Strona główna Na sygnale Pijany za kierownicą renault

Pijany za kierownicą renault

5748
8

Pijany kierowca spowodował kolizję w centrum Trzemeszna. 23-letni mieszkaniec naszej gminy, kierując renault clio, zjechał na lewy pas i zderzył się czołowo ze skodą octavia.

Zdarzenie miało miejsce na ulicy św. Jana – w ubiegły piątek – o godzinie 9:30. Mimo wczesnej pory, sprawca miał już w organizmie ponad 2 promile alkoholu.

Mężczyzna odpowie za spowodowanie kolizji i kierowanie w stanie nietrzeźwym. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komisariat Policji w Trzemesznie.

8 KOMENTARZE

 1. Nic tak dobrze i skutecznie nie uczy rozumu jak milicyjna guma. Spałować gówniarza na miejscu a nie bawić się w sądy, tracić czas i pieniądze z miernym efektem. Bo jest bardzo wątpliwe, a wręcz pewne, by kara jaka zostanie mu wymierzona czegokolwiek go nauczy. A to potwierdzają fakty: ci którzy weszli w konflikt z prawem łamią je po raz kolejny i kolejny i kolejny. Gdyż wymierzna im kara nie odnosi zamierzonego skutku, gdyz jest odległa w czasie od zdarzenia i nie tak dotkliwa. Zdaje się iż wprowadzony w konstytucji z 1997r. zakaz stosowania kar cielesnych został wprowadzony świadomie i z całą premedytacją właśnie w tym celu. Tylko natychmiastowa kara powoduje u sprawcy wewnętrzne skojarzenie popełnionego czynu z bolącą skórą a to „prostuje” go powiększa jego roztropność na przyszłość. Wychowujac bezstresowo wychowuje się włąśnie tackich osobników, wychodzących w konflikt z prawem, niebezpiecznych dla otoczenia. Takich Danielków Martyniuków, rozpieczczonych, uważających, że wszystko im wolno.

  • Drogi Anonimie,
   Nie wiem ile masz lat, ale ja wystarczająco dużo, żeby dobrze pamiętać pałowanie ludzi przez milicję w Radomiu w 1976,w Bydgoszczy w 1981, potem w stanie wojennym.
   Po to właśnie miliony ludzi w czerwcu 1989 głosowały przeciw komunie, aby nigdy więcej milicjant/policjant nie wyręczał niezawisłego sądu i nie wymierzał samodzielnie kary.
   To fundament każdego cywilizowanego państwa.
   Zawsze, kiedy stróże prawa nadużywają swoich uprawnień i biorą się do karania, prędzej czy później kończy się to tragedią- patrz niedawna sprawa Igora Stachowiaka.
   Jazda po pijanemu- bez względu na okoliczności, osobę, czy miejsce, zasługuję na surowe ukaranie i społeczne potępienie, ale to nie znaczy, że usprawiedliwia bezprawne działanie służb.
   Zresztą Twoja diagnoza też nie wydaje mi się trafna.
   Kara bezwzględnego więzienia + dotkliwa sankcja finansowa (np nawiązka 50 tys. zł na rzecz funduszu dla ofiar wypadków komunikacyjnych + przepadek samochodu- jako narzędzia popełnienia przestępstwa)- znacznie skuteczniej odstraszyłoby ewentualnych naśladowców i zapobiegło recydywie.
   Choć zgadzam się z Tobą, że-patrząc na wyroki sądu, np w sprawie Froga- nie trudno o irytację i radykalizację stąd(jak sądzę) pomysły typu „milicyjna guma”.
   Pozdrawiam
   TDi

   • Tomasz Didymos kara ma odstraszać a co robi? Co chwilę słychać w mediach o pijanych kierowcach. Myślisz że ten młody człowiek pierwszy raz takie coś zrobił, pierwszy raz to go policja złapała 🤣 Gdyby zabił twoje dziecko byś był pierwszy do pałowania. Też jestem przeciwnikiem tego aby policja stosowała przemoc, ale kara za taki czyn bez bezwzględnego więzienia, lub 5 lat zakazu prowadzenia pojazdów nie będzie odstraszać. Kara musi być surowa, Kata finansowa 30tys. Cały rok odrobku zamiatanie, odśnieżanie miasta, oczywiście po swoich godzinach pracy, oraz co najmniej 15 lat zakazu prowadzenia jakichkolwiek pojazdów, po za rowerem. Wtedy może się obudzi i dojdzie do niego co zrobił.

    • Co tu dużo szukać cała Gmina obserwowała jak działa prawo karne kiedy to został zatrzymany pijany kierowca a jak długo trwało wydanie łagodnego wyroku

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj