Strona główna Różne Po przychodni jednak bank?

Po przychodni jednak bank?

6303
24

Przetarg na dzierżawę pomieszczeń po przychodni „Zdrowie” nie przyniósł oczekiwanych rezultatów. Mimo ogłoszeń zamieszczonych nie tylko na stronie urzędu, ale także w prasie regionalnej oraz portalu gazetalekarska.pl, do postępowania nie przystąpił żaden oferent.

Przypomnijmy, że dzierżawą lub kupnem opuszczonych pomieszczeń zainteresowany jest Piastowski Bank Spółdzielczy w Janikowie, który chce przenieść tam swój trzemeszeński oddział.

Radnym poprzedniej kadencji nie spodobał się jednak ten pomysł. Sugerowali podjęcie starań mających na celu poszerzenie oferty medycznej poprzez zlokalizowanie w opuszczanych lokalach usług lekarskich. To na ich wniosek burmistrz ogłosił przetarg ograniczony, do którego mogły zgłaszać się tylko podmioty prowadzące działalność medyczną.

Jak nas poinformował burmistrz Krzysztof Dereziński, w tej sytuacji zamierza wrócić do rozmów z bankiem i zaproponować takie rozwiązanie radnym. W przypadku sprzedaży lub wydzierżawienia pomieszczeń na okres dłuższy niż trzy lata wymagana jest zgoda Rady Miejskiej

24 KOMENTARZE

 1. NO NIE I JESZCZE COŚ TAKIEGO!!!!!!!!!!
  To my ludzie chorzy Lekarzy specjalistów szukamy po Powiecie, Województwie a tu budynki udostępnia się komu BANKOWI. Zarządce to już mają z uprawnieniam tzn. Przewodniczący z ramienia banku PKO, a my szarzy ludzie będziemy szukać lekarzy specjalistów i pomocy jeden Bóg wie gdzie. Przecież my jesteśmy potrzebni tylko na WYBORY a te to już były -5 lat zapewnione MAJĄ PANOWIE sielankowego życia. Co można, można jak naród głupi i tak zagłosował, widocznie tak było dobrz. To niech mi wymienią Ci którzy wybrali, coś takiego CO TAKIEGO CI PANOWIE ZA swoich kadencji zrobili , dodam jeszcze że za nasze pieniądze publiczne. Proszę wymieniać!!!!!!!! czekam na wasze wpisy wy mędrcy WYBORCY, gdzie teraz jesteści, no dalej miejcie odwagę cywilną chociaż anonimowo tutaj napisać. Czekam!!!!!

  • A co mają władze zrobić jeśli nie ma chętnych lekarzy na wynajęcie obiektów? Ma stać pusty przez ileś lat i niszczeć jak inny budynek w naszym mieście? To już lepiej faktycznie wynająć bankowi i przynajmniej jakieś korzyści finansowe z tego będą.

  • Było ogłoszenie? było, nikt się nie zgłosił, napisać ci wielkimi literami abyś zrozumiał że nie było chętnych do prowadzenia przychodni lub gabinetów lekarskich.
   Jakby postało puste z kilka miesięcy to poerwszy mialbyś pretensje.

 2. Przewodniczącym Rady Miejskiej wybrany Benedykt Nitka. Proszę mi powiedzieć Panowie i Panie RADNI, tej nieszczęsnej kadencji głosowaliście na wybór Przewodniczącego. Pytam się jakie kryteria były brane pod uwagę przy wyborze, bo przecież wybierając kogoś na przewodniczącego czy kierującego, to coś musi być brane pod uwagę. Nie mówcie, że kryterium było naprzykład to, że ten Pan już był w kilku kadencjach. Ale pytam się dalej, co takiego zrobił dla tej Gminy, tego miasta podczs byłych kadencji. Powiem jedno tacy głosujący jak wybrany, tylko tyle i tylko tak można podsumować. I tak jest ze wszystkim w tej naszej Gminie, ZERO odpowiedzialności ludzi na stanowiskach, tylko potrafią brać pieniądze publiczne za NIC NIE ROBIENIE i zero własnego zaangażowania. Czas ich wszystkich rozliczyć z wydawania naszych publicznych pieniędzy. Przecież nasza Gmina nie jest biedna, tutaj są zkłady pracy i to kilka, które nas cały czs trują, powinni 100 krotny podatek płacić a ludzią odszkodowania za zatrute środowisko, za choroby od tych szkodliwych substancji i pyłów. Gdzie te pieniądze są, kto o to kiedykolwiek zapytał, no mamy tych radnych i burmistrza, ale od czego oni są. NO OD CZEGO, KTO MI TO POWIE!!!!!!

  • Pan Nitka ma niewątpliwie wielkie parcie i chcice na karierę polityczną i fotel burmistrza. Kogoś na przewodniczącego wybrać musieli ale to nie dla niego. Udowodnił to na pierwszym posiedzeniu: wszędzie wciskał swoje trzy grosze, przerywał i wtrącał się w wypowiedzi innych.

 3. Do „Jeden Bóg wie”. Generalnie jakby Pan przeczytał powyższy artykuł ze zrozumieniem to nie trzeba by bylo nikogo obrazać. Redaktor jak byk napisał że nie bylo chętnych lekarzy więc nie rozumiem o co bezpodstawne pretensje do wszystkich na około. Może jak Pan taki mądry to trzeba było ściagnąć odpowiednich lekarzy specjalistów do naszego miasteczka aby zajęli się nami. Jak widać nic Pan nie zrobił oprucz wypisywania głupich komentarzy. Moim zdaniem lepiej jest żeby wynajeli budynek bankowi. Przynajmniej sie nie bedzie marnował a jak pojawią się chetni lekarze napewno znajdą sobie miejsce dla siebie i pacjentów.

 4. Wygodna lokalizacja, przystosowany dla starszych i osób niepełnosprawnych, z parkingiem. oddać bankowi? Niech Służy mieszkańcom, jak nie przychodnia to coś innego. Inne gminne budynki mają gorszy potencjał od tego.

 5. sztywny pałac postawił na waszych chorobach innego wyboru nie macie
  jak przyszedl do trzemeszna to z 3 walizkami i maluchem jezdzil hahah

  a teraz ma was gleboko

 6. Do przedmówcy, Pipolo- Co według Pana oznacza cyt….”ściągnięcie lekarzy specjalistów do naszego miasteczka….”, kto ja mam ściągać, przeprasza bardzo, od czego w naszym szanownym Urzędzie Gminy są do […] pracownicy od spraw reklamy , asysty, zamówiń publicznych, audytor,…itp. To ich obowiązek zrobić taką reklamę Gminy, miasta, przeciębiorstw i niniejszego budynku, czyli przychodni. To nie jst ubliżanie jak Pan piszesz to są fakty, przecież to rola tych pracowników podwładnych Burmistrza, od nich powinien wyciągnąć daleko idące konsekwencje, że nie należycie wywiązują się ze swoich obowiązków. To tu się robi zamówienia publiczne odnośnie opieki zdrowotnej dla nas mieszkańcow, zamiast sami powinni Ci właśnie pracownicy zachęcić rozleklamować, chęć współpracy z takim a takim specjalistą w takiej a takiej dziedzinie chorób. Jeśliby rządzącym czyli BURMISTRZOWI I RADZIE MIASTA, zależało na mieszkańcach i na naszym zdrowiu, to sami powinni ściągnąć tych specjalistów, żebyśmy mogli na kasę chorych skorzystać ze specjalistycznej opiek. To tu się robi zamówienia publiczne a gdzie są zamówienia publiczne, naprzykład jeśli chodzi o remonty w placówkach oświatowych, bo nigdzie jakoś nie mogę się doczytać a idą na to grube pieniądze i z tego, co widzę to robione rodzinnie. A naszi Radni nie potrafią się tym zająć, a dlaczego no właśnie. Nie gadaj mi Pan, że nie czytam ze zrozumieniem, tutaj potrzeba osób myślących takich, co chcą coś zrobić dla naszych mieszkańców. Tak punkt bardzo dobry, bo w centrum miasta, a co Bankowi pasuje. Burmistrz wydzierżami i po problemie, ciekawe jeszcze za ile, no ale wiadomo, jak rozpisali zamówienie to żaden specjalista się nie odezwał, bo go niebyło stać, ale Bank oczywiście stać WIADOMO.

  • Zanim zaczniesz pisać głupoty o zamówienich publicznych organizowanych na obsługę lekarską to poczytaj do czyich obowiązków to należy. Wiele można Burmistrzowi zarzucic i w wielu dziedzinach ale akurat na służbę zdrowia ma mały wpływ.

 7. Burmistrz obecnie realizuje konsekwentnie plan, który został wdrożony już wcześniej. Warto by zadać pytanie, ile wyłożyła gmina na dotychczasowe utrzymanie starej przychodni, niejako „dotując” działalność spółki lekarzy poruszonej w postach powyżej.Później należałoby sprawdzić koszt tzw. „rewitalizacji” terenu przy nowej przychodni, służącej de facto za poczekalnię dla pacjentów. Jako epilog tej akcji przewiduję zablokowanie owej wolnej części nieruchomości dla podmiotów innych niż służba zdrowia.

 8. Trudno oczekiwać od burmistrza, że przyciągnie na łańcuchu lekarzy do Trzemeszna. Ja jednak nie poddawałbym się tak szybko. Bank może zaczekać, a tymczasem można podjąć jeszcze jedna próbę. Wymieniony portal to chyba nie jedyne medium w branży medycznej. Poza tym można powysyłać oferty do konkretnych podmiotów. To leży także w interesie burmistrza, który powinien przekonać mieszkańców, że zależy mu na ich interesie, a nie tych dwóch, funkcjonujących u nas spółek.

  • A kto wypisywał zwolnienia pan B….K
   To trzeba się odwdzięczyć ?
   Ludzie myślicie zbyt późno.
   Kto go wybrał, tu się nie leczy..
   Przewodniczący mam nadzieję że podejmnie stosowane kroki.
   Przekonałam się sama -w Trzemesznie nie ma kto podac zastrzyka gdyż pielęgniarki sa tylko dwie.
   Zadania obsługi medycznej mieszkańców leży po stronie organu wykonawczego czyli Pana BURMISTRZA miasta i gminy Trzemeszna i do niego należy kierować
   Zastrzeżenia co do obsługi medycznej .

 9. Witam moim skromnym zdaniem jednak powinna tam powstać trzeci punkt zdrowia ,Gmian mogła by się postarać i przedstawić bardzo korzystną oferte dla inwestorów .Jestem przekonany ze ktoś by sie zainteresował ,my jako mieszkańcy byśmy mieli większy wybór.W tej chwili o godz.8;30 jak się człowiek chce zarejestrować do swego lekarza rodzinnego to pielęgniarka mówi ze juz nie ma numerków albo każe iść się lekarzowi zapytać czy łaskawie pacjenta przyjmie.My jesteśmy dla lekarzy czy oni dla nas?Myślę ze powstanie trzeciej placówki zdrowia było by zdrową konkurencją.Pozdrawiam.

 10. No i dobrze ze panstwo Bialki sie ciesza gdyz w tej Gminie to kazdy rzadzi jak chce czym chce i kim chce zaorac to towarzysto zero gospodarnosci
  wszyscy do wymiany tu potrzeba NIKU i nic wiecej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here