Strona główna Na sygnale Oszustwo przy zakupie węgla

Oszustwo przy zakupie węgla

10824
17

Policjanci z Trzemeszna przyjęli dziś zgłoszenie o wyłudzeniu pieniędzy przy zakupie węgla. 40-letni mieszkaniec naszego miasta stracił ponad 4 tys. zł.

Zgłaszający poinformował, że natknął się w sieci na reklamę firmy sprzedającej węgiel. Wszedł w link z reklamy i został przeniesiony na stronę, gdzie złożył zamówienie na 3 tony tego surowca.

Pokrzywdzony zapłacił za zamówiony węgiel, otrzymał fakturę, po czym kontakt ze sprzedającym ustał. Zamówiony opał nie został dostarczony. Mężczyzna nie otrzymał również zwrotu pieniędzy.

Niektórzy już kupują opał na zimę, dlatego policja apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności przy korzystaniu z wszelkiego rodzaju usług w tym zakresie. Przed dokonaniem transakcji i uiszczeniem zapłaty za opał (węgiel, ekogroszek, olej, itp.) należy sprawdzić, czy oferent jest wiarygodny i daje gwarancję dostarczenia towaru. Najprostszym sposobem jest dokonanie opłaty po otrzymaniu zamówionego towaru.

17 KOMENTARZE

  1. Czymże jest ta kwota do tego ile wydano i wyda się jeszcze na dokumentację na Mickiewicza 33 czyli budynek po szkole zawodowej. Z naszych podatków w gminie wydali już 120 tysięcy a teraz chcą wydać kolejne 150 tysięcy!!!!!! Razem 270 tysięcy na papiery!!!!!! 270 tysięcy. Macie wyobrażenie ile to jest pieniędzy? I co radni? Wotum zaufania i absolutorium się należy? 270 tysięcy i to jeszcze się okaże, że po przetargu trzeba będzie zapłacić nie 8 mln jak planują a 13 i będzie można powiedzieć, że na tej ruinie najlepiej wyszli ci, którzy robili papiery.

  2. A kto placi naprzod jesli nie mam towaru w domu ludzie w jakim wy swiecie zyjecie hieny nie spia mam towar w domu ogladam i place przy odbiorze

  3. panie panie ale faktura jest to mozna se odliczyc od podatku jak kto koszty wykazuje

    poza tym 13stke i 14stke dajo to nie tak zle

  4. Lewacka Europa sprzedała Ukrainę. Zaproszenie Putina na szczyt g20 to szczyt kompromitacji zachodniej jewropy. To tak jakby ktoś zapraszał Hitlera. Upadek jewropy odbywa się na naszych oczach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj