Strona główna Sport i rekreacja Pierwszy turniej GP Piłki Siatkowej odbył się w Ławkach

Pierwszy turniej GP Piłki Siatkowej odbył się w Ławkach

1796
1

13 czerwca w Ławkach odbył się festyn z okazji Dnia Dziecka oraz pierwszy tegoroczny Turniej Piłki Siatkowej Plażowej Drużyn Sołeckich Gminy Trzemeszno. Był on jednym z pięciu turniejów, wchodzącym w Grand Prix.

Zagrało 15 drużyn: 3 z Ławek, 3 z Kruchowa, 2 z Wydartowa, 2 z Gołąbek, 2 z Rudek oraz po jednej drużynie z Ostrowitego, Brzozówca i Kamieńca. Mecze rozegrano systemem brazylijskim, tj. jeden set do 15 pkt. Do końcowej czwórki awansowały 4 drużyny: Rudki, Wydartowo, Ławki oraz Kamieńiec.

W półfinałach spotkały się drużyny Wydartowo-Rudki oraz Kamieniec-Ławki. Zarówno Ławki, jak i Rudki, pokonały przeciwników 15 do 5. W meczu o III miejsce Wydartowo pokonało Kamieniec 15 do 10, natomiast Ławki wywalczyły zwycięstwo pokonując Rudki 15 do 9.

Skład drużyn:

Ławki: Michał Knast, Dawid Witek, Sebastian Krasnodębski 
Rudki: Jakub Tubacki, Mikołaj Czarnecki
Wydartowo: Grzegorz Koperski, Przemysław Bogusiewicz
Kamieniec: Wiktor Kurek, Eryk Sarnowski

Turniejowi towarzyszył festyn z okazji Dnia Dziecka, zorganizowany przez Sołectwo Ławki. Podczas festynu przygotowane były zabawy i konkursy dla najmłodszych. Główną atrakcją festynu było spotkanie z alpakami.

Kolejne turnieje planowane są 3 lipca w Ostrowitem, 17 lipca w Miatach, 25 lipca w Kamieńcu oraz 7 sierpnia zakończenie i podsumowanie w Lubiniu.

OSiR Trzemeszno

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj