Piosenki SDM i poezja Stachury w DK

0 Flares Facebook 0 Google+ 0 Filament.io 0 Flares ×

Utwory zespołu Stare Dobre Małżeństwo i wiersze Edwarda Stachury można było usłyszeć w piątek w sali Domu Kultury. Piosenki wykonał trzemeszeński duet w składzie Dorota Korolewicz – śpiew i Krzysztof Prus – gitara i śpiew. Dzieła poety recytowała Jagoda Woźniak.

Było to kolejne spotkanie z cyklu ”Cafe Kultura”, organizowane przez trzemeszeński DK. Sala wypełniona była po brzegi, dla niektórych osób zabrakło miejsc siedzących.

Po raz kolejny okazało się, że w naszym mieście istnieje duże zapotrzebowanie na tego typu wydarzenia. Nie trzeba też koniecznie szukać daleko ”gwiazd”. Mamy artystów, których należy częściej pokazywać. Reakcja publiczności na wczorajsze występy z pewnością jest tego dowodem.

Szkoda tylko, że nie mamy w naszym mieście sali koncertowej z prawdziwego zdarzenia. Pomieszczenia Domu Kultury nie spełniają oczekiwań publiczności. Pozostaje mieć nadzieję, iż kultura doczeka się kiedyś większych inwestycji w swoją infrastrukturę. Być może będziemy się mogli nią pochwalić podobnie, jak możemy być dumni z naszej bazy sportowej, ciągle zresztą rozbudowywanej.

(fot. DK w Trzemesznie)

42 Komentarze do Piosenki SDM i poezja Stachury w DK

ogloszenia
 1. Mieszkaniec napisał(a):

  Gdyby podzielić nakłady sport – kultura w stosunku 1:1, to by było super. A tak to tylko mamy boiska do wszystkiego, tylko że puste.

 2. Stachura E. napisał(a):

  Jeżeli istnieje magia na świecie to można jej było doświadczyć na wczorajszym koncercie Doroty i Krzysztofa…balsam dla duszy…Wielki ukłon dla Was ;proszę o więcej🌼

  • Carpe diem napisał(a):

   Ach,my więźniowie wrzosowisk, samotni włóczędzy …Fajnie,że jest nas tak wielu:-)

   • Trochę kultury... napisał(a):

    Było by więcej, tylko… Przydałby się newsletter DK, który dostawałoby się na pocztę i było na bieżąco, ba, z wyprzedzeniem poinformowanym o tym, co się w DK dzieje. A tak, to chyba tylko “sami swoi” – rodzina i znajomi pracowników i wykonawców? Z drugiej strony, po co newsletter, skoro w naszym DK się tak mało dzieje…

 3. oooo napisał(a):

  Balsamem dla duszy była też interpretacja wierszy przez młodą dziewczynę Jagodę Woźniak. Wspaniale!
  Dziękuję wszystkim wykonawcom.

 4. vigilance napisał(a):

  Mamy salę jak najbardziej odpowiednią dla takich wydarzeń w naszym mieście. Tylko nasi obecni jeszcze i już byli włodarze uczynili z niej stołówkę i świetlicę…

 5. Kulturalny napisał(a):

  Sport ma silne lobby w naszym mieście. Burmistrz od lat związany ze sportem, wprawdzie przez mikrofon i pióro ale zawsze. Przewodniczący rady, działacz Zjednoczonych. Radny Koperski, wiadomo. Stać nas na boisko w każdej wsi, halę i obiekty wokół niej. Nie stać nas na chociażby adaptację jakiegoś odpowiedniego pomieszczenia. Niszczeje zawodówka, dworzec PKP.

  • kwik napisał(a):

   Poza tym sport jest masowy, prymitywny nawet, natomiast kultura jest jednak ekskluzywna. Co za tym idzie, elektoratu i jego poklasku szuka się wśród tłumów, z których to zresztą rekrutuje się większość naszych reprezentantów.

  • Stanisław napisał(a):

   Była kiedyś piękna sala p. Mikulskiego, która służyła kulturze w powojennym okresie Trzemeszna /nie tylko jako sala kinowa/

   • szkoda napisał(a):

    To prawda, i aż wierzyć się nie chce, że nie udało się uregulować sprawy tego obiektu przez tyle lat. Szkoda, bo popada w coraz większą ruinę. A była szansa, już w latach dziewiecdziesiatych, by kupić miastu stosowny dla celów kultury budynek i ulokować tam DK.

 6. Ja napisał(a):

  A ile kasy wpłynęło po wystepie , bo za ogladanie meczu trzeba placic.

 7. bravo napisał(a):

  Potwierdzam pochlebne opinie . Jestem oczarowana piosenkami, wierszami i ich wykonawcami.
  A czytać wiersze Stachury to zadanie wcale nie łatwe. Słuchałam w skupieniu i podziwiałam.
  Duet śpiewający zasługuje już od dawna na gromkie brawa i na sławę poza domem kultury i kościołem.

 8. łukaszek napisał(a):

  Można byłoby stwierdzić , że niestety większość włodarzy to jedynie osoby widzące własny zmaterializowany interes .
  Karmią społeczeństwo ochłapami prymitywnych niekiedy przepełnionych absurdami zachciewajek . Brną we własnym bagienku niedorzeczności pogłębiając dno . Osoby niedojrzałe emocjonalnie popadające w samozachwyt swojej ułomności .
  Gdyby nie Mariusz społeczeństwo schamiałoby do cna .

  • iga napisał(a):

   Co prawda, to prawda.

  • vigilance napisał(a):

   Z tymi peanami na cześć Mariusza i jego wkładu na rzecz kultury w naszym mieście nie przesadzaj. Znajmy umiar!

   • łukaszek do vigilance napisał(a):

    Nauka , kultura , sztuka , zdrowie wymagają znacznych nakładów finansowych . W tych przypadkach na ich przyzwoite funkcjonowanie i rozwój nie można szczędzić środków . Są to dziedziny , które nie są w stanie funkcjonować samodzielnie
    bez promotorów i sponsorów . Można mieć wiele zastrzeżeń do Pana Zielińskiego ale nie można odmówić jemu zaangażowania w popularyzowaniu kultury w realiach posiadanego budżetu .
    Mając do czynienia z ludźmi w większości pozbawionych wartości wyższych od przeciętnych i masowej kicz-kultury trudno współpracować , istnieć i tworzyć .

    • haski napisał(a):

     Padłem, łukaszek pojechałeś głupio po tej bandzie

    • vigilance napisał(a):

     A jednak właśnie zaangażowanie Mariusza w “popularyzowanie kultury w realiach posiadanego budżetu” uznaję za zdecydowanie słabe. Być może jest takie, na jakie go stać w ramach “pozbawienia wartości wyższych”…

     • łukaszek do vigilance i haskiego napisał(a):

      Bardziej mistrzowie wiedzy nie możecie już dymić .
      Nie dziwota , że Trzemeszno jest tak zakopcone .
      🙂 – no dalej piszcie swoje ple , ple , ple . Ulżyjcie swojej frustraci . Fffeeeeee .

   • Anonim napisał(a):

    Cafe Kultura jest raz na jakiś czas. To się przyjęło i spodobało. Ale Panie dyrektorze DK tak trochę więcej czegoś jeszcze by się przydało. Ten Pana wkład na rzecz kultury niech się rozwija i zaskakuje pomysłami.
    W piątek dzięki duetowi i recytatorce było bosko.

 9. Anonim napisał(a):

  “Wypłakałem za tobą oczy niebieskie, królewskie i pieskie”

  “Ratuj słoneczko”

  z wierszy poety

 10. Anonim napisał(a):

  radnych i burmistrza na tym koncercie jak i na innych spotkaniach cafee kultura próżno szukać, niestety kibolskie zapędy mają tam większość

 11. Ja napisał(a):

  Tylko Zjednoczeni

 12. łukaszek ,,fraszka o dwóch frustratach,, napisał(a):

  Dziś do głosu brnie pospólstwo
  wymyślając bredni mnóstwo .
  Jeden dzierży mądrość , drugi kicz
  te biedaczki prawie nic .
  Nic tu po nich nie zostanie
  dla mądrego to wyzwanie .
  Głupek ściemniał będzie dalej
  w otchłań bredni – Ty cymbale .

  • herszt napisał(a):

   Łukaszek, ty o sobie napisałeś! Ale uważaj, bo piszesz, ze jest ciebie dwóch… Psycholog, terapia, będzie dobrze!

  • vigilance napisał(a):

   Łukaszku, frustracje swoje w tym wątku publicznie obnażasz Ty. Jak każdy zresztą, komu brakuje argumentów ad rem i zaczyna kąsać ad personam. Twój nick każe domniemywać Twoją infantylną niedojrzałość (niedorozwój?) i tylko to tłumaczy przejawiony kiepski gust literacki, brak warsztatu poetyckiego, choć nie usprawiedliwia juz Twego zachowania wśród ludzi (chyba, że nikt dotąd nie zwrócił Tobie uwagi, że tak nie wypada).

 13. Anonim napisał(a):

  Ciszę się,że byłam na tym koncercie.Czekam na następne,bez względu na to,o czym tutaj niektórzy dyskutują.Zgadzam się jednak z tym,że Trzemeszno powinno mieć salę koncertową.W końcu” nie samym chlebem żyje człowiek”.Wielkie brawa dla wykonawców!

 14. Xyz napisał(a):

  Szkoda że nie wiedziałam o występie.Bardzo lubię SDM,a “czarny blues o czwartej nad ranem” mogę słuchać w nieskończoność…

 15. poszkodowany napisał(a):

  Dom K. tak słabo ogłasza swe imprezy, bo to pewnie przez ciasnotę. Ale przez to, TYLKO oblatywacze miasta, mogą coś wcześniej przeczytać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Powered by WordPress | Designed by: SEO Consultant | Thanks to los angeles seo, seo jobs and denver colorado