Strona główna Kultura Pamiętali o Powstańcach

Pamiętali o Powstańcach

3770
33

W tym roku nie było w naszym mieście oficjalnych obchodów 78. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. O godzinie 17 hołd Powstańcom oddali przedstawiciele Fundacji „Kierunek Kultura”.

Andrzej i Dariusz Leśniewscy złożyli pod pomnikiem Jana Kilińskiego znicze – biały i czerwony.

W godzinę „W” nie zawyła syrena. Jak nieoficjalnie się dowiedzieliśmy, jest ona obecnie niesprawna.

33 KOMENTARZE

 1. Nie ma syreny, nie ma dożynek, nie ma czym ogrzać szkół, nie ma chodnika ale są za to ścieki z całej Polski do popielewskiego idą całą dobę. No i 60 urzedasow i podwyżki . Głosowaliście to macie …. Znaczy nie macie . Buhahahaaaaa🎂

 2. A gdzie to jest napisane czy powiedziane że syreny muszą wyć co roku? 20-30 lat temu też tak szumnie obchodzono rocznicę powstania?

 3. Nasze miasto schodzi na psy. Żyją w nim tylko emeryci i nieświadomi sytuacji mieszkańcy, mniej lub ciut bardziej rozgarnięci. Ci kumaci już dawno stąd uciekli..

  • Nie mogą bo ukraincy się wystrasza. Nie dokładajcie im traumy. Niedługo covid wróci na dobre. Jak wpuszczali nie zaszczepionych ze wschodu to nie ryzykowali życia Polaków? Kto za to odpowie? Szkoły znowu zdalnie? Dajcie laptopy dla ukraincow za darmo. A głupi polak będzie jebac na wszystko.

   • Ukraincy tacy biedni i straumowani ze wszędzie ich pełno. Baseny morze góry jeziora. Niejednego polaka pracującego na to nie stać a tu turyści wojenni sobie pełną parą zwiedzaja Polskę he he. Zbierajcie na ukraincow głupki he he

 4. Kto wam bronił smym oddac hołd powstańcom. Panowie Leśniewscy pokazali ze można. Ilość mieszkańców na uroczystościach patriotycznych żałosna. Ale do krytyki wszystkiego pierwsi.

  • To prawda, brawa dla obu za inicjatywę i choćby symboliczne upamiętnienie Tragedii sprzed lat. Wstyd dla nas wszystkich, którzy z ignorancją wszystko i wszystkich krytykujemy i nie mamy ochoty włączyć się w nic. Przy okazji, Proboszczu, skoro miasto nic, to może nabożeństwo w intencji ofiar oraz pokoju w Polsce i na świecie?!

 5. Kpina, ani burmiszczów ani bezradnych. Ku…..a gdzie my żyjemy ? Powinniście się wstydzić. Wystarczyło złożyć kwiaty. Chodzi o zwykłą, ludzką pamięć. Wasz czas naprawdę minął. Wszyscy Won.

   • OD tego są, żeby dać przykład, zachęcić, właśnie pokazać się. To doprawdy kpina i żenada, cały nasz samorząd i urząd z kierownikiem bajzlu na czele.

  • Chociaż też nie stanąłem z panami Lesniewskimi i nie oddawałem szacunku dla tych którzy walczyli za Naszą i Waszą wolność to uważam że wreszcie Ci ludzie mogą być dumni z tego co kiedyś tam zrobili Ten rząd który może i nie jest idealnym rządem zrobił tak wiele dla już niestety tak niewielu żyjących ludzi że można odetchnąć z ulgą że wreszcie ktoś docenił Tych ludzi i oddał Im należny szacunek Niezależnie od tego czy ktoś tam zgadza się z moim komentarzem czy nie to mam nadzieję że mimo chęci czy niechęci trzeba przyznać że pamięć o Tych ludziach obecnie jest naprawdę mega przybity w naszej świadomości jak pieczątka na dokumencie kupna -sprzedazy Ci ludzie są jak fundamenty wieżowca Bez nich wieżowiec runąłby natychmiast Walczyli dla Naszej Polskiej wolności

 6. Mam poczucie, że moje bezpieczeństwo w moim mieście jest zagrożone. Syrena nie działa!! A co będzie jak nastąpi awaria telefonii komórkowej?!😱

 7. Dzień dobry,
  jak zawsze Pan dr Andrzej Leśniewski- tym razem wespół z Synem- ratuje honor Trzemeszna i pokazuje, że patriotą można być bez urzędniczych pensyjek i diet radnych.
  Brawo!
  Panowie Leśniewscy: szacunek!
  Pozdrawiam serdecznie
  TDi

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj