Strona główna Różne Pierwsza pomoc w Trzemżalu

Pierwsza pomoc w Trzemżalu

1031
9

„Umiem, działam i ratuję ” – to tytuł projektu, jaki w ostatnich tygodniach realizowali strażacy Ochotniczej Straży Pożarnej w Trzemżalu. Głównym celem było przeszkolenie grupy strażaków, ale także mieszkańców sołectwa i okolic niezrzeszonych w OSP z zakresu udzielania pomocy w nagłych wypadkach.

Program przewidywał 6 dwugodzinnych spotkań, na których uczestnicy poznawali m.in. zasady postępowania w przypadku urazów oraz stanów nagłych (udar, zawał, podtopienie itp.). Szkolenie nie ograniczało się do wykładów. Kursanci ćwiczyli praktyczne zachowania na pozorantach i fantomach.

W ramach projektu zakupiono też zestaw ratowniczy. Znajdzie się on na wyposażeniu miejscowej jednostki OSP, jednak może być wykorzystywany nie tylko w przypadku zadysponowania strażaków do akcji ratowniczych, ale także w każdym innym nagłym przypadku – do czasu przybycia pogotowia ratunkowego.

Projekt został sfinansowany z programu „Działaj Lokalnie” za pośrednictwem Stowarzyszenia Światowid.

9 KOMENTARZE

  1. Panie komendancie wez przeszkol swoich policjantow komu maja wlepiac mandaty komu nie przywileje rzadza w Trzemesznie bylem swiadkiem ok godz.11.30 pod urzedem kartki wkladane burmistrzowi za szybe samochodu to juz jakas zemsta pol godziny predzej wtym miejscu staly 2 samochody i policja jechala i im nie przeszkadzaly niech sie lepiej zajma znakiem na wojciecha w ktory kierowca wjechal na przejsciu dla pieszych czy monitoring dziala czy do picu a pod urzedem tez nie dziala monitoring prosze sprawdzic ile od rana stalo w tym miejcu aut i nikomu nie przeszkadza skoncze wreszcie z chamstwem .

  2. super, że w tej wiosce coś się dzieje. Najpierw samoobrona teraz pierwsza pomoc. dobrze by było jakby zostało to uszanowane i docenione.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj