Strona główna Na sygnale Pod prąd na drodze ekspresowej

Pod prąd na drodze ekspresowej

3580
12

Wczoraj (28 lipca) dyżurny gnieźnieńskiej policji otrzymał telefon z informacją, że na drodze S5 (przed węzłem Wierzyce w kierunku Gniezna) pod prąd jedzie renault megane, stwarzając zagrożenie w ruchu drogowym.

Dyżurny natychmiast wysłał na miejsce patrol z komisariatu w Fałkowie. Funkcjonariusze na wysokości miejscowości Łubowo zauważyli wskazany pojazd.

Podczas kontroli okazało się, że kierowca – 77-letni mieszkaniec gminy Trzemeszno – miał w wydychanym powietrzu 0,6 promila. Mężczyzna nawet nie miał świadomości, iż jechał samochodem w przeciwnym kierunku i stwarzał realne niebezpieczeństwo w ruchu drogowym. Jak powiedział policjantom – pomylił drogi.

Okazało się również, że wcześniej miał cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami.

Mężczyzna wkrótce stanie przed sądem.

KPP w Gnieźnie

12 KOMENTARZE

 1. pomylil Cole z Bimberkiem i w ogole kolo byl nieswiadomy ze w aucie siedzi ale Trzemeszna imie rozlawial wiec burkiSZCZE powinni dac mu medal jaki na pamiatke.

 2. Nie wiem o co chodzi z tym wjazdem na autostrady pod prąd To już jest ochnasty 😃 przypadek tego typu odkąd mamy autostrady A z tego co wiem to u Nas dwupasmówki istnieją kilka dobrych lat Poza tym przed wjazdem na nie jest albo nakaz jazdy albo zakaz wjazdu bo w tym momencie grozi to właśnie wjechaniem pod prąd Rozumiem że taki starszy gość jak zdawał na prawko to o jakichś tam dziwnych dwu trzy pasmowych drogach może i słyszał Tyle tylko że w takim przypadku usprawiedliwienia na coś takiego Bo gdyby z naprzeciwka jechali rodzice z dziećmi mógłby być armagedon Miejmy nadzieję że gościowi 0.6 promila z jazdą pod prąd zabiorą dożywotnio prawko

 3. „Okazało się również, że wcześniej miał cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami.”
  Więc takiemu to „loto” czy posiada uprawnienia, czy nie. Tak jak niejakiemu Zawiszy posłowi, też byłemu. Straszak w postaci utraty PJ jest zupełnie nieskuteczny.

 4. Dzień dobry,
  przypomniał mi się stary dowcip.
  Dzwoni żona do męża.
  -Kochanie uważaj: w radiu podawali, że na autostradzie, którą jedziesz, jakiś szaleniec pędzi pod prąd.
  -Widzę. I to wcale nie jeden: są ich tysiące!
  A teraz poważnie: alkohol albo kierownica- to się musi wzajemnie wykluczać!
  Pozdrawiam
  TDi

 5. Noście dalej maseczki aby wasz mózg zlasował się całkowicie poprzez jego niedotlenienie . Nie tylko jazda pod prąd będzie tego skutkiem ale również cofanie się w rozwoju !!!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here