Paroc będzie rozbudowany

0 Flares Facebook 0 Google+ 0 Filament.io 0 Flares ×

Na początku roku firma Paroc poinformowała gminę o zamiarach budowy nowej linii produkcyjnej. Przy tej okazji zarząd zwrócił się do Rady Miejskiej o włączenie inwestycji do Kostrzyńsko – Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Sprawa ta była przedmiotem obrad sesji i komisji Rady Miejskiej, jednak ostatecznie radni nie wyrazili na to zgody.

Jak się okazuje, grupa Paroc zdecydowała jednak o powiększeniu trzemeszeńskiego zakładu o nowa linię technologiczną. Poniżej zamieszczamy informację, jaką otrzymaliśmy od Marzeny Kozłowskiej – menadżera ds marketingu Grupy Paroc:

“Grupa Paroc, w myśl długofalowej strategii rozwoju, rozpoczyna ekspansję polskiego zakładu produkcyjnego w Trzemesznie. W obliczu pozytywnych prognoz dla rynku budowlanego oraz trendów związanych z efektywnością energetyczną i bezpieczeństwem ogniowym, firma spodziewa się wzrostu zapotrzebowania na wyroby izolacyjne. Ze względu na swoje właściwości, materiałem doskonale spełniającym obie powyższe potrzeby jest wełna kamienna.

W ramach inwestycji powstanie nowa, supernowoczesna linia do wytwarzania izolacji z wełny kamiennej. Ze względu na istniejącą infrastrukturę, dogodne położenie geograficzne oraz doświadczoną załogę, zakład w Trzemesznie stanowi optymalny punkt wyjścia dla dalszego rozwoju firmy w obszarze Europy Środkowej i Wschodniej. Najnowsze rozwiązania technologiczne Paroc pozwolą na zwiększenie wielkości produkcji, a także jej efektywności oraz jakości samych wyrobów izolacyjnych.

– To dla nas ważny krok w kierunku podtrzymania dotychczasowego, zrównoważonego rozwoju firmy. Od pewnego czasu obserwujemy zwiększone zapotrzebowanie na nowoczesne rozwiązania izolacyjne, szczególnie w tej części kontynentu. Zwiększając nasze możliwości produkcyjne, rośniemy razem z naszymi Klientami i stajemy się bardziej konkurencyjni – wyjaśnia Kari Lehtinen, Dyrektor Generalny Grupy Paroc.

Wedle planów, wszystkie działania modernizacyjne związane z inwestycją mają się zakończyć w 2019 roku. wartość przedsięwzięcia to blisko 260 mln złotych. Rozwój fabryki pozwoli zwiększyć wielkość produkcji wełny kamiennej o 60-70 tys. ton rocznie, zarówno w obszarze izolacji budowlanych, jak i technicznych”.

29 Komentarze do Paroc będzie rozbudowany

ogloszenia
 1. Anonim napisał(a):

  Kolejne dymiące i trując kominy a gdzie ta wielka ekologia .To nic dobrego dla zdrowia trzemesznian .

  • `-_-' napisał(a):

   Teee znafco nie udzielaj się jak pojęcia nie masz. Zakład posiada zaawansowany sprzęt do oczyszczania gazów z procesu spalania, a to co Twoje smutne oczka obserwują to czysta para wodna. Pozdrawiam

   • Anonim napisał(a):

    W kominie nie byłeś to tego całego syfu nie widziałeś który się tam znajduje, a gdyby to była tylko para to byłoby tam czyściutko…

 2. Ekonomista napisał(a):

  Kolejna linia a zarobki stoją w miejscu pracownicy masowo się zwalniają nic o pracowników nie dbają i tak ludzi do pracy za te pieniądze nie dostaną lepiej sobie dzieci robić i 500+ do tego rodzinne i luzik w domu przyjemne i dochodowe ha ha

 3. Anonim napisał(a):

  To było pewne, że ta linia tu powstanie bez żadnego włączania do strefy… Jesteśmy tanią siłą roboczą i tyle w temacie.

  • Anonim napisał(a):

   Cooo rączki bolą ? Do roboty nieroby . We łbach się poprzewracało od dobrobytu ? Nikt nikogo nie zmusza do pracy a na miejsce takich cwaniaczków są setki innych !

 4. T-no napisał(a):

  W Finlandii zarabiali po 12k -na nasze…Więc jak tu nie przenosić jak Polaku robi za 2.2k…

 5. Mieszkaniec napisał(a):

  Zgadzam się z Anonimem i Ekonomistą jeszcze chcieli ulgę od Gminy na kilka milionów pln. Dobrze Rada zrobiła, Peno twardy z ciebie skurczybyk. Przyciołeś nosa tym wielkim menedżerom.Myśleli że Trzemeszniaki to leszcze i się pomylili.

 6. xx napisał(a):

  Wszystko ładnie pięknie piszą do gminny, niech się zaczną odnosic z szacunkiem do pracownika i dadzą pensje na życie, a nie na opłacenie samych rachunkow..

 7. Prosty człowiek napisał(a):

  Leszcze są na zwolnieniu.

 8. Oman napisał(a):

  Wymagać? Oczywiście ale dać pracownikom godziwe wynagrodzenie!!!

 9. Wies to tez miasto napisał(a):

  No zwale z ludzi robią zaplacic nie chca byle jechac do przodu swiatki i niedziele do tego oszukuja zeby zaoszczedzic, wagi produktow na minimum, to co na paczkach kazdy powonien osobiscie sobie zwarzyc i ledwo sie moesci albo wcale, oszczednosci i tyle nie warto tam pracowac czlowiek do granic wytrzymalosci obciazony.

 10. wujek Władek napisał(a):

  buduje sie i kwybralem rokwool a nie paroc wene i jestem zadowolony taki ten ich trend ze w zadnym porzadnym sklepie ich nie ma.

  • do wujka napisał(a):

   ciekawe czy dlatego nie miałeś możliwości zakupu produktów paroca, czy porównałeś tualnie tylko cenęcharakterystykę? włąściwości .. czy ewen

 11. Mieszkaniec napisał(a):

  Ciekawe kto tam będzie robił…

 12. vigilance napisał(a):

  Marzenko, 260 mln złotych, to nawet nie jedna trzecia ceny współczesnego dużego samolotu komunikacyjnego. Taka wielka grupa Paroc… Dba o “zrównoważony rozwój”… Zrównoważony?! Swój! Szkoda, ze faktycznie nie dba nic, a nic o rozwój rzeczywiście zrównoważony, swój i gminy , na terenie której fabryka funkcjonuje.

 13. gg napisał(a):

  Czy kto potrafi wyobrazić sobie okolice Trzemeszna bez paroku i cembritu?Jakie były by zarobki?Idzcie do lasu tam warunki pracy i płacy są lepsze.

  • kwik napisał(a):

   Większość mieszkańców pracuje gdzie indziej. Poznań jest dla Trzemeszna największym pracodawcą. Potem Września, Gniezno. Wyobrażam sobie doskonale czyste miasto i gminę bez tych cynicznych, wykorzystujących tanią siłę roboczą, skandynawskich koncernów. Gorzej z tymi, którzy tam teraz sa są zatrudnieni.

  • Obiektywny napisał(a):

   Panie gg wyobraźnia nie ma nic wspólnego z realizmem. Przecież
   rozważali produkcję w Czechach ? Dlaczego tam nie poszli? Z prostego względu,kadra techniczna i pracownicy polscy jak sami podają jest na bardzo wysokim poziomie ale koszty pracy czyli wynagrodzenia i pochodne są dużo wyższe w Czechach. No i logistyka nie ma lepszego położenia niż Polska. My chcemy pracować ale chcemy też godnie żyć.

  • Anonim napisał(a):

   Bez Paroca to dopiero bylaby w Trzemesznie bida !!!!

 14. Tomasz Didymos napisał(a):

  Dzień dobry,

  kolejne dymiące kominy, setki hałasujących i smrodzących TIRów. Wszystko to w zamian za jałmużnę dla pracowników zwaną wynagrodzeniem.
  Pracujący w Parocu-OBUDŹCIE SIĘ ! Kto jeśli nie Wy, kiedy jeśli nie teraz -zawalczy o proporcjonalne do sukcesu firmy płace…

  Pani Menadżer ds Marketingu polecam lekturę słownika języka polskiego: ekspansja zakładu to jednak nie to samo co jego rozbudowa…

  Pozdrawiam
  TDi

 15. 1 napisał(a):

  Planowane chorobowe ? oto jest pytanie?

 16. limon napisał(a):

  koledzy a kto wam kaze pracowac w parocu nie podoba sie to zwolnic sie nikt was na sile nie trzyma proste prawda:d

 17. Leon napisał(a):

  szkoda że inne linie nie modernizują żeby człowiek miał lepiej

 18. Adi napisał(a):

  Ten, kto tam nie pracował, nie wie jaki tam panuje syf.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Powered by WordPress | Designed by: SEO Consultant | Thanks to los angeles seo, seo jobs and denver colorado