Strona główna Kultura Pamięci tragicznego września 1939 r.

Pamięci tragicznego września 1939 r.

1025
9
Reklamy (ciąg dalszy artykułu poniżej):


Koniec sekcji reklamowej

W najbliższy piątek w Niewolnie odbędzie się uroczystość patriotyczna „Pamięci tragicznego września 1939 r.”, w trakcie której zaplanowano odsłonięcie tablicy pamiątkowej, poświęconej Henrykowi Wrzeszczyńskiemu – założycielowi miejscowej Izby Pamięci Narodowej.

Organizatorzy zapraszają wszystkich mieszkańców miasta i gminy o godzinie 13:00 pod pomnik w Niewolnie, gdzie nastąpi oficjalne rozpoczęcie uroczystości.

Szczegóły wydarzenia przedstawia poniższy plakat.


_______________________________________________________________________
Materiały partnerów:




9 KOMENTARZE

  1. Ej Hejy ! Nie macie nic do powierzenia nt.przeszlosci Naszej gminy?Nie znacie historii?Na temat pierdoł macie duzo do pisania!No dalej dawac gimby!

  2. Szanowny Panie Dziadku,

    może z pomocą Wnuka dotrze do Pana ta wiadomość.

    W mojej zeszłorocznej deklaracji obiecałem Panom zjawić się na trzemeszeńskich obchodach by oddać Panu szacunek, niestety ten termin jest dla mnie nieosiągalnym, a najbardziej godzina obchodów …

    Więc niestety, ale nie będzie mi dane dotrzymać złożonej obietnicy. Jednocześnie pokładam nadzieje, że dojdzie do naszego spotkania, może w jakiś innych okolicznościach …

    Jeśli wnuk to przeczyta to proszę o informację zwrotną na email:

    macwon@wp.pl

    Łącze wyrazy szacunku oraz życzenia zdrowia i pomyślności dla Panów.

  3. Jak tak we wspomnienia pamięcią wchodzimy-to niech ktoś mi powie ,kto był za kierownicą zdobytego samochodu niemieckiego patrolu w Niewolnie i zaholowanego do Trzemeszna do posesji Pana …..iego?Pare razy prosiłem by z tym człowiekiem zrobić wywiad,zdjęcie itd -i co-i nic!
    pozdrawiam

    A może społeczeństwo trzemeszeńskie dowiedziałoby się z KOSYNIERA 10 najstarszych mieszkańców Trzemeszna i Gminy?
    Pani Karczewska i inni ciekawe artykuły dawali-i co-i nic!!
    A tyle jest ciekawych tematów i informacji do podania naszemu społeczeństwu z historii i aktualnych…zdjęć ,widokówek itd.
    A może coś takiego jak „dział promocji miasta i gminy”…

  4. Teraz kosynier w tym kształcie powinien zamilknąć. To kronika wydarzeń szkół, harcerzy, urzędu i opisy występów ludzi starych i młodych. Zmienić tytuł , dać tańszy papier i do tych treści to wystarczy. Jak z jakiś powodów nie może być kosynier na dobrym poziomie, to bez szkody dla nas mieszkańców może przestać się ukazywać. Rozumiem dom kultury, że nie robi tego dobrze, bo nie musi umieć tego robić i ma za dużo innej pracy.

    • W tym temacie zgadzam się w całości a nawiasem mało widzę działań w kierunku zachowania historycznej tożsamości /chodzi o wykreślenie z historii Trzemeszna okresu X- XIw/ a co z lokum na muzeum, od lat nic się nie dzieje a będąc tu kilka lat wstecz oglądałem ciekawe zbiory, zebrane dzięki p. Leśniewskiemu i cóż tyle zaangażowania poszło na marne?

  5. Patronat mi tak przeszkadza, że na uroczystość nie mogę przyjść. Z naszymi Bohaterami Września 1939 będę myślami i w modlitwie.

  6. Czy ktoś wspomni o przyjaciołach p. Wrzeszczyńskiego którzy na początku wspierali i pomagali organizowaniu w/w izby.Między innymi nauczyciel z Trzemżala, potem ich drogi się rozeszły.Utrzymywali kontakt, zawsze wspominał swojego kolegę serdecznie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj