Strona główna Polityka Paweł Piechowiak odnosi się do zarzutów burmistrza

Paweł Piechowiak odnosi się do zarzutów burmistrza

2470
64

Po artykule pt. „W sporze o przetarg – racja gminy”, opublikowanym na łamach portalu 24 stycznia, do naszej redakcji zwrócił się p. Paweł Piechowiak. W przesłanym mailu odnosi się on do zarzutów, skierowanych w jego stronę przez burmistrza Krzysztofa Derezińskiego.

Stanowisko P. Piechowiaka publikujemy dla Państwa w całości:

Będąc pełnomocnikiem firmy Eko-Grunt- Jan Tomaszewski w postępowaniu odwoławczym przed Krajową Izbą Odwoławczą , w żaden sposób nie naruszyłem dobrze pojętego interesu gminy Trzemeszno. To wykonawca zwrócił się do mnie z prośbą o pomoc w dochodzeniu swoich racji w związku z odrzuceniem jego oferty, która była najkorzystniejsza .Pan Tomaszewski miał i nadal ma prawo czuć się pokrzywdzonym, jak już w roku ubiegłym został potraktowany przez Burmistrza Trzemeszna,który przez ponad miesiąc zwlekał z podpisaniem umowy,pomimo że jego oferta była też najkorzystniejsza ( najtańsza)

Po przedstawieniu dokumentacji ze strony p.Tomaszewskiego w identycznej sytuacji również uzupełniał dokument na potwierdzenie spełnienia warunku udziału ale wówczas wobec budzących ze strony Burmistrza wątpliwości został wezwany do wyjaśnienia. W tym postępowaniu tego nie zastosowano. Co więcej formułując niniejsze stanowisko ,jednocześnie dokonując analizy wg.mojej oceny dużych wątpliwości nabiera przeprowadzony przetarg na odbiór odpadów komunalnych.Wypowiedzi np.Pani A.Kociemby –Skarbnika Gminy ,że przez pół dnia prowadziła rozmowy w zakresie określenia ceny ofertowej z Prezesem Remondisu jest faktem który powinien dyskwalifikować ten przetarg,negocjacje cenowe przed złożeniem oferty – to kompromitacja. Panie Burmistrzu –to nie mity tylko fakty wynikające z dokumentów !!!

Jak można według oceny Pana Burmistrza kwalifikować ten fakt ,jako działanie moje przeciwko gminie. Pan Burmistrz pełniąc swój urząd dziesiąty rok powinien wiedzieć ,że   wydatkując środki publiczne winien kierować się racjonalnością wydatków. Przypominam sobie ,że jednym z podstawowych argumentów w procesie przekształcenia zakładu budżetowego (TPK) w spółkę prawa handlowego – był podnoszony fakt , że będzie ona mogła startować w postępowaniach przetargowych , czyli konkurować z innymi firmami. Obecnie jeżeli ktoś stanie do przetargu w którym ofertę składa spółka Remondis , a inna oferta jest korzystniejsza i ktokolwiek wystąpi w rozstrzyganiu wątpliwości i niejasności ,to już w ocenie p.Burmistrza staje się wrogiem.Proszę Państwa to kompletny absurd. Panie Burmistrzu tutaj właśnie należy doszukiwać się odpowiedzi na pytanie- czy mamy do czynienia z kompetencją czy też jest jej brak.Najwyższy czas aby Pan Burmistrz zrozumiał ,że spółka Remondis powstała aby funkcjonować jako odrębne ogniwo w obrocie gospodarczym,po co oddaliśmy 40% udziałów,skoro cały czas podejmowane są próby jej dofinansowywania z budżetu w różnych formach i to z naszych pieniędzy.

Wolałbym, aby Pan Burmistrz zapoznał się i przeczytał pisemne uzasadnienie rozstrzygnięcia wniesionego odwołania , które zostanie dopiero doręczone stronom postępowania (bo na dzień sformułowanego komentarza, takiego dokumentu jeszcze nie było) , a dopiero później dokonywał oceny pod kątem kompetencji i wiarygodności danej osoby.

Warto aby Pan uwzględniał jeden podstawowy aspekt ,że w każdym zamówieniu publicznym zawsze mamy do czynienia z formalizmem-ważne jest aby ta kwestia nie była dominująca w podejmowaniu każdorazowych decyzji w toku prowadzonej procedury ,a górę wzięły aspekty rzeczowe i merytoryczne. W tym postępowaniu u podstaw rozstrzygania powstałego problemu był właśnie nadmierny formalizm, bo jak nie można tych działań ocenić właśnie w takich kategoriach ,skoro wyszczególniona w ofercie zamiatarka była i jest własnością podmiotu który ją miał udostępnić wykonawcy na czas realizacji usługi –jest w jego zasobach już od 2009 r.

Warto zaznajomić się z licznym orzecznictwem w tego typu przypadkach orzekanych przez KIO Są one różne i co istotne w porównywalnych stanach faktycznych zapadają przeciwstawne orzeczenia. Właśnie co do orzeczeń wydawanych przez KIO toczą się wielorakie panele dyskusyjne wśród wybitnych osób trudniących się tą złożoną problematyką i jak ją rozwiązać. Mogę tylko wobec powyższego zaznaczyć, że wydane orzeczenie arbitra KIO nie kończy tej sprawy,są jeszcze środki przewidziane prawem umożliwiające ponowne rozpatrzenie wniesionego odwołania.

Kompetencje i wiarygodność to ważne narzędzia w pragmatyce urzędniczej, o ile sobie przypominam to od początku funkcjonowania systemu zamówień publicznych tj. od roku 1995 zajmując się tą problematyką w Urzędzie Miejskim w Trzemesznie , w całym dotychczasowym okresie przeprowadzono liczne-niełatwe zamówienia publiczne, w tym z dofinansowaniem środków z Unii Europejskiej oraz funduszy krajowych, które były przedmiotem kontroli przez różne instytucje i organy, a ich wynikiem były wielomilionowe wpływy do budżetu gminy. Oczywiście nie omijały nas problemy formalistyczne ale zawsze dokładaliśmy starań aby je przezwyciężać i z nimi walczyć w każdym stadium prowadzonego postępowania przetargowego.

Chcę też podkreślić , to że zmieniłem miejsce pracy ( z konieczności-gdyż Pan podkreślał że nie widział dalszej współpracy),nie znaczy że dobro Naszej Gminy jest dla mnie obojętne.To właśnie kompetencje i doświadczenia było jedynym czynnikiem decydującym o wyborze złożonej oferty pracy przez obecnego Pracodawcę.Pan natomiast formułował,próbował formułować określone tezy do opinii publicznej o rzekomej pomocy w uzyskaniu pracy w samorządzie żnińskim.Niestety fakty są zgoła odmienne,co więcej były nawet wypowiedzi z Pana strony aby mnie zdyskredytować.To obrzydliwe techniki manipulacyjne ,które Pan stosuje .

Na koniec sformułowana przez Pana wypowiedź o wykształceniu za „nasze pieniądze” przekroczyła dopuszczalne granice .Każdy pracodawca dąży, aby jego pracownicy w swojej karierze zawodowej ciągle podnosili kwalifikacje. Nie byłem i nie jestem odosobnieniem takiej sytuacji w tut. Urzędzie ,gdyż wielu pracowników korzystało bądź nadal korzysta z tej formy wsparcia i bardzo dobrze że tak jest. Wykształcenie, które uzupełniałem podczas zatrudnienia w Urzędzie  przedkładało się na moją pracę – liczne pozyskane środki zewnętrzne na inwestycje i pozytywne wyniki kontroli,w tym także z obszaru zamówień publicznych .Osobiście starałem ze wszystkich sił jak tylko to możliwe w stopniu maksymalnym współuczestniczyć tym wyzwaniom.

Nie mogę zrozumieć tak stawianych zarzutów i kreowania ocen w tym zakresie przez Pana Burmistrza . Choć po głębszej analizie znajduję przyczynę-proszę niech Pan wyrzuci z siebie kompleks kampanii wyborczej i weźmie się solidnie i rzeczowo za pracę na rzecz naszej gminy, bo właśnie jej dobrze rozumiane dobro tego wymaga od Pana ,a nie dokonuje bezsensownych ocen, osób którzy myślą inaczej i chcą działać inaczej, a moje kompetencje pozostawi bez oceny , bo jak do tej pory wbrew temu co Pan próbuje rozpowszechniać radzę sobie w tej branży zawodowej. W mojej kulturze osobistej nigdy bym w stosunku do Pana i szacunku do funkcji jaką Pan sprawuje tego nie czynił.

Paweł Piechowiak

Trzemeszno,27.01.2015 r

64 KOMENTARZE

  • Panie Pawle Pana kompetencja jest najlepiej znana tym, którzy mogą się do niej odnieść w sposób merytoryczny. Tylko osoby, które się na tym znają potrafią odcedzić ziarno od plew. Niestety Pańska praca to same plewy. Osobiście bardzo się ciesze, że już Pan nie pracuje dla tej Gminy i „dobra” jej mieszkańców. Zastanawiam się – jak to się stało, że właściciel firmy, która została odrzucona, zgłosił się właśnie do Pana?

  • kiedys razem sie klepali, a teraz walcza ze soba o co ? oto jedno koryto . Z jednym stanowiskiem do karmienia swini , dla dwoch tam nie ma miejsca .Do Znina daleko sie jeszdzi o ktorej pawel wstajesz o czwartej moze i masz racje co piszesz, ale znam sytuacje z toba co tez jestes nic nie lepszy jak nasz obecny burmistrz jak chcesz moge ci napisac na mail jak mi podasz nie chce tu robic tego co ty robisz teraz czyli mowisz o rzeczywistosci szarej naszego wlodaza

   • No proszę „Mieczem wojujesz – mieczem zginiesz”. Po co bić pianę? Panie Pawle w niej nie da się pływać jak w wodzie. Skończyły się czasy lania wody! skończą się i bicia piany! Pewnie jeszcze szybciej.

 1. Zostawcie Burmistrza trudno kopać leżącego.Jak długo to jeszcze potrwa cały powiat się śmieje a sprzedaż Przemian rośnie ?

 2. Pełna zgoda co do wniosku Loży Szydercow zamiast zajmować sie rozwiazywaniem problemów, szukania rozwiazan i działania, budowania dobrych relacji miedzyludzkich, jedni nazwą to wspólnotą inni społeczeństwem obywatelskim, to organizuje sie Igrzyska , jak to ktos napisał oczekiwać trzeba współpracy, spokojnych rozmów i wspolnych działań wokół celu jakim jest dobro gminy, przenoszenie nie zawsze etycznych gierek politycznych na forum internetowe nie ma sensu,
  Klasę czlowieka poznaje sie również po tym jakimi metodami walczy, jakiego języka używa, jak traktuje przeciwnika, czy potrafi współpracować z przeciwnikiem politycznym, czy potrafi wokół siebie budowac zgode i porozumienie. Czy ma umiejętności wyciszania emocji, a nie ich „nakrecania” , umiejętności spokojnego i rzeczowego prezentowania swoich racji, umiejętności sluchania innych.
  Czy czuje się odpowiedzialny za promowanie kultury bycia, czy czuje sie odpowiedzialnyi za język ojczysty – to też jest patriotyzm taki na codzień nie od swieta. Czy jak widzi, ze kolega w Radzie z ktorym pracuje ma klopot to mu pomaga. Czy szanuje innych ludzi, czy w inaczej , przypadku braku argumentów dyskredytuje przeciwnika. Taki, ktory ma świadomość , ze ten portal mogą czytać bardzo mlodzi ludzie i czego się dowiedzą.? No i najważniejsze co konkretnego zrobił.

  Ja tego oczekuje od osób publicznych zarówno od Burmistrza i jego ludzi jak również od innych ugrupowań w Radzie , a nie walki w kampani wyborczej bez końca.

 3. podchodzę do tego oświadczenia żeby je przeczytać już piaty raz i za cholerę nie mogę przebrnąć…zgadzam się z Mikołajem

 4. Burmistrz śpi i kpi sobie ze wszystkiego i wszystkich a co na to Rada Miasta ? A no to że nic.O przepraszam ostatnio coś zaczęło się dziać wywalczyli lepszy budżet mają być inwestycje, wywalili pana od laptopa. Zostało jeszcze wiele do zrobienia i zmienić Macioła bo ryba psuje się od głowy a ta niestety wspiera Burmistrza. Czekamy na to wyborcy. Może choć Rada zacznie pracować? POWODZENIA

  • Jeżeli napisane by było – ja wyborca – to ok. ! Prawo kazdego wyborcy, ale jeżeli reprezentuje Pani/Pan grupę osób, napisane jest „my wyborcy” to ……… itd. Nie bronię nikogo, nikogo nie atakuje – tylko jezeli pisząc „my” reprezentowana jest okreslona opcja to wypadało by ….. itd.

   I uwaga z rewolucją, podobno każda pożera wlasne dzieci, no przeważnie są krwawe dla Bogu ducha winnych ludzi.

 5. Ludwik jestem twoim kolegą znamy się bardzo dobrze. Szanuję Ciebie i poważam ale mamy już prawie 70 lat bez dwóch lat.Pomagaj młodym wspieraj ich czasami hamuj jak trzeba ale z całym szacunkiem to nie jest już twój czas. Myślę że honorowo dla Ciebie jak i Trzemeszna byłoby gdybyś zrezygnował i nie jest to złośliwość ale realizm.To chyba czwarta lub piąta kadencja nasz czas minął zrozum to i podejmij mądrą decyzję. Mam nadzieje że twoje parcie na władzę minęło choć może się mylę. Pozdrawiam.

 6. A nie można bylo mu powiedziec w normalnej rozmowie skoro się znacie tyle lat, i ostatnie zdanie powyższego tekstu nie wskazuje na szacunek, to o parciu na władze.

 7. Doleje benzyny burmistrz Miasta odaje majątek 142tys za nieprawne skoszenie trawy i Jankowski oswiatczyl aby nie robić konfliktów z niemcami dlatego nie odawli do sądu remadisu ok 40tys I mamy 180 ale oni maja to głęboko w d..

  Niech zapłacą ze swoich taka i do domu

 8. Brawo PAWEŁ DAI TE WSZYSTKIE ZDJĘCIA IDŹ NA CAŁOŚĆ WKOPIEMY MICHALAKA KOCIEMBE DYZIA IJANKESA ZNASZ TEL CZEKAM NIE ZDRADZĘ ZACIERAM DŁONIE

 9. Asystent nosi panu buty czapkę płaszcz nalewa do kieliszka % anie dyskutuje i nie robi wpisów -wyprowadza kota. Psa myje im zeby czyści kojce masuje ja…ja

 10. witam
  dośc ciekawy meil z strony p.Pawła
  jezeli tak było ze skarbnik prowadził rozmowy przed przetargiem to tylko nalezy powiadomic CBA
  jest to nie dopuszczalne aby negocjowac cene przed przetargiem
  Trzemesznianie czas obudzic sie ,dośc przymykania oczu nato co robi burmistrz i cała ta elita w urzedzie
  dosc mamienia ludzi
  ustawiania przetargów
  dziwne to ze oferent z niższą cena przegrywa co na to rada miasta ,totalna niegospodarnosc wydawanie publicznych pieniędzy
  panie burmistrzu dośc osmieszania miasta cały powiat sie śmieje z nieudolnej pracy urzedu
  gdzie pana honor poczucie odpowiedzialnosci
  czyzby nie brał pan pod uwage ze kiedys przyjdzie opuscic wygodny fotel burmistrza i nastepcy zechca rozliczyc pana i nie bedzie to tłumaczenie ,ze nie ja podejmowałem decyzje tylko pan X pan jestes włodarzem pan rządzisz pan za wszystko odpowiadasz
  trzemeszno to nie poznan wawa negatywna opinia szybko sie roznosi nie wstyd panu
  co do tego ze pan negujesz pana Piechowiaka ze to dzieki gminie ma wykształcenie i ze działa on na niekorzyśc miasta
  masz pan jakies dziwne podejscie ,tak samo mozna powiedziec ze pan tez masz wykształcenie dzieki miastu bo za studia nie płaciłes pan sam tylko ktoś to zrobił , a działasz pan na szkode nie tylko finansowa ale takze wizerunkowa naszego wspaniałego miasteczka
  CZAS NA REFLEKCEJE PRZEMYSLENIE

 11. Panie Piechowiak, fajnie że napisał Pan oświadczenie tyle tylko że nie pisze pan w nim wszystkiego. Czy aby na pewno Pan Tomaszewski przeszedł do Pana a nie odwrotnie?

 12. Bardzo dobrze,ja przeczytałem raz,p.Piechowiak wyjaśnił wszystko jasno,to za nasze pieniądze burmistrz pobiera niemałe wynagrodzenie a jego skutki pełnienia władzy są opłakane

 13. To wyjaśnienie p.Pawła daje nam pełen obraz jakiego burmistrza wybrała część wyborców ,jak bardzo się pomylili i ile nas to kosztuje!!! nigdy więcej

 14. Popieram i zgadzam się ze sprostowaniem Pawła. Niestety prawda w oczy kole. Remondis wyszedł nam już bokiem, Układy, rozmowy, negocjacje, a może coś więcej, pani z Urzędu z biorącym udział w przetargu oferencie? Coś niesamowitego. Dlaczego tak pogrążacie Gminę – czytaj nas wszystkich. Firma Remondis nie ma kasy, a robi cieplutkie lokum dla kogo? (na pewno to się będzie nazywać dla klientów.)
  Dlaczego Remondis, a nie Trzemeszeńskie Przeds. Komunalne ?? Przecież to Gmina ma większe udziały 60/40% tak? Znowu jakieś ustępstwo, machloje, sprzedawanie naszego majątku!!!!
  Jak można podarować jakieś zaległości? Rozdawnictwo z naszej kieszeni, nie ładnie.
  Sprzątanie miasta po nowym roku jest do d… Nie mam tu na myśli ludzi , którzy to robią, ale organzacji pracy, ale kto ma i m pomóc – przecież nie prezes, bo on nie zna nawet swoich pracowników. nawet nie zniża się żeby z Nimi porozmawiać…
  Nie głosowałem na tego Burmistrza i nie pomyliłem się.

 15. Widać kim jest Burmistrz -p.Paweł delikatnie go podsumował a powinien mocniej skoro go tak oczernia,nie powinno być żadnej litości,jest nadal miękki!!!!

 16. panie pieszak jest pan przekr.t, jak ich wszedzie sporo,znalazl sie wielki uczciwy, […] spierdzielil, jak zostal zwolniony to wielce zachorowal, ciekawe gdzie byl ZUS,[…]. Uwazajcie w zninie na niego?

 17. każdego bezpodstawnie można pomawiać i opluwać. to ochyda wyjaśnienie p.Piechowiaka jest jasne i wyjaśnia pewnie tylko namiastkę zła które dzieje się w naszej gminie ze strony burmistrza.wie pewnie dużo więcej?????

 18. Władza lubi wszystko baby gorzala kase anie robić tylko hulaj piekla nie ma tak jest unas drodzy ja to widzę bo obok to się dzieje pozdrawiam Genowefa z Bystrzycy a dożynki. Ulala Ulala to dopiero było zabawa

 19. Nie obciążaj Pana Piechowiaka ,że wyjaśnia tylko namiastkę i wie pewnie dużo więcej.
  Jeśli tak jest, to jego obowiązkiem jest poinformowanie o tym odpowiednich organów. Chciał być Burmistrzem, na niego głosowałam, a Ty Zbyszku sugerujesz, że ten Pan wie dużo więcej? Ta sugestia, jeśli prawdziwa, źle by świadczyła o moim kandydacie.
  Nie chcę w to wierzyć, bo cenię Pana Piechowiaka. Nie wierzę w to ,że on coś tam niby wie.

 20. Pan Piechowiak odniósł się konkretnie do tego co jemu zarzucił burmistrz,koniec i kropka,stanowisko jasne i czytelne,widać że to urzędnik znający się na problemach które porusza,wiem bo zawsze do mieszkańców którzy się zwracali o pomoc zawsze pomagał i wskazywał drogę gdzie należy się udać aby załatwić sprawy zwykłych ludzi.To kompetentna osoba.

 21. Panie Piechowiak skróć te solidne wyjaśnienia. Są wyczerpującym i wartościowym ustosunkowaniem się do zarzutów wobec Pana Osoby. Ja je doceniam i dziękuje za nie. Ale jak chce Pan, żeby pana zrozumiał ogół ludzi, to mam pomysł . Niech Pan to wypunktuje w kilku zdaniach . Takich najważniejszych. To dotrze do wszystkich. A o to Panu chodzi. Napisał pan długo do mądrych. A teraz czas pisać krótko do niecierpliwych.

 22. pan Piechowiak powinien znać ludność. Głąbów w Trzemesznie jest bardzo dużo. Wiem, bo do nich należę i chcemy my głąby też zrozumieć. przecież elektorat to też i głąby i uczone jw.Anonim.

 23. …do krysi ,jak rozumujesz tak jak piszesz to nic dziwnego,że nic nie ’ kapujesz ’,czytając Cię można odnieść wrażenie ,że szkoła i nauka l to Twoja słaba strona,jak zresztą wielu internautów tego forum…

 24. Szanowny Panie(i) Anonimie!
  Witam Cię ze znaczącym uśmieszkiem wśród internautów tego forum, o którym masz zdanie nie najlepsze,wręcz pogardliwe. Jesteś tu! Z nami. Z głąbami.
  Kapujesz?

  • Witam Cię po raz wtóry wśród nie najlepszych…
   A jednak nam tu razem dobrze, choć nie powinnam być tu w Twoim towarzystwie, ponieważ szkoła i nauka nie jest moją mocną stroną. Atoli miejsca tu dosyć . Dla Ciebie Wyuczonego i dla mnie głąba.
   Pozdrawiam Cię niedzielnie.

 25. może wypowiedż p.Pawła długa,pewnie chciał dokładnie społeczeństwu wyjaśnić bo problematyka w urzędzie zamówień złożona tak jak w naszych sądach,więc należy go zrozumieć ,wyjaśniłby krótko też mogłoby być niedorozumiane,ja uważam to za rzeczowe i konkretne a przedewszystkim z dużą kulturą w stosunku do naszego włodarza któremu tego brak !!!!!

 26. Skoro tak było „Wypowiedzi np.Pani A.Kociemby –Skarbnika Gminy ,że przez pół dnia prowadziła rozmowy w zakresie określenia ceny ofertowej z Prezesem Remondisu jest faktem który powinien dyskwalifikować ten przetarg” to tylko prokurator.To śmierdzi ustawką.

 27. … do sympatyczki krysi ; …dzięki za wyszukany a może nareszcie poprawny styl, formę i słownictwo( bo właśnie o to mi chodziło ,by się rozumiało co autor miał na myśli i by się trochę postarać) ; sądzę z Twojej wypowiedzi,że nauka i szkoła to Twe atuty,ale nie staraj się być apologetką wszystkich ” uciemiężonych” ;też pozdrawiam niedzielnie…

  • Tak już mam. Bronię nie tyle „uciemiężonych”, co przyzwoitych zasad i wartości. Do miana apologetki bardzo dużo mi brakuje, ale za komplement dziękuję.
   Przeczytaj ponownie moje wpisy, przeanalizuj styl, formę i słownictwo.
   Pozdrawiam kawowo i ciasteczkowo.

 28. … myślisz , że pisząc prawdę jest się pozbawionym zasad ? ; mało kto umie przyjąć krytykę, pozdrawiam i póki co idę na spacer…

 29. Nie mówię żegnaj, lecz do widzenia…to z piosenki starej jak świat.
  Miło mi, że Tobie zaczyna być miło wśród internautów tego forum.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj