Strona główna Polityka Paroc „nieugięty” w sprawie zwrotu podatku

Paroc „nieugięty” w sprawie zwrotu podatku

1229
20

Dzisiaj, na obradach połączonych komisji Rady Miejskiej, radni wrócili do tematu wyroków sądowych, nakazujących Gminie Trzemeszno zwrot ponad 2 milionów złotych wraz z odsetkami na rzecz firmy Paroc. O szczegółach sprawy pisaliśmy już na łamach portalu, w artykule dostępnym |TUTAJ|.

Burmistrz Krzysztof Dereziński poinformował, że pomimo podjętych przez niego rozmów z przedstawicielami spółki, nie udało się wynegocjować korzystnych dla Gminy warunków spłaty. Firma oczekuje zwrotu zasadniczej części należności jeszcze w bieżącym roku. Godzi się jedynie na odroczenie spłaty odsetek do przyszłego roku.

Skarbnik Alina Kociemba stwierdziła, że nie ma jeszcze dokładnie wyliczonych odsetek, jednak może stwierdzić, że obecnie jest to około 800000 zł. Dodatkowy problem polega na tym, że gmina – chociaż zna treść wyroków – to do dzisiaj ich nie otrzymała i przez to nie ma prawnej podstawy, aby uregulować tę należność. Skarbnik wyliczyła że odsetki rosną w tempie ok 400 złotych dziennie.

W trakcie obrad pojawiły się pytania, czy Gmina ma zabezpieczone środki na spłatę tej należności i czy znajdują się one na wydzielonym subkoncie – takie wątpliwości miał radny Sławomir Peno. Do jego pytań odniosła się Skarbnik Gminy. Jak stwierdziła, nie ma oddzielnych środków na ten cel, ale możliwa jest zapłata należności głównej z bieżących środków.

Na koniec dyskusji radny Przemysław Woźny stwierdził, że gdyby nie było uchwały, którą kiedyś podjęła Rada Miejska, to „nie byłoby problemu”. Do jego słów odniósł się S. Peno: ” To nie jest tak, że tylko Rada Miejska jest winna. Rada przyjęła uchwałę, którą ówczesny burmistrz Gotowała wniósł pod obrady” – skomentował radny.

20 KOMENTARZE

 1. Proponuję kancelarię Pana Leśnego poprosić o jakąś prawną poradę w tej sprawię, w sumie nie poprosić, a zlecić bo przecież jest kancelaria firmą podwykonawczą jeśli chodzi o porady prawne.

  „Przez długi czas byłem optymistą, wydawało mi się, że nie przegramy tej sprawy. Wyrok sądu jest jednak niekorzystny, musimy to uregulować. Jest to duży wysiłek budżetowy, będę rozmawiał na ten temat z kierownictwem Paroca, będę proponował rozłożenie należności na raty a także umorzenie odsetek. Mam jeszcze inne propozycje, ale nie chcę ich ujawniać przed tymi rozmowami”.

  Czyli te inne propozycje też zawiodły, z pewnością przed negocjacjami pan burmistrz, też był optymistą. Czekam z niecierpliwością kiedy cechą naczelną naszej władzy stanie się: REALIZM.

 2. Gratulacje dla negocjatorów jaki pasztet nam jeszcze zgotuja a co robiła Kancelaria Leśny powinna tego pilnować i jak najszybciej proponować ugodę?

 3. Czy u Was naprawdę są sami dyletanci macie takie potężne firmy a współpraca z nimi to katastrofa. Gniezno o takich firmach może tylko pomarzyć nieudacznicy !!!!!!

 4. Czy Pani siebie słyszy „chociaż zna treść wyroków to do dzisiaj ich nie otrzymała” proponuję dla Pani „złote usta”.Jak można coś znać i nie czytać. Burmistrz otwórz w końcu oczy bo nie doczekasz końca kadencji.Głosowałem na Ciebie ale brak mi już argumentów żeby Cię bronić chyba się pomyliłem zmień tych ludzi bo czarno to widzę.

  • A może tak osoby odpowiedzialne ( znajdźcie kogoś takiego ) za tą prawną, w konsekwencji ekonomiczną wpadkę będą odpracowywać nasze pieniądze na liniach produkcyjnych Paroca po swojej pracy ?

 5. Chu.. du.. i kamieni kupa, za chwilę nasza gmina będzie istniała teoretycznie. Mnie burmistrz najbardziej rozczarował postawą wobec dyrektora sp2, no pogoniłbym gościa za niegospodarnosc wór cebuli i na sibir !

 6. P.Kociemba biegła Skarbnik,super talent finansowy,umie policzyć odsetkin tak jak odzyskiwać vat,do tego świetna kancelaria p.Leśnego która umie zadbać o należytą prowizję.To jest skandal,może p.Ziobro i p.Kamiński zainteresują się naszą gminą.Do tego remondis i przetarg na odbiór odpadów ewidentnie rozpisany dla niego.Tutaj się dzieją straszne rzeczy!!!!!!

  • Po to, żeby było więcej na usługi prawne ! A tak na poważnie, ilu z Was mieszkańców gminy, wyraża chęć pójścia na najbliższą radę bo chyba trzeba zacząć na poważnie interesować się swoimi pieniędzmy ? Jest w środę, pewnie w okolicach godzin południowych ? Chętnie się z kimś zabiorę lub kogoś zabiorę ?

 7. Panie Wożny – to nie wina uchwały,te bzdurne tłumacznia burmistrza,to wynik zaniedbań w toku toczących się spraw i przestań bronić tą patologię gminną-obudż się człowieku jak masz trochę poczucia odpowiedzialności za losy gminy i jej mieszkańców

 8. Paroc „nieugięty…” No cóż, mogę mówić tylko za siebie, ale nie wydaje mi się, żeby ktokolwiek odpuścił wiedząc, że mu się taka kasa należy. Niby an jakiej podstawie Paroc miałby być „ugięty”? Czekają któryś już rok, na pieniądze, które im się prawnie należą, co skutecznie wykazali przed kolejnymi sądami. Zdecydowana większość z Was zrobiłaby tak samo (ja też). Więc to nie kwestia Paroca, tylko ponoszenia konsekwencji. Uczymy małe dzieci, że gdy wyjdą na dwór bez czapki, to się przeziębią – a sami nie pojmujemy, że jak coś podpisujemy, to jest to dokument zobowiązujący nas do określonego zachowania?

 9. Pamiętajmy idąc na następne wybory, aby wybrać jakość bezpieczeństwo ludzi którzy kochają masze miasto i Gminę. Ten co ..ebał siedzi w Mogilnie i sie śmieje, a radni to tępe Jany co tylko głosują dla swojego interesu. Obecna władza banda kiepów, gęsi pilnować a nie do Gminy. Co za wstyd niech zrobią powtórkę z elementarza. Za to wszystko zapłacimy my podatnicy, ja p…. jeszcze 3 lata.

 10. W roku 2006 Przewodniczącym Rady Miejskiej w Trzemesznie był obecny Burmistrz . Zwalanie odpowiedzialności na Burmistrza M.G. , który poddał pod głosowanie uchwałę jest czymś niedorzecznym . Sprawa jest jasna jak słońce . To Rada podjęła Uchwałę . Przebieg obrad jest zaprotokołowany w sprawozdaniu i bez problemu można sprawdzić kto i jak głosował . Osobiście uważam , że tamta Rada podjęła słusznie decyzję . Burmistrz wiedząc o jej podjęciu miał obowiązek realizacji . Tłumaczenie , że ktoś myślał nie ma żadnego uzasadnienia . Nie widzę żadnego powodu aby Paroc poszedł na jakieś ustępstwa w tak oczywistej sprawie . Zastanawia mnie dlaczego zwleka się ze spłatą , skoro każdego dnia naliczane są odsetki . Jeżeli wyrok sądowy jest ostateczny i prawomocny nie ma na co czekać . Każda przedłużająca się rozmowa i negocjacja powoduje narastanie odsetek .

 11. Zwalanie na kogoś to ochyda ,obecny burmistrz powinien smarzyć się w piekle za wszystkie czyny -remondis,paroc to on jest przyczyną,w pierwszym przypadku to z jego inicjatywy była sprzedaż itaką uchwałę przygotował a w drugim głosował za takową uchwałą.Burmistrzu,przestań grać na litości ludzi i ich naiwności.Ponad podziałami ruszcie tyłki i rozpisujcie referendum bo argumenty są mocne,działajcie a nie bijcie piany !!!!

 12. To prawda Zbyszek . Staram się być w miarę obiektywny . Z własnego doświadczenia wiem i widzę co się dzieje . Najprościej zwalić na kogoś winę a samemu umywać rączki . Tak było z przejęciem budynków szkół , całej oświaty , likwidacji szkół na wsiach itd . Co Trzemeszno zyskało ? Czy poprzez likwidację szkół nastąpiło zwiększenie subwencji oświatowej ?
  Jakie korzyści zyskał budżet ?
  Budynki byłych szkół powoli niszczeją . Ktoś w przyszłości będzie musiał je remontować . ,,0,, racjonalnych rozwiązań pozostaje jedynie karmienie nas błyskotkami i stwarzanie pozorów o świetnym zarządzaniu . Cała rzecz nie polega na organizowaniu imprez na pokaz i kontrowersyjnych inwestycjach . Radni muszą w końcu to zrozumieć . Sprawa Paroca została zawalona na całej lini . Szefostwo Paroca widzi z kim ma do czynienia , nie dziwię się ich reakcji . Jest jedna istotna zasada . Z sąsiadami należy żyć w zgodzie . ZWAC , IZOPOL , PAROC to kluczowe zakłady w naszym mieście i gminie . Dzięki nim miasto mogło rozwijać się , dawało i daje nadal zatrudnienie . Po kiego było stawiać się okoniem . Co z tego wyniknęło ? Powtórzę jeszcze raz ,,0,,racjonalnych rozwiązań i ,,0,, dyplomacji ! Na litość dają się nabierać jedynie naiwniacy .

 13. Pewnie jeden milion za odzyskiwanie vatu do p.Leśnego,3 miliony zwrotu do Parocu,kolejna kwota z tytułu podatku od sprzedaży RSP Lubiń,setki tysięcy z tytułu nieprawidłowości z przekształceniem ko0munalki itd i ciągła bezkarność i beszczelność burmistrza wobec podatników ,nikt nie ponosi odpowiedzialności,trzeba zainteresować tym wszystkim obecne służby specjalne w naszym państwie,tyrzeba to uczynić niezwłocznie bożyjemy w naszej gminie jakby w ogóle nie funkcjonowało prawo !!!!!!!!!

  • Powiem więcej . Prawo nie jest respektowane jedynie w Trzemesznie . To zasługa ośmiu lat rządów Platformy . Bezprawie z góry wniknęło na nasze podwórko . Przestępcy mają prawo kłamać , składać fałszywe zeznania , oszukiwać w bezczelny sposób . Biedni przestępcy nagle stają się ofiarami . Ci którzy są odpowiedzialni za respektowanie prawa albo są ignorantami albo są uwikłani w układy . Sędziowie i prokuratorzy nie mogą kierować się własnymi pobudkami , poglądami , swoim światopoglądem czy układami politycznymi . Powinni kierować się niezawisłością
   Są reprezentantami praworządności noszą na piersi GODŁO PAŃSTWOWE , SKŁADALI PRZYSIĘGĘ SĄ ZAPRZYSIĘŻENI . To coś znaczy !!! Czy jest tak w rzeczywistości ?
   Mam obawy . Obawy mam również w skuteczność powiadomienia służb specjalnych na chwilę obecną . Do czasu kiedy Prawo i Sprawiedliwość nie oczyści terenu ze zgnilizny będziemy tkwić w nicości . Każdy obywatel tego kraju ma czuć się bezpieczny bez względu gdzie przebywa , czy to jest Gdynia , Olsztyn , Wrocław czy Trzemeszno . Prawo ma jemu to zagwarantować . Niczego w nim nie trzeba zmieniać a jedynie respektować jak PRZYKAZAŃ BOSKICH chociaż niektórzy i z tym mają problemy .

 14. 400 zł x liczba dni to wyliczenie kwoty odsetek ale dla p.Kociemby to trudność,burmistrzu osobne zleconko do p.Leśnego za sporządzenie obliczenia podobnie jak z vatem i gra orkiestra -trio

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj