Strona główna Na sygnale Oszustwo „na gazownika”. Seniorka straciła 1500 zł.

Oszustwo „na gazownika”. Seniorka straciła 1500 zł.

4673
10

Wczoraj (23 września) około godziny 9 z policjantami w Trzemesznie skontaktowała się 88-latka, która padła ofiarą oszustwa.

Do jej mieszkania pół godziny wcześniej zadzwonił domofon – mężczyzna podał się za pracownika gazowni, wymieniającego palniki od piecyka gazowego. Gdy tylko 88-latka wpuściła go do mieszkania, ten zaczął prosić o różne rzeczy, w tym o odkręcenie palników.

Udało mu się zmylić czujność seniorki i ukraść z mieszkania 1500 złotych. Po wyjściu mężczyzny kobieta zorientowała się, że padła ofiarą przestępcy.

Policjanci przestrzegają przed domokrążcami, którzy podają się m.in. za gazownika, hydraulika, kominiarza czy pracownika administracji. Przez nieostrożność można stracić oszczędności.

Oszuści chętnie wykorzystują osoby starsze i samotne. Nie wolno wpuszczać do domu obcych osób. W rozmowie z nieznajomym pracownikiem jakiejś instytucji należy żądać pokazania legitymacji lub podania personaliów i służbowego numeru w celu potwierdzenia jego tożsamości.

Wizytę fachowca można potwierdzić dzwoniąc do danej instytucji, zanim pozwolimy żeby wszedł do naszego mieszkania. Gdy mamy wątpliwości co do autentyczności dokumentów, najlepiej zadzwonić na policję pod numer 112.

KPP Gniezno

10 KOMENTARZE

  1. do mnie kiedys dzwonil inkasent i namawial na glosowanie na wybory zazadalem okazania legitymacji partyjnej odmowil i przestal gadac tylko spisal licznik i sie zawinal

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj