Strona główna Różne Paroc – załoga niezadowolona z propozycji zarządu

Paroc – załoga niezadowolona z propozycji zarządu

5407
44

Poniżej publikujemy komunikat, jaki po rozmowach w ub. niedzielę wydali przedstawiciele związków zawodowych działających przy Paroc Polska.

„W niedzielę – 4 lipca – w remizie strażackiej odbyło się spotkanie członków Związków Zawodowych działających w Paroc Polska, którzy pomimo niedzieli i okresu wakacyjnego stawili się licznie na spotkanie. Zostali zapoznani z propozycją pracodawcy odnośnie wzrostu dodatku stażowego i wyrazili wielkie niezadowolenie z jej kształtu.

Załoga domagała się kontynuacji działań i strajku generalnego. Pracownicy uznali, iż w firmie, która sprzedaje dziennie 200 aut ciężarowych z wyrobami, podwyżki zaproponowane są głęboko niezadowalające. Koleje dni pokażą czy jest wola pracodawcy do kompromisu czy jej nie ma.

Spotkanie prowadzili działacze związków wraz z reprezentującym ich prawnikiem.

za Solidarność 80                          za Konfederację Pracy
Jan Jakubowski                                 Piotr Burczyński”

44 KOMENTARZE

 1. rozumiem firmę na dorobku ale „światowy koncern”? Związki niech wezmą jakiegoś przebiegłego mecenasa, który udowodni trochę brudów to pieniążki się znajdą. Dobrocią i rozmowami nie ma co. Musi być silny argument.

 2. Teraz czekam na komentarze „w D sie poprzewracało 3,5tys na reke i źle, za robote się weźcie”
  Jako pracownicy mamy prawo wyrazic niezadowolenie z płac patrzac jakie sukcesy sprzedażowe odnosi firma. Nie jest to sukces samych kierownikow, załoga pracujaca fizycznie dba i pracuje na te zyski, na jakość towaru i profesjonalną wysyłke. Nie wspominając juz prace w weekendy, w nocy, w upale czy chlodzie i w ciagłym zapyleniu. Pozdrawiam hejterow cieszy mnie ze macie lzejsza prace.

  • Nie podoba się wypad nie wieszać psy firma szału nie robi przynajmniej robota na miejscu jest

   To zmień robotę. Takie niezadowolenie takie kompetencje to na pewno znajdziesz lepsza za 6 tys. co najmniej.

  • Możesz rozwinąć ten wątek? Jestem ciekawy czy poza jednym zdaniem nauczyłeś się czegoś więcej w trakcie całego procesu edukacyjnego. Dawaj śmiało. W jaki sposób „wygaszenie PiS” ma przyczynić się, że pracownicy w Paroc będą więcej zarabiać?

  • To przyjdzie ktoś inny (zapewne PO bo ludzie nie potrafią zagłosować inaczej niż PO/PIS/SLD/PSL) i będzie bez zmian…

   • 4 do 7 ale na godzinę, na tydzień, na miesiąc? Inflacja to prawie 5% więc każde pieniądze poniżej tej wartości nie mogą być nazwane „podwyżką”, ewentualnie „wyrównaniem”…

     • tylko BI dostaje w dup…e i ochłapy, związki do boju – a wy im pomózcie bo za was wszystko robią, pokażcie że wam tez zależy, brawo Związek Konfederacja, brawo Solidarność

 3. Pan Andrzej chciał znowu dać nam podwyżkę z naszych pieniędzy tak jak to było podczas zabrania nagród jubileuszowych.
  Teraz już się nie damy. Walczymy o swoje.

 4. My w cembrixie też miodów nie mamy ale jak sobie rozłożymy robotę na 4 soboty i 3 niedzielę to idzie dobrą wypłatę wyciągnąć

 5. do roboty chopy a nie na forach sie rozpisujecie. Zwiazki d..e wycieraja po remizach a reszta z pretensjami lazi. Ojj wezmie sie za was prezmier z kaczorem

 6. Sprostowanie.
  Tak faktycznie to Zarząd Paroc Polska nie przedstawił żadnej propozycji.
  Cały czas jest przekładanie małej kwoty z jednej pozycji na drugą a takie postępowanie nic nie wnosi, nie ma z tego żadnych pieniędzy.
  Stare pożekadło mówi: „od mieszania w szklance cukru nie przybywa”.

 7. Kiedy w końcu zrozumiecie, że bez strajku generalnego i przestoju zakładu nic nie zdziałacie ? Dopiero w momencie gdy firma stanie na kilka dni i przytuli potężne straty zda sobie sprawę, że te kilka groszy o które walczycie warto jednak Wam dać. W przeciwnym wypadku możecie sobie strajkować po te 2-3 godziny i tak nic to nie da. Tylko pośmiewisko z siebie robicie.

  • Brawo Sławo Sensownie mocno a w zasadzie normalnie powiedziane Dopiero zarządzający firmą przyparci do muru zaczną zauważać że coś jest na rzeczy Z byle jakim strajkiem jest tak że ci tam na stołkach śmieją się z tego bo wychodzą z założenia że robole pokrzyczą pokrzyczą i powinno wszystko rozejść się po kościach

  • Maksymalnie 2h strajku ostrzegawczego sa wymagane. Jeżeli to nic nie zmieni to wtedy można przejśc do strajku generalnego. Dobrze pamiętam? Może to ktoś potwierdzić?

 8. Zarząd nic nie daje od siebie ,pieniądze krążą w kółko, jednym się zabiera drugim daje, ot polityka paroc. Mam pytanie do p. Malickiego czy zyski z firmy Trzemeszno są wyprowadzane na zewnątrz i Pan ma % od tego, bo innego wyjaśnienia nie ma .Więcej do swej kieszeni niż do pracowników ot cała prawda

 9. Wyjaśniam.
  Prawo pracy wymaga procedur w czasie Sporu Zbiorowego. Strajk generalny czyli bez terminowy jest środkiem ostatecznym, który jest już przygotowany i będzie wdrożony.

 10. Podwyżkę każdy chce a dupsko ruszyć na strajk to problem dać tym co się udzielają a leniwcą obniżyć wynagrodzenia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj