysnąć głupkowatymi pomysłami to doskonałe to robi !!!!!!!!
  Zastanówcie się rządzący czy czasami nie pomyliliście profesji .

 7. Proponuję ,,antek,, zabawić się w kierowcę , siadaj za kierownicą busa i skręcaj z centrum miasta na 22 Stycznia .
  Może wówczas coś zobaczysz . Możliwość poprowadzenia ścieżki w bardziej racjonalny i zupełnie bezkolizyjny sposób mógł być przeprowadzony w innym miejscu . Policz ile jest krzyżówek na 22 Styczna i nie sugeruj się jedynie punktem widzenia rowerzysty .

  • Ja rozumiem o co Tobie chodzi i gdzie widzisz problem. Jak bus będzie musiał wjechać na tą ścieżkę to wystarczy się zatrzymać i przepuścić nadjeżdżającego rowerzystę i po problemie… ruch rowerowy tam jest prawie żaden – prędzej w totka trafisz niż spotkasz rowerzystę 😉 wcześniej mogły tam wyjechać samochody. Na temat poprowadzenia ścieżki się nie wypowiadam bo też mi się nie podoba.

 8. Czyli mamy podobne zdanie:-). Zastanawia mnie jedynie fakt , gdyż trzeba brać pod uwagę wszystkie zagrożenia bez względu na to czy ich procent wynosi 100 czy 0,1 . Odpowiedzialnych kierowców w Trzemesznie można szukać jak igły w stoku siana , wystarczy chwila nieuwagi i tragedia gotową . Do łamania prawa o ruchu drogowym dochodzi nimal na każdym kroku . Tak się stało , że kodeks drogowy znam znakomicie . Pozdrowienia 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj