Strona główna Polityka Pierwsza sesja Rady Miejskiej

Pierwsza sesja Rady Miejskiej

15734
73

Dzisiaj w auli Szkoły Podstawowej nr 1 odbyła się pierwsza (w nowej kadencji) sesja Rady Miejskiej. Radni i burmistrz złożyli ślubowanie. Przewodniczącym został wybrany Benedykt Nitka. Uzyskał on 11 głosów, a jego kontrkandydat na to stanowisko – Daniel Bisikiewicz – 4 głosy.

Na wiceprzewodniczącą wybrano Agnieszkę Bartz, która ośmioma głosami pokonała Tadeusza Pawlaka (4 głosy) i D. Bisikiewicza (3 głosy). Nastąpiło symboliczne przekazanie obowiązków przewodniczącemu przez jego poprzednika Sławomira Peno.

Wybrano też komisje.

W komisji rewizyjnej zasiądą:

Magdalena Laskowska – przewodnicząca
Marcin Jakubiak – wiceprzewodniczący
Renata Buzała – członek
Piotr Kołodziejczak – członek
Rafał Nawrocki – członek

Komisję skarg, wniosków i petycji – utworzoną po raz pierwszy na mocy nowych przepisów – tworzyć będą:

Daniel Bisikiewicz – przewodniczący
Rafał Nawrocki – wiceprzewodniczący
Maciej Dalewski – członek
Piotr Lewandowski – członek
Tadeusz Pawlak – członek

Podobnie jak w poprzedniej kadencji, w pozostałych dwóch komisjach będą pracowali wszyscy radni. Przewodniczącą komisji finansowej została Agnieszka Bartz, jej zastępcą Magdalena Laskowska.

Komisji społecznej przewodniczyć będzie Renata Buzała, a zastępować ją będzie Kacper Lipiński.

Jak widać, najważniejsze funkcje objęli radni wybrani z komitetów „Inicjatywa Naprawcza” i „Ponad Podziałami”. Mają one łącznie ośmiu radnych, czyli większość.

Prezentując się jako kandydat na przewodniczącego B. Nitka zadeklarował, że nie da się na pewno uwikłać w żadne układy, ceni sobie jawność, transparentność i będzie wsłuchiwał się w głosy wszystkich radnych i mieszkańców, bez względu na opcje. Ta otwartość pozwoli na wybór najlepszych rozwiązań, które z kolei pozwolą podtrzymać ducha rozwoju tego miasteczka – dodał przewodniczący.

Krzysztof Dereziński w swoim wystąpieniu po złożeniu ślubowania podkreślił wysoką frekwencję w ostatnich wyborach co oznacza, że budzimy się, chcemy decydować i tworzymy społeczeństwo obywatelskie. Podziękował wszystkim, którzy przyczynili się do sprawnego przebiegu wyborów, a następnie tym, którzy go wspierali w wyborach. Gratulując wyboru radnym stwierdził m.in., iż mieszkańcy im zaufali bo nie chcą głupich, nikczemnych awantur.

Burmistrz poprosił o głos również na zakończenie obrad, zastrzegając, że będzie to jego ostatnie złośliwe wystąpienie. Jak oznajmił, życzyłby sobie, aby o losach gminy decydowali radni i burmistrz, a nie osoby z „tylnych krzeseł”. Chce, żeby do biura rady chętnie przychodzili wszyscy radni, a nie tylko niektórzy, żeby nie było podziałów jakie wprowadziło „Ponad Podziałami”.

K. Dereziński ma nadzieję, iż biuro Rady Miejskiej nie stanie się biurem tylko przewodniczącego i następnie „nadburmistrza”, potem biurem wyborczym, a w końcu studiem filmowym, w którym nagrywa się film o tym jak się nie wygrywa wyborów.

Burmistrz przyznał, że nie mogąc patrzeć na niektóre sytuacje stał się też złośliwy, „okopał się”, źle odreagowywał. Obecnie liczy na współpracę i „zakopanie toporów”.

Dzisiejsza sesja po raz pierwszy była transmitowana na żywo za pośrednictwem internetu |LINK|. Po raz pierwszy też zastosowano elektroniczne urządzenie do liczenia głosów.

73 KOMENTARZE

 1. Bardzo sie cieszę ze można obejrzeć transmisję sesji w necie ,mam nadzieje ze teraz każda sesja będzie do obejrzenia w YT.Super sprawa .

  • Zgodnie z nowymi przepisami gminy czeka cyfrowa rewolucja. Dla przykładu, w art. 20 znowelizowanej ustawy zapisano, że „Obrady rady gminy są transmitowane i utrwalane za pomocą urządzeń rejestrujących obraz i dźwięk. Nagrania obrad są udostępniane w Biuletynie Informacji Publicznej i na stronie internetowej gminy oraz w inny sposób zwyczajowo przyjęty”. To oznacza, że samorządy będą musiały wyposażyć się w odpowiedni sprzęt, a mieszkańcy sesje obejrzą w internecie, bez wychodzenia z domu.

   Mało tego, nawet jeśli nie będą mogli obejrzeć transmisji, ratusz będzie musiał udostępnić jej zapis na ogólnodostępnej stronie internetowej – czyli w BIPie. Zadbano również o to, żeby głosowania były maksymalnie transparentne sugerując zakup systemów do cyfrowego zliczania głosów i prezentowania ich wyników na tablicy. W innym przypadku ustawodawca rekomenduje głosowania imienne (znane choćby z sesji puławskiej rady miasta). Chodzi o to, żeby mieszkańcy mogli w łatwy sposób prześledzić sposób głosowania poszczególnych radnych.

   • Jeszcze w BIP pod każdą uchwała powinien być imieniny spis radnych z wynikiem głosowania. Żeby też za jakiś czas można łatwo ocenić kto i jak głosował.

 2. W Życiu każdego człowieka są pewne etapy, ale niektórzy u siebie tego nie widzą, że czas młodości, dorosłości minął a przyszedł czas starości z którą trzeba się pogodzić i niestety oddać pałeczkę młodym, bardziej zwinnym i myślącym.Dobrze, że niektórzy radni z poprzedniej kadencji już zauważyli, że czas sobie odpuścić, poprostu potrzeba młodej krwi ludzi z entuzjazmem. No cóż dzisiejszy przebieg I Rady Miejskiej jest tego ewidentnym przykładem. Panie Przewodniczący litości, co to za poziom i kompletny bełkot. Powiem tyle, ” Dwa razy, czy też trzy razy do tej samej wody się nie wchodzi, czas minął, no niestety. Cieniutko, oj cieniutko …..

  • Tylko potrafisz krytykować? Od razu Rzymu nie wybudowali…
   Mogłaś/eś kandydować i teraz być wśród radnych na wizji ,a nie chować się za klawiaturą…
   Trzeba dać każdemy szansę ,kto zaczyna swoją „pracę”.

 3. Jeśli ktoś myśli, że wystąpienie burmistrza było emocjonalne i nieprzemyślane to grubo się myli. Za stary lis. Dokładnie wie, że na dzień dzisiejszy ma większość przeciw sobie. Zarówno Ponad Podziałami jak i Inicjatywa Naprawcza miały swoich kandydatów na burmistrza. Obaj przepadli w wyborach i obaj jeszcze długo się z tym nie pogodzą. Czyli były to komitety ewidentnie anty Derezińskie. Mają 8 radnych i póki co tworzą koalicję. Atak na Ponad Podziałami ma pokazać Inicjatywie, „wy jesteście OK, PP jest be”. Bo burmistrz dokładnie wie, że najlepiej rządzi się dzieląc. I wie też, że to w Inicjatywie sa najsłabsze ogniwka do wyrwania na własną stronę. Nazwisk nie wymienię, ale dokładnie zna je KD. Już niedługo okaże się, że miałem rację. Bardzo niedługo.

 4. ale Bisiola porobili tak juz urusł a tu masz pan emeryt go wyprzedzil panie szewc powiedz pan ze tym co na pan anie glosowali butow pan nie pokleisz a niech w dziurawych zelówach chodza !

 5. Ręce opadają niechce sę już tego słuchać, bo to jest słabe,a o poziomie, to już nie ma co wogóle mówić. A to się dzisiaj spotkali chłopy i kobity z panią doktor Lasocką zresztą Leokadią i se pogodali, jak to zwoł tak, to zwoł. NO cała ekipa do w…….

 6. Podziękujmy Panu Peno, życzmy dobrze Panu Nitce. Wierzmy, że Burmistrz się poprawi i będzie się leczył dla swojego i naszego dobra, tak mu dopomóż Bóg.

 7. Panie Burmistrzu obiecał pan poprawe ?
  A,podniecenie na kakretne pytanie-browar.
  B kombinacja brak bycia podczas Zadawania pytań .
  C,przypomina mi to co było w zostatnich kadecjiach.ogladalam przebieg w Internecie proszę o odsluchanie co Pan opowiada raz kotek raz tygrysie ataki na przeciwnika .przypomnę Panu ze mamy DEMOKRACJĘ obywatel ma prawo wypowiedzi przybycia do przewodniczacego ile razy ma powód z pana przyczyny -brak w pracy idt .a Pan życzy sobie to tamto a my czekamy na Pana uprwomocnienie WYROKU i decyzję Wojewody o wygaszenia mandatu gdyż dał Pan probke tego co nas czeka .

  • Obiecywał przed wyborami i znów daliście się nabrać i na zdjęciu widać jak się zachowuje jak dziecko ,któremu odbierze się zabawkę.

  • Szanowna Pani ,wyrok jest już prawomocny- i co z tego???
   Jak już się Pani udziela to najpierw zapraszam do zapoznania się ze słownikiem ortograficznym…kakretne?co to za wyraz? = konkretne.
   Pani pisownia i błędy są odzwierciedleniem Pani zbyt niskiego poziomu.Proszę się douczyć ,a nie kogoś pouczać i znów „jadem” szczekać.
   Nie będę Pani marzeń o wygaszeniu mandatu odbierał-warto śnić ,warto marzyć:)

 8. Panie Burmistrzu dlaczego znowu zaczyna Pan ten sam scenariusz to już było proszę o coś innego nowoczesnego sala pelna nauczycieli pracowników a kto wykonywał za nich pracę. Dyscypliny kultury do mieszkańców Pan obiecał.

  • Pierwszy raz oglądałam sesję.I napiszę szczerze:jestem zniesmaczona jej całym przebiegiem.Czy nie można było tego usprawnić?!Jeśli tak pracuje się na sesjach to Tragedia.Gdybym w pracy i w domu tak pracowała to niczego bym nie osiągnęła!Mniej mówić- więcej robić Państwo Radni.Liczą się konkrety a nie puste gadanie i przesiadywanie.Szkoda Waszego czasu.

   • Po obejrzeniu obszernych fragmentów zgadzam się z Realistką w 100%. Rolą przewodniczącego jest sprawne prowadzenie obrad, a tutaj widać, że jest on głównym opóźniaczem.

    • Panie Tolku krytykować to nie sztuka stara zasada co szybko to po diable bardzo dobrze pomału a dokładnie Pan BURMISTRZ stary wyjadacz a przysięgę dwa razy skladal i to na prawo a gdzie ma prawo .
     Przewodniczący starał się prowadzic w sposób odpowiedni punkt wolne wnioski juz BURMISTRZA nie interesował co obawa krytyki, pytań merytorycznych ,zarzutów, twierdzeń to juz znamy jestem przekonany że kolejna sesja rady to zarzuty wobec władzy wykonawczej kasa pusta a roboty wykonane maja dużo wad zastrzeżeń chociaż ul Borowskiego dziury pofałdowana pl Wojciecha przychodnia lekarska kol na dworze a to Pana Burmistrza lek.Tak na koniec patriotyzmu tej radzie nie braknie 8 do 4 lub +3 =7 -8 wynika ze ta rada nie jest radzą pedagogiczną tylko merytoryczną .Panie Danielu dołącz PAN do tej 8 szansa na wynik przyspieszonych wyborów pewny .bo zadawanie z panią W to nie te skrzypce mieszkańców którzy mają poglądy przyszłość interesuje rozwój a Pan Derezinski wygral wybory za pomoca układu zwanego szkolnictwem któremu taka osoba jest odpowiednia nie przychodzi do pracy ma problemy alkoholowe co przyznał się w sadzie _od kiedy leczenie-dlatego nie wieżę w odmiane ponatto wygrana upewnia jego osobowość ze robi dobrze -uzasadnienie dlaczego-słowa przeprosin oraz twierdzenie obietnice pracy nad sobą były tylko obietnicami dowód koniec sesji byly radny zadał pytanie trudne BURMISTRZ przed chwilą opuścił sale wracają stare nawyki cyt czym skorupka za młodu nasiaknie to na starość nie wypedzisz ludzie głowa boli. Dodam ze Pan Burmistrz bardzo starał znowu dokonać wmowy ze iprezy typu festiwal to przyszlosc Panie Burmistrzu festiwal to kościół ma organizowac a nie Pan przecież to jest obcja PISU nie pana biegun gdyż Pan to starosta : Gruszczyński :i PO w wyborach odciął się od poglądów związanych z chescijanstwem gdyż Chrześcijanin nie robi krzywdy bliźniemu chyba ze zmienia Pan poglądy jak pogoda. ?

     • Szanowny Panie. Starożytni rzymianie mawiali, że broda nie czyni filozofem. Ja dodam, wąsy nie czynią Piłsudskim. Najpierw trzeba sie nauczyć pisać, bo pański styl jest aż nadto znany.

     • Piłsudski kolejny uczony…obcja? czy opcja…
      PAN BURMISTRZ wygrał wybory w demokratycznych wyborach ,a układy to PIS drązyło,żeby tylko utrzymać sie przy stołkach w powiecie,ale nie wyszło… i teraz opcją PISU w Gnieżnie jest zorganizowanie pracy .PIS przegrało w Gnieżnie wybory ,ale w moim przekonaniu była Starosta Beata Tarczyńska i były wicestarosta Jerzy Berlik dostaną ciepły etat w urzedzie gminy w Gnieżnie ,bo tam wygrała wybory Pani Maria Suplicka ,która już sie pokazuje na zdjęciach z wyżej wymienionymi.Czas pokaże,ale to są właśnie taktyki-„OBCJE” PISU….,a dodam,że Pani Suplicka to były członek zarządu w Starostwie:)

      Ten tylko wart nazwy człowieka, który ma pewne przekonania i potrafi je bez względu na skutki wyznawać czynem.

      – Józef Piłsudski

 9. ale szewca odstawili a taki czarny kuń wyborczy był biały kruk dziadek go łyknał. eeeee bo szewc nie nagabywal jak przed wyborami to i nie uzyskal tyle. kazdego napotkanego radnego gdybys pan szarpal jak przed wyborami to bys pan zostal przewo. a tak lipa

 10. I znowu tak jak te 8 spiepszonych 8 lat […] będziecie mieli z derezińskiego. Tak nic nie zrobi tylko się nachlo i bedzie jeździć po mieście chevroletem żony jak szalony. Beznadzieja. DYMISJA DEREZIŃSKIEMU!!!

 11. Zwróciłem uwagę na coś zupełnie innego. Pan przewodniczący powiedział cyt. „Ta otwartość pozwoli na wybór najlepszych rozwiązań, które z kolei pozwolą podtrzymać ducha rozwoju tego miasteczka” Jeśli chce podtrzymywać tego ducha rozwoju to znaczy, że jest z tego rozwoju zadowolony. W takim razie dlaczego startował z Inicjatywy Naprawczej, której głównym hasłem było „napraw Trzemeszno”? To jak z tym Trzemesznem jest panie przewodniczący? Dobrze czy źle? Chętnie usłyszę lub przeczytam odpowiedź.

  • bo p.Nitka to człowiek który na dwóch ramionach płaszczyk nosi,teraz jemu wszystko pasuje,finanse,budzet,a derezińskiemu to gra,przekona radnych z inicjatywy naprawczej i będzie mógł dalej lekcewazyć gminę i nasze społeczeństwo

 12. Czytając wpisy odnoszę wrażenie że zwolennicy konfliktu dają popisy braku kultury jedna i druga strona dajcie szansę odpuscie a wy zaczynacie wojnę partyzantke uprawiać w info 24 to nie znaczy ze jestem ok.

 13. Po odsłuchaniu tego nagrania musiałem się uszczypnąć, byłem w szoku, mówię to się nie dzieje, ale to się dziej i to jest nasza rzeczywistość trzemeszeńska. Taką mamy władzę i taki poziom, tak niestety było i tak dalej będzie. To jest zwykły cyrk i pajacowanie, no ale ktoś to wybierał. Tylko może nieliczni, bo tylko na nich można liczyć zastanówcie się, czy tak musi być, to jest nasze przyzwolenie. Mamy demokrację do cholery a ludzie zadawalają się takim poziomem takim chaosem i bełkotem. Piszę to do ludzi myślących i rozumnych zastanówcie się, przecież nie oto chodzi, nie poto ktoś bieże nasze pieniądze publiczne, żeby sobie z nas kpić i w kudłarach naśmiewać się i mówić, ale są naiwni. Mają nas potencjalnych wyborców za idiotów, którzy wierzą w te ich durne slogany nic nie znaczące. To jest przykre, ale my pozwalamy naszeym włodarzom na to nic nie robienie, już od kilunasu lat. No i stoimy w tym samym punkcie, co 11 lat temu. To jest dno i 3 metry mułu.

 14. Wróciłem do wywiadu udzielonego niedawno przez burmistrza na tym portalu. No i co? I nic. Burmistrz nadal jest mocny w słowach. Pokazał to na wczorajszej sesji. Odreagował na przegranych. Chciałbym widzieć burmistrza tak stanowczego jak wczoraj, ale w stosunku do Remondisu czy też do swoich pracowników. Pomarzyć dobrze jest..

  • Jego pracownicy narzekają na brak kontaktu w sprawach służbowych,ponieważ więcej go w pracy nie było niż był.W gminach ościennych jest o połowę mniej pracowników,zlikwidować etaty promocji Trzemeszna ,bo to i tak nie działa,a pieniądze idą chyba że stanowiska do niesprawdzonych na innych taka poczekalnia.

   • Osobiście zaczynam być „satysfakcjonejszym”. Gminazaczyna myśleć o młodych jak i o starszych. Zaufajmy radzie – może tym razem nie zawiodą? Wśród nas będzie wciąż mnóstwo niezadowolonych – ale większość z Nich nawet niespróbuje zaangażować się wpropozycje, które nam miasto proponuje.

 15. Odreagował w sobie znany sposób. Bez komentarza,ten człowiek musi się leczyć bo jego agresja to znamiona ciężkiego alkoholizmu. Boli to słowo oj boli. Frustracja i emocje chore napięte do granic wytrzymałości. W Radzie 4 radnych i porażka z kretesem,nie oszukujmy się p.Pawlak i Koperski to jego ludzie. P. Bisikiewicz ze swoimi też dostał łupnia. Poczekajmy na dalsze wyczyny. Mowa jest srebrem a milczenie złotem.

  • Bareja odpowiedz mi czy Ty nie musisz się leczyć? Jaka frustracja,jakie emocje? Burmistrz powiedział jakie były fakty.
   Przedstawił nowym radnym ,aby nie utożsamiali się z niektórymi z poprzedniej kadencji dążącymi do władzy w sposób prymitywny.
   Jednak zapomnieli ,że „KTO MIECZEM WOJUJE OD MIECZA GINIE”.

 16. Do Kalosa Drogi Karlosie adwokacie Pana Burmistrza Rozumiem że Wojewoda Wielkopolski z uwagi na fakt, iż Pan Burmistrz został skazany prawomocnym wyrokiem tylko na karę grzywny i zobowiązany do podjęcia leczenie horoby alkoholowej w specjalistycznej poradni nie wyda rozporządzenia zastępczego. Do wydania takiego rozporządzenia konieczne jest utracenie przez Burmistrza biernego prawa wyborcze czyli tzw. wybieralności. Aby takie prawo utracić trzeba być skazanym za przestępstwo umyślne ściganie z oskarżenia publicznego na karę pozbawienia wolności. Sprawa jasna. Tylko jak wyjśnjsz inną kwestię. Burmistrz jako organ władzy samorządowej wykonuje również zadania zlecone przez administrację rządową. Niektóre z nich jak np dot. obronności wymagają dostępu od dokumentów opatrzonych klauzulami niejawności czy też szerzej ogólnie do informacji niejawnych. Takie poświadczenie wydawane jest po zaopiniowaniu przez Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Jednym z niezbędnych warunków jest posiadanie statusu niekaralności. Po uprawomocnieniu się wyroku karta karna Pana Burmistrza nie jest już czysta. Nie bardzo swoje obowiązki w tych sprawach Burmistrz może chyba scedować na pracowników Urzędu. Urząd nie jest przecież organem tyko aparatem pomocniczym. To organ czyli Pan Burmistrz musi wykonywać bezpośrednio swoje obowiązki prawne jak choćby wydawać decyzje administracyjne. A co jeśli do ich wydania będzie konieczne zapoznanie się z jakimś dokumentem niejawnym. Powstaje pytanie czy osoba Pana Burmistrza jest w związku z tym w wstanie należycie wypełniać swoje obowiązki. Popraw mnie jeśli się mylę zatarcie skakania za przestępstwo umyślne ukarane grzywną następuje na wniosek zainteresowanego najwcześniej póki trzech latach od skazania.

 17. Widziałem fragment nagrania dokładnie początek i myślę ze głosowania zostały przeprowadzone niezgodnie z art.14 zowelizowanej Ustawy pytanie czy są niważne z mocy prawa ,no i Panie Przewodniczący łańcuch insygnia władzy z woli mieszkańców Burmistrz zakłada sobie sam trochę więcej powagi

 18. Szanowny Pięter,
  myślę,że Twoje tezy są jedną z wielu prawników.Każdy ma prawo do wypowiedzi choć Twoje są zbyt daleko wybiegające w „przestrzeń”.
  Sądzisz,że Putin zaatakuje Polskę?A BURMISTRZ zostanie drugim Piłsudskim?
  Ja też wybiegnę w przód i myślę ,że wygram w lotto choś kombinacji
  wygranych jest 13 983 816.
  Nie jestem adwokatem Pana Burmistrza,ale jak widzę ten „jad”od niektórych to reaguję w taki ,a nie inny sposób.
  Każdy jest człowiekiem ,a błedów nie popełnia tylko ten co nic nie robi….Dajmy szansę,nie atakujmy.
  Czy widziałeś na portalach gnieżnieńskich takie „opluwanie”.
  Pan Zdzisław Kujawa też kiedys „podpadł”,ale wyborcy znów mu dali swoje głosy i został radnym w gnieżnieńskim samorządzie.
  Sledząć CMG-portal mogileński też w wielu przypadkach zauważyłem jad,ale wyborcy to zweryfikowali i zagłosowali na Pana Duszyńskiego…

 19. O wyborach to już nie ma co gadać i języka szczępić po próżnicy, jak zagłosowaliście tak macie i co mieliście też, żeście wiedzieli. To są układy a na układy nie ma rady, zresztą widać to u naszych włodarzy i widać to samo w podległych jednostkach, naprzykład oświata, tam wszystko jedna wielka rodzina.

 20. Nie bądźmy uszczypliwi… Czy sami będąc na stanowisku nie czynili byśmy tego samego?Dla przykładu podam Witkowo – po śmierci burmistrza Krzysztofa Szkudlarka PIS powołuje komisarza młodego Pana Łukasza Grabowskiego, który daje wypowiedzenie viceburmistrzowi i zakazuje mu wstępu do biura! Po wyborach na burmistrza Pan Grabowski przegrywa właśnie z viceburmistrzem Gadzińskim. Prędzej żeby zostać komisarzem zrezygnował z mandatu radnego. Po wyborach został z ręką w nocniku 🙂 wtedy zadziałały układy i PIS dał mu posadę…. zastepcy dyrektora OR KRUS z pensja 15 tysięcy. Gdy Tomasz Budasz wygrał wybory prezydenckie również pomyślał o byłym Prezydencie Jacku Kowalskim i Staroście Darku Pilaku. Jakie mają stanowiska lub je mieli dla zainteresowanych proszę poczytać w internecie, bo nie będę się rozpisywał. Gdy Senator Gruszczyński przegrał wybory do parlamentu został dyrektorem WORD w Poznaniu z pensja 20 tysięcy. W tych wyborach przegrał z naszym urzędnikiem Szymonem Robaszkiewiczem były już Wójt Gminy Niechanowo Eugeniusz Zamiara. Otrzymał już propozycje dyrektorska w Starostwie, ale słuchy mnie dochodzą, że raczej rezygnuje z tego stanowiska. Przykład idzie z góry i na układy nie ma rady dlatego nie czepiajmy się, bo to było, jest i będzie… OBOJĘTNIE JAKA PARTIA CZY URZĄD i to samo byśmy czynili, nie oszukujmy siebie. Więcej przykładów nie podaję, bo tego nie ma końca 🙂

 21. Burmistrz „pojechał” po przegranych. To on nie wie ,że żeby mógł wygrać inni musieli przegrać?
  Nie tak się traktuje rywali, zabrakło panu Burmistrzowi klasy.
  Paskudnie zgryźliwe odniesienie się do przegranych było naganne i śmieszne w zacietrzewieniu emocjonalnym człowieka, z insygniami władzy na szyi.
  Brzydko, dziecinnie, prostacko i poziom tych złośliwości sięgnął dna.

  • Dziwisz się? Zapomniałeś jak przegrani „jechali” po Burmistrzu? Każdy jest kowalem swojego losu i w tym przypadku przegrani też… Za dużo „atakowali, oczerniali”.

   • Ale to burmistrza starego wybrano na Nowego Burmistrza i jako ,że został obdarowany zaufaniem ludzi nie powinien się zniżać do poziomu tych, co kiedyś po nim „jechali”.
    A tak, z tą złą mową upodobnił się do przegranych.
    Wiele razy Pan Burmistrz (PO WYBORACH również MÓJ) nie trzymał nerwów na wodzy.
    Trzymam za nie kciuki. Niech się ogarnia.

 22. Odsłuchałam dokładnie nagranie z sesji,dostałam szoku ,bo nie wyobrażałam sobie jak burmistrz gminy piastujący tak zaszczytne i odpowiedzialne stanowisko może tak się wypowiadać,po slubowaniu jego wypowiedż ani ładu ,ani składu,peplanie bezsensowne i gadanie jałowe,tak samo wypowiedż odnośnie pożaru w Wydartowie, to co mnie zmroziło to skierowane przez niego podziękowanie dla Proboszcza Kotowskiego za jak to określił wsparcie moralne z 8 marca tego roku kiedy mając 1 promil alkoholu jechał samochodem.Jak mógł Proboszcz przekazać takie wsparcie ? to szokujace. Powinno się wystąpić do Prymasa abp.Polaka o interwencję, bo to oburzające że za taki popełniony czyn przez burmistrza otrzymuje się wsparcie.Burmistrz człowiekiem Proboszcza.To są układy w sprawowaniu władzy.

  • Wsparcie moralne to moga sobie wsadzic gdzie slonce nie dochodzi tu potrzeba kasy na odbudowanie niech proboszcz przekaze choc z jednej niedzieli skladki ktore dajemy to bedzie wsparcie a nie pielgrzymka za pielgrzymka skad tyle ma kasy no i kto z nim podrozujea tu stale steka ze na remont braki braki i braki wstyd.

  • Pani Jolu tonący brzytwy się chwyta a nasz BURMISTRZ Ks Piotra zona BURMISTRZA nie powinna należeć do rad perafialnej to sa patologie społeczne Trzemeszna no cóż niektórzy stracili logiczne myślenie staczaja się moralnie.

   • Powołując się przez naszego burmistrza na współczucie ze strony Proboszcza to widać po nim do czego on się posuwa, wstydu nie ma,gdzie tutaj przyzwoitość?

 23. Oj Karlos nie trzeba wojny czy Putina pismo opatrzone klauzulą jako niejawne może przyjść do organu administracji samorządowej jakim jest Pan Burmistrz np. w poniedziałek. Może je przesłać np. Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Urząd Wojewody np. z dziedziny Zarządzania Kryzysowego, Obrony Cywilnej, z Wojska Polskiego, Policji. Mnóstwo instytucji i organów państwowych w swojej codziennej współpracy z podstawowym organem samorządu terytorialnego posługuje się taką korespondencją. Pytam się w jaki sposób Pan Burmistrz jako organ administracji do którego te instytucje często imiennie kierują korespondencję nie mając szans uzyskania, wobec braku zaświadczenia o niekaralności, dostępu do dokumentów niejawnych ma zamiar wypełniać swoją rolę. Jako osoba nie posiadająca takiego poświadczenia dostępu z wszystkich takich czynności i postępowań musi zostać wyłączony. Urzędnicy zatrudnieni w Urzędzie Miasta i Gminy Trzemeszno nie są adresatem takiej korespondencji ponieważ Urząd nie jest organem tylko aparatem pomocniczym. Pytam aby nie czepiać się ale aby zasygnalizować pewien problem. Za chwilę mogą o to samo zapytać Wojewoda czy też np. Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrzneg. Nie na darmo od osób obejmujących taki urząd jakim jest Burmistrz czyli organ administracji samorządowej wymaga się aby uzyskiwali rękojmie zachowania tajemnicy państwowej czego wyrazem jest uzyskanie poświadczenia dostępu do informacji niejawnych. I nic tu nie ma do wybiegania w przyszłość to raczej codzienna praktyka sprawowania władzy jako organ administracji. Ważki problem do rozwiązania.
  36

   • Teraz widać kto rzeczywiście jest człowiekiem proboszcza,tyle wylewano błota na Panu Piechowiaku a tu widzimy jak jest rzeczywiście.Pan Dereziński powołuje się jawnie na poparcie Proboszcza.Panie Pawle w Tobie i w grupie Radnych -ośmiu teraz nadzieja na powstrzymanie chociaż w części tej patologi w naszej gminie

 24. Jeszcze tylko jedno abym został dobrze zrozumiany Panu Burmistrzowi życzę dobrze. Mam szczerą nadzieję że poradzi sobie ze swoimi demonami i wzniesie się ponad przytoczony przez Karlosa jad i jego trzecia kadencja zapisze się w dziejach Trzemeszna ze wszech miar lepiej niż poprzednie. Chciałem tylko zasygnalizować problem który może się pojawić choćby w poniedziałek. Przywołanie przykładu radnego z Gniezna słabo się wpisuje w porównanie z jednoosobowym organem administracji państwowej jakim jest Burmistrz. Trochę inne zadania i inne wymagania formalne. Tak gwoli wyjaśnienia administracja samorządowa jest również obok administracji rządowej właśnie administracją państwową i dlatego wobec osób piastujacych taką funkcję stawia się bardzo wysokie wymagania. Życzę powodzenia Panu Burmistrzowi i nowej Radzie Miejskiej. Oby wspólnie znaleźli rozwiązania wszystkich problemów jakie jakie pojawić się mogą przed nowo wybranymi organami. Z jednym się na pewno zgodzę, mniej jadu nikomu nie zaszkodzi.

 25. Burmistrz zapowiadał niedawno, że musi zmierzyć się sam ze sobą. Musi się miedzy innymi wyciszyć , uspokoić itp. To są jego słowa. Póki co mierzenie się ze sobą idzie jak po grudzie. A co będzie jak nastanie grudzień?

  • Według mnie przewodniczący prowadził bardzo dobrze sesję a przede wszystkim ze spokojem.e były radny podnosi temat podatku a nowi radni z gospodarstw milczeli całą sesję jak niemowy,bycie radnym to nie tylko obecność na sesji a jak za młody to nie startuj bo już mieliśmy niemowę Chojeckiego.

 26. Wracam do głosowań na pierwszej Sesji art.14 ustawy wprowadza od tej kadencji obligatoryjne głosowanie za pomocą urządzeń umożliwiających sporządzenie i utrwalenie imiennego wykazu głosowań gdy nie jest to możliwe z przyczyn technicznych a na nagraniu z sesji widać ze tekie przypadki były to nie można głosować przez podniesienie ręki kto za tylko przeprowadzić głosowanie imienne stąd moja wątpliwość co do ważności głosowań

 27. Pan przewodniczący jako jedyny przedłuża sesje ,powtarza pare razy to samo mam nadzieje ze na następnej sesji będzie bez przedłużania.Bardzo się cieszę ze my mieszkańcy Gminy możemy obejrzeć sesje rady bez wychodzenia z domu Super sprawa Pozdrawiam

 28. Dzień dobry,
  gratuluję nowemu Przewodniczącemu Rady Miejskiej i wszystkim Radnym wyboru.
  Pokładamy w Was wielkie nadzieje.
  Życzę rozwagi , ale i odwagi by zmieniać na lepsze trzemeszeńską rzeczywistość.
  Pozdrawiam serdecznie
  TDi

 29. Do Tomasz Didymos, co to znzczy cyt. „Pokładamy w Was wielkie nadzieje…” wiesz co, to brzmi jak kobieta przy nadziei, czyli w ciąży jak rozumiesz. Uważam, że jeśli ktoś startował w wyborach na radnego/ną czy burmistrza, to jest świadomy, że reprezentuje dane społeczeństwo i nie ma jakiegoś domniemania w stylu… pokładam w was nadzieję, to jest tak,że jest się albo gorącym, albo zimnym.No niestety, nic tu nikogo nie usprawiegliwia , niemamy tu do czynieni z dziećmi, które mogą sobie kaprysić tego niechcę, tego nie lubię, tego nie muszę itp. i itd… Skończmy z tym usprawiedliwianiem,typu bo miał/ła zły dzień albo to I Sesja Rady Miejskiej i Pan/ni była zdenerwowana czy nieprzygotowana i mruczy, bełkocze a i gada od rzeczy. To wszystko za nasze publiczne pieniądze. Drodzy Państwo zacznijcie wymagać od swoich wyborców, godnego reprezentowania was, to wy żeście ich wybrali. To nie jest ich łaska, że tam siedzą i biorą kasę, tylko powinność i pewnego rodzaju praca, to niech to robią dobrze i wywiązują się ze swoich obowiązków. Przestańcie ich usprawiedliwiać do jasnej ch……!!!!!!!!!!!!!

  • Szanowny Panie,
   „pokładamy w Was wielkie nadzieje” znaczy dokładnie to co napisałem: że nowa Rada i jej Przewodniczący , będą mieli odwagę by zmieniać Trzemeszno(czytaj wyrwać je z gospodarczego, kulturalnego i społecznego letargu)i rozwagę, by robić to mądrze. A zmieniać nie znaczy dla mnie „rewitalizować” kolejny skwerek, tylko zając się fundamentalnymi dla miasta i jego Mieszkańców problemami:
   -odzyskaniem władzy nad „komunalką”, tak by nie drenować kieszeni Mieszkańców po to by później transferować te pieniądze do zagranicznej centrali
   -„podziękować” znanej kancelarii L&Wspólnicy( autorom umowy z Remndisem) i samemu zająć się odzyskiwaniem VATu (jak to robią wszystkie inne, znane mi samorządy)
   -podjąć REALNE działania w celu ochrony obywateli przed zanieczyszczeniami środowiska i zatruwaniem ludzi: budowa infrastruktury gazowej w całym mieście, stworzenie komórki w UM zajmującej się pomocą mieszkańcom w pozyskiwaniu funduszy (zewnętrznych) na wymianę kotłów, wymuszenie na Staroście Gnieźnieńskim ograniczeń w zakresie emisji szkodliwych substancji (setki ton fenolu, dwutlenku węgla, formaldehydu,amoniaku chlorowodoru, fluorowodoru, trójetylaminy i innych „polepszaczy”powietrza) prze Paroc
   – budowa drogi dojazdowej do browaru- warunku podjęcia przez inwestora remontu budynku i uruchomienia produkcji
   -instytucjonalizacja Muzeum Regionalnego (uchwała w tej sprawie została podjęta przez RM 12 lat temu- Pan Burmistrz nie wykonał jej do dziś)
   -zagospodarowanie niszczejącego budynku „zawodówki”
   – przeniesienie siedziby UM do własnego budynku i rezygnacja z wynajmu aktualnych nieruchomości, kosztująca ponad 50 tyś zł/miesiąc
   -uruchomienie kina
   To tylko te najistotniejsze.
   Wielkie nadzieje-znaczy koniec z pudrowaniem rzeczywistości i wydawaniem pieniędzy na bezsensowne pomysły ( monitoring bez osoby stale obserwującej i brakiem grupy interwencyjnej, siłownie pod chmurką- użytkowane nie przez miłośników tężyzny fizycznej, ale przez pijaczków i hałaśliwą i dopuszczająca się wandalizmu młodzież, „targowisko” bez sprzedawców itd) i kolejne skwerki.
   Pora chwycić byka za rogi i zmierzyć się z problemami rzeczywistymi , a nie zastępczymi.
   Inaczej- pozostaniemy tylko niewielką, zapyziałą kropką na mapie Polski, sławną z posiadania burmistrza po wyroku i gigantycznego komina przy drodze.
   Trzemeszno-ze swoją historią- zasługuje na więcej…
   Pozdrawiam
   TDi

   • Prawda. Piszesz tu kolego o sprawach, nad którymi rada pracowała przez 12 lat w czteroletnich kadencjach – w pięcioletniej zrealizujem wsjo. Niebyło pracowników polskich specjalistów – urząd pracy w Gnieźnie nam ich napędził – bądźmy dobrej myśli i „przy nadzieji”…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here