Strona główna Różne Parafialny festyn rodzinny na boisku ZSOiZ

Parafialny festyn rodzinny na boisku ZSOiZ

4295
18

W najbliższą niedzielę (12 września) na boisku Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych odbędzie się festyn parafialny połączony z dożynkami. Zaplanowano wiele atrakcji, m.in. występy artystyczne, konkursy sportowe, dmuchańce i inne zabawy dla dzieci.

Będzie można skosztować grochówki, chleba ze smalcem, ciasta, waty cukrowej i innych pyszności.

Dochód z imprezy w całości zostanie przeznaczony na cele charytatywne. Festyn rozpocznie się o godzinie 15.30, a poprzedzi go msza święta za plony, sprawowana w bazylice od godziny 14.30.

W trakcie imprezy będzie działał mobilny punkt szczepień przeciw COVID19. Chętni będą mogli zaszczepić się jednorazową szczepionką Johnson&Johnson.

Jak informują organizatorzy, nie ma potrzeby wcześniejszych zapisów.

18 KOMENTARZE

 1. Kolejny punkt szczepień. Przecież tych punktów jest od cholery we wszystkich miastach i miasteczkach i stoją puste! Znowu się komuś instytucje pomyliły. Szkoła ma uczyć, Kościół leczyć duszę, a szpitale i przychodnie leczyć ciało.

 2. Wszystko otwarte funkcjonuje jak dawniej tylko coś przychodnia słabo wystartowała. Tel nie odbiera lub zajęty cali dniami chyba myślą że jest nadal pandemia. I można siedzieć cicho zabunkrowanym 🤫

  • Dzisiaj próbowałem dodzwonić się od 9 rano do 14, kilkukrotnie nawet ktoś podniósł słuchawkę żeby odrazu ja odłożyć. Za co ja płacę składki do jasnej cholery. Podpowie mi ktoś gdzie zgłosić skargę bo czara goryczy już się przelała…

   • W takich przypadkach dzwońcie do Rzecznika Praw Pacjenta 800 190 590 , gdziekolwiek wpiszecie to wam się taka rada wyświetli, dodam iż za nie przyjęcie mnie na wizytę z powodu tego że jestem niezaszczepiony skierowałem się prywatnie do lekarza w Gnieźnie- na co lekarz nie powiem jakiej specjalizacji powiedział mi iż zgłosi fakt do Komisji Etyki Lekarskiej . Czy to zrobi nie wiem ale po to się szczepił lekarz żeby mógł przyjmować ludzi a nie drzwi na klucz. A tak z ciekawości to może faktycznie portal by się tym mógł zająć.

 3. a szczepcie sie szczepcie

  ” I sprawia, że wszyscy:
  mali i wielcy,
  bogaci i biedni,
  wolni i niewolnicy
  otrzymują znamię na prawą rękę lub na czoło i że nikt nie może kupić ni sprzedać,
  kto nie ma znamienia –
  imienia Bestii
  lub liczby jej imienia.”

 4. Dobrze że Nasza Parafia organizuje dla społeczeństwa takie wydarzenie możliwość wspólnego spotkania bo ze strony gminy to marazm,zero koncertów,zespołów,w sąsiednich gminach dzieje się wiele np. w Witkowie -piękni i młodzi na dożynkach,u nad tłumaczenie epidemią i brakiem funduszy,ta nasza gmina jest tak biedna?

  • Gmina ma takie fundusze, ponieważ zarządzających brakuje od lat. Tylko prywata, zero koncepcji, pomysłu. Brawo dla proboszcza, mimo iż nie chodzę za często do kościoła, za chęć pomocy, pokazania że można próbować wrócić do normalności. Co do ilości punktów ktow szczepień, skoro leniwi nie chcą przyjść to punkty szczepień podążają za nimi. Przepraszam za słowo leniwi, poprostuchce powrotu do normalnosci

 5. Dziś festyn, a 1 listopada zamknięte cmentarze. A potem kościół się dziwi, że ludzi coraz mniej na mszach i kolędy nie przyjmowane.

  • Jako „kościół”, bo należę, odpowiem Ci, że niczemu się nie dziwię. Ludzi mniej, bo pandemia otworzyła oczy wielu, że tak naprawdę chodzą z rozpędu tradycji. Są tez tacy, którzy nie chodzą z obawy o swoje zdrowie. To też prawda. Kolęda, to już dziś formalny przeżytek. To raczej wierni sami z potrzeby serca mogliby zaprosić księdza na kawę, czy obiad (absolutnie nieobowiązkowo), ale nie wciskać się często nieproszonymi. Co do cmentarzy (parafialnych), zamykałbym co roku na 1go listopada. Skoro to chrześcijański, parafialny cmentarz, nie wpuściłbym krzykliwego neopogaństwa na świecki festyn, jednocześnie zapobiegając ekologicznej katastrofie śmieciowo-dymowej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj