Strona główna Kultura Otwarcie świetlicy w Szydłowie

Otwarcie świetlicy w Szydłowie

3107
50

Od dzisiaj mieszkańcy Szydłowa pochwalić się mogą nową świetlicą wiejską, powstałą w wyniku całkowitego remontu budynku dawnej szkoły w północnej części wsi. Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali wiceburmistrz Dariusz Jankowski, ks. proboszcz Roman Płaczek oraz sołtys Jadwiga Daszkiewicz.

Wiceburmistrz mówił, że ma olbrzymią satysfakcję z powstania tego obiektu, gdyż świetlice wiejskie spełniają niezwykle ważną rolę w życiu każdej wsi. Odbywają się tam bowiem nie tylko zebrania wyborcze, ale również spotkania rodzinne i okolicznościowe. Jak dodał, Gmina Trzemeszno zrealizowała inwestycję z udziałem środków zewnętrznych w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. D. Jankowski zadeklarował, że w miejscu starej świetlicy wydzielone zostaną mieszkania.

Z okazji dzisiejszego wydarzenia mieszkańcy wsi przygotowali bogaty poczęstunek. Zanim jednak zasiedli do stołów, ks. R. Płaczek uroczyście poświęcił nową świetlicę.

50 KOMENTARZE

 1. brązowe buty do czarnego gajerka 🙂

  pytanie 1) ile proboszcz skasowal za przeciecie wstegi i poswiecenie ?

  pytanie 2) dlaczego Krzychu tam nie pojechal ?

 2. GRATULACJE,MOŻNA ZWOŁAĆ ZESPÓŁ ARTYSTYCZNO-TEATRALNY,ZAPROSIĆ ZDOLNYCH LUDZI NIEKONIECZNIE ZA PIENIĄDZE,BO TA PLACÓWKA MUSI SŁUŻYC,A NIE TYLKO BYĆ.

 3. Krzychu pewnie chory albo w delegacji co bedzie sobie glowe zawracal swietlicami, petentami czy uczniami jest burmistrzem ale nie organem wykonawczym takiego wlodarza wybrali wstydu nie ma

 4. Właśnie liwia, a do tego potrzebny jest elokwentny, dynamiczny sołtys. W obecnej chwili świetlica służy nielicznej grupie mieszkańców sprzyjającej Pani sołtys.

 5. p.Burmistrz -czy on wie jakie były środki zewnętrzne.Prośba do p.Nowaczyka niech napisze skąd były i ile ich gmina uzyskała i kto z urzędu się o nie starał

 6. W kampanii wyborczej padały zarzuty, że burmistrz nadaje się tylko do przecinania wstęg. Dlatego też dla mnie nieobecność burmistrza na otwarciu świetlicy to żaden problem. Do tego akurat nadaje się zastępca. Od burmistrza oczekuję jednak decyzji w sprawach najważniejszych, przede wszystkim szkół. Oczekuję jasnego stanowiska i rozwiązań korzystnych dla wszystkich mieszkańców a nie tylko nauczycieli. Przypomnę, że oświata to lwia część budżetu gminy i każda złotówka niegospodarnie tam wydana skutkuje brakiem złotówki w ogólnym, czyli naszym budżecie.

 7. DLACZEGO NIE ZROBICIE PŁATNYCH SZKÓŁ,PRZECIEŻ JAK KAŻDY MIESZKANIEC WPŁACI ZAŁÓŻMY PO 5-10 ZŁ TO ZAWSZE MOŻNA TO WYKORZYSTAĆ,A BOGATSZE RODZINY PO 50 ZŁ TO CHYBA NIE JEST DUŻO.

  • super pomysł… zgodny z polityką państwa. wmówić ludziom że jak będzie prywatne to będzie lepiej. tylko że my już na to płacimy w formie podatków. za chwilę będziemy płacić też za wszystkie wizyty lekarskie, bo to przecierz ,,CHYBA NIE JEST DUŻO”. jak łatwo sterować ludźmi…

 8. Hmmm jak się nie mylę to sołectwo Szydłowo-płaczkowo jest a nie samo Szydłowo kasa z sołectwa poszła tez na świetlice to dlaczego laury tylko odnosi Szydłowo??? A płaczkowo jest nie widzialne, a po drugie niech wreszcie zmieni się sołtys bo teraźniejszy nic nie umie załatwić ani się wypowiedzieć!!! Tylko wiocha zjeżdża i wstyd robi!!! Pozdrawiam

  • Sołtysem powinna być osoba,która coś w życiu zrobiła,zawodowym lub prywatnym,a nie taka która przed zebraniem wyborczym obleci wszystkich swoich znajomych.Gdyby było bezpłatne sołtysowanie to byłby prawdziwy społecznik.

  • Jak widać nie orientujesz się nawet w nazewnictwie sołectw. Nie istnieje sołectwo Szydłowo-Płaczkowo , nasze sołectwo to SOŁECTWO SZYDŁOWO , koniec i kropka! Płaczkowo należy do sołectwa Szydłowo. Jeśli zaś chodzi o fundusze na świetlicę, to owszem zostały one przeznaczone na nową świetlicę, ale też na to były pozyskiwane. Płaczkowo dostało piękny plac, ogrodzenie, krzesełka, bramki itd i nikt wam tego nie zazdrości. Walczcie o swoje sołectwo jak wam w naszym wspólnym źle, ciągle pretensje i niezadowolenie. Chcieliście swoje boisko (bardzo dobrze, popieram) ale teraz obiektywnie popatrzcie kto tylko o nie dba? Do korzystania z niego są wszyscy, a do koszenia trawy, podlewania ??? Ciągle te same osoby. Jak coś chce się mieć , to należy pamiętać, że potem także należy o to dbać…BO SAMO SIĘ NIE ZROBI!!! Pozdrawiam

  • Są sołtysi,którzy nawet nie potrafią zagospodarować odpisu podatkowego,który wraca na wieś w celu zagospodarowania na cele wiejskie,to dopiero są BARANY.

 9. sołtys Szydłowa to kobieta która nie umie się składnie wypowiedzieć a udaje wielce obewrotną niech ona zajmnie się swoim domostwem bo za dużo jest plotów wszędzie podjudza i robi zamieszanie trzeba wybrać odpowiednia osobe na sołtysa

 10. refleksja pierwsza: czy w Szydłowie jest inna strefa klimatyczna, czy też może chęć pokazania kreacji zwyciężyła nad zdrowym rozsądkiem, a może zdjęcia pochodzą – nie wiem – z października? Jakoś nie bardzo mogę zrozumieć, dlaczego nikt nie założył żadnego cieplejszego wdzianka na czas ceremonii na zewnątrz.

  refleksja druga: oby świetlica dobrze służyła wszystkim mieszkańcom sołectwa, nie tylko wierzącym.

 11. jeszcze ludziom nikt nie wygodził pani sołtys taka i owaka na forum to wielu mądrali dajcie spokój tej pani będą wybory macie szanse i pokażcie jakie z was gieroje może a na pewno doczekacie się podobnych ocen będzie wam przyjemnie

 12. ta pani sołtys to odbicie lustrzane p.Skarbnik Kociemby-sianie intryg między ludżmi i ogromny pierdus niewiele umiejący coś konkretnego zrobić,te osoby do siebie pasują.

  • A to nowina Pani skarbnik jak sołtysina! Która z pań w takim razie jest skomlementowana, a która z pań zdegradowana?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj