Strona główna Różne Paczka standardowa a niestandardowa: porównanie

Paczka standardowa a niestandardowa: porównanie

765
0
Reklamy (ciąg dalszy artykułu poniżej):


Koniec sekcji reklamowej

Każdy, kto nadaje paczki, staje przed dylematem – jak je odpowiednio przygotować, by umieszczone wewnątrz produkty były odpowiednio zabezpieczone, a poza tym by firma kurierska bez zastrzeżeń przyjęła takie nadanie. Operatorzy wyróżniają paczki standardowe oraz niestandardowe. Czym się różnią? Przygotowaliśmy porównanie z omówieniem szczegółów!

Paczka standardowa – specyfika

Każda firma kurierska ma swoje regulaminy i wytyczne co do paczek, stąd też pojęcie „przesyłki standardowej” może różnić się w zależności od firmy. Niemniej za standard wszyscy zgodnie uznają paczki, które mają foremny kształt prostopadłościanu, nie przekraczają określonej wagi (najczęściej jest to 30 kg), są zapakowane w odpowiedni materiał, który nie utrudnia przemieszczania się paczki na sorterze, a wymiary nie wykraczają poza ustalone widełki (zwykle najdłuższy bok musi mieścić się w przedziale 150-250 cm).

Paczka niestandardowa – specyfika

Paczki, które nie są zgodne z tym, co zakładają przesyłki standardowe, uznaje się za paczki niestandardowe. A zatem są to przesyłki, które mają kształt inny niż prostopadłościan (np. okrągły, walec, połączenie różnych elementów w jeden kształt), mają wagę przekraczającą poza normę firmy kurierskiej (najczęściej są to paczki w przedziale 30-50kg lub 30-70kg, zależnie od przewoźnika), wymiar najdłuższego boku lub suma długości boków nie mieszczą się w widełkach przewoźnika albo paczka jest zapakowana tak, że trudne jest jej sortowanie i przewożenie (np. folia stretch).

Poza tym jako paczki niestandardowe można również uznać:

  • przesyłki, które mają przesunięty środek ciężkości (mogą łatwo się przewrócić, trudno je przemieszczać);
  • przesyłki, które są oznakowane naklejkami i wymagają specjalnego obchodzenia się z nimi (np. ostrożnie, szkło);
  • przesyłki, których najdłuższy bok nie jest podstawą paczki, zgodnie z etykietą kierunkową;
  • przesyłki, które mają elementy wystające poza obrys paczki;
  • przesyłki, które wymagają zapewnienia przewozu w odpowiedniej pozycji (np. kwiaty doniczkowe, które należy przewozić w pionie).

Paczka standardowa a niestandardowa – gdzie nadać?

Oferta firm kurierskich jest bardzo obszerna, stąd też bez względu na to, co chcesz nadać, na pewno znajdziesz przewoźnika, który spełni Twoje oczekiwania. Oczywiście pod warunkiem, że chcesz nadać towary, które nie znajdują się na liście towarów zakazanych do przewozu przez przewoźnika. Jeśli chcesz znaleźć najkorzystniejszą opcję, zachęcamy do lektury artykułu: https://www.sendit.pl/blog/czym-rozni-sie-paczka-standardowa-od-niestandardowej, w którym omówione zostały przesyłki standardowe i niestandardowe u poszczególnych przewoźników.

artykuł partnera


_______________________________________________________________________
Materiały partnerów: