Strona główna Różne Paroc Polska. Trwa strajk generalny

Paroc Polska. Trwa strajk generalny

9810
116
Jan Jakubowski i Grzegorz Ilnicki
Jan Jakubowski i Grzegorz Ilnicki

Od wczoraj w zakładzie Paroc Polska trwa strajk generalny. Zgodnie z zapowiedzią, rozpoczął się on punktualnie o godzinie 21.

Zatrzymaliśmy zakład pracy. Piece są wygaszone, produkcja stanęła. Załoga w całości odmówiła pracy, bo nasze postulaty nie są spełnione” – czytamy w facebookowym komunikacie Konfederacji Pracy Trzemeszno.

„Czekamy na inicjatywę dyrekcji, na jakieś sensowne propozycje, które możemy przekazać załodze. Obecnie tej inicjatywy nie widać, a nastroje wśród załogi są bojowe” – mówi Jan Jakubowski z „Solidarności 80”.

Pracownicy przychodzą na swoje zmiany wynikające z grafików, jednak nie podejmują pracy.

Jak mówił wczorajszego wieczoru Grzegorz Ilnicki, pełnomocnik Zarządu Krajowego OPZZ Konfederacja Pracy, większość pracowników zakładu, żeby zaspokoić potrzeby swoje i swojej rodziny, musi pracować w nadgodzinach.

„Druga sprawa jest taka, że zakład nie płaci najgorzej, to nie są najgorzej wynagradzani pracownicy w Wielkopolsce. Tu jednak chodzi o to, że firma ma kolosalny sukces gospodarczy, a pracownicy chcą być częścią tego sukcesu. Prawdopodobnie jeden lub dwa dni tego strajku to koszt rocznego pakietu, jakiego się domagamy. Zarząd nie chce odpuścić i zgrywa twardziela przed pracownikami” – komentuje G. Ilnicki.

Pracownicy, z którymi udało nam się porozmawiać, popierają akcję strajkową. Jeden z nich powiedział nam, że wynagrodzenia nie są adekwatne do obowiązujących licznych procedur, zakresu obowiązków oraz trzy zmianowego trybu pracy. „Jest też odpowiedzialność za jakość produktu, której trzeba pilnować” – dodaje pracownik.

Inna osoba, pracująca w firmie ponad 20 lat, przekazała nam iż jej dodatek stażowy wynosi około 70 zł miesięcznie.

Przypominamy – pracownicy domagają się m.in. zwiększenia dodatku stażowego i gwarancji umów o pracę na czas nieokreślony.

Dyrekcja Paroc Polska w wypowiedzi dla serwisu TVN24.pl deklaruje gotowość do dialogu i wyraża chęć osiągnięcia porozumienia a jednocześnie zapewnia, że wspiera organizatorów w ich staraniach o zachowanie bezpieczeństwa osób protestujących, jak i tych, którzy są obecni na terenie zakładu, ale nie popierają tego protestu.

Ze względu na szacunek wobec naszych pracowników i ich przedstawicieli dalsze informacje oraz rozmowy będziemy prowadzić bezpośrednio ze stroną społeczną, podczas spotkań lub w korespondencji skierowanej bezpośrednio do niej” – przekazała serwisowi spółka.

116 KOMENTARZE

 1. No to teraz wam paroc dołoży do organizacji festynów żebyście mogli sobie popić i odstresować się po ciężkiej pracy, zasponsoruje zjednoczonych itd.

  • Sponsor czyli kto? Nie rozumiesz, że sponsor to ktoś, kto daje kasę ale w zamian chce coś. Dlaczego pewna firma z kapitajem zachodnim przestała nagle sponsorować wydarzenia sportowe w Trzemesznie? Nie zastanowilo to Ciebie? Nie jest dumą aby od dobrej czy złej woli prywatnej firmy a, w dodatku z kapitałem obcym zależało czt odbędzie się jakiś festyn czy nie. Miarą sukcesu czy to rządu cxy samorządu jest co aby sprawy byly tak prowadzone aby nie być zdanym na łaskę prywatnych firm. A jak rządzą osoby niekompetentne trzeba być żebrakiem.

   • Był Izopol, była troska o miasto i lokalną społeczność. Kto to podzielił i sprzedał? Gdzie są ci ludzie? Kto pamięta SLD (takie starodawne PO), co to na sztandarach „lud pracujący”, ale interesy (swoich) rodem z dzikiego kapitalizmu.

     • A może jednak nie jest w błędzie? Wystarczyło firmę doinwestować i trzymać w naszych rękach. Dzika prywatyzacja a la Balcerowicz. Teraz macie skutki.

     • A kto miał firmę doinwestować? Jeśli miałeś kasę to trzeba było spróbować. Chyba nie pamiętasz, że wprowadzony zakaz stosowania azbestu wymuszał zmianę technologii co wiązało się z ogromnymi kosztami (oczyszczenie zakładu i terenu z azbestu). Był to rok 1998 to już blisko 10 lat od Balcerowicza. Pozdrawiam

  • Co nas ma obchodzić sponsoring Paroc.? To że ktoś kogoś sponsoruje nie oznacza że za darmo. Zapewne ma z tego tytułu korzyści. Ceny rosną w całym kraju dlatego trzeba walczyć o podwyżki. Ci co tego nie rozumieją są albo bogaci albo przydupasami którzy zarabiają sporo, bądź zazdrośnikami. 3500 zł to jest dużo na te czasy? Gdzie prawie połowę musisz oddać rządowi. W jakim świecie żyjecie.? A będzie jeszcze gorzej jak dalej będziecie głosować na POPiS. TVNPO propaganda już zrobiła swoje.

 2. Nie rozumie za cholere. Po jaką cholere tam pracujecie skoro jest wam tak źle ??? Naprawdę tak ciężko zmienić prace ? Może jak po dojeżdżacie sobie np do Poznania to docenicie co macie i pracę na miejscu.

  • Co mnie Poznań obchodzi to jest Trzemeszno… a w Poznaniu firmy nie strajkują nie rządają podwyzek otóż rządają ale się dogadują i nie dochodzi do strajków a tutaj zarząd nie chce nam nic dać albo proponuję ochłapy

  • Jak nie będziemy walczyć teraz to za kilka lat ten zakład stanie się obozem pracy za najniższą krajową. Myślimy o sobie ale także o młodzieży z Trzemeszna i okolic żeby mieli w przyszłości pracę na miejscu.

  • Ucieczka z miejscu pracy to nie jest rozwiazanie kolega ktory nigdy nie pracowales, strajki powstaje w tedy kiedy pracodawca ma gdzies zdanie pracownikow i robi co chce, Dopiero teraz otwieraja sie oczy pracodawcy. Szkoda ze pracodawca doprowadza do takiego stanu. A ludzie dobrze pracuja w paroku sa szkoleni po rok albo dwa na maszynie, robia wyniki i chca tego co nalezy im sie od firmy. Firma zarabia dziennie wiecej niz wynagrodzenie wszystkich pracownikow !!!!!

 3. Może niech strajkujący najpierw przeczytają ze zrozumieniem, (macie sporo czasu na to teraz) co związki zaproponowały w ostatnim protokole z mediacji który był przekazany załodze.
  Jakie były propozycję od dyrektora a co wpisali związkowcy.
  I zastanówcie się czy warto nad tym rzeczywiście strajkować. Sporo przez wasz strajk tracimy, i robotnicy i biurowi. Stażowe propozycja nie jest rekordem świata ale i tak jest lepsza niż te marne grosze dzisiaj.

 4. Nie rozumiem tych negatywnych komentarzy. Pracownicy Paroca za pracę chcą dobrej płacy. Przecież oni nie czekają na socjal, 500+ itp. tylko normalnie ciężko pracują i przy obecnej inflacji i dobrej koniunkturze na rynku budowlanym oczekują lepszych zarobków. Tym co nie odpowiada praca w Poznaniu niech złoży papiery do Paroca.

 5. przez 2 lata nie będzie bonusa i zabrane oczka tym na l6 należy sie podwyżka w końcu mają 1 asortyment na zmiane i sami młodzi tam pracują a starych dojeżdżają na starych liniach to sie nazywa szacunek dla starego pracownika.

 6. Brawo! Walczyć do końca! Pracownik z 40 letnim stażem, ma mniej pieniążków za stażowe, niż ja w mojej firmie po roku pracy. Co uważam za niesprawiedliwe! Wszystko zabrali. I ludzi traktują jak przedmiot. Jeden umiera to przyjdzie drugi co będzie latał jak piesek. Po prawie 40 latach pracy, nawet dziękuję nie potrafią powiedzieć. Dobre słowo? Zapomnij. Jestem z Wami!!

 7. No i macie TVN 24, który martwi się o interesy obcego kapitału. Dalej popierajcie i ślepo wierzcie w te „niezależne” media. Tusk wróci do władzy to bedziecie zapi….ć do usranej śmierci za 5 zł na godzinę.

 8. Z roku na rok w Parocu jest coraz gorzej. Zwłaszcza odkąd pojawił się Pan super ekonomista „Malina” i jego ciągłe szukanie oszczędności by zwiększyć zyski góry najczęściej kosztem dołu-> zwykłego szarego pracownika. Taki Janosik co zabiera biednym by dołożyć bogatym. Miesza i mąci wraz ze świtą… Dla przypomnienia zabranie swego czasu basenu i siłowni, zaiwanione jubileuszówki, podniesione cele do maksimum, dorzucenie masy zbędnej papierologi, ciągłe śmieszne tłumaczenie się z nie wykonanych celów, wprowadzone limity na nadgodziny by chcący/potrzebujący czasem nie mogli sobie za bardzo dorobić w firmie, ciągłe zwlekanie z wprowadzeniem nowego taryfikatora płac dla szarego pracownika ahhh długo by wymieniać… Ktoś powie jak tak źle to zmień pracę albo pojedź do Poznania lub za granicę… Ja się pytam dla czego jak szczury mamy ciągle uciekać za chlebem dalej i dalej od domu i rodziny? Tu jest Polska tu jest nasz dom i nasze rodziny. Polak powinien być dumny że jest Polakiem i z podniesioną głową walczyć o swoje! Ta firma odnosi sukces dzięki NAM SZARYM PRACOWNIKOM. Powinna się nim dzielić zwłaszcza z ludźmi którzy wiele lat swojego życia i zdrowia poświęcili na zbudowanie tego sukcesu gospodarczego którym pracodawcą często się chwali. Przestańmy się gryźć między sobą w tych komentarzach bo Góra tylko na to liczy! Gdzie dwóch się gryzie tam trzeci korzysta RAZEM walczmy o nasze lepsze jutro bo jak nie teraz to kiedy!

  • BK w stu procentach masz racje co napisales razem sie trzymac i walczyc o swoje i polepszenia zycia dla swoich rodzin matek itd kto jak nie wy razem osiagniecie cel

  • Do Wieloletni Pracownik Paroc Jestem Polakiem Czuję się Polakiem a przede wszystkim Jestem Patriotycznie nastawiony do wielu spraw Przez tyle lat Polska i Polacy byli i zresztą są wykorzystywani a w zasadzie gnojeni przez obcy kapitał , który to mimo tego że wniósł nowoczesne technologie czy rozbudowę jakiegoś zakładu to zrobił to po to żeby pieniądze włożone wyciągnąć z maksymalnym zyskiem w jak najkrótszym czasie Byliśmy i pewnie długo będziemy My Polacy takimi murzynami Europy . Dlaczego np. proszek vizir jest za granicą tańszy i o niebo lepszy od tego sprzedawanego w Polsce ? Bo tutaj ten obcy kapitał wynagradza sobie straty które ponosi u siebie Dać pracę w Polsce ale coś za coś I w większości przypadków jest to takie swego rodzaju czyszczenie butów temu fajnemu kapitaliscie Nie chce powiedzieć że kiedyś było lepiej Poprostu byłoby dobrze gdybyśmy byli traktowani jak każdy członek unii europejskiej czy to Francuz czy to Duńczyk Fajnie to ująłeś Wieloletni Pracowniku Paroc-a Dlaczego mamy non stop uciekać ? Strajk to jest taka walka na ringu Wygrywa lepszy – albo przez nokaut , albo z wycieńczenia słabszy pada na matę Tak na zakończenie czytałem Twój komentarz z Wielką przyjemnością Jest tam zawarte dużo Patriotyzmu Brawo tak trzymać Na zakończenie dodam że nie Jestem i nigdy nie byłem pracownikiem Paroc Polska ale popieram ten strajk chociaż też gdy w jakiejś firmie było Mi źle z tego czy innego powodu to się zwalniałem i już Potrafiłem mieć nieraz pecha i trafić z deszczu pod rynnę i w ciągu dwóch miesięcy trzy razy zmienić pracę Co prawda taki ciąg zdarzył Mi się bodajże dwa razy w całym dotychczasowym życiu Poprostu nie Jestem gapami karmiony i nie Pozwalam pluć Sobie w kaszę Czy jestem z tego dumny ? Raczej nie Aczkolwiek wychodzę z założenia że pracodawca to tylko człowiek ani lepszy ani gorszy od pracownika tyle tylko że ma troszkę więcej pieniędzy niż Ja no i dzięki temu mógł sobie firmę otworzyć Gdzieś tam przeczytałem wypowiedź zdaje się jakiegoś psychologa że my ludzie powinniśmy wręcz od czasu do czasu zmienić pracę bo dobrze wpływa to na naszą psychikę oczywiście pozytywnie Coś w tym chyba jest Na zakończenie dodam że nie chodziło mi o jakieś chwalenie się czy oczekiwanie na komentarze w stylu jaki to ja nie jestem fajny zaje….isty i wogole cool Nie chce być też takim drugim Wałęsą Nikogo nie namawiam do złego Poprostu jeśli nic nie wyjdzie z tego strajku to może czas na zmianę Życie to taka sinusoida raz lepiej raz gorzej ale jednak można powiedzieć że nigdy nie jest tak źle żeby nie mogło być jeszcze gorzej Niektórzy ludzie na świecie mają jeszcze gorzej Żadne to pocieszenie ale od czegoś trzeba zacząć

  • Może TI zarabia ja po 15 latach na BI ma 27.50zł/h mam pod sobą 6 maszyn a na TI jedziecie sobie jedna i stawki wysokie gdzie tu sprawiedliwość?
   Oczywiście nie chcę obrażać nikogo z TI wiem że to nie wasza wina że takie różnice w stawkach są poprostu możemy podziękować Edkowi i Jankesowi którzy dali operatora z podwyżką 50 groszy. Kipina z pracowników ale karma wraca i zakład stanął pierwszy raz w historii.
   BI TI razem walczyć do końca trzymać Malinę w garści

 9. Bez popierania żadnej ze stron sporu. Czytając komentarze tutaj, oraz śledząc informacje w pozostałych mediach, napiszę tak: straty wizerunkowe są nie do oszacowania. Konkurencja już zaciera ręce.

 10. Ale zobaczcie kolo gminy stale swieci na zielono zero zanieczyszczen czyzby przez zaklad ze piece wygaszone cos w tym musi byc zaraz sie lepiej oddycha w miescie i okolicy

 11. Jestem pracownikiem Cembrit i zazdroszczę wam takiej odwagi i determinacji u nas mogę tylko pomarzyć o takiej jedności załogi i aktywności związków zawodowych. Trzymam mocno za was kciuki i życzę wszystkim strajkującym abyście osiągnęli sukces. Tylko w jedności siła.

  • do cembritowca – ty to sie nie odzywaj – tez kiedys pracowalem w cembri i pamietam jak sie chowalismy po tunelach by palic fajki czasami 1h sie lezalo w cieplym wilgotnym tunelu a reszta zapierniczala, potem zmiana kolejni szli palic i lezec 1h i tak sie kula do dzis z tego co slysze. Pracowalo sie szybko jeb..o sie norme i sie szlo lezec Wozkiem bez papierow jak sie przypier..o w cos to sie uciekalo zeby nikt nie widzial bo bez uprawnien.
   Wiec wy pierwsi powinniscie isc po swoje !

   • No widzisz co to się dzieje z takimi co to chowają się po tunelach po prostu wylatują. Sam widzisz po sobie że za długo nie zagrzałes miejsca ani w Cembricie ani w Parocu. Na szczęście takich osobników teraz szybko się wychwytuje i dziękuję za współpracę.

    • co ty pier..sz przeciez nadal w parocu siedze ! z tym wychwytywaniem to to zacznij chwytac robote a nie za lezenie chcesz miec placone. Ja ci nie dziekuje za wspulprace

 12. Trzeba było strajkować jak wszyscy będą w pracy a nie połowa na urlopach a następni żeby nie stracić dniowki rzuciło L4. Macie ludzi za debili…. co mają zrobić Ci co są zatrudnieni na czas określony i niedawno zostali przyjęci? Dlaczego przy referendum nikt nie mówił o strajku generalnym?! Miał być tylko 32 godziny i co? Oklamujecie współpracowników!!!

 13. Zawsze ktoś jest na urlopie, zawsze ktoś cyknie L4 – sam też o Panie możesz jedno albo drugie zrobić… Znając politykę zatrudnień zakładu Paroc i dużą rotację nowych pracowników zawsze komuś pechowo przypadnie… Była mowa o strajku generalnym, definicje tego strajku można znaleźć w popularnej wyszukiwarce go ogl… 😉 Być może jakimś jednostką sprawy się troche skomplikują w imię dobra ogółu i w imię lepszej przyszłości całej załogi myślę że warto zaryzykować i wytrwać

 14. No i Malina zabiera nam kolejne możliwości zarobkowe dzisiaj zablokował „oczka” które były traktowane jako nadgodziny. I jak my mamy nie strajkować skoro zabiera się nam kolejne pieniądze! Walczyć nie odpuszczać! A jak nie wytrzymujesz to na L4

  • UWAGA slyszalam w biurze ze chca zglosic do ZUSu o kontrole czy faktycznie sa chorzy ci z L4 -uwazajcie i siedzcie kolkiem w domach bo jak was kontrol nie zastanie to zabiora wam swiadczenia

   • Dobre , albo to prawda albo próba zastraszenia ? . Prawdą jest to że taka kontrola może guzik zrobić . Gdy Cie nie zastaną to wysyłają list „czemu Cie nie było ” odpisujesz apteka , sklep , zakupy wiem bo sam miałem kontrolę .

    • Jak naprawde chorujesz to czego sie bać jak ściemniasz to co innego a to prawda jak jesteś kawalerem na przykład mieszkasz to trzeba iść na zakupy do apteki czasem jest tak że mamy więcej chorób trzeba iść po recepte i do innego lekaża

     • jak idziesz do apteki to prosze pokazac paragon ! nikt glupi nie jest i gdyby takie to proste bylo to zus by w czasie covidu tyle swiadczen nie cofnal

 15. Te zabrane oczka to nic innego jak szykowanie gruntu pod interes… Teraz na gwałt będzie szukać oszczędności by coś dołożyć do kolejnej „atrakcyjnej” oferty jaką zarząd musi stworzyć by zakończyć ten strajk. Skończy się jak zawsze – przerzuceniem pieniędzy z kupki na kupkę. Stworzą kolejną tabelkę z jeszcze piękniej wyglądającymi sumkami licząc że pracownicy łykną ten haczyk, a pensja cóż – realnie zostanie bez większych zmian Kochani 😜

 16. Do Związkowców.

  Przez to, że nie potrafiliście w inteligentny sposób naciskać na zarząd doprowadziliście do skrajnej sytuacji i strajku. OK, wasz wybór. Efekt tego jednak będzie taki, ze zakład który dotychczas był najbardziej doinwestowany spadnie na daleki tył. Maszyny będą przesuwane do innych zakładów a jedyne inwestycje w Trzemesznie będą w utrzymanie ruchu. Za parę lat nie będzie produkcji wełny w ogóle, a w Trzemesznie będzie tylko Cembrit, świniarnie, norkarnie, produkcja mączki ziemniaczanej i hot dogi na Orlenie. Nasze miasto dopadnie stagnacja. Nie obwiniajcie jednak wtedy nikogo z obecnego zarządu lecz spójrzcie w lustro lub na zdjęcie do artykułu.

 17. Cały czas będą starali się nas skłócić, zasiać plotkami w komentarzach ferment, zwątpienie lub zwyczajnie zastraszyć załogę by co kolwiek ugrać. Ewentualnie spróbują podzielić ludzi oferując chętnym do pracy jakieś dodatkowe premie. Szczwany lis ma wiele sposobów by dobrać się do kurnika

 18. Do Skimi a co mieli zarząd po rękach całować? Wykorzystali możliwości prawne do 0. Był mediator był strajk ostrzegawczy. Zarząd wiedział jak to się może skończyć. Wina leży zawsze po obu stronach. Związki być może przesadziły z rządaniem umowy na czas nie określony po 6 miesiącach pracy. Po tak krótkim czasie naprawdę ciężko ocenić czy komuś zależy na pracy, czy nie zacznie sobie za chwilę bimbać lub notorycznie „chorować”. Pracodawca nie zaszalał z ofertą starzowego gdzie doskonale sobie zdaję sprawę w jak niekorzystnych warunkach ludzie pracują Hałas, zapylenie, zadymienie, chemia, zagrożenie pożarem/wybuchem, ciągły stres i nauka. ZAWSZE MOŻNA SIĘ DOGADAĆ !!! Tylko trzeba tego chcieć 😛

 19. Będą nas wszystkich wymieniać na tymczasowych pracowników z Ukrainy, Tadżykistanu, Bangladeszu itp itd. Jak i w całym tym pseudokraju.

 20. hahahahah zrobia wam WorkService i IPS jak w IZOPOLU hhahhaahahahah i nawet nie miałkniecie bo co 2 tyg lub co miesiac nowa umowa hahahah

 21. Wolał bym te umowy co 2 tyg – zawsze więcej papieru do podcierania buły. Juras wyłącz TVP i włącz myślenie… Ludzi do pracy NIE MA. Jeśli masz słaby wzrok to zapytaj Rycha – bystra chłopina, twojego pokroju 😉

 22. Powinno być tak:pierwsza umowa 3 miesiące a później na czas nieokreślony. Tylko debil nie potrafi stwierdzić po 3 miesiącach czy ktoś rokuje na określone stanowisko. Ustawowo powinien być gwarantowany, rok rocznie rewaloryzowany wzrost płac w stosunku do zysków firmy tak samo do strat obniżany . Nie ma efektów pracy nie ma podwyżek. W tym wypadku są gigantyczne zyski i mają pracowników w du… 10 kur…. Menagierow zarabia tyle co 100 osób. Rzygam tym. Miejcie godność i nie przestawajcie walczyć o swoje

  • Tak jest ułożony system niewolniczy. Czy jeszcze nie zdałes sobie z tego sprawy? Był swój, władny zakład pracy – Izopol. Teraz jest „analiza wskaźnikowa”, gdzieś w szerokim świecie i niewolnicy wyższego szczebla zastanawiają się, jak poprawić wskaźniki na końcu świata, gdzie się strajku zachciało (tak to widać z daleka) i to tym szybciej, by właściciele na jachcie nie zorientowali się nawet, że gdzieś chwilowo „spadło”. Wracajcie do pracy, najdroższe koniaki i szampany świata kosztują i w następnym porcie będzie kolejna dostawa – nie zasmucajcie właścicieli brakiem kilku butelek!

 23. Ahh te komentarze , aż czuć w powietrzu ból du..y jak nam się uda , ale szpilkę pod żebra trzeba wbić- a nóż im się nie uda to będę jechał jak na maszynie do pisania komentarze – dla wszystkich co d… boli – obyście się nie wysrali przez tydzień- tyle w temacie

 24. To już nie mały Paroc tylko ogromna światowa firma. Z ogromnym budżetem. W pół roku zamkną zakład w Trzemesznie i przeniosą maszyny do innego kraju. Wtedy się oczy otworza. Była pewna dobra praca, a teraz trzeba do prywaciarza pójśc rypać… zobaczymy ile osób wtedy zatęskni za Paroc. Podobnie było w Finalndii. Zakład zniknął w 3 miesiące

  • Tak zakład otworzą na Białorusi albo w Chinach i po Polskim i nie tylko rynku bo konkurencja ich zje cenowo. Według Ciebie najlepiej żeby ludzie za miskę ryżu zasuwali, w ziemiankach mieszkali i po rękach panów całowali.

   • Amerykanie potrafią zwinąć fabrykę w 2-3 miesiace – racja. I nie mówię tutaj o małym parocu ale o zakładach zatrudniających tysiące ludzi. Logistycznie opłacają się już bardziej inne kraje regionu CEE – rzuca jakąś porządna ulga podatkowa i w 90 dni, jest pusty zakład w Trzemesznie🤣 ciekawe gdzie wtedy pójdą strajkowac?

    Gdzie te ziemianki w Trzemesznie?

    • Ziemianki będą jak ludzie przestaną płacić za mieszkania bo nie będą mieli za co płacić. To podaj przykłady tych zlikwidowanych zakładów w 2-3 miesiące i wybudowanych w 90 dni. Przestać działać to można w kilka godzin ale reszta nie jest taka prosta. Chyba nigdy nie widziałaś hali produkcyjnej.

     • Nie pokaże, bo nie strajkowali 🙂 a tu już gruba sprawa. Więc zwiną to tak jak w Finlandii… Zobaczycie, że bedziecie płakali jeszcze za tymi warunkami pracy. Zdzichu i cała reszta przywołuje tu pracę za „miskę ryżu”. To ma dodać dramatyzmu czy pokazać ze zakład jest obozem? Z tego co wiem, to nikt Was tu koleją nie przywiózł. Sami złożyliście papiery, przyszliscie na rozmowę, zgodziliscie się na warunki, a pewnie nawet podziękowaliście za pracę! A teraz wielki hałas. Jezeli czujecie się niedoceniani, to śmiało można zmienić pracę. Wykształceni ;), doświadczeni ;))) pracownicy są poszukiwani i bardzo dobrze opłacani

 25. To co mamy prscować ciągle za te same pieniądze a w sklepach co się robi ciągle podwyżki powiedz to naszem co żądzą naszym krajem jak przestaną ceny iść w górę to ni będziemy o nic prosić nigdy takich cen ni było jak to jest dzisiaj.

 26. Przecież pracownicy w Paproc bardzo dobrze zarabiają więc nie wiem co wy jeszcze chcecie.Nauczylyście się wszystko dostawać za free…Może dać wam po 8000tys na rękę wtedy by było ok ale tylko przez pół roku później od nowa strajk bo mało. Pamiętajcie że każdego z was można w każdej chwili zastąpić wystarczy tydzień na przyuczenie.Przecież tacy operatorzy są nikim!!!!!! Wystarczy że pójdą do innej firmy i gówno co zdziałają. Jak wam się nie podoba to możecie się w każdej chwili zwolnić.Po co pracować za takie małe pęsje.A ta uruchomiona zbiórka dla was niby na opłacenie rat i czynszu to jest wielka porażka .Może.cała Polska ma się na was składać bo przecież nie przeżyjecie.A teraz pewnie będziecie żądać zapłaty za te dni strajkowanie.Tak naprawdę to nic nie dostaniecie.Nie pracujesz to nie zarabiasz.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here