Strona główna Różne Podwodne poszukiwania w Jeziorze Popielewskim

Podwodne poszukiwania w Jeziorze Popielewskim

5475
26

Niedziela była kolejnym dniem poszukiwań, prowadzonych pod kierunkiem dr Katarzyny Podczaski. Tym razem Nurkowa Grupa Poszukiwawcza „NAIADES” pojawiła się w Lubiniu nad Jeziorem Popielewskim.

O poszukiwaniach w Jeziorze Kościelnym pisaliśmy |TUTAJ|.

Podobnie jak tydzień temu, spektakularnych odkryć nie było. Napotkano jednak zatopione łodzie rybackie, sprzęt do połowu ryb (prawdopodobnie kłusowniczy), a także sprawdzono miejsce znane rybakom jako przeszkoda hacząca sieci. Nie była to jednak armata wspomniana w notatce prasowej sprzed ponad stu laty, a sporych rozmiarów, ostro zakończona kłoda.

Blisko brzegu w Lubiniu natrafiono na metalowy przedmiot, być może drzwi, lub coś podobnego o tych rozmiarach. Zagadkowa płyta tkwi dość mocno w dnie, wydobycie jej wymagałoby osobnych działań. Nurkowie nie wykluczają powrotu do Lubinia i podjęcia próby jej wyciągnięcia tym bardziej, że J. Popielewskie uznali za ciekawy akwen, który warto dalej penetrować.

Na powierzchnię wyciągnięto tylko elementy ekwipunku wędkarskiego, rozbity dzbanek i butelkę z tajemniczym trunkiem, prawdopodobnie owocami dzikiej róży zalanymi alkoholem. Uprzedzając pytania, degustacji nie było.

Podobnie jak tydzień temu, nurków wsparli strażacy z OSP Trzemeszno. Tym razem dołączyli również ze swoją łodzią Maksymilian Gajzler Damian Marciniak z Powiatowej Straży Rybackiej w Gnieźnie. Mieszkanki Lubinia ugościły gości kawą.

Zobaczcie interesujące nagranie wideo: |LINK|.

26 KOMENTARZE

 1. Uwaga te drzwi to Wrota Piekieł – NIE OTWIERAC bo wypuscice demony do naszego wymiaru

  Wtedy zobaczyłem dziwną bestię, wyłaniającą się z morza. Miała siedem głów, dziesięć rogów, a na nich—dziesięć koron. Na głowach miała wypisane imiona obrażające Boga. Bestia ta przypominała lamparta, ale miała niedźwiedzie łapy i lwią paszczę. Smok przekazał jej całą swoją moc, tron i wielką władzę.

  Jedna z głów bestii została śmiertelnie raniona, ale rana ta została nagle uleczona. Wtedy cały świat podziwiał bestię i oddawał cześć smokowi, bo to on obdarzył ją taką potęgą. Ludzie oddawali cześć również samej bestii, mówiąc: „Kto może się z nią równać? Kto może stanąć z nią do walki?”.

   • dostalem szczepionke od pis Astra Zenka zaczalem spiewac przez twe oczy zielone az w koncu mnie podlaczyli pod respirator od handlarza bronia fikcyjny i to wszystko za dodrukowane pieniadze gdzie za chwile chlebk po inflacji bedzie kosztowal 10-20 zl
    A a to wszystko obejrzalem jak juz lezalem w szpitalu atlas z 38 palacami Obajtka i ksiadz chodzil po szpitalu co to macał dzieci ale rodzicom siedzacym w 1 lawkach w kosciele to nie przeszkadzalo bo jak rodzice dzieciom tak dzieci ich na stare lata do domu starcow wydadza i zamiast ksiedza opiekunki zrobia im dobrze na stare lata aaaa dzwonil Ryśard Czarnecki ze kaza mu zwrocic ukradzione pieniadze co ta unia niedobra sobie mysli

 2. Wydaje się, że nazwa grupy nurków którzy faktycznie przeprowadzili poszukiwania powinna też być wyróżniona w tekście dla konsekwencji..

  • gruba rybe mozesz spotkac w urzedzie miasta nie zawsze pływa prosto czasami zygzakiem, ostatnio troche w piora obrosla po wydarzeniach karnych zeby imige zmienic, ale wiekszosc rybakow wie co to za ryba i wiedza czym to pachnie z daleka
   – uwaga nie dokarmiac tej ryby

   • Jesteś z tych niedouczonych ludzi, którzy myślą że raki w czystej wodzie siedzą? To jest pewnie amerykaniec, któremu prawie każda woda odpowiada.

    • No popatrz. Człowiek żyje starymi wiadomościami, bo się okazuje, że „nasze” raki zostały w większości wyparte przez amerykańskie, które nie potrzebują czystej wody.
     Pewnie je nam amerykanie zrzucili razem ze stonką 😉

    • Ktoś chciał zabłysnąć, owszem udało się – niedouczeniem i pyszałkowatością…
     Otóż jednak: gdzie raki, tam czysta (tj wolna od chemicznych zanieczyszczeń) woda!

  • Głównie fosforany i inne skarby z tablicy Mendelejewa spływające od wielu lat z okolicznych pół, szamb podłączonych wprost do jeziora, oraz „ekologicznej” hodowli bydła w Lubiniu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj