Strona główna Sport i rekreacja Pierwsza rocznica „Kijkowego Trzemeszna”

Pierwsza rocznica „Kijkowego Trzemeszna”

7
14

Niemałym dorobkiem może poszczycić się stowarzyszenie „Kijkowe Trzemeszno” po zaledwie roku swojej działalności. Trzemeszeńska grupa entuzjastów nordic walking wzięła już udział w 37 zawodach.

Najwięcej startów mają za sobą Agnieszka Kędzierska (33), Kamila Kolberg (28) i Marzena Stankowska (24). Najbardziej utytułowaną zawodniczką jest A. Kędzierska, która stawała na podium 27 razy, na drugim miejscu K. Kolberg – 19 razy na podium i Arkadiusz Kędzierski – 7 razy.

Działalność „Kijkowego Trzemeszna” to także – a może przede wszystkim – treningi, dające nie tylko poprawę formy, ale także możliwość wspólnego spędzenia czasu i integracji. Członkowie grupy aktywnie uczestniczą w akcjach charytatywnych na terenie naszej gminy, niektóre z nich odbyły się z ich inicjatywy.

W stowarzyszeniu dominują panie, chociaż dwa „rodzynki” – Krystian Borucki i A. Kędzierski – dzielnie dotrzymują im kroku.

Wczoraj w restauracji „Czeremcha” odbyło się spotkanie rocznicowe. Obecni byli burmistrz Krzysztof Dereziński, przewodniczący Rady Miejskiej Sławomir Peno, sekretarz gminy Edyta Kubiak, dyrektor trzemeszeńskiego gimnazjum Sławomir Kupś.

Były życzenia, podziękowania i gratulacje, nie mogło zabraknąć okolicznościowego tortu z wizerunkiem trzemeszeńskiej wieży ciśnień. Ten bowiem obiekt stanowi główny element logo stowarzyszenia. W imieniu osób tworzących „Kijkowe Trzemeszno”, osobne podziękowania za zaangażowanie w działalność grupy na ręce Marzeny i Justyny Stankowskich złożyła A. Kędzierska.

14 KOMENTARZE

 1. Bardzo udana inicjatywa aktywnych ludzi. A czy ta grupa ma gdzie się spotykać? Nie trzeba im swojej sali na spotkania? Gratulacje dla miłośników tej formy dbania o zdrowie.

  • Niebawem przy plebani stanie „stylowy” (niczym tylne drzwi wejściowe do bazyliki) zapewne budynek, a jeśli to parafianki i parafianie, to przecież będą mieć pełne do niego prawa.

 2. a ja ze swojej strony dziekuje burmistrzowi tego PATRONATU nad zespolem i wsparcia i tego ze jest z nami od samego poczatku i mam adzieje w zasadzie nie bedzie grzechem jesli powiem ze MY wszyscy amy nadzieje ze wygra kolejne wybory i ze dalej bedzie nas wspierał o tyle co nasz burmistrz to zaden inny wczesniej nie zrobil i nie zrobi juz !

  • To chyba burmistrz sam sobie te peany pisze. Ale juz nie wygra. I przejdzie do historii tego miasta jako jego najgorszy burmistrz. Taka prawda.

   • tak bardzo wybitna osobistosc, temu nikt nie zaprzeczy – paietaj stawiajac krzyzyk na kartce jesli jestes kijkowcem to lepszego patrona nie ma i nie bedzie. tyle sciezek powstalo w gminie itd.
    Nie wspomnę juz o mierzeniu czystosci powietrza – kto inny by sie tak starał?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here