Strona główna Różne Podrożeją woda i ścieki

Podrożeją woda i ścieki

4954
19

Od jutra zaczną obowiązywać w naszej gminie nowe, wyższe ceny za wodę i odprowadzanie ścieków. Dotychczasowe stawki zostały ustalone w 2018 roku i miały obowiązywać przez 3 lata.

Okres ten został jednak przedłużony, ponieważ na proponowane przez spółkę Remondis Aqua Trzemeszno taryfy nie wyrażał zgody Zarząd Regionalny Wód Polskich w Bydgoszczy. Zatwierdzenie taryf przez ten urząd jest niezbędne do ich wprowadzenia w życie.

Ostatecznie, po kolejnych wnioskach, nowe ceny zostały przyjęte. Mają one obowiązywać przez kolejne 3 lata, a podwyżki będą wprowadzane stopniowo, co 12 miesięcy. Decyzja zawiera łącznie 20 różnych grup taryfowych.

Poniżej podajemy ceny dotyczące bezpośrednio mieszkańców, zarówno domów jednorodzinnych, jak i wielorodzinnych, w kolejności:

Cena dotychczasowa/Cena obowiązująca od jutra przez 12 miesięcy/Cena w okresie 13-24 miesięcy/Cena w okresie 25-26 miesięcy.

Są to stawki brutto za m3.

Woda: 3,37/3,65/3,67/3,74

Ścieki: 8,79/9,50/9,69/9,85

Dodać należy, że dotychczas cena za wodę dla mieszkańców bloków różniła się od pozostałych i wynosiła 3,51 zł. Teraz wszystkie te stawki zostały wyrównane.

Szczegółowe dane zawarte są w decyzji Zarządu Regionalnego Wód Polskich w Bydgoszczy, dostępnej |TUTAJ|.

19 KOMENTARZE

 1. To wytłumaczcie mi coś.miesiecznie przez lato idzie mi kilka m3 wody na podlewanie A dodatkowo doliczone są ścieki za zużyte m3.no ku*wa z jakiej racji.tak się dorabia każdy później. Ścieków nie ma ale płać

  • W Trzemesznie masz burmistrza, który ma bardzo dobre relacje z PO. Także człowieku przestań opowiadać o tym złym PiSie. W Trzemesznie nie rządzi PiS. Burmistrz nie jest pisiorem. Naprawdę tak trudno Tobie to zrozumieć? Wiara i jeszcze raz wiara może nas uratować przed tym co proponują ci, którzy nie mogą pogodzić się z demokratycznie wybranymi władzami. W Trzemesznie demokratycznie wybrano osobę, która kierowała samochód po pijaku. Wybrali ludzie? Wybrali! Więc przestań jątrzyć o tym że PiS jest taki, siaki czy owaki. Zostali wybrani tak jak burmistrz w demokratycznych wyborach.

   • Ale ameba zdzichu o tym nie wie. Wie natomiast, że Remondis to spółka niemiecka i żeby odbiec od tematu ,to na pisiorów jedzie. A burmistrz to złoty chłop w porównaniu z tym co dupiarz czaskoski robi.

    • Jeszcze PiSdupki nie zrozumieli w czym tkwi problem zapaści gospodarczej, ekonomicznej. Nadal przyjmują retoryke gwałcicieli prawa, nieudaczników, wandali i kłamców. Retoryke tych dla, których ważniejsza jest,, Czerwona Kalina,, od ,, MAZURKA DĄBROWSKIEGO,,!!!

     • Ty widać niczego nie wiesz, ani nie rozumiesz, za to komentujesz. Naprawdę nikt nie uwierzy Ci, że znasz się na ekonomii, czy polityce już choćby z uwagi na język, którym się posługujesz.

  • Podwyżki były zapowiedziane wcześniej, teraz sa wprowadzane. Trzeba się orientować w sprawach to nie będzie zdziwienia. Jeśli się nie podobają podwyżki dla pracowników umg czy podwyżki dla was to wymodlcie sobie rozumy i zaczniecie myśleć. Bo na razie narod jest tak glupi ze władza robi co chce. Od lat.

 2. W końcu! Juz sie balem, że nie będzie tych podwyżek. Dobrze, bo mi za dużo z wypłaty zostaje i nie wiem już co z ta kasa robić. Na łeb bym dostal a tak będzie na pensyjkę dla jakiegoś presesa” z kroksach i garniaku z kubeczkiem ze starbaksa.

 3. Może niech Dyrekcja firmy zamiast zatrudniać członka rodziny siedzącego za biurkiem zatrudni fachowca od spisywania liczników???

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj