Strona główna Polityka Podpisano porozumienie ws. trzemeszeńskich szkół

Podpisano porozumienie ws. trzemeszeńskich szkół

1021
12

Gmina Trzemeszno oficjalnie przejęła prowadzenie szkół ponadgimnazjalnych, wchodzących w skład Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Trzemesznie. Uroczystość podpisania porozumienia odbyła się w ubiegły piątek w budynku Starostwa Powiatowego w Gnieźnie.

W wydarzeniu wzięli udział trzemeszeńscy samorządowcy, przedstawiciele Powiatu Gnieźnieńskiego, członkowie Rady Rodziców oraz absolwenci naszej szkoły.

Zgodnie z uchwałą Rady Powiatu Gnieźnieńskiego, Gmina Trzemeszno przejmuje prowadzenie Zasadniczej Szkoły Zawodowej im. H. Cegielskiego, Technikum dla Młodzieży, Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kosmowskiego, LO dla Dorosłych, Zaocznej Szkoły Policealnej dla Dorosłych oraz Technikum dla Dorosłych.

Zmiany wejdą w życie z dniem 1 września b.r. Podczas piątkowego spotkania starosta Beata Tarczyńska zwracała uwagę, iż podpisanie porozumienia jest „efektem wsłuchiwania się w to, co mówi społeczność lokalna”. Jak dodała, Gmina Trzemeszno otrzyma cały majątek szkół z 90% bonifikatą.

Krzysztof Dereziński zauważył, że trzemeszeński samorząd każdego roku dopłaci do szkół ponad milion złotych, a dodatkowo niezbędne będą nakłady finansowe na remonty. Burmistrz dodał, iż nie chce łączenia gimnazjum z pozostałymi szkołami.

Uważam, że te szkoły mogą dobrze funkcjonować w obecnym kształcie. Skupimy się na naborze, szczególnie jeśli chodzi o szkoły ponadgimnazjalne. Tutaj jest dużo do zrobienia. Zarówno ja, jak i pani dyrektor Adamska nie chcemy również rozdziału liceum i pozostałych szkół ponadgimnazjalnych” – komentował K. Dereziński.

Zdaniem burmistrza, Gmina Trzemeszno ma kilka pomysłów na zagospodarowaniu budynku przy ul. Mickiewicza. K. Dereziński nie powiedział jednak o konkretnych koncepcjach. Stwierdził, że negocjując warunki przejęcia szkół wychodził na przeciw oczekiwań lokalnej społeczności.

Samorząd trzemeszeński zapłaci za majątek szkół – po uwzględnieniu 90% bonifikaty – około 700 tysięcy złotych.

(fot. Paweł Brzeźniak / gniezno.naszemiasto.pl)

12 KOMENTARZE

    • ” Gmina Trzemeszno ma kilka pomysłów na zagospodarowaniu budynku przy ul. Mickiewicza.” Naucz sie czytać ze zrozumieniem 😉 Budynek dawnej zawki leży na Mickiewicza.. Boże ludzie kto was uczył :<<<

  1. Więcej klas będzie jak pośle swoje dziecko. Nie musiszfundować dziecku porannego wstawania na autobus. Nauka w LO będzie jak zajęcia indywidualne. Może dopilnują nauczyciele i pani Ilona, aby wykształcić i wrócić do tradycji dobrej renomowanej szkoły. jest szansa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj