Strona główna Na sygnale Padła ofiarą oszustwa

Padła ofiarą oszustwa

4991
9

W miniony piątek mieszkanka Trzemeszna poinformowała policję, że padła ofiarą oszustwa internetowego.

Jak przekazała nam Anna Osińska z Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie, kobieta za pośrednictwem aplikacji WhatsApp otrzymała link do formularza, po wypełnieniu którego straciła 1700 złotych.

Jej środki zostały wypłacone w jednym z warszawskich bankomatów” – mówi A. Osińska.

Serwis DobreProgramy.pl przekazał wczoraj, że użytkownicy WhatsApp-a otrzymują wiadomości od obcych osób, które deklarują zainteresowanie ich ofertami w serwisach z ogłoszeniami i zachęcają do odwiedzenia strony pod podanym linkiem. Sugerują, że produkt został już opłacony i dzięki wizycie na stronie, sprzedawca będzie mógł „odebrać pieniądze”, wypełniając formularz.

Na spreparowanej stronie, do której prowadzi link, sprzedający znajdzie formularz, który należy rzekomo wypełnić, aby otrzymać płatność. Fałszywy serwis wykorzystuje wizerunek firmy kurierskiej InPost, by dodatkowo zdobyć zaufanie nieświadomego zagrożenia sprzedającego” – czytamy w serwisie DobreProgramy.pl.

Postępowanie w sprawie tego przestępstwa prowadzą funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Trzemesznie.

9 KOMENTARZE

 1. Jak pracownik sklepu pyta się jaki sposób zapłaty wybieram to odpowiadam że oczywiście Bezpiecznie gotówką Jak zamawiam coś przez internet to płacę dopiero wtedy gdy kurier stoi przed drzwiami na wycieraczce Zdarzyło mi się parę razy coś tam sprzedać przez internet i także w tym przypadku towar podałem do rąk własnych kupującego w zamian otrzymując żywą gotówkę do ręki Nie uważam się za jakiegoś ideała czy kogoś o wysokim ilorazie inteligencji Poprostu staram się uczyć na błędach innych , a w tym wypadku już nie raz i nie dwa Trzemeszno 24 opublikował kilka artykułów o oszukanych czlowiekach 😉 z naszego regionu a i stacje radiowe i telewizyjne od czasu do czasu podają newsy o złodziejach internetowych Zastanawiam się jak to jest że ludzie siedzą w internecie non stop , sprzedają , kupują a dają się nabrać na taki tani numer Każdy z nas popełnienia błędy większe , mniejsze i z tym nie ma co polemizować Ludzi idealnych nie ma Tyle się słyszy o czyszczeniu kasy z konta bankowego a jakoś nie przypominam sobie żeby na przestrzeni kilku lat zginęła komukolwiek i gdziekolwiek żywa kasiora Co się dzieje z tymi ludźmi ? Płać blikiem , zapłać smartfonem a my już odpowiednio wykorzystamy dane które nam przekazales Skąd się biorą telefony od firm które chcą nam zamontować panele fotowoltaiczne ? Jeśli chcesz otworzyć stronę internetową żeby się dowiedzieć jakie fugi ma Rozenkowa w kiblu musisz najpierw zaakceptować pliki cookies gdzie jest napisane że po tej operacji oni tam z tej strony szanują moją prywatność A właśnie że dupa blada To jest jawna kradzież naszych danych które później są odsprzedawane między innymi tym handlarzom fotowoltaicznym W końcu to My wyraziliśmy im zgodę na handel naszymi danymi Reasumując to co napisałem fajnie by było gdyby ludzie nieraz nie szli na łatwiznę którą nam umożliwia internet Aż boję się tych czasów gdzie zniknie gotowka papierowa a zastąpi ją pieniądz wirtualny Permanentna inwigilacji jak to powiedział bohater filmu Seksmisja to jest chyba najwłaściwsze słowo Banki , służby wszelkiej maści no i sprzedawcy czegokolwiek będą o nas wszystko wiedzieli Co kupujemy , w jakich ilościach i kiedy a wtedy nagle zaczną nam się pojawiać reklamy tzw. spersonalizowane żeby nam wcisnąć tego czy innego badziewia jeszcze więcej Co prawda i tak już wiadomo że Jankescy przyjaciele 🤔 wiedzą o nas wszystko z tym jakie gacie w danym momencie nosimy włącznie to nie zmienia to faktu że mimo wszystko powinniśmy zachować dystans i czujność do tych podobno ułatwiających nam życie spraw

 2. Podwyżki będą czy nie będą? Oto jest pytanie.
  Czy radni z wiecznymi burmistrzami odpowiedzą na nie?

  Winy wszystkiemu znowu PiS?
  A może pomylił się tym razem Kris?

  Ludziki nie pytajcie się co się dzieje?
  Bo i tak nie zostanie Wam w kieszeni wiele?

  Oto morał z tego taki
  Porobili z Was dzieciaki.

  Dalej bądźcie głuchymi i ślepymi!
  Będą mieli Was nadal za dość liczną grupę de…i!

  Wszyscy mieszkańcy, gdzie jesteście?
  Kiedy takie zwyżki podatków szykują się w ukochanym mieście?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj