Strona główna Sport i rekreacja Pierwszy plac zabaw już otwarty

Pierwszy plac zabaw już otwarty

3925
12

Wczoraj jedna z Czytelniczek zasygnalizowała nam problem nieczynnych placów zabaw na terenie miasta. Jak twierdziła, w innych miejscowościach, od co najmniej kilku dni, tego typu obiekty są użytkowane.

Jak się okazuje, zamieszanie wprowadziły niejasne przepisy. Rozporządzenie rządu w sprawie czwartego etapu znoszenia obostrzeń związanych z koronawirusem pozwala od 30 maja na otwarcie placów dla dzieci. Jest to jednak przepis ogólny. Według zapowiedzi Ministerstwa Zdrowia, do rozporządzenia miały być wydane szczegółowe wytyczne co do sposobu utrzymania i korzystania z tych miejsc. Potwierdził to Wojewoda Wielkopolski pismem z 2 czerwca kierowanym do samorządów.

Jak do tej pory gminy, ani też spółdzielnie mieszkaniowe, które również zarządzają takimi placami, żadnych zaleceń się nie doczekały. Stąd różne decyzje administratorów placów zabaw co do ich użytkowania.

Mamy jednak pozytywne informacje w tym zakresie. Urząd Miejski otworzył dzisiaj Podwórko Nivea. Jak można przeczytać w informacji umieszczonej przy wejściu, obowiązek dezynfekcji rąk, a tym samym posiadania odpowiednich płynów, spoczywa na rodzicach i opiekunach dzieci. Na podobnych zasadach zamierza niebawem uruchomić swoje dwa obiekty Trzemeszeńska Spółdzielnia Mieszkaniowa.

Na otwarcie musi poczekać ogródek jordanowski przy ulicy Mickiewicza. Niektóre z urządzeń są na tyle wyeksploatowane, że będą musiały być usunięte.

12 KOMENTARZE

  1. Plac zabaw na ul. Mickiewicza już w zeszłym roku wyglądał opłakanie. Wystające gwoździe, brakujące deski itp. Włodarze miasta mieli już wystarczająco dużo czasu na naprawę.

  2. kto ma klucze do tych placow zabaw, jeszcze gdy nie bylismy w dobie koronawirusa przy ladnej pogodzie place takie jak podworko nivea byly pozamykane. dziecko chce sie pobawic, placze ale nie wejdziesz bo ktos uznal ze ma byc zamkniete, i to ma byc dla dzieci?

  3. Jeśli mogę prosić SZANOWNEGO PANA REDAKTORA by ZAINTERWENIOWAŁ w sprawie placów zabaw dla dzieci na terenie miasta Trzemeszna chodzi dokładnie o bezpieczeństwo.
    Na placu zabaw w parku przy zjezdzalni dla dzieci u podstaw samego zjazdu wystają kamienie – dziecko zjeżdzając może uszkodzić sobie kręgosłup lub zbić kość ogonową.
    Na placu zabaw na placu św Wojciecha są trampoliny uszkodzone widoczne ubytki, dziecko skacząc może skręcić sobie nogę.
    To tak na szybko- sprawy które można zauważyć i mogą tez doprowadzić do jakiegoś uszczerbku naszego dziecka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj