Strona główna Różne Paroc strajkuje

Paroc strajkuje

11629
109

Dziś o godzinie 5 rozpoczął się strajk ostrzegawczy w trzemeszeńskiej firmie Paroc. Potrwa on dwie godziny. Organizatorami akcji są Konfederacja Pracy i Solidarność 80. Pracownicy zebrali się na wiecu przed halą zakładu.

Stanowisko sprawie protestu nadesłał nam Maciej Orłowski z Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych. Publikujemy je poniżej:

Pracownicy firmy Paroc Polska w Trzemesznie mają dość bezowocnych negocjacji z zarządem i zapowiadają strajk ostrzegawczy. W środę na dwie godziny, od 5 do 7, zakład stanie. Decyzja była poprzedzona wieloma miesiącami rozmów, które okazały się wielką ściemą – załoga nie kryje rozgoryczenia.
Grupa Paroc to międzynarodowy producent izolacji z kamiennej wełny mineralnej, a polski oddział spółki jest liderem w swojej branży. Zakład w Trzemesznie to jeden z największych pracodawców w regionie, zatrudnia łącznie 780 osób. Sama spółka odnosi sukcesy i przez pandemię przeszła suchą stopą: chwali się rekordowymi zyskami i ciągłym zwiększaniem zatrudnienia. Każdego dnia z siedziby firmy wyjeżdża 200 tirów z produktami.
Mimo to pracownicy skarżą się, że wypracowywany przez nich zysk nie jest ich udziałem. Pensje stoją w miejscu, a wielu pracowników przetrzymywanych jest na umowach czasowych, bez gwarancji stałego zatrudnienia. Na początku czerwca związkowcy zrzeszeni w należącej do OPZZ Konfederacji Pracy zdecydowali o strajku ostrzegawczym. W środę 23 czerwca na dwie godziny, od godz. 5 do 7 rano, zakład stanie. Za strajkiem opowiedziała się zdecydowana większość załogi: spośród 460 głosujących „za” głosowało aż 452 osób.
„Decyzja o organizacji referendum strajkowego była poprzedzona wieloma miesiącami rozmów, które w naszej ocenie okazały się wielką ściemą” – napisała komisja zakładowa po ogłoszeniu strajku. „Dyrektor Andrzej Malicki zaczął brać w nich udział na poważnie dopiero wtedy, gdy zagroziliśmy ich zakończeniem. Przeciąganie, ogólniki i niedotrzymywanie zobowiązań to nasze doświadczenia z pracodawcą od września 2020 roku. W tym czasie zaufanie do kadry HR-owej firmy całkowicie się rozpłynęło”.
Jak tłumaczy Piotr Burczyński z komisji zakładowej Konfederacji Pracy, pracownicy domagają się od Paroc Polska spełnienia trzech postulatów. – Po pierwsze podwyższenia dodatku stażowego. W tej chwili pracownicy, którzy mają 15-letni staż, dostają 70 zł dodatku, czyli tyle co nic. My chcemy, żeby dodatek w wysokości 5 proc. średniej zakładowej wypłacano już po pięciu latach – mówi Burczyński.
Po drugie, pracownicy chcą gwarancji umów o pracę na czas nieokreślony dla każdego pracownika już po sześciu miesiącach zatrudnienia. Dziś ok. jedna trzecia załogi pracuje na umowach na czas określony. To zwykle młodzi pracownicy, którzy wykonują najprostsze czynności: pracownicy odbioru albo operatorzy maszyn. Związkowcy twierdzą, że firma sztucznie przeciąga ich na umowach na czas określony.
Zgodnie z kodeksem pracy trzecia umowa zawarta z pracodawcą musi być na czas nieokreślony – mówi przewodniczący komisji zakładowej. – Tymczasem po wygaśnięciu drugiej firma często nie podpisuje kolejnej, tłumacząc, że nie potrzebuje już pracownika. Na jego miejsce zatrudnia kogoś nowego. Ludzie żyją więc w niepewności i nie wiedzą, ile tak naprawdę będą pracować.
Ostatni postulat to waloryzacja płac. Obecnie w regulaminie pracy znajduje się zapis o corocznej waloryzacji o wskaźnik inflacji ustalany przez Główny Urząd Statystyczny. Pracownicy chcieliby jednak, aby przy podwyżkach uwzględniano też nominalny wzrost płacy minimalnej i – jeśli okaże się wyższy niż wzrost inflacyjny – to na jego podstawie wypłacano podwyżki.
W komunikacie zamieszczonym na swoim profilu na Facebooku pracownicy deklarują, że strajk będzie „uporządkowany i racjonalny”. Pracodawcę wzywają o nienaruszanie praw związkowych. „Docierają do nas głosy, że pracodawca może utrudniać wejście na teren zakładu pracownikom, których zmiany wypadają poza godzinami ogłoszonego strajku. Takie działanie byłoby prowokacyjne i bezprawne, dlatego liczymy, że to tylko niepotwierdzone plotki. Każdy pracownik ma prawo przyjść na wiec na terenie zakładu pracy, który organizowany będzie w trakcie akcji strajkowej” – przypominają związkowcy.
Przewodniczący OPZZ Andrzej Radzikowski podkreśla, że jednym z najważniejszych wyzwań dla Polski jest szybszy wzrost wynagrodzeń.
Polscy pracownicy nie mogą być gorzej traktowani niż ich europejscy koledzy, szczególnie w koncernach europejskich. Takie praktyki są nieuczciwe, gdyż wydajność pracy w Polsce nie jest wcale dużo niższa od unijnej, w przeciwieństwie do wynagrodzeń – mówi szef Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych.
OPZZ od dawna zabiega, aby podstawową formą zatrudnienia była umowa o pracę na czas nieokreślony. Powinni o to zabiegać też sami pracodawcy, bo taka forma umowy stabilizuje sytuację w firmie i wiąże załogę z zakładem pracy, co przekłada się na wydajność – dodaje.

109 KOMENTARZE

  • To że jest strajk to i bardzo dobrze Zastanawiam się nad jednym ale Podobno Paroc zatrudnia ponad 700 osób a na zdjęciu jest jakieś takie skromne na oko może setka ludzi A reszta gdzie ? Pewnie część wychodzi z założenia że on ma w Wielki D jakieś strajki , inni z kolei wychodzą z założenia że są duchem i sercem z załogą strajkujących no i siedzą grzecznie w domu no i są jeszcze tzw. dupy wołowe którzy to wychodzą z założenia że nie będą ryzykować bo np. mają kredyt a jeśli zwolnią ich z Paroc-a to leżą i beczą Dla tych ostatnich mam coś do powiedzenia zresztą dla niestrajkujacych też Pamiętajcie że Ci co strajkują muszą jeść , muszą np. zatankować samochód czy np.zrobic opłaty czy to za mieszkanie czy to za np.prad W kupie siła jak mówi stare indiańskie przysłowie Prezydent Lech Wałęsa jak zaczynał przewodniczyć strajkującym powiedział że za nim stało ok. 1000 ludzi do strajkowania a po wizycie Papieża Jana Pawła II i po słowach – Odnowcie oblicze ziemi – tej ziemi Za Wałęsą poszedł cały naród i dopiero wtedy zrobił się Armagedon a w zasadzie to była rzeź niewiniątek Upadł cały związek radziecki , upadł mur berliński no i przede wszystkim w Naszej kochanej Polsce zaczęły się zmiany na lepsze Życzę Wam wszystkiego najlepszego ale coś czuje że może się ten skromny osobowo strajk rozejść po kościach Niestety albo strajkują wszyscy albo przy takiej ilości osób jest to walka z wiatrakami

   • Nie wszyscy mogli wyjść przed halę produkcyjną bo mimo strajku musieli pozostać na swoich stanowiskach żeby pilnować maszyn… za strajkiem jest wiele więcej osób co pokazało referendum też wiele osób mam w dni wolne swoje sprawy do załatwienia i swoje obowiązki czy pracę dorywcze

  • Za grosze pracują ci którzy pracują za najniższą krajową, a jest również sporo takich którzy i tego nie otrzymują. A zdaje się, że w Parocu nawet najmniej zarabiający otrzymuje więcej niż najniższa krajowa!

 1. Bardzo racjonalne postulaty. Kiedy rozmowy nie dają rezultatu to trzeba sięgać po inne narzędzia. Mam nadzieję, że zarządzający będą mieli odwagę na rozmowy ze swoimi szefami i będą dążyć do realizacji postulatów załogi.

 2. Czy godzinę rozpoczęcia strajku celowo wyznaczono na godzinę 5, kiedy to zdecydowana większość ludzi śpi, żeby wzięła w nim jak najmniejsza liczba osób?

 3. Do pracownik za płotem- jeśli Tobie dobrze to super, tylko spytaj czy wszystkim dobrze i czy nie chcieli by więcej zarabiać za ciężką pracę. Wypłata zgodnie z umową to obowiązek pracodawcy a nie łaska. Zapewnienie odpowiednich warunków BHP to również obowiązek. Jeśli rozmowy z pracodawcą nie przynoszą efekty to zgodnie z prawem są inne rozwiązania np.strajk. Źle myślisz pisząc, że to nic nie wnosi. Nie wiem ile masz lat ale popytaj tych, którzy protestowali w obronie Izoplou wcześniej bo gdyby nie oni to Ty byś nie miał gdzie pracować. Pozdrawiam były długoletni pracownik Izopolu

 4. Te Wasze strajki to można o kant d..y rozbić. Co to daje, że te dwie godziny zakład staje skoro i tak jakiś czas by stał a ludzi na strajku tyle co kot napłakał. Efektu żadnego. Chcecie strajkować to muszą się zgrać wszystkie trzy zmiany i robicie tydzień przerwy w produkcji i wuala. Wszystkich nie zwolnią bo kto niby będzie pracował a straty będą takie, że od razu przyjdą podwyżki.

  Dwugodzinny strajk o 5 rano ??? No kto wymyślił takiego dziwoląga ???? Chyba nic bardziej bezsensownego nie dało się zrobić … ;/ Grupka ludzi sobie stoi pod zakładem, gdzie nikt tego nie widzi, coś tam sobie krzyczą na dyrektora a jego nawet nie ma w pracy i o niczym nie wie. Sory za bezpośredniość ale te Wasze związki zawodowe organizują te strajki dla własnych korzyści i z kompletna nieudolnością – niby strajk jest, z ich strony jest ok, zakład się mocno nie pluje no bo niby czemu skoro strajk o 5 rano. Prawda jest taka, że gdyby nie trzemeszno24.info nikt by o strajku nie wiedział.

 5. Szanowna Pani „Ewo” i Pracuje no właśnie o to chodzi żebyście bzdury pisali i się ekscytowali. Firmy dobrze prosperują to powinny się dzielić z Pracownikami na każdym stanowisku. Dziś podobno średnie zarobki w Polsce to około 5,5 tyś zł? Ilu w firmie Tyle zarabia? Ludzie którzy uczciwie pracują chcą żyć na dobrym poziomie. Podobno za miskę ryżu też się da pracować. Jeśli ten wpis był do mnie to muszę z żalem stwierdzić że do emerytury to mi jeszcze dużo brakuje niestety. Dla relaksu w ciepły dzień proszę skosztować Jogobelli. Pozdrawiam wieloletni pracownik Izopolu i Cembritu

  • 5,5 tyś BRUTTO! To jest niewiele ponad 3 tyś na rękę. Tyle chyba każdy w Parocu ma, i o to właśnie chodzi. To nie są złe zarobki!

   • Ale za małe na taką firmę gdzie psy Andrzeja dostają drogie służbowe samochody którymi zaś jeździ cała rodzina a nie tylko pracownik w celach służbowych

    • Są tacy że po kostkę masła jadą 500 metrów bo auto służbowe albo żonki dzieci do szkoły wożą bo firma płaci tak to nie powinno chyba wyglądać !!!!

    • A co w Trzemesznie ceny inne niż w innych częściach Polski? Paliwo masz po 3 zł czy już grubo powyżej 5 zł? Jak wyjeżdżasz z Trzemeszna na urlop nad morze to ceny Tobie obniżają? Co za bzdury piszesz

     • Przecież „Do gaszamy PO” napisał(a), że mieszkaniec Trzemeszna nie musi ponosic kosztów dojazdu do pracy, gdyż – uwaga będzie szok – może do pracy iśc na piechotę. Wedy jedynym kosztem będzie czas bo te 10-20min trzeba poświęcić…

 6. Szanowni Panstwo ! Dyrekcjo, Koledzy i kolezanki nie wiem zupelnie o co wam chodzi mi sie pracuje dobrze nie pomyslalem nawet o tym by isc po podwyzke praca lekka i przyjemna a wy narzekacie.
  Najlepiej krzyczec ze wszystko drozeje i ze inflacja na poziomie 5,5% ja sam ramie w ramie pracowalem z wami w pocie czola i wypracowalem sobie stanowisko w marketingu i was zachecam do tego zeby mniej krzyczec a wiecej robic i dzieki temu zajdziecie daleko.
  Wstyd i hanba ze strajkujecie !

  • Durny ty i durny komentarz , porównując pracę biurową z fizyczną (czasami do tego w okropnych warunkach).Skoro pracowałeś na równi z innymi w ,,pocie czoła,, dlaczego akurat ty dostałeś się do marketingu ? Może jednak nie pracą to stanowisko sobie wypracowałeś , pewnie do tej pory masz od tej pracy ślady jak po cacale i odciski na kolanach. Jak byś miał trochę honoru , to po tym twoim komentarzu, podwyżki nie powinieneś przyjąć. https://youtu.be/fWlfG24Uix4

 7. Jest już informacja na WP brawo załoga. Sprowadźcie jeszcze telewizję to też pomaga w negocjacjach. W tak ciężkich warunkach, zmianowość, niedziele pracownik musi zarabiać powyżej 5 tyś zł netto (oczywiście bez nadgodzin)i przy takich obrotach i zyskach firmy. Walczcie o swoją godność. Więcej osób Was popiera.

  • zdzichu idz sie lecz na nogi bo na glowe juz za pozno co ty za tabsy łykasz ? zobacz ze burmiSZCZ ma 6tysia to ty bys chcial przeskoczyc burmiSZCZa ??

   • To daj podwyżkę Burmistrzowi jak za mało zarabia. Ty nawet nie wiesz ile osób w Parocu i Cembritach powyżej 10 tyś zarabia. Ilu ma więcej od Prezydenta, Premiera itp. bo maja powyżej 15-20 tyś zł. Pozdrawiam

 8. cgcialbym przeprosic kierownictwo, zarzad i kolegow za to ze uczestniczylem w strajku, przemyslalem sprawe, nie byl to słuszny kierunek, zachecam innych do przemyslenia tego i analizy jaki to ma wplyw na nasza firme i dobro nas wszystkich.

 9. Jak były polskie firmy to nie było związków zawodowych, plandemia została zaplanowana po to, żeby zagraniczne korporacje pomnażały swój majątek, właściciele Paroca się smieją, że biedny lud poddani strjajkują w szmatach na twarzy i tylko dwie godziny

 10. Jestem pracodawca i jeśli komuś tak źle to dlaczego nie otworzy firmy i nie zatrudni pracowników, którym będzie płacić takie wymagania jakie sam teraz chce? Strach Wam nie pozwala? Boicie się zaryzykować wziąść na rozpoczęcie działalności kredytu, leasingu? Proszę spróbować, a przekonacie się ile jest wszędzie opłat i podatków… Trzeba zapłacić zusy, podatki, pit za pracowników, za energię, podatek od nieruchomości, czynsz za wynajem jeśli nie masz własnej nieruchomości, za energię elektryczną, za urlopy, za CO i CW, badania lekarskie, bhp, socjal pracowników jak ich ubranie, ochrona środowiska, wywóz śmieci itp… Ludzie czy wymieniać dalej ile przedsiębiorstwo ma opłat o których nie macie pojecia…? Płacę od 20 do 27 zł netto na rękę za godzinę i oczywiście krzywda. Sobota i niedziela wolna, bo by sobie reke wyrwali.. Ukraińcy pracują od 17 do 20 zł netto za godzinę i co niektórym też krxywda.Dlaczego nie zmienicie pracodawcy lub nie otworzycie swojej działalności? Wolność Tomku w swoim domku…. A skoro firma ma takie zyski to powinniście być zadowoleni, że jest tak dobrze zarządzana, bo bankructw wokół jest co raz wiecej… Przemyślcie i idźcie na tzw. swoje i zarabiajcie krocie… Nikt Wam nie zakazuje, ale strach Wam nie pozwala? 1,5 roku temu odszedł po 12 latach pracownik na swoje i po roku przyznał rację, że nie sądził iż tak to wygląda z innego punktu widzenia… Dziś chce wrócić, ale jeszcze pół roku, bo wziął dotacje z UP… Tak to wygląda związkowcy…

  • Jeżeli uważasz że taki dobry jesteś i tak dobrze płacisz jako pracodawca,przedstaw się z imienia i nazwiska zobaczymy coś ty za pracodawca. Co, boisz się ? Pokaż jaki jesteś odważny. Myślicie że pracownik nie ma innych wydatków prócz jedzenia i chodzenia do roboty ? Takim wygadywaniem że musisz mu za urlop zapłacić czy badania lekarskie bądź BHP , sam się już zeszmaciłeś.

  • Nie porównuj prywatnej firmy do światowego koncernu jakim jest OWNS Corning w skład którego wchodzi grupa Paroc to tak jakbyś porównywał malucha z Mercedesem niby to i to jedzie ale jaka różnica komfortu i kultury pracy jednostki napędowej

  • Szanowny Panie Pracodawco jeśli tak panu źle to proszę zatrudnić się w Parocu. Podobno świetna wypłata co miesiąc, ubranie, zupa i woda do picia. Niestety trzeba pracować w soboty i niedziele, nocne zmiany, hałas, temperatura, zapylenie ale da Pan radę.
   Jeśli Pan jest pracodawcą to kodeks pracy Pan zna- w Polsce jest 40 godzinny tydzień pracy a reszta to nadgodziny, za które trzeba odpowiedni płacić. No proszę a co by Pan chciał żeby pracownik z Ukrainy pracował ciężko za darmo? To są normalni ludzie -troszkę szacunku.
   Jeśli Pan nie wie to podpowiadam Pan Andrzej z Paroca nie jest pracodawcą tylko zwykłym nadzorcą, który chce się wykazać przed Nadzorcami za granicą bo kto jest właścicielem to trudno określić. Wykazuje się bo inaczej fajna pensja tak 6 tyś razy X gdzie X jest większe od 5 szkoda stracić przez jakiś Produkcyjnych, którzy chcą godnie żyć. W Polsce jest wielu nadzorców, którzy tylko bronią swojego a ludzie to zło konieczne. Tylko podobno firmy właśnie tworzą ludzie a nie maszyny i budynki. Ja rozumiem, że prowadzenie firmy to koszty ale niech Pan pretensje zgłasza do populistów z władzy.Pozdrawiam

 11. ja rowniez chcialbym przeprosic pana ptrezesa, zarzad, dyrekcje i kierownikow jak rowniez szanownych wspolpracownikow za to ze stalem z flagami i strajkowalem nie byl to moj pomysl lecz szedlem z pradem chcialbym w tym miejscu przeprosic za to ze strajkowalem i moje zachowanie nie bylo wlasciwe.

 12. Do Pracownika, Anonima i Zdzicha… Ja nie piszę, że mi źle, ja piszę, że Wy otwórzcie swoje firmy skoro Wam tak źle. Na Parocu praca się nie kończy….a oczy Wam też się wtedy otworzą i to bardzo szeroko… Wymieniłem tylko kilka opłat itp. A czy to Mercedes czy to Fiat to jednakowo trzeba zatankować, wymienić opony czy opłacić ubezpieczenia lub koszty eksploatacji. Pracowniku pełny zlosci… Idź na tak zwane „swoje” skoro tak Tobie źle. Ja zaczynałem od 1zl, pracowałem na budowie i w piekarni, przy żniwach i w Niemczech przy ogórkach.. Długo by wymieniać PANOWIE…

  • Panie mamaaaamija , znaczy się że byłeś beznadziejnym pracownikiem, skoro nigdzie nie pracowałeś dlustw jednym zakładzie. Za uczciwą pracę, należy oczekiwać godnego wynagrodzenia. Idąc twoim tokiem myślenia to pracodawca może robić wszystko z pracownikiem?? Weź się lecz, Owens Corning zwana przez wszystkich Paroc ,to firma która stać, która może dać, ale zważywszy że ma takich menadżerów, kierowników i innych pseudo liderow- ludzi Anżeja , to nie da bo wyżej wymienieni twierdzą że po co- będą robole robić za miskę ryżu. Czasy zastraszania pracowników produkcyjnych skończyły się 23.06 o godzinie 5.rano gdzie załoga pokazała na co ja stać. Jeżeli będzie trzeba stanąć na tydzień to staniemy. Nie damy się oszukac tak jak przy nagrodach jubileuszowych, bonusach, inflacji.
   Że związkowym pozdrowieniem ***** zarząd firmy.

  • Panie Pracodawco gdyby wszyscy otwarli swoje firmy to kto by pracował u Ciebie w Parocu itp.? Każdy kiedyś zaczynał od złotówki ale idziemy do przodu i powinno być coraz lepiej a nie gorzej tak przynajmniej mi się wydaje. Pracownicy Paroca też nie narzekają jak Ty tylko chcą lepiej zarobić bo koszty życia rosną to chyba wiesz. Oni wiedzą że wszędzie trzeba pracować i pracując ciężko i uczciwie chyba mają prawo do lepszego wynagrodzenia gdy firma dobrze prosperuje. Ich podwyżki nie będą z Twoich pieniędzy bo oni sami wytwarzają dochód to co Tobie w tym przeszkadza? Że ktoś za granicami dostanie no konto bankowe zamiast 100 ml 99 ml. Nawet tego nie zauważy i poziom życia mu się nie pogorszy.

 13. ściągnięcie lawy ciekawe ile to kosztowało i ciekawe ile miesięcy nie będą bonusa płacić bo sobie w koszta doliczą czyli liczcie sie z tym że przez 1 rok nie będzie bonusa.

 14. proponuje aby pracownicy pukneli sie w leb i zastanowili czy jak podejmowali prace to znali stawki ? czy jak sie zatrudniali to wiedzieli na jakie stanowisko ???

  a teraz to by chcieli miliony zarabiac albo jezdzic autami – cwaniaki jedne

  • To ty się puknij w łeb. Każdy jak podpisuje umowę wie ogólnie jakie warunki zatrudnienia i że na początku bez doświadczenia dostaje taką a nie inną stawkę. Z czasem nabywa doświadczenia, rośnie jego wydajność i zaczyna oczekiwać wzrostu wynagrodzeń zwłaszcza kiedy rosną koszty utrzymania a firma dobrze prosperuje i się rozwija dzięki pracy ludzi.

  • Ty sam się puknij w ten twój pusty łeb.Jest chyba normalne że każdy z czasem chce zarabiać coraz więcej. i to nie koniecznie na dyrektorskim stołku. Co ma do rzeczy to jakie stawki podpisywali jak się zatrudniali. Nie widzisz ślepaki galopujących cen

  • tak jest jeden z drugim rok na maszynie popracowal i juz mu sie marza wczasy w Dubaju – a rozpedzic towarzystwo i przyjac braci Ukraincow na ich miejsce

 15. Anonimie bujasz w obłokach, że byłem złym pracownikiem. Byłem i jestem zaradnym pracownikiem, a teraz pracodawca w przeciwieństwie do Ciebie, gdzie trzymasz się pracy w Parocu i boisz się jej zmienić, bo czasami wpadniesz z deszczu pod rynnę. Ja w przeciwieństwie do Ciebie nie miałem pampersa w majtkach, bo jeszcze wtedy nie było. Szedłem swoją drogą i nie obwinialem wszystkich, że to ich wina, że za mało zarabiałem. Ty pewnie nic poza pracą w Parocu nie potrafisz zrobić i jeszcze Tobie krzywda, że Cię zatrudnili, a jak to napisał jeden z komentatorów pensji dyrektorskich Tobie się zachciewa. Trzeba było się uczyć, bo po Twoich komentarzach widać, że zbyt inteligentny nie jesteś. Można mieć szkołę zawodową skończona, ale trzeba mieć odwagę zaryzykować i zbudować od podstaw firmy tak jak to zrobili niektórzy z Trzemeszna między innymi SERVNET, GACA , WEGNER, KAPI teraz obserwuję firmę FLAK, która też powoli się rozwija w dobrą stronę. To są niektóre przykłady firm, które zaczynały od złotówki, a razem wzięci zatrudniali i do 500 pracowników. Mozna? Można. To nie dyskutuj tylko weź przykład, albo zamilcz, bo znałeś warunki pracy, a teraz oczekujesz jak wcześniej napisałem pensji dyrektorskich. Ps. Studia czasami nic nie dają tylko papierek.. Trzeba mieć trochę oleju w głowie, żeby coś osiągnąć…. 😉

  • Trudno zrozumieć te negatywne komentarze. Krytykujecie ludzi którzy pracują wytwarzają dobro czyli PKB i nie chodzą do opieki. Chcą tylko troszkę więcej zarobić. Ja nie słyszałem że chcą pensji dyrektora. Wymieniłeś firmy, które kto rozwinął? Tylko właściciel? Czy to uczciwie pracujący i zaangażowani pracownicy też mają w tym udział. Ja wiem że Ty się boisz że jak wzrosną pensje w regionie to nikt nie będzie chciał się zatrudnić u Ciebie na głodowych stawkach.

  • Jak tak ładnie mówisz o swojej firmie to czemu nie wymienisz jej nazwy? Chętnie się przeniosę do tak wspaniałego pracodawcy który tak dobrze płaci…
   Nikt w Parocu nie chce pensji dyrektorskiej tylko każdy chce mieć godną zapłatę za pracę jaką wykonuje

  • Pracuję w Parocu ze względów logistycznych, sądząc po tym wpisie, to jesteś słabym pracodawcą-jezeli wogole nim jesteś. W którym momencie oczekuje pensje dyrektorską ,proszę wskazać cytat, jeżeli nie potrafisz czytać ze zrozumieniem- to odsyłam do szkoły podstawowej. Godne zarobki i godny byt każdy na to zasługuje. Po reszcie twojej wypowiedzi stwierdzam że, skończenie szkoły podstawowej to było duże osiągnięcie dla twojej osoby. Dlatego proszę zamknij się pan skoro praca w Parocu, Cię nie dotyczy. Bo niepotrzebnie marnuje swój cenny czas. Z związkowym pozdrowieniem ***** zarząd.

 16. Kończę z Wami polemizować drogi Anonimie, Zdzisławie i Wielki Zwiazkowcu, bo skoro Wy nie potraficie czytać ze zrozumieniem to szkoda mojego czasu i jeszcze raz powtórzę dużymi literami… PRACA W PAROC NIE JEST WASZYM WYZNACZNIKIEM ŻYCIOWYM, ZAWSZE MOŻECIE POSZUKAĆ LEPIEJ PLATNEJ PRACY SKORO WAM TAK ŹLE… dodam, że znam pensje co niektórych z produkcji i nie są złe. Ja rozumiem, że każdy chce zarabiać więcej, ale to nie jest jedna czy dwie osoby, a w skali roku przy wszystkich pracownikach są to kwoty kilkunastomiloniwe…I wówczas może być firma nierentowna… ale ” Każdy jest Kowalem swojego losu”. Ja wyraziłem swoją opinię I mam do tego prawo, nie muszę się zamknąć jak to napisał Wielki ZWIAZKOWIEC 🙂

 17. Widzisz ja czytam ze zrozumieniem. Paroc to duża firma i wiadomo że nie chodzi o jedną czy dwie osoby. Pomyśl tylko, że produkcja bardzo wzrosła, ceny sprzedaży również to chyba kasa musi być i upadek im nie grozi w tej chwili. Jeśli koniunktura spadnie to wprowadza się oszczędności- tak działają zachodnie koncerny jeśli tego nie wiesz. Ty myślisz tylko o sobie. Co z tego że np. zwolni się teraz 100 osób? Oni zatrudnią nowych i po jakimś czasie też będą niezadowoleni bo pensja niska. Chodzi o systemowe rozwiązania. Firma ma zysk, rozwija się to pracownicy niech też to odczują w portfelach. A tak a propos to dla Ciebie jaka to jest dobra pensja na etacie?

  • Każdy kto pracuje widzi jaki jest zbyt jak produkcja towaru odbywa się w poniedziałek a datę załadunku ten towar ma na wtorek

    • Logistyk a chleb to piłą motorową chcesz kroić czy ma być świeży? Wełna powinna chyba troszkę postać na magazynie żeby dobrze proces technologiczny się zakończył. Raczej nie pamiętasz jak kiedyś na samochodzie w czasie transportu się paliła! A nie tak dawno na magazynie był problem.

     • postac na magazynie ? a kto zaplaci za magazynowanie ??? kto kto no kto ?
      A moze po to wyjezdza zeby nie wynajmowac powierzchni magazynowych ?

      no ale brać produkcyjna to wie lepiej „bo łuni to znaja siem na syćkim” tyko k..a robic nie ma tam komu
      Ojjj wezmie sie za was kaczor i jego swita niedlugo ojjj czekam tylko

 18. Podziękujcie układowi okrągłostołowemu od roku 1989, przejęcie polskich firm przez obce korporacje, wzrost zachorowań nowotworowych o 90 % poprzez oddanie handlu do marketowych pasiek korporacyjnych, Polski lud ma pracować za miskę ryżu

 19. czy PAROC PRZESTRZEGA BHP CZY MAGAZYNY SĄ ZIMĄ OGRZEWANE BO JEST OBOWIĄZEK ŻE MUSI BYĆ MINIMUM 18 STOPNI JAK NIE TO TEL. DO INSPEKCJI PRACY I W 3 MIESIĄCE MUSZĄ OGRZEWANIE ZAŁOŻYĆ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj