Strona główna Kultura Pierwsze posiedzenie Rady Kultury

Pierwsze posiedzenie Rady Kultury

4991
25

Burmistrz Krzysztof Dereziński powołał Radę Kultury. We wtorek odbyło się jej pierwsze posiedzenie. Inicjatorką powstania rady była radna Renata Buzała, która zgłosiła taki wniosek na lipcowej sesji Rady Miejskiej.

Zgodnie z regulaminem, do czasu wyboru przewodniczącego obrady prowadził burmistrz. Jak stwierdził, przy wyborze osób kierował się ich dorobkiem na polu kulturalnym gminy. Dodał, że lista jest ciągle otwarta i przewiduje jej poszerzenie.

Na przewodniczącą rady wybrano Małgorzatę van Brenk. Jej zastępcą został Andrzej Leśniewski, a sekretarzem Edyta Kubiak. Pozostali członkowie to Renata Buzała, Marceli Konieczny, Danuta Kujawska, Rafał Nawrocki, Krzysztof Prus, Jolanta Sroczyńska-Pietz, Joanna Stejakowska, Danuta Szreder, Kamila Wesołowska, Mariusz Zieliński.

Kadencja rady zakończy się równocześnie z końcem kadencji obecnej Rady Miejskiej.

Zgodnie z wydanym zarządzeniem, do zadań Rady Kultury należy między innymi: opiniowanie projektów budżetu i strategii gminy w zakresie dotyczącym kultury, inicjowanie dialogu na temat rozwoju kultury, upowszechnianie kultury wśród mieszkańców, promocję twórców i wydarzeń artystycznych, proponowanie rozwiązań w zakresie mecenatu nad działalnością kulturalną.

K. Dereziński i przewodniczący Rady Miejskiej Benedykt Nitka wręczyli wszystkim członkom rady akty powołania oraz symboliczne róże, życząc jednocześnie owocnej pracy dla rozwoju trzemeszeńskiej kultury.

25 KOMENTARZE

 1. Nepotyzm jest zjawiskiem o charakterze korupcyjnym. Oznacza nadużywanie zajmowanego stanowiska przez daną osobę poprzez protegowanie krewnych, czyli faworyzowanie np członków własnej rodziny i krewnych przy rozdziale jakichś dóbr, związane z osiąganiem korzyści materialnych, pozycji społecznych (powierzaniu funkcji lub rozdawaniu godności) a także innych przywilejów.

  • Okaz Trzemeszna mozna zobaczyc na zawodowce jak plakaty maja powycinane twarze jak to wyglada wieszac plakaty albo nie kto to zezwolil to niech posprzata dosyc ze miasto brudne to jeszcze gona zawieszaja prosimy sie tm zajac.

 2. Sam bym rozpoczął działąlność od budowy biblioteki. Książki mamy ale nie mamy miejsca, gdzie można je wypożyczać chodząc między półkami.
  pawel

 3. Lista otwarta i burmistrz planuje jej rozszerzenie? Moze a nawet na pewno warto postawic na mlodych ktorzy tez promuja Trzemeszno , maja swietne pomysly .

 4. Proponuje Aby Burmistr i Rada powolali RADE DS OCHRONY SRODOWISKA ktora zajmie sie Azbestem, jeziorami, wysypiskami smieci, szambiarkami i wieloma innymi sprawami proponuje przewodniczacego Pana Marka Walczaka ! zeby nie bylo nepotyzmu

 5. cyt: „Inicjatorką powstania rady była radna Renata Buzała, która zgłosiła taki wniosek na lipcowej sesji Rady Miejskiej.”

  cyt:”Pozostali członkowie to Renata Buzała,…”

  to jak to jest z mysla o sobie to tworzyla ??

 6. sluchajcie Stworzcie rade ds. komunikacji i ja tam chce byc czlonkiem – damy rade ??? czy wy powazni jestescie na kogo wy glosowaliscie ?? takie numery to tylko w trzemesznie a placcie podatki wieksze i za wode i za smieci moze zmadrzejecie

 7. Naprawdę, czy w mieście nie ma ważniejszych problemów????????? Dziury na drodze, ryczące i śmierdzące szambiarki od rana do nocy wożące kupy.do naszego.jeziora, pękające ściany, kierowcy piraci, nocne awantury na ulicach, a tu proszę, rada kultury!

 8. Dzień dobry,
  gratuluję powołanym i życzę sukcesów.
  Przeciwstawianie spraw związanych z ochroną środowiska sprawom rozwoju kultury w gminie jest nieporozumieniem. Jedno i drugie wymaga bardzo aktywnych, a przede wszystkim skutecznych działań. No i pieniędzy.
  Pozdrawiam
  TDi

   • Szanowna Bożeno,
    ponieważ praca w w/w komisji jest społeczna i nie otrzymuje się za nią wynagrodzenia, nie widzę żadnego problemu w tym, że pomysłodawczyni znalazła się wśród powołanych.
    Jeszcze raz gratuluję Członkom Rady Kultury.
    Sądząc z wpisów dotyczących tego tematu, czeka Was mnóstwo pracy…
    Pozdrawiam
    TDi

 9. I kolejni darmozjady. Ponoć gmina nie ma pieniędzy a tu kolejna komisja. Może następna komisja to będzie od sprawdzania kto czym pali w piecu. Bo czasami na kilinskim to czuć plastik jak palą w piecu.

 10. Ostatnie komentarze świadczą o tym jak wiele jest do zrobienia w naszej gminie nie tylko w dziedzinie kultury, ale i oświaty. Tak tępych ludzi to ze świecą szukać. Otóż przeczytajcie to trzemeszeńskie zazdrośniki. Praca w Radzie Kultury jest zupełnie bezpłatna!!! Rozumiecie to? Są tacy ludzie, którzy nie patrzą na pieniądze, a chcą coś zrobić dla innych. Rozumiecie to Kaśko, Mamo, Tiaa… ? No oczywiście nie rozumiecie! Bo wam się w głowach nie mieści, że można robić coś za darmo.

 11. Ludzie nie mają pojęcia ale komentują. Udział w tej komisji nie jest wynagradzany i jej członkowie działają społecznie. Ale do was to nie dociera Trzemeszeńscy Zaściankowcy. Ktoś chce działać społecznie na rzecz kultury i zaraz głupie komentarze. Zanim coś skomentujcie to warto się zastanowić 10 razy. Niektórzy muszą to zrobić 20 razy ale i tak to nic ni da, niestety

 12. „Trzemeszeńscy Zaściankowcy” – to dobre określenie, ale cisną się na usta mocniejsze słowa. Tak to już jest, że ten bądź co bądź bardzo potrzebny i pożyteczny portal najbardziej jest popularny wśród frustratów, którzy jednego dnia nie potrafią przeżyć bez tryskania jadem. Nie jest ważny temat, nie ważny jest obiekt ich hejtu, ważne, by komuś dowalić i dowartościować się w ten sposób, choć chyba tylko we własnych oczach… Nie chcę łączyć „Trzemeszeńskich Zaściankowców” z konkretną opcją polityczną, ale pewne podejrzenia mam…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj