Strona główna Polityka Pijany burmistrz za kierownicą

Pijany burmistrz za kierownicą

761
342

Wczoraj, około godziny 21:30, na Alei Odzyskania Niepodległości w Trzemesznie policjanci Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie zatrzymali do kontroli burmistrza Trzemeszna Krzysztofa Derezińskiego.

Jak poinformowała Anna Osińska z gnieźnieńskiej policji, funkcjonariusze wyczuli od kierującego chevroletem woń alkoholu – badanie alkomatem wykazało stężenie 1 promila.

Kierującemu zatrzymano prawo jazdy, samochód został przekazany wskazanej osobie.

Próbowaliśmy skontaktować się z burmistrzem, który jednak nie był obecny dziś w pracy. Nie odebrał także służbowej komórki.

342 KOMENTARZE

 1. Szkoda mi Pana jako człowieka, życzę Panu wszystkiego dobrego, szybkiego powrotu do właściwej formy … Niech Pan otoczy się najbliższymi i im zaufa …

  Niestety, plotki stały się prawdą – a tym wszystkim, którzy pozwalali na takie patologiczne zachowanie Burmistrza – gratuluję „odwagi” i maskowania problemu.

  Teraz już raczej wiadomo skąd taki chaos w zarządzaniu gminą …

  • Po co ten insynuacje, że chaos akurat jest tym spowodowany? Jakieś dowody na to, że decyzje były podejmowane pod wpływem?
   Nie bronię burmistrza, ale takie wnioski są niesprawiedliwe.
   Czy decyzyjny jest sam burmistrz czy także radni?

    • Jeśli więc jest chaos, jak było tu insynuowane, to także z winy radnych. Mogli mądrzejsze uchwały przyjmować.

     • Takie wnioski mogą się nasuwać, jeśli ktoś nie zna podziału kompetencji między organami wykonawczym, a kontrolnym i stanowiącym …

      Sondując te komentarze w części z nich, gdyby nie słuszne reakcje innych piszących zmierzalibyśmy do tezy, że Radni wsadzili pijanego Burmistrza do samochodu i kazali jechać do domu, a on sam zrobił wszystko w dobrej wierze …

      Przecież to makabra jakaś, pozostaje mi tylko wierzyć, że piszę to tylko kilka osób, jak ktoś sugerował niżej –
      podszywających się pod kilkoma nickami …

     • Zastanawiąjąca jest cisza wśród bez-radnych. Nagle wszyscy nabrali wody w usta! Raptem nikt z nich tu nie zagląda? Nie komentuje? Mamy w to uwierzyć?! Doprawdy bezradni. Bez pomysłu, co dalej…

   • Masz jakieś wątpliwości w tej kwestii ?
    Kto odpowiedzialny dopuścił by do takiej sytuacji
    jaka jest teraz ?
    Przed 2015 jeszcze jakoś w Gminie pchali
    Pan Piechowiak scalał tematy
    Chaos tworzą ludzie nie mający pojęcia o tym,
    co robią …
    a bohater Dnia Kobiet chyba
    chaos mógłby mieć na drugie imię ]:-)
    Piękny prezent dla Pań , nie ma co
    niegdyś goździk w tym toku gwoździk
    jakby do samorządowej trumny Ehhh
    Liczę że uniemożliwi ten występek
    ponowne kandydowanie !!!
    Oby do Jesieni ?
    Kiedy oficjalnie rozpocznie się Kampania Wyborcza ?

 2. Szkoda słów! Jednak tragedią będą rządy wiceburmistrza Jankowskiego!!! Elity! Trzemeszno na to zasługuje? Będzie dyscyplinarne zwolnienie? Ależ nie, renta albo emerytura! Na tych stanowiskach nie ponosi się konsekwencji! Jest okazja rozliczyć burmistrza i wice(targowisko i opłaty na małym targu).Za nietrafione inwestycje i niechęć do rozmów z ludźmi wice będzie miał cieplutko do emerytury?

  • Trzeba jak najszybciej pozbawić tego człowieka i jego zastępcę, oraz wszystkich tolerujących, maskujących dotąd te patologię w urzędzie stanowisk i wpływu na nasze miasto i gminę! Nie wolno czekać do wyborów. Każdy dzień to strata. Oczekuję wyciągnięcia daleko idących konsekwencji! Teraz się okaże, kto co jest wart w UMiG oraz w radzie.

    • Ty jak zawsze uprzedzony do kwika się odzywasz. Nic sensownego nie napiszesz, ale głos bezwstydnie zabrać musisz. Kwik ma za to sensowne wypowiedzi i rację. Tu cię boli!

   • Należy też wszystkim odznaczonym przez burmistrza odebrać odznaczenia. Dekomunizacja i detoksykacja na całego.

   • Od wpływu to On jest specjalistą ]:)
    A chaos to tylko Jego zasługa
    Ucieka jak szczur : przed końcem sesji, …
    Merytorycznie za cieńki na konfrontację ?!
    Alarm był jasny w 2014
    Skoro Pan Piechowiak startował w wyborach
    zagrożenie zasygnalizowano dość jasno
    wtedy większość wyborców nie dostrzegła aluzji
    i korzyści obcych jednostek zaważyły na dalszym losie gminy
    Kiedy będziemy poznawać wizję kandydatów
    jak uratować to , co mamy,
    a mamy dobry budżet
    i duże szanse na ekspansję
    tylko trzeźwej głowy brak
    w dosłownym słowa znaczeniu ehhh

 3. Widzicie nie tylko wy macie problem z alkoholem każdy ma jakieś problemy i proszę się ni wywyższać bo inni twierdzą że są tacy idealni fajnie przykryć problemy drogim samochodem i markowymi ciuchami.

 4. Szkoda mi pana burmistrza ,uczył mnie w moich młodych latach ,bardzo go lubiłem i nadal go lubię, dobre serce ma , zawsze mi pomagał i mojej rodzinie ,nawet jako burmistrz prywatnie był dla mojej rodziny bardzo pomocny

 5. Burmistrz popełnił przestępstwo skoro w wydychanym miał 1 promil alkoholu!

  Burmistrz jest osobą publiczną, stoi na czele miasta i gminy. Powinien wykazać się przykładem na wielu płaszczyznach, niestety ta systuacja pokazała oficjalnie, że nie był i nie jest żadnym przykładem. Mówiąc dobitniej-jest zagrożeniem i to poważnym…

  Natomiast wpisu typu-„żal mi Pana burmistrza, szkoda człowieka, itp itd” są zwyczajnie kretyńskie.

  Czego Ci żal? Że wsiadł po pijanemu za kierownicę? Co, on nie był świadomy, że tak nie wolno? Że może spowodować tragedię?

 6. 21.30 zatem był po pracy. Ludzie każdy pije jeden więcej drugi mniej oczywiście nie popieram jazdy autem pod wpływem alkoholu. Temat sensacja wiadomo każdy lubi jak komuś coś nie wyszło. Powodzenia

  • Czy Ty rozumiesz, że to jest przestępstwo? Co więcej realne zagrożenie? Przestępstwo popełnione i zagrożenie stworzone przez najwyższego ranga urzędnika w naszej gminie? Za takie cos wylatuje się nie na zbity pysk, ale za kraty!

  • Złodziej też kradnie w nocy, a nie w czasie pracy. Rozumiem, że aby być burmistrzem można kraść, ale nie dzień, tak?
   Więc jaka to różnica, czy kradł czy pijany jechał po pracy?

    • Z tokiem rozumowania, że pijany mógł (lub co kogo to obchodzi) po pracy jechać samochodem, zdaje się być logicznym, że zasób słów może być zubożały.
     Nawiasem mówiąc – osoba publiczna musi liczyć się z oceną życia prywatnego. Nie pochwalam tego, ale takie są realia. W końcu na bazie swojego prywatnego życia i korzystając z zainteresowania owym został osobą publiczną.

  • Młody i tuy masz rację niestety w naszym mieście jest radocha jak komuś się noga podwinie .Myślę że każdy z nas ma swoje grzeszki,dlatego proponuje zacząć od siebie.Znam wielu którzy pijani byli w pracy i też jeżdzili po pijanemu.Żeby było jasne kary godna jest jazda po pijanemu .ale zacznijmy żyć swoim życiem

   • Nie ośmieszaj się bardziej i juz nie zabieraj głosu. Tu nie ma mowy o „podwinięciu się nogi”, a o śmiertelnym zagrożeniu oraz łamaniu prawa. Gdybyś faktycznie byl przeciwko jeździe po pijanemu zgłosił byś tych swoich znajomych Policji. Rozumiem, że tak tylko bezmyślnie chlapiesz językiem, bo inaczej możesz być pociągnięty do odpowiedzialności za ukrywanie przestępstw oraz przestępców!

  • Szkoda człowieka ktoś pewnienpodposcil i pozwolil po imprezie dnia kobiet kierować .ktoś też polewal wiedząc że musi kierować . Winnych jest kilku
   No a burmistrz jako osoba publiczna nie ma godzin pracy na swój wizerunek pracuje cały czas

   • Idąc tropem Twego rozumowania okazać się może, ze winnym jesteś i Ty, jeśli kiedykolwiek głosowałeś na tego człowieka…

 7. Czyżby świętował Dzień Kobiet? A tak serio nie żal mi żadnego człowieka, który pod wpływem alkoholu wsiada za kierownice. Powinien ponieść konsekwencje swojego czynu. Dalsza praca na stanowisku Burmistrza jest chyba niemożliwa….

  • Masz rację! Tylko nie pisz „burmistrz” z wielkiej litery. To nazwa własna urzędu i nie trzeba pisać wielką literą. Chyba, ze to wyraz czołobitności i lizusostwa, a o to Cię nawet nie podejrzewam.

   • Chyba kpisz?! Przestępstwo? Burmistrz? To się da pogodzić w Twej głowie? Gdzie my żyjemy, skoro mamy takich jak Ty obywateli?! W cywilizowanym kraju automatyczne odsunięcie od pełnienia funkcji. I to przed wyrokiem sądu. Sytuacja jest przecież oczywista?!

    • Jeżeli donoszenie jest dla ciebie chwalebne to gratulacje za postawę. Oby więcej takich donosicieli w gminie i będziemy mieć czasy jak za PRL…. chociaż jak widać wszystko do tego zmierza.

     • Donosy to były właśnie w PRLu, do wrogiej władzy, do UB, do SB, na Milicję, do komitetu zakładowego, do towarzyszą sekretarza itd, itp.
      Powiadomienie Policji o podejrzeniu choćby łamania prawa, niebezpieczeństwie, zagrożeniu, w wolnym kraju jest przejawem postawy obywatelskiej. Ale Ty albo do tego jeszcze nie dorosłeś, albo masz mentalność niewolnika i państwo wciaz jawi Ci sie jako wróg, bo ukształtował Cię PRL.

  • Panie Marku proszę nie rzucać słowami na wiatr.. to jest igranie z losem jeśli się Pan na tym nie zna, żeby Pan na siebie klątwy nie ściągnął. Dość już, że próbuje Pan uprawiać politykę – jedna rzecz którą Pan się zajmuje a na której się kompletnie nie zna wystarczy. Klątwy proszę zostawić osobom kompetentnym inaczej odbije się to na Panu rykoszetem.

  • Panie Marku pozostaje bogu dziękować że nikt na Pana nie doniósł. Chociaż jak widać przed wyborami można się wszystkiego spodziewać..

 8. Zmienić powinniśmy całą ekipę! Nie wiedzieli co się dzieje? Szybciutko odsuńmy wice, więcej szkodzić nie powinien! Dość mamy wizjonerów typu wiceburmistrz…

 9. Nie popieram jazdy pod wpływem alkoholu ale dużo ludzi w trzemesznie jezdzi pod wpływem gdy zostali zlapani to nie pisaliscie o nich na forum a ze to był burmistrz to odrazu go hejtujecie.burmistrz tez człowiek był już po pracy i to co on robi po pracy to jego sprawa.np Urzędnik państwowy po godzinach może pracować w klubie nocnym a wam ludzie nic do tego.upil się to się upil za swoje w urzędzie pijany nie byl!!!!!

  • Ktokolwiek jeżdżący po pijaku w Trzemesznie, to moja sprawa i każdego mieszkańca! Gdyby zabił Ci kogoś z rodziny, nie pisałabyś takich bzdur! Niech podziękuję policji, że uchroniła go od strasznych konsekwencji. Lepiej stracić stanowisko niż wolność i mieć kogoś na sumieniu.

  • Dopóki mamy wyborców o takiej mentalności jak Ty, dopóty ludzie pokroju Dyzia będą mogli wygrywać wybory i zajmować stanowiska decydujące za nas wszystkich. Wstyd zaczął się w dniu, w którym po raz pierwszy wybrano Dyzia burmistrzem. Dziś, to po prostu wstydu tego kulminacja – hańba!

  • A zapomniałaś jak przed Laty jeden taki jeździł po pijaku po mieście i nie tylko i nie było na to rady. Policja nie reagowała na każdego miał jakieś haki aż doszło do potwornej tragedi. Pamiętasz ,,,, pamiętasz , Wszyscy pamiętają tylko udają bo co bo miał kumpli i pieniądze? !

 10. Nie popieram takiego zachowania i z pewnością poniesie tego konsekwencje.Wiec po co ludzie się nad Nim pastwią w komentarzach czyżby wszyscy byli tacy idealni? Znam Krzysztofa od wielu lat jako burmistrz średni ale jako człowiek bardzo dobry choć trochę pogubiony.Bardzo dobry dobry historyk. Sam osobiście byłem z Krzysztofa jako mieszkaniec bardzo dumny podczas publicznych wystąpień między innymi jak żegnał w ostatniej drodze osoby zasłużone dla Trzemeszna czy też osoby podwładne.Jak wcześniej zaznaczyłem sam prosiłem Jego o pomoc jako burmistrza i się nie doczekałem wiec teraz miałbym idealna okazje aby się nad Nim pastwić.Ale po co! Bardzo proszę aby każdy który będzie chciał dołożyć tu swoje 3 grosze najpierw zrewidował swoje idealne zycie i zastanowił czy warto.
  Pozostawmy jego postępowanie do oceny odpowiednich służb a to co zrobił jest również tragedia Jego i rodziny.

  • Bardzo dobry historyk? Człowieku, nie szafuj słowami i nie obrażaj historyków, zwłaszcza dobrych, szczególnie bardzo dobrych.

  • Twój komentarz brzmi jak nekrolog. A że mówił burmistrz do płaczu na pogrzebach to prawda. Ale od tych wzruszeń w gminie nie działo się lepiej. Mowy nad grobem to mało jak na pracę burmistrza. A „trochę pogubiony” jak piszesz to mówi samo za siebie. Bo gmina też się…gubi przez to.

 11. Wasze wpisy to jest trolling?

  Wszystkie na jedną nutę-„każdy ma prawo się napić, co Wy chcecie, był po pracy itp…”

  Nóż w kieszeni się otwiera. Rozumiem, może to piszą jakieś bliskie osoby choć wątpię, bo mają ważniejsze teraz sprawy na głowie niż te komentarze.

  Co to za argumenty z dupy, że był po pracy? Że każdy lubi się napić itd. Burmistrz to nie jest każdy, to raz, a dwa wsiadł za kółko w takim stanie (!) i to już w zasadzie wystarcza by nie mieć argumentów obronnych. Można to przemilczeć, ale nie bronić.

  Co do powagi tego co grozi człowiekowi, który w takim stanie jeździ sobie jak gdyby nigdy nic autem po mieście:

  a/ grzywna, kara ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat 3,

  b/ obowiązkowo każdy zatrzymany pod wpływem alkoholu będzie musiał zapłacić co najmniej 5 000 zł na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej

  c/ zakaz prowadzenia pojazdów na okres nie krótszy niż 3 lata

   • Mieszkałam krótko w Trzemesznie i nie chodziłam do tutejszych szkół, także nie znam burmistrza jako nauczyciela, ale bardzo podobał mi się Twój wpis.
    Wybrała go większość Trzemesznian, a na tym polega demokracja. Czy był dobrym burmistrzem, czy też nie, każdy ma prawo ocenić indywidualnie.
    Popełnił przestępstwo i to nie podlega dyskusji. Poniesie za to zasłużoną karę. Całe szczęście, że skończyło się to tak łagodnie (mogło przecież dojść do tragedii).
    Nie ma już teraz co pastwic się nad nim i wylewać wiadra pomyj.
    Ja mimo wszystko życzę Panu Derezinskiemu wszystkiego dobrego i oby ta przykra sytuacja była dla niego wystarczającą nauczką

 12. Burmistrzu, zabieraj się i w drogę. Chyba wstydu byś nie miał jeszcze się publicznie w tym mieście pokazywać?!

  • Czy burmistrz będzie teraz bić się w piersi znowu? Wyjątkowo obity musi być. Przeprosi? Nawet podziękuje za wsparcie? I po sprawie?!

    • Proszę podać do publicznej wiadomości treść oświadczenia burmistrza, w którym podaje się do dymisji, bo rozumiem, że złożył takie z samego rana?! Nie wyobrażam sobie, że jest inaczej!

    • A PO CO MA PODAWAC SIE DO DYMISJI NIE MA POWODU BYL PO PRACY W PRACY CHLEJA A PO PRACY MOZNA WSZYSTKO NIKT NIKOMU NIE BRONI NAWET PO TRZEMESZNIE MOZNA NAGO LATAC I CO KOMU DO TEGO GOWNO……………..

     • Ty chyba tez powinieneś zostać poddamy kontroli, skoro uważasz, ze nic się nie stało. Stało się! Czytaj – pijany burmistrz za kierownicą! Jeśli do ciebie nic nie dociera, to stanowisz przynajmniej mentalne zagrożenie dla społeczeństwa!

     • Za swoje czyny kazdy odpowiada za siebie a co spac nie mozesz to sie nachlej co cie ktos obchodzi jak sobie chodzi.Tak sie przejmujecie Burmistrzem bo ja nie da sobie rade juz sie przygotowywuje do wyborow i wygra .

     • Może takim jak Ty odpowiada ten burmistrz i to co robi. A to jest po prostu wstyd i hańba, a przede wszystkim ogromne zagrożenie i – jak czytam – przestępstwo!

 13. To chyba jakaś klątwa urzędu, o ile mnie pamięć nie myli to ok 4 lata temu jakiś trzemeszeński radny też został zatrzymany na „podwójnym gazie” .

  • O nie! Nie i tyle! Teraz oczekujemy wyciągnięcia konsekwencji. Policja zrobiła i robi swoje, teraz czas na urzędników i radnych. Rozumiem, ze burmistrz juz został odsunięty realnie od pełnienia urzędu?! Formalne odsunięcie już jest rozpoczęte?

   • No właśnie, gdzie są radni z przewodniczącym na czele, gdzie wiceburmistrz? Pewnie siedzą tu przyczajeni, czytają, obserwują, moze i komentują „z partyzanta”. Czemu nie zabierzecie tutaj głosu otwarcie?! Chcemy poznać wasze zdanie w zaistniałej sytuacji! Co zamierzacie teraz uczynić?! To my wam będziemy się teraz uważnie przyglądać. Wybory za pasem, starajcie się lepiej.

    • Dlatego nikomu z nich ufać nie możemy. Skoro nie mają cywilnej odwagi, by tu nam zaprezentować swoje stanowisko. Wszyscy do wymiany. Żadnemu nie wolno juz powierzyć mandatu na kolejna kadencję.

 14. No i stało się nieuniknione.Nie ma co płakać nad losem „uciśnionego” burmistrza.Czas na gruntowne zmiany w gminie i wyciąganie jej z bagna!

  • Samo wyciąganie nic nie da,doświadczenia z przeszłości pokazują że wyciągający łatwo potem wpadali w owe bagno.Taka to zwykła ludzka(może tylko nasza,polska) natura.Bagno należy ”osuszyć”. Tylko jak?

 15. Nareszcie wyszła na jaw ta cała patologia wszystko było do czasu i Wkoncu wszyscy musieli się przekonać jaki jest Nasz Pan Burmistrz!!!! HAŃBA !!!!

 16. Ciekawe kto go po…ł hehe wybory blisko wszystkie chwyty dozwolone tylko …. przyszły takie czasy ze trzeba ludzi się bać

 17. A co to za nowość?? Przecież nasz pan jest wybierany ,bo jest fajny. Baardzo fajny. ja tu nie widzę sensacji nowej.
  To sensacja znana od lat.

 18. ” Co nas nie zabije, to nas wzmocni”
  Dedykuję te słowa Panu Burmistrzowi-i to bez żadnej ironii…

  Każdy czytelnik tego forum wie, że byłem częstym i ostry krytykiem działań (złych: umowa z Remondisem, z kancelarią w sprawie VATu, likwidacji szkół wiejskich itd) i zaniechań (wzięcie za pysk Remondisu lub rozwiązanie umowy itd) Pana Burmistrza.
  Jego dzisiejsze kłopoty nie zmieniają mojej nadzwyczaj krytycznej oceny jego działalności publicznej na tym stanowisku : zmarnowaliśmy jako gmina 12 lat !
  Nic nie usprawiedliwia też wsiadania za kółko po alkoholu , obojętnie, czy robi to szary człowiek, czy najwyższy urzędnik w gminie, w godzinach pracy , czy po niej. Nieważne też , czy była to przypadkowa kontrola drogowa, czy donos.

  Już kilka lat zastanawiałem się (na tym forum), dlaczego Pan Krzysztof Dereziński-wspaniały i lubiany nauczyciel, miłośnik historii, inteligentny i sympatyczny człowiek wpadł (albo ktoś Go do tego namówił…) na najgorszy z możliwych dla siebie ( i gminy) pomysłów na dalszą karierę : zostanę burmistrzem.
  I tu zaczęły się problemy : brak predyspozycji, wizji rozwoju gminy , STRES ,PRESJA otoczenia, niekonsekwencja w podejmowaniu decyzji, słabość charakteru i brak odporności psychicznej spowodowały daleko idące negatywne konsekwencje.Dla Niego i gminy.
  Gdyby po I kadencji zrezygnował-pozostałby w pamięci mieszkańców jako przeciętny, pozbawiony pomysłu urzędnik.
  Niestety za sprawą „życzliwych” potakiwaczy ( a może i rat kredytowych…) postanowił „rządzić” nami dalej. Im dalej w las tym więcej drzew…
  Skutki osobiste opłakane: ruina zdrowia, ucieczka od problemów, będące tajemnicą poliszynela uzależnienie…
  Żal mi Go. Jego rodziny, Ojca.
  To słaby , chory człowiek, któremu należało pomóc , zdejmując z ramion brzemię, którego nie był w stanie udźwignąć…
  Była okazja: wniosek o referendum. Przepadł w głosowaniu RM.

  Dlatego dzisiaj OSKARŻAM tych, którzy odrzucili ten wniosek !
  To Wasze sumienia obciąża zarówno to, co się stało z tą biedną gminą , jak i to co zdarzyło się wczoraj na ulicy Trzemeszna !
  To Wy „przyjaciele” polityczni Burmistrza zgotowaliście Mu ten los.
  Tak kończy się odwracanie głowy, kneblowanie ust mieszkańcom , ignorowanie wniosków obywateli i przedkładanie prywatnych interesów nad dobro ogółu.

  I módlcie się, żeby Pan Dereziński sobie z tym wczorajszym, traumatycznym doświadczeniem poradził…

  Panie Burmistrzu !
  Istnieje życie po „burmistrzowaniu”-naprawdę !
  Proszę zaskoczyć swoich oponentów, pokazać charakter i odejść z godnością. Proszę wziąć długi urlop, podreperować zdrowie, wesprzeć udręczoną wczorajszymi wydarzeniami rodzinę. Odzyskać spokój , równowagę i radość życia. Wystarczy kilka miesięcy-kurz opadnie…
  Życzę Panu tego szczerze i z całego serca. To najlepsza rzecz jaką może Pan zrobić dla wszystkich : gminy, rodziny i siebie.

  Ściskam za Pana kciuki i pozdrawiam.
  Niech się Pan trzyma !
  Tomasz Didymos

  • Brawo za ten komentarz!!! Tak zachowuję się normalny człowiek a nie internetowy troll. Tym komentarzem dał Pan świadectwo swojej klasy, uważam że wielkiej klasy. Pokazał Pan że można być politycznym wrogiem ale można mieć przy tym klasę. Szkoda że na tym forum takich jak Pan jest tak mało a właściwie nie ma wcale. Raz jeszcze brawo. P.S. Uważam że burmistrz Krzysztof Dereziński jest ( a właściwie był) bardzo słabym burmistrzem ale jako Krzysztof Dereziński jest dobrym człowiekiem. A to co się stało jest nie tylko Jego porażką ale również jego najbliższych czyli rodziny ale i „przyjaciół”. Dlatego nie linczujny go lecz wspierajmy. Dyziu, trzymaj się.

  • Nie sądziłam, że znajdę na tym forum taki czysto ludzki, empatyczny wpis.
   Dziękuję panu Tomasz Didymos za przywrócenie mi wiary w ludzi.
   Podpisuje się w 100% pod pana komentarzem

 19. był po pracy !! jechał samochodem błąd !! poniósł karę ale nie wieszajcie go na szubienicy tylko dlatego ze jest burmistrzem !! niech każdy nie winny żuci kamień , nie darze go wielkim szacunkiem ale jest mi go żal jako człowieka

 20. Napić się mu można, owszem. A niech sobie pije ile chce po pracy ale nie wolno mu wsiadać do pojazdu w stanie wskazującym! I nie chodzi tu o to że jest burmistrzem. Jemu nie wolno jak każdemu Kowalskiemu. Przecież mógł kogoś zabić, potrącić. Nie ma co Pana Burmistrza bronić, dla mnie jest skończony a Ci co go bronią powinni posiedzieć i popukać się głowę skoro twierdzą że to nic takiego.

 21. No i po co ten lincz lub przewrotne współczucie i żal? Zostanie ukarany zgodnie z obowiązującym w Polsce prawem, o karze zadecyduje w imieniu obywateli sąd. Wybory w tym roku. Niech się ujawnią może kontrkandydaci, o tym czy wystartuje na następną kadencję teź nic nie wiadomo. Każdy ma swój rozum i sam zadecyduje przy urnie. Kopanie leżącego? Po co?

 22. Przekroczył trzeci próg

  Trzecim progiem jest jazda pod wpływem alkoholu przekraczającym 0,5 promila alkoholu we krwi.

  Konsekwencje jazdy pod takim wpływem są już znacznie poważniejsze, gdyż czyn ten jest traktowany jak przestępstwo.

  Za przestępstwo prowadzenia pojazdów w stanie nietrzeźwości grozi grzywna, kara ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat 2.

  Popełnił przestępstwo ale czy odejdzie z godnością ?

  Wątpię , że zrzeknie się mandatu wyborczego

  Przepęka pare miesiecy do wyroku , później mecenas znany wszystkim pro bono wniesie odwołanie
  i tak do wyborów w ciepłym foteliku skasuje kolejne 100 000 zł wynagrodzenia za ciężką pracę

  Gratuluje wyborcom ! Świetny wybór 2014 roku !

 23. Panie Burmistrzu czas stanąć w prawdzie. Nie zmarnować kolejnej szansy usilnie próbując ją zamieść pod dywan. Kolejnej może już nie być. Piszę to w trosce o Pana zdrowie, nie zać w trosce o honor burmistrza. Już czas…

 24. Burmistrza ani mi żal ani się nie cieszę.Ponosi konsekwencje swojego czynu.Zal mi straconych lat dla gminy pod tak nieudolnym zarządzaniem.

 25. Szkoda że kampania wyborcza zaczęła się
  od takiego brudu. No trudno taka polityka, szkoda jednak, że nie zacżeło się od programów wyborczych. Ale strach pomyśleć co będzie dalej ale że będzie negatywnie już wiadomo.

  • Przesadzasz. Nie po katolicku. Kampania zaczęła sie juz dawno. Np na 1go listopada chodnik w najbardziej widocznym w tym dniu miejscu powstał. I tak można się doszukiwać. Tymczasem Krzysztof D.wypadł z gry.

    • Topią się nadal na kilku ulicach miasta, na alei do cmentarza od dawna nikt w błocie topić się nie musiał. Pytanie teraz ważniejsze – co zrobią radni i urzędnicy w zaistniałej sytuacji?

  • I ja też jestem zadowolony, że nie doszło do tragedii. Jak czytam i słyszę, to Trzemeszno huczy z zadowolenia. Jest dobrze, nic złego się nie stało. A pan D. pójdzie po rozum do głowy.

 26. Też popieram Didymosa z jednym pytaniem. Czy Pan burmistrz był uprzejmy kandydować bez akceptacji rodziny?
  Jeśli tak było, to również mi żal rodziny. Nawet bardzo.
  Jeśli jednak kandydował za zgodą rodziny to … tajemnica poliszynela na nic się zdała.
  Teraz można gdybać i pytać a jeśli to ,czy tamto.

 27. no to zapowiada sie od dzis L4 dluuugie wykopac goscia – kazdy pracodawca by tak zrobil dlaczego my to mamy tolerowac ?

 28. A GDYBY WASZE DZIECI SZLY DROGA W TYM CZASIE ?? A GDYBY JECHALY ROWEREM >??? TAK WAS TEN CZLOWIEK MA GLEBOKO ZE RYZYKUJE ZABICIE KOGOS Z MIESZKANCOW

 29. Franek Łono jak napisał Wiktor też spożywał, jeździł pod wpływem, puszczał na wolność zwieracze, leżał pod blokiem i wył jak kojot pod balkonem do laluny i co? Może warto i to zbadać a to pewnie tylko nieliczne grzechy! Oj kampania nienawiści w toku… elyty.

  • Dlatego bardzo uważać trzeba, na kogo się oddaje głos. Nie znali kandydata głosujący na niego za pierwszym razem? Skąd się wziął? Co sobą prezentował, a czego nie? A ci wszyscy głosujący na niego po pierwszej, nieudanej i szkodliwej dla miasta i gminy kadencji, na co liczyli? Czym kierowali się wreszcie ci, głosujący na niego po raz trzeci, gdy juz jedynie ignoranci nie dostrzegali niekompetencji i nieudolności burmistrza, a długotrwałe przebywanie na zwolnieniach samo świadczyło dobitnie, ze ten człowiek nie daje rady, ze nie jest w stanie pełnić urzędu, o który się wciąż ubiegał. Nie dopuśćmy do powierzenia urzędów niekompetentnym, a jedynie przekonanym o swoich kompetencjach ludziom!

 30. Burmistrzu zpomniales ze masz w kolo kapusiow nawet z najblizszego otoczenia ORMO czuwa na kazdym kroku ciekawe kogo teraz rolnik bedzie pilnowac.

  • Za komuny chowamy? Skoro nie odróżniasz (ewentualnue!) obywatelskiej postawy od donosicielstwa i ORMO Ci w głowie siedzi.

 31. A Rentgenica jak niesie wieść gminna i pisał o tym pewien autor pod wpływem leżała i oddawała na stół i przyjaciół to, co zjadła na bankiecie, a potem w Wc uprawiała i dalej nie napiszę .O tym mówi pewien autor. Warto się przyjrzeć Rentgenicy ,bo i ona piastuje stanowisko.

 32. Radio Poznań :
  „- Pierwsza osoba w mieście, osoba publiczna wsiada do samochodu i jedzie po pijanemu. To świadczy tylko o kompletnej nieodpowiedzialności. Jeżeli zostanie skazany wyrokiem prawomocnym przez sąd, to ja jako przewodniczący wysyłam do wojewody zawiadomienie i wojewoda wyznacza komisarza, który do czasu wyborów będzie rządził Trzemesznem – zapowiada Sławomir Peno”
  Ciekawe czy ten pan pamięta to co działo się jeszcze nie tak dawno ? Wielu dobrze pamięta!Możemy przypomnieć.

 33. Panie redaktorze przecież do 9 maca pisał pan,że nie będzie dodawanych artykułów tylko moderacja komentarzy i to z opużnieniem a tu co?,też panu na rękę ta sytuacja?.

  • Dziś mamy 9 marca. Poziom pokazał bohater artykułu. Wojtek niech zacytuje słowa z tekstu ilustrujące igrzyska podłości. Informacja jest bulwersująca i oszczędna w opisie tego zdarzenia. Gdzie jest więc zła forma przekazu?

  • A Dyziu pierwszy. Co na to proboszcz tak sobie sprzyjali. A tu w wielkim poście taki przykład. Oj nie jednemu teraz oczy sie otworzą tak długo dzban wodę nosi aż sie urwie. I wtedy płacz wstyd. Ale jest inny problem. Niech odpowiednie instytucje zajmą sie doktorkiem który zaraz Dyziowi L 4 wystawi. Przecież to jasne ze to przekręt i lewizna. Do kontroli wszystkie zwolnienia wystawiane przez tego pana.

 34. Już widzę radość i imprezy , toasty niektórych ludzi którzy cieszą się z tego co spotkało burmistrza.
  Ustawka jak nic szkoda tylko ze burmistrz dał się wmanewrować
  Ale poziom rozgrywek żenujący, Teraz widać na co stać ludzi by dopaść do stołka ludzi trzeba się dzisiaj bać

 35. woda na młyn niech płynie mocno i rozrusza kamień młyński ,dość udawania i szeptania po kątach i naśmiewania się z rozmaitych sytuacji!
  wiem że wielu moim znajomym na pewno jest „w to mi graj”.
  liczymy na tą wodę na młyn ,bo może wyszoruje smród i brud.

 36. Ludzie ludzie co wy chcecie bidny krzys co mial kredyty tak bylo na kampanii zlitowaliscie sie wtedy to to i teraz sie zlitujcie no czlowiek sobie popil a moze tylko kilka jabłek zjadł – rada miejska bedzie to tolerowala ? czy go odwola ? BADZCIE CZUJNI i zobaczcie co radni zrobia jak toleruja takie zachowanie i postepowanie to nie glosowac na drani Kumoterstwo nam nie jest potrzebne

 37. Tak wreszcie skończą się te układy i układziki w Urzędzie Gminy i Placówkach Oświatowych takich jak Przedszkole nr 1, Przedszkole nr 2 i Szkoły Podstawowe nr 1 i Szkoła Podstawowa nr 2, oczywiście jeszcze funkcjonujące Gimnazjum i Liceum, Szkoły Podstawowe w Trzemżalu i Kruchowie, przecież Ci dyrektorzy to wszystko same kolesiowstwo Dyzia. Takimi się obstawił super przyjaciółmi w cudzysłowie, którzy mu zgotowali taki koniec. To są dopiero oddani przyjaciele, ale jak przysłowie mówi „Jak se pościelisz, tak się wyśpisz.

 38. No tak większość głosów społeczeństwa wybrala ta osobę na Burmistrza wiedzac i znajac jakie skłonności ma ta osoba sięgając pamięcią to zawsze mam obraz wracajacego do domu z wyprzedzajacymi tluw rekoma nic dziwnego że gmina tak funkcjonowala zawsze za plecami byl jeden z zastępców pytanie co teraz na to rada Burmistrz to osoba publiczna ‚??

 39. Z wielu wpisów wynika, że winnym czwartkowej sytuacji są wszyscy, tylko nie pijak za kierownicą. A może trzeba spojrzeć inaczej? Twierdzicie, że to ustawka, burmistrz został wmanewrowany. Nikt nie ma samych przyjaciół, ja tez. Ale na mnie policja może zasadzać się codziennie, o każdej porze, nie widzę w tym problemu. Burmistrzowi zawsze dobrze wychodziło użalanie się nad sobą i jak widać wychodzi mu to nadal. Bo kampania, bo przeciwnicy polityczni, bo donosy, bo portal itp. Nie wiem kto to robi, ale sprytnie próbuje sie odwróci uwagę od sedna sprawy. A sedno jest fatalne. Jechał człowiek pijany za kierownicą, mógł kogoś zabić. Nieważne kto, czy to burmistrz czy pracownik Paroca.

  • A mnie wcale nie dziwią wpisy próbujące odwrócić uwagę od sedna sprawy, a nawet usprawiedliwiać ten karygodny czyn. Trzeba sobie zdawać sprawę, że jeśli burmistrz zostanie skazany to wtedy nie będzie mógł pełnić dalej swojego urzędu. A zdajmy sobie sprawę, że przez 3 kadencje obsadził wiele stanowisk swoimi ludźmi. Miał oczywiście do tego prawo i nie uważam wcale, że byli to tylko ludzie niekompetentni. Byli pewnie tacy i tacy. Ci , których pozostawił po swoim poprzedniku także są mu na pewno wdzięczni. Teraz wielu z nich może czuć się niepewnie. Weźmy pod uwagę, że każdy z namaszczonych przez burmistrza mógł namaszczać następnych. Biorąc pod uwagę, że każdy z nich ma swoje rodziny robi się niemała grupa niezadowolonych takim obrotem sprawy. Stąd własnie te opinie o pokrzywdzonym szefie.

 40. Wczoraj tez była policja z Gniezna. No i dobrze, bo nasza policja by odpuscila . niech łapią tych , co jeżdżą jak wariacji po mieście . a i stanąć przy barze pod orzechem. Tam piją i wsiadają za kierownice. W tym Trzemesznie to się dzieje.

 41. WSZYSCY ROWNI WOBEC PRAWA !
  WOLE POLICJE Z GNIEZN CZY POZNANIA A NIE NASZA BO PO NASZEJ TO BYM SIE SPODZIEWAL JESZCZE ASEKURACJI NA KOGUCIE DO DOMKU !

  NIE WAZNE JAKIE MA STANOWISKO KONSEKWENCJE POWINIEN PONIESC JAK KAZDY BO TYLKO TAK BEDZIE W PANSTWIE DOBRZE – NARZEKACIE ZE ROBOTY NIE MOZECIE DOSTAC ? TO ZACZNIJCIE MOZE OD PRZESTRZEGANIA PRAWA DL WSZYSTKICH

  DLA JEDNYCH BEDZIE TO SPRAGNIONY CZLOWIEK KTORY WYJECHAL PO FJKI TYLKO BO MU ZABRAKLO DL INNYCH ŁOTRZYK KTORY MOGLBY PRZEJECHAC NIESWIADOMIE KOGOS I UCZYNIK KLEKĄ…

  DO TYCH CWANIAKOW BRONICYCH TKIEGO ZACHOWANIA POWIEM ZEBY SPOTKALI SIE Z RODZICMI KTORYM KTOS NA DRODZE ZABIL DZIECI W NASZEJ GMINIE SA TACY TO SPYTAJCIE MOZE ICH CO MYSLA NA TEN TEMAT BO DOSWIADCZENIE MAJA WIEKSZE W TEJ KWESTII

  DNO BIEDNA ZONA I BIEDNI CI RODZICE I JAK TU TERAZ SPOJRZEC LUDZIOM W TWARZ NA MIESCIE ?

  A PAN VICEK CO MA DO POWIEDDZENIA JAK TO UBIERZE W SLOWA ? JESTEM CIEKAW JAK BEDZIE GO BRONIL A MOZE BIEG TRZEZWOSCI IMIENIA KRZYSKA ZROBI ???

  • Takich inwektyw to sobie przed lustrem do woli używaj, nie na forum. Nic mądrego nie masz nigdy do powiedzenia, a wciaż glos zabierasz. Wyborca Krzysia? Strach się bać demokracji!

 42. Tylko promil to nie duzo Anonimowi Alkocholicy maja wiecej i nikt nie pisze a w koncu po pracy wolnosc tomku a za swoje czyny kazdy odpowiada za siebie tak sie martwicie bo ja nie.

 43. No moze teraz ktos sie wezmie za te przydzialy mieszkan ktorzy dostaja poza listy a takze za mieszkanie gdzie rodzina 3 osobowa posiada obecnie dwa mieszkania a drudzy czekaja i gowno kto dal przydzial na Kasztanowej za plecami czy w lape panie Bisiekiewicz prosimy zajmij sie ta sprawa moze skoncza sie wreszcie nie stworzone rzeczy ale prawdziwe wszystkich w Gminie do wymiany wszyscy sa g… warci.

 44. A nie przyszło Wam do głowy że to wieczne hejtowanie zaszczuwanie zniszczyło człowieka i uciekł w alkohol Nie wiem jak odporny psychicznie by to wytrzymał Oczywiście należy pokazywać błędy ale nie w tak chamski sposób i wszystko ma nie Rada to wielka pomyłka osób chcących zaistnieć indywidualnie i tylko krytykujacych Szlak mnie trafia ze można tak traktować człowieka sąsiada z ulicy i ławki kościelnej Burmistrz to dobry człowiek tylko zniszczony przez ludzi

  • tak tak to wasza wina ludziska i ze ta placowka wsparcia tak funkcjonowala to tez wasza i ze komunalka sprzedana to tez wasza i ze kancelaria bierze kase za odzysk vatu a powinna to robic ksiegowa to tez wasza w ogole wszystko WASZA WINA biedny krzys teraz chorowac musi nie wpadl ktory zeby skoczyc po kolejna flaszke ? to czlowiek sam musial jechac nic nie myslicie ludziska nikt nie pomoze tylko pisac umiecie teraz odszkodowanie placcie bo to przez was sie stalo

   ktos wyzej pisze ze tyle co on mial to malo ze anonimowi maja wiecej ale ANONIMOWY ALKOHOLIK nie bierze co miesiac tyle tysiakow z kasy urzedu i nie reprezentuje miasta itd itd

   widac ze kac jeszcze trzyma wyspij sie i dopiero pisz komentrze na trzezwo i znajomym co sie teraz boja o posadki tez radze trzezwo pisac

   takie jest Trzemeszno byle czlowiek wypity jedzie to do paki a jak ktos wazny to yghm ten tego no nic sie nie stalo w sumie

   a idzcie ludziska szarpac na produkcje do parocka czy izopolu i jak te lemingi zyjcie placac tylko podatki a wladzy nie zagladajcie do szklanki hahahaah

 45. Masz racje i tak dlugo wytrzymal z tymi nagonkami bo ja to bym z takimi jak… to bym od razu zrobil porzadek a on tak dlugo znosil wspolczuje burmistrzu dasz rade pozdr.

 46. Trzemeszno miasto konfidentów , plotkarzy, patologi, oszustów i układów, współczuje normalnym mieszkającym tam ludziom , że musicie się z tym wszystkim męczyć. A w przypadku Burmistrza to ewidentne podpierdolenie przez gumowe ucho ! Trzymaj się Dyziu, czasami trzeba odpuścić i powiedzieć koniec, nie warto. Dużo zdrowia życzę bo to najważniejsze. A dla żyjących sensacją kut.s w oko !

 47. A kto tak od ręki daje zwolnienia, przecież do lekarza są takie kolejki. Dobrze by było sprawdzić, wszystkie zwolnienia.

  • Masz rację i do odpowiedzialności pociągnąć,bo jak można wytłumaczyć zdrowy na imprezach niedzielnych a w poniedziałki chory,bardzo się cieszę że tak się stało,koniec tych chorych rządów w Trzemesznie o 12 lat za póżno.

   • Pycha kroczy przed upadkiem. Ten więc byl spodziewamy. Rzeczywiście szkoda (dla miasta i gminy), ze tak późno i ze w taki sposób. Temu upadkowi winny jest wyłącznie sam upadający, ale temu, że tak późno kończą się te nieudolne rządy, wszyscy jego wyborcy. Mentalność niektórych z nich, objawiona w komentarzach, jest naprawdę przerażająca i nie wróży dobrze temu miastu.

  • Rekord komentarzy,padł po starciu wiceburmistrza Jankowskiego z handlującymi na targowisku po jego modernizacji.Handlujących uznano za warchołów i krzykaczy a targowisko za przepiękne. Czas pokazał kto miał rację.Jankowski stworzył pustostan. Przerażający były,upór i niechęć do rozmów i konsultacji ze strony wiceburmistrza.

 48. Szanowni przedmówcy uprzejmi byli stworzyć absurdalnie długą listę osób i czynników odpowiedzialnych za to zdarzenie. Winni kontrkandydaci na urząd, stres w pracy, dzień kobiet, a nawet redaktory Nowaczyki, co z urlopu wróciły za wcześnie. Wszyscy, a sprawca jakoś najmniej. Jeśli zdejmujecie z niego odpowiedzialność za własne czyny, to jak godzicie to z powierzeniem mu odpowiedzialności za losy miasta?
  Burmistrzu, wykorzystaj tę okoliczność jako sygnał od losu, podejmij walkę o lepszą jakość życia, dla siebie.

 49. „Lek nie uleczy zmyślonej choroby,
  a wódka nie uleczy prawdziwego smutku.”

  Ten człowiek jest smutny przez swoje grzechy
  i choćby morze wypił to sumienia i tak nie uciszy.
  Rządząc bez wiedzy pnąc się do władzy bez kompetencji narobił samych szkód, na szczęście udało się zatrzymać to na zawsze !
  Myślicie że ma honor ? Że odejdzie ?
  Jesteście w błędzie
  Obstawiam że jeszcze będzie mataczył, że to choroba
  że nie jego wina !

  A gdzie sądy 24 godzinne ?
  Powinien byc od ręki skazany !
  Gmina na tym tylko zyska

  • masz racje .obrażają go ci co mieszkań nieroby niedostali bo im sie niby należy mieszkanie pytam sie za co???do roboty lub jak 80 procent ludzi wezcie kredyty a nie tupet macie sępić mieszkania nie wstyd wam???

 50. Szkoda tylko, że wielu „pseudo” cenionych mieszkańców Trzemeszna i okolic jeździ latami bezkarnie na podwójnym gazie… Wszyscy o tym wiedzą ale skoro mają trochę więcej pieniędzy i znajomości niż przysłowiowy „Kowalski” to zawsze uchodzi im to płazem … (Cz…, Ju…., Za…. itd)

  • Majka, nie Cz,Ju,Za, bo za ukrywanie przestępców możesz być pociągniętą. Wiesz coś na pewno, to pomóż Policji i przysłuż się społeczeństwu. Inaczej Cz,Ju,Za mogą Cię pociągnąć za pomówienia.

 51. Tak teraz cała ekipa burmistrzowska, będzie się jeszcze lepiej miała-teraz całkiem samowolka totalna i zacieranie śladów, przekrętów za publiczne pieniądze. Uważam że od poniedziałku 12 marca 2018r. nie powinny być dopuszczane do pracy osoby, które były powołane przez burmistrza tj. zastępca burmistrza, sekretarz, asystent, audytor, skarbnik, pani sekretarka, inspektor oświaty i dyrektorzy placówek oświatowych, komunalnych i socjalnych to jest cała ekipa, która nieracjonalnie zarządza budżetem, czyli pieniędzmi naszym publicznymi. Wszyscy do wymiany, koniecznie inaczej nic się nie zmieni, co z tego że Burmistrza nie będzie, ale będą jego ludzie, którzy zatuszują rzeczy, które nie powinny być upublicznione. Ludzie do dzieła, bo inaczej to będzie marazm taki jak był a budżet maleje, maleje, ponieważ ci osobnicy nauczeni są wydawania publicznych pieniędzy jakby były ich własnością. Czas położyć temu kres, to jest ten moment.

 52. Pan Derezinski w tej chwili jest podejrzanym zostanie postawiony zarzut prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwym- w wydychanym powietrzu 1 promila jest zagrożone karą 3lata zawiasy 5 tys 3 lata pieszo można uprawiać sporty zimowe letnie oraz zakaz funkcji publicznej możliwa praca w gosp rolnika
  przy słomie- praca przy trzodzie.na ferma Mjjanowo ?

  • Pamiętaj com mówił że kto się pierwszy śmieje ostatni płacze te poniżenia słoma hamski prostacki no to
   twierdzenie o przedstawieniu zaświadczenia pamiętaj że pan Bóg przebacza ale Walczak nigdy to zapomniałes ja czekałem 7 lata i się opłaciło chłop zywemu nie popusci DO TRZEMESZNA WRACA PRZYSZŁOŚĆ NADZIEJA

 53. Panie burmistrzu, glowa do gory ! W poniedzialek do pracy ! Trzy lata zakazu prowadzenia pojazdow zleci i zrobi Pan uprawnienia na nowo. Prosze sie nie przejmowac ! Damy rade 🙂

 54. W Niewolnie w ubieglym roku zabraklo policji tez bylo zdarzenie i to lekarza pod wplywem soku i co i gowno rach ciach i po sprawie i nikt nie pisal nawet redaktor trzeba miec plecy a nie bary .Wyjatki w piatki pozdr. Trzemeszenskich kapusiow tak trzymac.

 55. Tak patrzę czytam i utwierdzą się ze trzemeszno to banda debili i idiotów i nie mowa tu o jakimś dyziuu jesteście beznadziejny wsiuury i patole i oby was Frank wykończył haha

 56. panie Marku prosimy o interwencje wielu z nas tu na forum zyje juz w innym miescie a czesto poza granicami kraju – prosze w naszym imieniu Szanowny Panie Marku zadzialac gdzie trzeba i zglosic te fakty niech sie mu dobiora do 4 liter

 57. Czas prawdy WRACA mamona padła dlaczego tak późno. PANIE BOŻE SERDECZNIE DZIĘKUJĘ UFAM TOBIE I SIĘ NIE ZAWIODŁEM .MIEJ TRZEMESZENSKIH MIESZKANIECÓW W SWEJ OPIECE PODCZAS WYBORÓW ABY NIE ZBLADZILI.

 58. niech ktoś w Trzemesznie trafi szóstkę w TOTKA,może wtedy wszyscy malkontenci zmienią”ofiarę”.Dyziu je…j to wszystko.

 59. Obrońcy Dyzia w stylu prymitywów od hasła „nic się nie stało, Polacy nic sie nie stało” próbują zakrzyczeć haniebny rezultat działań swego ulubieńca. Stało się! Burmistrz przynosił nam wstyd i szkody, a teraz na siebie i na was hańbę.

  • Krótko i na temat felek. Człowiek pijany siadająy za kierownicą to przestępca i nie ma tu żadnych powtarzam żadnych usprawiedliwień. Pijany kierowca to potencjalny morderca a samochód to narzędzie zbrodni. Niech to dotrze do obrońców tego pana. Nie zakrzyczycie faktów. Niech szuka winy u siebie kto mu kazał jeździć czy ktoś mu wlewał wódkę do gardła ?
   Szkoda słów.

 60. TRZEBA WIEDZIEĆ KIEDY ZE SCENY ZEJŚĆ NIEPOKONANYM… Czytam te wszystkie komentarze i krew mnie zalewa na tych wszystkich obrońców uciśnionego burmistrza w jego zachowaniu nie ma nic co choć trochę by go tłumaczyło komentarze że był biedny hejtowany i sobie z tym nie poradził odpowiedz prosta trzeba było zrezygnować z funkcji , że ktoś na niego doniósł odpowiedz prosta trzeba było nie pić i nie dawać powodów do donosów , że jego zachowanie to wyskok odpowiedź prosta jaki wyskok wyskok na imprezie to usiąść w kącie i spać a nie wsiadać do samochodu na podwójnym gazie Bóg tylko wie z jakim zamiarem. Każdy pijany za kierownicą to przestępca i wy obrońcy powinniście o tym wiedzieć gdzie byliście żeby go powstrzymać poklepywacze ramienia kumple od kielicha jak przekręcał kluczyk jesteście tak samo winni jak on zastanawiam się jak możecie patrzeć w lustro Ci którzy nie zareagowaliście a wiedzieliście co robi a teraz płaczecie i użalacie się nad nim.

 61. ciekawostka jest ze wiele obronczych komentarzy pisza caly czas 3 osoby pod roznymi nickami a kim są te 3 osoby ? stawiam na rodzine i wspolpracownik

  • I to jest mankament „internetowej anonimowości” – umożliwia to pisanie rzeczy, które nigdy by nie padły kiedy trzeba by się podpisać pod nimi z imienia i nazwiska … Albo wyartykułować coś publicznie, lub nie daj Boże w twarz osobie, o której się pisze.

   Chyba, że ktoś zostawił otwarte drzwi do domu, a laptop był w miejscu ogólnodostępnym i znów doszło do wpisów – bez zgody i wiedzy użytkownika sieci …

   Przecież już mieliśmy takie smutne przypadki 😉

 62. Ciekawostka jest pisanie komentarzy a ty glupku czytasz do kosciola POST jest i GORZKIE ZALE.Pomodlic sie za grzesznikow i to wszystkich za tak piekna atmosfere w tej Gminie szkoda slow wszyscy tam chodza jak na iglach i same nienawisci .

  • ooo znow to samo IP panie czy pan msz L4 ? czy w poniedzialek w pracy bedziesz ? bo piszesz komentarze i zdrow widac

 63. Tak zle gmina zarzadzana i tyly a tak sie pchaja na stolek z tego wynika ze nic lepiej nie bedzie kiedy bedzie inny burmistrzem czarno to widze nikt jeszcze z gowna ciasta nie upiekl.

 64. W tej Gminie nie tylko burmistrz rzadzi tam wszyscy rzadza i robia co chca i jak chca tu potrzeba naprawde burmistrza z zewnatrz i dobrego gospodarza do dysponowania kasa tam gdzie potrzeba natychmiast a wiec wyremontowac wszystkie budynki i zrobic z nich urzytek a nie zaczynac od dupy skupowac ruiny i co dalej park czeka zasrany plac Wojciecha itd.

 65. I co panie wiceburmistrzu Jankowski?Jak widzimy jest pan wszędzie!!!
  Trzemeszeński Klub Abstynencki rozpoczął swą działalność w Trzemesznie od 7 listopada 1995 roku.

  W skład Zarządu wchodzą:

  Pan Dariusz Jankowski – Prezes

  Pan Kazimierz Bodda – Wiceprezes

  Pani Ewa Bisikiewicz – Skarbnik

  Celem działania stowarzyszenia jest:

  świadczenie pomocy ludziom uzależnionym od alkoholu, ich rodzinom i bliskim,
  propagowanie trzeźwości, w tym abstynenckiego trybu życia,
  działalność na rzecz zmiany obyczajów i struktury spożycia napojów alkoholowych celem usuwania z życia rodziny i jednostki alkoholu,
  wspieranie i wspomaganie członków w utrzymaniu abstynencji, w szczególności poprzez kształtowanie trwałych dążeń do całkowitego powstrzymania się od spożywania napojów alkoholowych.

  Klub realizuje swoje cele poprzez:

  – upowszechnianie wiedzy o tematyce przeciwalkoholowej na terenie miasta i gminy Trzemeszno, w tym w szczególności: organizowanie i prowadzenie spotkań, prelekcji punktów konsultacyjnych, wydawanie i kolportaż literatury dotyczącej uzależnień,

  – inspirowanie i wspieranie działań na rzecz tworzenia w gminie ruchu Anonimowych Alkoholików,

  – organizowanie i prowadzenie zajęć świetlicowych oraz działalności kulturalno – oswiatowej,

  – współdziałanie z Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Uzależnień.
  http://www.trzemeszno.mserwer.pl/content.php?cms_id=930&lang=pl&p=p6

 66. Wyglądana to że pod latarią najciemniej,
  to jest straszne,
  nikt nie pomógł Birmistrzowi
  Jest jeszcze komisja ds. rozwiązywania problemów alkoholowych
  o ile się nie mylę zasiadają w niej inne znane osoby
  Hipokryzja i obłuda oto twarz władzy trzemeszeńskiej
  Liczy się kasa i stołek nie ludzie i ich problemy

 67. Kopernik nie napisał o wycieczkach Trzem. klubu abstynentów do fajnych miejsc dla kogo? A to trzeba wziąć listy wycieczek.
  Kopernik zagrał i to słusznie na innej nucie. Otworzył nam oczy szerzej.
  A po pijaku się nie jedzie autem.

  • Pomijam traktowanie za równo mieszkańca, Pana Marka Walczaka jak i przedstawiciela lokalnych mediów – to najgorsze wrażenie robi na mnie ten wiernopoddańczy ukłon po podpisaniu umowy wobec przedstawiciela firmy Remondis …

   I tak wyglądały te relacje w gminie z wielkimi firmami działającymi na naszym terenie …

   • to fakt Macieju a zauwazyles tych krakowiakow jak tancowali Chocholi Taniec ?? kto za to placil ? i te usmieszki jego zadowolenie po podpisaniu ?

    • Przypomnę Panu komentarz z czerwca 2014 roku Licealisty:

     bylem na tej urczystosci z nasza pania nauczyciel jestem rozgoryczony ,ze musialem byc i spiewac rote przeciez to byla hanba podpisywc ta umowe i jeszcze nas w to wciagac . Burmistrz mogl sam zaspiewac i zatanczyc dla niemca i prezesa ,nami licealistami sie wyreczyl zenada dla mnie byla ,pewnie pozniej jeszcze opil , ze sprzedal znajac go, wszysty wiedza , ze pije to widac na jego twarzy , a zreszta policja slabo sie stara bo prawo jazdy jeszcze ma

     Nic dodać, nic ująć … Tylko było trzeba 4 lat żeby sukcesywnie to wszystko wychodziło na jaw.

     • Mecenas „pro bono” cos wymyśli,
      by przeciagnąć do wyborów
      może jeszcze raz zagłosują wyborcy ZA 😉
      Taką kurę znoszącą złote jajka to nie puściłby nikt

      Smutne losy tej gminy jeszcze 5 lat temu
      wszystko się rozwijało a teraz stagnacja i syf !

      Jak się MaciejW zastanowi by kandydować
      na burmistrza to ma mój głos

 68. ,,Nie życz komuś co Tobie nie miłe,, . Nie powinno się życzyć komuś nieszczęścia lecz niekiedy dobrze jak ktoś zazna smaku goryczy . Nie dotyczy to tylko i wyłącznie Pana Krzysztofa .
  KARTA NIE ŚWINIA PO PÓŁNOCY SIĘ ODMIENIA .

 69. Jeszcze jedna „świetna”inicjatywa pana wiceburmistrza…i co z niej wyszło? Celem,nie był dobry projekt targowiska,tylko otrzymanie dofinansowania!Czy to właściwe działanie? Dlaczego poruszam ten temat?W gminie tak naprawdę rządzi wiceburmistrz!
  Polecam oglądanie od 4 minuty 50 sekundy.To że wiaty nie zadziałają,wiedzieli ludzie tam zgromadzeni.Nikt w fazie projektu nie chciał z nimi rozmawiać…dlaczego?I zgadnijcie jaka firma zarządza targowiskiem i zbiera opłaty…podpowiem R……
  https://www.youtube.com/watch?v=28qq4G7Hp7g

  • ciekawe czy wicek te swoje 5 tysia co miesiac tak samo wydaje ?
   czy oglada z kazdej strony nim wyda ?

   dlaczego nasza kase tak latwo wydaja?

   czy to dlatego ze im wiecej robot to tym wiekszy…. hmm prokurator powinien to zbadac

 70. Panie Ruf,

  MaciejW. już się zdecydował i nie kandyduje na Burmistrza, ponieważ to było by nie do końca poważne względem wyborców – mieszkańców – natomiast od strony prowadzenia samej kampanii, budowania programu było by to fajną przygodą intelektualną, wyzwaniem w praktyce oraz dla mnie osobiście frajdą spotykania się z mieszkańcami – oraz przedstawianiem pomysłu na profesjonalne zarządzanie gminą i kierunku jej rozwoju …

  Szczególnie jeśli przypomnę sobie ostatnią kampanię, która była nuuuuuudna – a to także pokazuje poziom kandydatów – jest pierwszym
  barometrem podejścia do wyborców i mieszkańców, bo nie każdy mieszkaniec jest wyborcą …

  Jednak dziękuje Panu za zaufanie, bo o zaufanie przecież przy urnie chodzi, a nie jest Pan pierwszą osobą, która mnie popycha do startu, co z jednej strony wydaje się być miłe, ale z drugiej strony obnaża słabość władzy. Tym bardziej, że to zaufanie zaoczne –
  bez przedstawienia programu.

  Jedno jest pewne nie trudno byłoby być lepszym Burmistrzem niż Panowie Burmistrzowie, bo nie wiem w sumie kto jeszcze formalnie rządzi gminą, lub nie rządzi – a czas na zmiany jest oczywisty, i to z ostrym opóźnieniem …

  • Jest jeszcze troche czasu moze przemysli Pan jednak
   Urzednikom brakuje klasy
   a szczegolnie wlasnego zdania juz nie mowiac o umiejetnosci jego wypowiadania czy obrony rzeczowych argumentow
   Moim zdaniem są też pazerni i spatrzeni wieloletnia pracą
   Kogos młodego i z olejem w glowie

 71. Ato z radia POZNAŃ ,,,,,,Alkomat pokazał niedozwoloną zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu.

  Gnieźnieńska policja nie potwierdza, że chodzi o burmistrza Trzemeszna. Anna Osińska – rzecznik policji w Gnieźnie – nie chciała nawet zdradzić inicjałów osoby zatrzymanej w czwartek do kontroli w Trzemesznie.

  – To 54-letni mieszkaniec Trzemeszna. Kierował swoim samochodem, a przeprowadzona kontrola wykazała 1 promill alkoholu. To przestępstwo, za które grozi do dwóch lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów i kara
  grzywny – mówi Anna Osińska.

  Jednak przewodniczący rady miasta i gminy Trzemeszna – Sławomir Peno – nie ma wątpliwości, że chodzi o aktualnego burmistrza.

  – Pierwsza osoba w mieście, osoba publiczna wsiada do samochodu i jedzie po pijanemu. To świadczy tylko o kompletnej nieodpowiedzialności. Jeżeli zostanie skazany wyrokiem prawomocnym przez sąd, to ja jako przewodniczący wysyłam do wojewody zawiadomienie i wojewoda wyznacza komisarza, który do czasu wyborów będzie rządził Trzemesznem – zapowiada Sławomir Peno.

  Burmistrza Krzysztofa D. nie było w piątek w pracy. Nie odbierał też swojego telefonu komórkowego. Jeśli zostanie skazany za jazdę po pijanemu nie będzie mógł pracować jako urzędnik, a tym bardziej kandydować w najbliższych wyborach samorządowych.

  Rafał Muniak

 72. A ja myślę, że pan Maciej W. by się nadawał, gdyby trzemeszeński patriot. schował do kieszeni. To mądry gość ! A jak w Parocu tak było, to już on potrafi uczyć się na swoich błędach.

   • IP,

    Muszę Cię zasmucić, ale ja mam sieć w domu strzeżoną, drzwi praktycznie zawsze zamknięte – i nie przewija się przez moje mieszkanie multum osób …

    Bakuś,

    Moja działalność w Zarządzie Związku trwała od 7 marca 2017 roku do bodajże 5 lutego tego roku, mogę ten krótki okres mojej działalności streścić każdemu członkowi Związku – który w tym okresie był członkiem Związku – bo byli to moim bezpośredni przełożeni – i mam do tego odpowiednie narzędzie – zresztą podczas mojej aktywności związkowej nigdy nikomu nie odmówiłem informacji czy to rozmawiając z członkami Związku osobiście, czy telefonicznie lub za pośrednictwem kanałów internetowych bezpośredniej komunikacji …

 73. Dzielicie wspaniali hejterzy skórę na żywym niedźwiedziu ! Ostudzę Wasze emocję . Przy dobrych wiatrach Pan Krzysztof D .
  będzie mógł wystartować w wyborach samorządowych i dalej pełnić funkcję Burmistrza w razie wygranej .
  Przyjmując , że sprawnie działający adwokaci i nie poddanie się dobrowolnej karze , sprawa sądowa może trwać ( powiedzmy ) więcej niż 6-cy . Jeżeli uprawomocnienie się wyroku nastąpi po wyborach nic nie stanie na przeszkodzie aby dalej być burmistrzem .
  W naszym kraju jest wiele osób sprawujących funkcje publiczne z wyrokami nie wyłączając burmistrzów .
  Kolejna sprawa , która mnie ruszyła to to ,że jakimś dziwnym zbiegiem okoliczności policja zatrzymała do rutynowej kontroli właśnie Pana Krzysztofa D . Dużo jest ,,dobrych wujków,, takich jak np.Tomasz Didymos , którzy reagują w mało cywilizowany sposób na pewne patologiczne zjawiska .
  (Widzisz , że ktoś pod wpływem alkoholu chce jechać autem reaguj ale nie jak tchórzliwy donosiciel . Odbierz kluczyki , odwieź delikwenta albo poproś kogoś aby to uczynił za Ciebie ) To tyko jedno z ludzkich zachowań .
  Kim jest ten człowiek można dokładnie wywnioskować z artykułu z 7 czerwca 2017 roku .
  Nie będę rozpisywał się o konsekwencjach takiego działania ,
  które dotyka nie tylko osobę ,,podprowadzoną,, .
  Teraz ten Pan chce zabłysnąć i udowodnić jaki to on jest wspaniałomyślny .
  (Wspaniałomyślny jak Maciej W.) – Ohyda !

  • Ohyda… zostaw sobie takie określenie. To sprawdzian dla wszystkich włodarzy: Dla burmistrza – powinien podać się do dymisji, czym prędzej (choć to, znając jego poczynania, wątpliwe, będzie zwlekać, aż go odspawają od stołka), dla radnych i urzędników – co zrobią, jak się zachowają, co powiedzą lub czego nie powiedzą oficjalnie (będziemy wiedzieć czy tolerują aktualny, haniebny stan, czy mają pomysł jak ewentualnie odspawać burmistrza, gdyby ten sam nie zrezygnował). To również sprawdzian dla nas: Czy będzie nam wszystko jedno, czy też nie odpuścimy w wywieraniu społecznej presji na włodarzy.

  • Drogi mecenasii partnerzy.Mamy inny rząd i twoje sugestie o tych chwytach są mało wiarygodne gdyż to jest osoba publiczna .Czy wiesz że pomyślano o tym i poproszono 0 nadzór nad śledztwem przez Pr KRAJOWĄ.? DLATEGO OSTRZEGAM PRZED ?BO MOŻNA NABIC SOBIE GUZA NA CZOLE

  • zanim odejść powinni jego obrońcy z kamienica kruchowa Ostrowitego jastrzebowa oraz tak zwani organizatorzy imprezek za sołeckie pieniądze walczak ma rację ale go rada nie słuchała że nie którzy soltysi to zakała gminy .

  • Prawniku,

   Droga formalna którą podałeś jest jak najbardziej możliwa – jednak musisz mieć na uwadze, że ta cała klika prokuratorsko – sędziowsko – policyjna – zaczyna się lekko trząść od dobrej zmiany – więc osobiście mam nadzieje, że w tym konkretnym przypadku wygra prawo i sprawiedliwość …

   Co do dalszych Twoich zarzutów, to jako „prawnik” możesz być kryty, ale jako człowiek wykazujesz niskie morale, co do tchórzostwa no reprezentujesz jego najwyższą anonimowo – internetową formę.

   Co do mojej ohydnej wspaniałomyślności możesz to doprecyzować – nawet prawniczym żargonem – rozczytam …

  • NIECH WYBORCY KTORZY MAJA DZIECI I PUSZCAJA JE DO SZOLY CZY SKLEPU SAMI ZDECYDUJA CZY CHCA ABY BURMISTRZ W TAKIM STANIE JEZDZIL ULICAMI MIASTA – PRZY DOBRYCH WIATRACH TO PEWNIE JUZ NA L4 SIEDZI – CZY CO ON TERAZ ROBI ? URLOP MA ?

   RADNI BY MIELI HONOR TO BY JUZ DZIALALI ALEEE NIEEE BO KOLEGA

   LUDZIE IDAC GLOSOWAC PAMIETAJCIE O TYM

 74. A ja mam pytanie czy wódka jest zabroniona picia za kierownicą przecież on naprawdę nie pił jak jechał to może była odwrotna przemiana materii to znaczy cud zamiana wody H20 w spryt proponuje dokonać badania a może sprawcą jest diabeł kusiciel móc ma piekielna tym bardziej jak była to baba a mogło tak być bo było 8 Marca dzień saka który wyprowadził człowieka z raju i to samo spotykalo Pana burmistrza dlaczego propozycja moja poprosić babkę z rancza o pomoc pomagała kusemu może pomoże.

 75. szkoda slow na komentarze koniec obecnych wlodarzy mial być w 2015 r po referendum niestety tak sie nie stało.Pytanie dlaczego nie doszlo do referendum bylo by juz dawno po ptokach.Czyja to zasluga? Radnych czy innych mocy? A czas ucieka.

  • Pamiętam było 8:7 na korzyść p.Burmistrza. Pani radna Wiśniewska zagłosowała wtedy ze zwolennikami p.Burmistrza.
   Warto przypomnieć że ta pani startowała z komitetu p. Piechowiaka gwoli ścisłości. I w ten sposób pogrzebano oddanie głosu mieszkańcom w referendum.

  • A straty liczone są w miliony – targowisko, zawodówka, dworzec i może jeszcze alumnat, kwestia umowy z remondisem, likwidacja szkół itd, itp.

  • Panie Mieszkańcu,

   Musiałby Pan zapytać jednego z ośmiu radnych, którzy zadecydowali o tym, że nie warto pytać mieszkańców o zdanie i ciąć tej patologii zarządzania w ten sposób – może taka sytuacja była dla nich wygodna, może Burmistrz im coś obiecał na takiej gwarancji jak dziesiątką mieszkańców, a w czasie ostatniej kampanii tysiącom mieszkańców gminy ? Takich mamy realistów politycznych, aż mi się Mackiewicz z bibliteczki szyderczo uśmiecha …

   Najbardziej przerażającym dla mnie był fakt, że Radna którą wprowadził ze swojego komitetu Pan Piechowiak zagłosowała za odrzuceniem wniosku o referendum ?

   Gdzie tutaj logika, konsekwencja – odwaga i wiarygodność ?

   • Czy referendum w sprawie odwołania Burmistrza nie ciągnie za sobą czasem odwołania również Radnych ?
    Prawdopodobnie wygrał zwyczajny ludzki strach że już zakonczy sie historia z RM …
    Niestety mało kompetentnych osób w tym gronie … ,
    a Ci co mają jakieś pojęcie to nie chcą już się angażować
    Nie dziwi mnie to gdyż ostatnie lata zarządzania to utopia
    Zaczęło się od Vatu a później już poszło …
    Teraz już pojawiło się realne zagrożenie dla życia i zdrowia ludzi, choć nie mam pewności czy nie rozejdzie się po kościach głównego Bohatera Sprawa do Sądu trafi różnie może być

    • W tym przypadku o referendum wnioskowała Rada Gminy – i nie byłoby wymogu rozwiązania Rady …

     Chodziło tylko o referendum o odwołanie Burmistrza, więc wszystko zależałoby od głosów ludzi – ale nie dane było nam wybierać, wybrali za nas wybrani …

     Wniosek był uzasadniony, ponieważ dość, że Burmistrz złamał obietnice wyborcze, to jeszcze nie wypełniał swojej funkcji należycie … Ale znalazł uznanie dla swojej polityki wśród 8 radnych … O zgrozo :-/

   • Tak to dramatyczna osobowość w Radzie,tylko co mógł uczynić Pan Piechowiak jak ona się od niego odcieła,to chamskie zachowanie.Wielu Radnych którzy byli za referendum próbowali się kontaktować z tą Panią- to jej dyskwalifikacja totalna w życiu publicznym takim zachowaniem

 76. Burmistrz powinien mieć honor i natychmiast zrezygnować ze stanowiska,niegodzi się by osoba piastująca stanowisko Gospodarza tak się zachowywała…

 77. Panie Burmistrzu! Proszę się nie martwic o wyrok. Sąd Najwyższy uniewinnił prokuratora, który miał 1 %% alkoholu we krwi z powodu tego, że wsiadając do samochodu był przeświadczony i nie zdawał sobie sprawy, że tyle ma promile we krwi. Tym bardziej ma Pan dodatkowego politycznego obrońce PiS, z której to parti się Pan wywodzi i był rekomendowany na Burmistrza Miasta Trzemeszna. Trzymać tak dalej a będziemy sobie pomagać i wódeczkę popijać na drodze. Z pozdrowieniami od Naczelnika.

  • Łut szczęścia zadecydował, że został radnym, później splot okoliczności szczęśliwie wsadził go na fotel przewodniczącego. Faktycznie, sprytnie postarał się o poparcie PiS, gdy partia ta była na fali wznoszącej w 2006. De facto nie miał z PiSem nic wspólnego, nie podzielał tych samych wartości, nie realizował programu i szybko stracił poparcie. Jak człowiek-chorągiewką, albo Radziu Sikorski przeszedł na „ciemną stronę mocy” już przy kolejnych wyborach. Znów łut szczęścia na fali, czy może tym razem platformie wznoszącej. I łut szczęścia po raz trzeci i ostatni, gdy niewieloma głosami wygrał w dziwnych wyborach z 2014. Nie zmienia to faktu, że byli i wciąż są tacy, którym ten urzędnik i jego działania odpowiadają. To na nich spada spora część odpowiedzialności za utrwalenie patologii w naszym mieście i gminie.

  • Trzemeszno – macie skandal z pijanym burmistrzem prowadzącym samochód, a pasjonujecie się ile komentarzy wejdzie i czy padnie rekord?! Potem macie takiego burmistrza, skoro żyjecie takimi tanimi sensacjami. Mentalność gimbazy, choć i w tym wieku juz ciut oleju w głowie być powinno!

  • A Ty jak zwykle brednie piszesz! Tyle razy Ci tu tłumaczyli, że istotą sprawy jest pijany burmistrz prowadzący auto. O żadnym kapusiu mowy nie ma! Jeśli juz, to o przykładnej obywatelskiej postawie.

   • Wiecej takich kontroli to wylapia wszystkich ktorzy sprawuja wyzsze stanowiska poczawszy od burmistrzow po dyrektorow czy lekarzy jak jezdza bo soku z gumi jagod.

 78. Pijani kierowcy wiozą śmierć – słyszałeś takie powiedzenie? Dlatego ważne jest abyśmy reagowali. A kapusiami będą nas nazywać tylko im podobni.

 79. No i co że sobie wypił ma prawo,kierowanie mógł sobie darować ale nic stało się.A przecież połowa jak nie więcej w Trzemesznie to alkoholicy

 80. Usprawiedliwiajcie go dalej. Tylko nie zapominajcie, że robicie mu tym krzywdę. Mając takich obrońców na pewno nie zrobi nic ze swoim problemem. No bo przecież nic się nie stało.

 81. Należy przeprosić tych co się ich nazywano chamscy Panie rodziców zaświadczenie bo oni nie popełnili przestępstwa i kto jest ?

  • Panie Marku, niech pan pisze po mału, wolniej w te klawisze stuka, przecinki, kropki stosuje, zastanowi się jak zdanie złożyć, bo inaczej nic zrozumieć nie można, mimo, że może ważne rzeczy pan pisze i rację w tej sprawie ma.

 82. Dopiero będzie wam wszystkim głupio jeżeli się okaże ze tym autem nie jechał Dyzio =))Narazie nie ma dowodów 100% Ze strony Policji.A któryś z kapusiów ma moze jakiś dowód?

  • Możesz zmieniać nick jeszcze tysiąc razy, ale nie zmienisz faktów, ani nie stanie się tak, że odwrócisz kota ogonem – mowa jest o pijanym burmistrzu prowadzącym auto, nie ma zaś mowy o żadnych kapusiach, jeśli, podkreślam jeśli, to o przykładnej postawie obywatelskiej.

  • Po raz kolejny dowód dajesz swojej ignorancji – nie odróżniasz PRLu od wolnej Polski, kapowania od obywatelskiej postawy. Po krótce Ci wyjaśnię – w demokracji państwo, to my. Jacy będziemy, takie będzie nasze państwo. I dlatego nie chcemy pijanego burmistrza, zwłaszcza popełniającego przestępstwo. Chcemy zaś świadomych obywateli współpracujących dla dobra nas wszystkich. Niestety mamy balast w postaci takiej mentalności jaką prezentuje burmistrz i ty.

 83. Ważny, poważny ,mądry i obywatelski komentarz hieny godz.14.57.
  Kapuś, nie kapuś! Nie ważne!
  Ważne ,że policja podała pomocną dłoń naszemu ZNANEMU panu burmistrzowi i w ten sposób uchroniła go od koszmaru i zgrozy na całe życie.

 84. hiena widać ze nie raz w zyciu z ucha strzelileś jak to nazywasz postawa obywatelska.Jestem ciekaw czy tak chetnie byś pomagał osobie której by się działa krzywda?

 85. Nie pij wódki Polaku
  Nie chlej alkoholu .
  Lepiej pójdzie Ci praca
  W Urzędzie lub polu .
  Wódka rozum odbiera i niszczy zdrowie
  Zatem napij się mleka albo zadaj żreć krowie .
  Nie wchodź do autka jak jesteś nachlany
  Bo sprawisz najbliższym niegojące się rany .
  Nie rób tego nigdy więcej
  Bo ktoś z za węgła zaciera swe ręce .
  Czy jesteś Burmistrzem czy jakimś fuch mistrzem
  Kara Cię spotka i nie będzie zbyt słodka .

 86. Dzisiaj sięgnąłem po Paluki z nadzieją że po tygodniu od wpadki Burmistrz powie coś rozsądnego. Oprócz słów przeprosin, które rozumiem, brnie on jeszcze bardziej. Użala się, że polowano na niego. Takie tłumaczenie to już kompletne samobójstwo. Powinien to przeczytać sąd przed wydaniem wyroku. Dlaczego? Ano dlatego, że nasuwają się dwa pytania. Dlaczego polowano na Burmistrza a nie np na jego zastępcę, jego przeciwników politycznych czy chociażby na mnie? A drugie pytanie. Jak silne musi być uzależnienie, że siadam po kielichu wiedząc, że na mnie polują?

  • Panie Karolu,

   nie żebym Panu nie ufał, ale jeszcze dzisiaj kupuje Pałuki i muszę to sam przeczytać ? Bo nie wierzę ?

   Po prostu to jest kolejny poziom dna ( jeśli to prawda ) który został pobity, patologia obdarta z honoru, godności w natarciu podniosła ociężałą głowę i próbuje litością w swej obnażonej bezgranicznej głupocie zwalać winę na … ? No właśnie na co ? Na cały świat, że jest się wiecznie „schorowanym”, niedostępnym dla interesantów, z poważnymi problemami w zarządzaniu gminą, jej zasobami, kadrą, a na końcu nawet swoim życiem człowiekiem ??

   Kto to ma kupić tą historię ?

   Czy na prawdę traktuje Pan mieszkańców jak jakiś plankton ?

   Pan powinien zostać odizolowany i poddany jakieś kwarantannie bo świat w którym Pan żyje nie istnieje … Tutaj honorowe, męskie i jedyne rozwiązanie powinno być podjęte maksymalnie po 48 h od momentu zdarzenia, czyli konferencja prasowa i:

   Jako Burmistrz MiG Trzemeszna, pragnę serdecznie przeprosić za mój haniebny, nie godny i incydentalny czyn, który nigdy nie powinien mieć miejsca, ale jednak się wydarzył. Przepraszam, moją rodzinę, współpracowników, wyborców jak i mieszkańców miasta i gminy, że naraziłem wszystkich na szwank wizerunkowy także nasze miasto i gminę. Pokornie czekam na wyrok sądu w tej sprawie, ale niezależnie od niego składam dymisję z funkcji tym samym kończąc pewien etap w swoim życiu.

   Boże czy to takie trudne ?

  • Nie czytałem, ale nie dziwię się. Tu, na forum juz od tygodnia taka bezmyślna, ba, głupia linia obrony jest forsowana. Ale przede wszystkim, ten człowiek, jeśli próbuje w ogóle się bronić w swojej beznadziejnej sytuacji i to w taki sposób, udowadnia tylko to, co oczywiste – kompletną swoją niekompetencję i dezynwolturę z jaką traktuje mieszkańców. Ale czy zastanowił się wpierw, że sugerując „polowanie” jednocześnie pozwala myśleć, iż jeździł dotąd „na podwójnym gazie” bezkarnie?! Nawet nie chcę w to wierzyć! W dobrej wierze przyjmuję raczej, że tonący brzytwy się chwyta… I na dno zakrwawiony idzie.

 87. Gmina dawno pogrążona, a teraz tym tłumaczeniem – typu OSKARŻENIE, dereziński nieodwracalnie pogrążył sam siebie i obraził godność urzędu Burmistrza.

 88. Jak dobrze przypominam sobie z okresu ostatnich wyborów Pan Krzysztof D. zaklinał się słowami cyt ,,będę już grzeczny … ,, . Teraz przeprasza ? Nasuwa się pytanie ile te przeprosiny znaczą i do kogo są kierowane . Między tymi dwiema wypowiedziami można postawić znak równości . Są one dla mnie nic nieznaczące a jedynie potwierdzające pychę , drwinę i pogardę do wyborców . JA BURMISTRZ – wybraniec , pępek świata . To już koniec .
  Kolejna sprawa to amatorski sposób przekazywania informacji w artykułach przez redaktora Pałuk .
  Wiele już razy zdarzyło się , że zaczęty wątek urywa się w którymś miejscu . Nie wiadomo ile w nim jest prawdy a ile sensacyjności czy domysłów .
  Zanim coś znajdzie się w druku należy wszystko dokładnie sprawdzić , przeanalizować zachowując pełen profesjonalizm dziennikarski .
  Pozdrawiam czytelników .

  • Jego słowa nic nie znaczą, daje temu dowód co krok – jedno mówi, drugie robi, potem bije się w piersi, potem znów i tak wciąż. W dawnych czasach nikt nie traktował by go poważnie, nikt nie wybrał by go na radnego, tzw „człowieka nie od słowa”. Czas wrócić do wartości!

 89. co na to rodzina? co szanowni rodzice a zona co na to? ktokolwiek prowadzil to auto to powiem ze mogl pozabijac NASZE dzieci kierowca pijany moze prowadzac auto pozabijac dzieci i innych ludzi

  takie zachowania nalezy napiętnować zeby tylko do linczu nie doszlo !

 90. Tyle pijokow jezdzi po Trzemesznie i sie nie martwisz ze pozabijo dzieci a tu sie tak mocno martwisz jechol 10 na godzine to by nie pozabijol zajmij sie pirotami w tym waszym Trzymesznie wielka rodzino osrano.Jeszcze nie skunczyles mnie to juz nudzi.

  • a skad Ty wiesz ze jechal 10 km /h ? nooo to juz wiem kto pisal ten komentarz – sprawa sie rypla

   wez napisz lepiej po co jechales i do kogo albo skad wracales a nie ile to auto jchalo

 91. Burmistrz przyjął strategię „może się uda”. Teraz robi wszystko superdokładnie bo „może ktoś donieść na niego”.Żałosne postępowanie jego i jego obrońców spowodowane przywiązaniem do koryta.

 92. Witajcie drodzy mieszkańcy Trzemeszna. Brzydzę się forami internetowymi od samego ich początku.Zawsze uważałem , że zabierają na nich głos ludzie , którzy nie powtórzyliby swoich słów patrząc mi prosto w oczy ( lub komukolwiek ). BEZKARNOŚĆ . ANONIMOWOŚC . OBŁUDA . OHYDA . Dlatego nie zamierzam zabawić tu zbyt długo. Uwierzcie mi proszę , że jest to mój pierwszy wpis na jakimkolwiek forum w życiu. I raczej ostatni… Nie cierpię być anonimowy.Trafiłem tu szukając strony prowadzonej przez mojego kolegę na temat żagli. Chyba naprawdę BÓG jeden wie jakimi prawami rządzą się internetowe wyszukiwarki… Ale skoro ni z gruchy ni z pietruchy otworzyło mi się Trzemeszno24.info to zacząłem czytać……….. Kocham to miejsce na ziemi bo wiążą się z nim tysiące wspomnień z czasów mojej szkolnej młodości , kiedy spędzałem tam każde wakacje. Wyprawy po mleko z kanką… Tania jatka…. Młodzi pewnie nie wiedzą o czym mówię… Skorzęcino… Teraz pewnie już parę osób mnie rozpozna. Kochani !!! Ja nie wiem jak się teraz żyje w Trzemesznie. Nie wiem jaką formację reprezentuje burmistrz Dereziński. Wiem jedno…. To czego lektura zabrała mi pół dnia jest obrzydliwe!!!! Niech ci najbardziej buńczuczni wyjdą na plac i obok pomnika Kilińskiego powiedzą swoje opinie publicznie. I jeszcze lepiej !!! Niech patrząc ludziom w twarz przedstawią swój program , pomysł na lepsze jutro…. A jeżeli już brak Ci odwagi DROGI WPISYWACZU UWAG NA FORACH – jeżeli nie masz nic mądrego do powiedzenia to stul pysk. Albo chociaż … nie popełniaj błędów …

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here