Strona główna Różne Pechowe remonty dworców w Trzemesznie i Mogilnie

Pechowe remonty dworców w Trzemesznie i Mogilnie

6173
14

Od dwóch lat Polskie Koleje Państwowe zapowiadają remont dworca w Trzemesznie. Jak można było przeczytać niedawno w niektórych mediach, wybrano już wykonawcę i niebawem rozpoczną się prace.

Przypomnijmy, że początkowo jako termin rozpoczęcia robót podawano pierwszy kwartał bieżącego roku. W marcu – o czym informowaliśmy – PKP jako termin rozpoczęcia remontu wskazały maj br, co jak wiadomo nie nastąpiło.

Jak nas poinformował Michał Stilger – rzecznik prasowy PKP S.A., w postępowaniu przetargowym jako najkorzystniejszą wybrano ofertę firmy PKOB Wegner z siedzibą w Poznaniu. Wykonawca odmówił jednak podpisania umowy. „Biorąc to pod uwagę, PKP S.A. została zmuszona do przeprowadzenia kolejnego przetargu.” – informuje rzecznik PKP.

Taki sam los spotkał dworzec PKP w Mogilnie, którego przebudowa była ujęta w tym samym przetargu. W tej sytuacji rozpoczęcie obu inwestycji ponownie przesunie się w czasie.

Próbowaliśmy uzyskać komentarz do tej sprawy w firmie PKOB Wegner. Żadna odpowiedź jednak nie nadeszła.

14 KOMENTARZE

  1. Halo panie Benedykcie! Jest kolejna okazja do czynu społecznego – sprzątanie miasta już było, To teraz proszę zaprosić radnych gminnych oraz powiatowych i burmistrzów do remontu dworca. Wszystko potraficie to i z tym dacie sobie radę. Tylko słowo „wyremontować” oznacza czynność dokonaną, zakończoną a nie jak w przypadku sprzątania – tytuł głosił „Radni posprzątają miasto” a wy tylko sprzątaliście lecz nie posprzątaliście!

  2. Szkoda, szkoda … znowu problem z remontem. Nie wiadomo, kiedy ruszy, nie wiadomo, kiedy się skończy. Może zdążą w tym roku …
    A co do sprzątania miasta zapoczątkowanego przez p. Nitkę, to popieram tę inicjatywę w 100% i proszę o więcej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj