Strona główna Różne Oszustwo „na BLIKa”. Straciła 500 złotych

Oszustwo „na BLIKa”. Straciła 500 złotych

3490
37

Pomimo nieustających apeli, kolejna mieszkanka Trzemeszna straciła 500 złotych w wyniku popularnego oszustwa metodą „na BLIKa”.

Jak nas poinformowała Anna Osińska z Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie, 39-latka stawiła się w miniony piątek w trzemeszeńskim komisariacie, informując że padła ofiarą przestępstwa.

Kobieta otrzymała w aplikacji Messenger prośbę z profilu swojej koleżanki, o pożyczenie pieniędzy. Okazało się, że konto zostało przejęte, a rzekomą koleżanką był internetowy oszust. 39-latka przekazała kod BLIK z aplikacji bankowej, w wyniku czego straciła pieniądze.

Postępowanie w tej sprawie prowadzą trzemeszeńscy policjanci.

37 KOMENTARZE

 1. Głupich nie sieją. Sami sie rodzą. Wystarczy zobaczyć jak jeżdżą. Niektórzy nie powinni mieć prawka bo myślenie jest chyba wyłączone. Kiedy Policja zacznie pilnować jak jeżdżą przy pasach?

  • Znany doktor Radosław Flisikowski tez zmarł potrącony na pasach. Niestety mamy coraz głupszych za kółkiem i giną juz masowo niewinne, prawidłowo zachowujacy się w przestrzeni publicznej ludzie. Bezmozg taki dostanie śmieszna karę. Patrząc na trzemeszno ile razy byłbym potrącony prawidłowo przechodząc bądź próbując przejść przez pasy. Najgorsze ze nic nie można z tym zrobić. Bo komu zgłosisz? Masz czekać chyba aż cie przejadą bezmozgi za kółkiem.

  • W Niemczech na kursach jest wpajane, że pieszy ma zawsze pierwszeństwo. Tu kierownicy bardzo, bardzo tego przestrzegają. Nie słyszałam, by ktoś był potrącony na pasach. W Pl wiele razy musiałam czekać aż auto łaskawie się zatrzyma. W De nawet jak ktoś tylko zbliża się do pasów, ma metr, dwa, trzy nawet jak nie zamiaru jeszxze przejść, kierowca z daleka hamuje. . W De na kursach do znudzenia perswadują, że pieszy to świętość. Inna kultura jazdy, nie mówiąc o bardzo wysokich karach, sądach i oczywiście o wyrzutach sumienia do końca życia.

 2. Jak mi tych ludzi płacących za coś z góry i przelewających pieniądze wogole nie żal ZAWSZE płacę gotówką a w przypadku zakupów internetowych płacę dopiero po otrzymaniu przesyłki czyli zamawiam towar z opcją za pobraniem Robię tak od kilkunastunastu lat i NIGDY nie zostałem oszukany NIGDY nie płaciłem zbliżeniowo zarówno kartą jak i nie daj Boże smartfonem i NIGDY nie zginęła mi żadna kwota pieniężna oraz NIGDY nikt nie pobrał moich danych w przypadku płatności smartfonaem Płacę gotówką która daje WOLNOŚĆ Skorzystajcie z moich doświadczeń a będziecie spać spokojnie Pamiętajcie – oszuści internetowi oraz hakerzy nie śpią

 3. Oszustami to są ci z trzeciej drogi, którzy oszukali niezliczoną ilość przedsiębiorców obiecując im przed wyborami dobrowolny ZUS a teraz co? Dobrowolny nie znaczy dobrowolny tylko jakieś śmieszne wakacje? Może tym żółto-zielonym gumiakom należy zrobić wakacje od diety poselskiej?

  • W RMF FM podawali że ci oszuści z trzeciej drogi a dokładniej z PSL już usunęli na swojej stronie internetowej obietnice wyborcze którymi mamili swój elektorat Jaki mocno trzeba dosięgnąć dna żeby jeszcze nie rządzić a już wycofywać się z obietnic wyborczych Tych którzy na nich głosowali mi nie szkoda że dali się nabrać drugi raz na kłamstwa ale drażni mnie to że ja też będę przez nich cierpiał jeśli przejmą dowodzenie naszym kochanym krajem Poprostu ręce opadają Zacytuję jeszcze raz mądre powiedzenie komentatora z Trzemeszno 24 Jeśli ktoś cię okłamie to znaczy że jest kłamcą a jeśli ta sama osoba okłamie cię drugi raz to ty jesteś dzban Ja ten dzban zamieniłbym raczej na słowo Totalny idiota I ci z trzeciej drogi widać gdzie mają swoich wyborców i jak ich traktują

   • Nie użalaj się dopóki nie zobaczysz kiedy powstanie Rząd RP. Nowy Rząd musi najpierw znaleźć sposób na załatanie dziury po Rządach PiS. Takie przekrętu dokonał magnat Morawiecki który przez cały czas premierowania powiększył swój majątek czterokrotnie.

  • Do mnie dzwonil ukrainiec jak powiedziałam że nie rozumiem co mowi ma mówić wolniej to mnie zje ba ł zaczal drzeć się. Zablokować nie można było bo nr zastrzeżony. Polska to już stracony kraj. Tu nic nie jest jak powinno.

  • Pamiętaj pajacu o jednej rzeczy Kochasz to swoje niemieckie PO a tak naprawdę to powinieneś się bać Bo wszystko co robi twój rudy guru jest pod dyktando Niemców i dla Niemców Niemcy już się cieszą że prawdopodobnie ich tresowany piesek będzie trzadzil Jest takie stare indiańskie przysłowie – JAK SIE NIEMCY CIESZĄ TO POLACY PŁACZĄ Tyle tylko że ty to pewnie i tego nie zrozumiesz bo masz baaaardzo ograniczony sposób myślenia

   • A kiedy to Indianinie słyszeli o Polakach i Niemcach? Może gdy czytali powieści Karola Maya w XIX wieku, lub w czasie kręcenia westernów przez NRF i Jugosławię?

   • Jesteś tak ślepo zapatrzony w ten PiS że nie widzisz ile afer było za ich czasów. Afera z maseczkami, respiratorami, zbożowa, wizowa, czy też kartami wyborczymi i to nie są miliony lecz miliardy. Ile dali temu w czarnych szatach z Torunia nie sto złotych na tace lecz miliony i ktoś z ich parti za to poszedł siedzieć nikt. Była afera i jej nie ma a my podatnicy zapłacimy i będziemy spłacać przez lata. Byli przy władzy ponad 8 lat i co zrobiły oprócz rozdawnictwa pieniędzy, co wybudowali. Karczowali lasy niby pod fabryki których nie ma. Dowiedz się ile będzie miało państwo udziałów w centralnym porcie ile my wyłożymy a ile kapitał zachodni i kto tu coś sprzedaje.

 4. Hierarchiczna, piramidalna struktura rządzona oligarchicznie przez Niemcy, prowadzące politykę kolaboracji z Rosją, a wypychające USA z Europy. Taki jest plan” – tak zmiany traktatowe, nad którymi głosowanie odbędzie się 25 października w Parlamencie Europejskim, ocenia eurodeputowany PiS-EKR Jacek Saryusz-Wolski, na antenie Telewizji Republika. „Utrata suwerenności jest realna jak nigdy od dziesięcioleci i to w sposób nieodwracalny”, alarmuje Dariusz Lipiński, polityk i poseł na Sejm V i VI kadencji.

  Być może za kilka miesięcy lub lat przeczytamy w którejś z polskojęzycznych gazet taką oto informację:

  „Kanclerz Rzeszy Wielkoeuropejskiej Olaf Scholz i Dożywotni Prezydent Imperialnej Rosji Władimir Putin podpisali dzisiaj porozumienie regulujące zmiany graniczne pomiędzy oboma zaprzyjaźnionymi mocarstwami. Dotyczą one terenu kraju związkowego Polen (dawniej: Polska) i mają, co podkreślili obaj politycy, charakter wstępny.

  Zgodnie z zawartym układem, z kraju związkowego Polen do Imperialnej Rosji zostają przekazane obszary trzech województw – podlaskiego, lubelskiego i podkarpackiego. O zmianach terytorialnych poinformowano premiera kraju związkowego Polen Donalda Stoßzahna, który przyjął decyzję mocarstw z pełnym zrozumieniem i aprobatą. Stoßzahn poinformował ze swojej strony, że, zgodnie z wcześniejszym żądaniem kanclerza Scholza, wystąpił do Stanów Zjednoczonych o natychmiastowe wycofanie z terenu kraju związkowego Polen pozostających jeszcze na tym terytorium wojsk USA.

  „Trudno nam traktować ich obecność inaczej niż jako okupację części Europy. Amerykanie powinni zrozumieć, że nie są tu mile widziani. USA zapisało się w historii naszego kontynentu, jako państwo wrogie, które przynajmniej dwa razy – w czasie I i II wojny światowej – uniemożliwiło zjednoczenie Europy, do którego dążyły dwa najbardziej cywilizacyjnie rozwinięte narody świata – niemiecki i rosyjski”, stwierdził Stoßzahn, podkreślając, iż, co prawda sam nie może uznać się za stuprocentowego Niemca, ale jego babka należała do tego narodu.

  Premier kraju związkowego Polen pokusił się także o refleksje historiozoficzne dotyczące Polski i Polaków. „Kiedyś napisałem, że „polskość to nienormalność”. Niestety myliłem się. Polskość to śmiertelna choroba, to wrzód na ciele Europy i świata. Ten naród, o ile można stosować to miano wobec „Irokezów Europy”, jak ich określił król pruski Fryderyk, nie dał światu nic poza awanturami i chaosem. Cierpiący na nacjonalizm Polacy nie tylko przez setki lat niweczyli rosyjskie i niemieckie dążenia do zjednoczenia Europy, ale podkopywali, niestety skutecznie, ekonomiczne podstawy obu państw. Ta ich gigantomania – Centralny Okręg Przemysłowy, Gdynia, przekop Mierzei Wiślanej, Centralny Port Komunikacyjny… – wyliczał Stoßzahn, zauważając z satysfakcją, iż przynajmniej tę ostatnią inwestycję, będącą jawną dywersją wobec Rosji i Rzeszy Wielkoeuropejskiej, udało się zatrzymać.

  „Osoby za nią odpowiedzialne zostaną pociągnięte do odpowiedzialności. Nie będziemy tolerować antyeuropejskich działań”, zapowiedział Stoßzahn. Jego słowa zostały przyjęte z satysfakcją przez kanclerza Scholza i prezydenta Putina”.

  Powyższy tekst jest jeszcze fikcją. Jeszcze, bo w krótkim czasie wcale taką fikcja być nie musi. Przypomnijmy, że nie tak dawno temu agitujący za wstąpieniem do UE liberałowie i lewicowcy zapewniali np. że wspólna Europa nie będzie nam narzucać żadnych rozwiązań światopoglądowych. „Nam chodzi tylko o możliwość odwiedzania się w szpitalu”, uspokajali ze swojej strony reprezentanci obecnych środowisk LGBTQ+, którzy dzisiaj domagają się prawa do „małżeństw” i adopcji dzieci.

  Cytowany na początku tego materiału Dariusz Lipiński, sporządził bardzo ciekawe zestawienie na swoim twitterowym profilu. Pokazuje ono w jakich realiach będzie funkcjonowała Polska jeśli zostaną zmienione traktaty UE.

  Zacytujmy Lipińskiego:
  ” 1 – Państwa członkowskie tracą suwerenność w dziedzinie spraw zagranicznych, bezpieczeństwa zewnętrznego i obrony, które trafiają do kompetencji Unii. W tych (i innych) kwestiach zostaje zniesiona zasada jednomyślności na rzecz głosowania większością kwalifikowaną Do celów Unii dopisana zostaje „autonomia strategiczna”, czyli odwieczne (w skali historii integracji) marzenie Niemiec i Francji o pozbyciu się z Europy wojsk USA. Także marzenie Rosji. Stąd aż taka przyjaźń tych dwóch krajów z Putinem.

  2 – Unia ustanawia armię europejską pod operacyjnym dowództwem Unii (czyli głównie Niemiec i Francji). Jeśli macie wątpliwości, co to oznacza dla Polski, przypomnijcie sobie, jak zareagowały na wojnę na Ukrainie Niemcy i Francja, a jak państwa spoza Unii, takie jak USA i UK.

  3 – Wspólna Polityka Zagraniczna i Bezpieczeństwa (WPZiB) zostaje wyjęta spod zasady jednomyślności. Zlikwidowana zostaje traktatowa możliwość niewykonywania decyzji przez państwo, które wstrzymało się od głosu i złożyło w tej sprawie stosowne oświadczenie.

  4 – Ideologia gender zostaje jawnie dopisana do katalogu „wartości europejskich”. Wszędzie w Traktatach zapis o równości kobiet i mężczyzn, zostaje zastąpiony „równouprawnieniem płci” („gender equality). Liczby „równouprawnionych” płci nie określono.

  5 – Represje w stosunku do państwa członkowskiego, dotychczas dość nieokreślone i możliwe tylko w wyniku jednomyślnej decyzji Rady Europejskiej, teraz mogą zostać uruchomione przez kwalifikowaną większość Rady, Parlament Europejski lub Komisję poprzez sławetny TSUE.

  6 – Kary finansowe, dotychczas – jak w przypadku polskiego KPO – pozatraktatowe czyli bezprawne, teraz mogą polegać nawet na odbieraniu środków należnych z budżetu Unii.

  7 – Państwa członkowskie (reprezentowane przez Radę Europejską) tracą prawo wskazywania kandydata na przewodniczącego Komisji na rzecz Parlamentu Europejskiego. Następuje odwrócenie kompetencji tych dwóch gremiów o 180 stopni.

  8 – W składzie KE obowiązywała zasada „jedno państwo – jeden komisarz”. Teraz Komisja ma być 15-osobowa. Czyli 12 państw nie będzie miało swego przedstawiciela. Jeśli sądzicie, że w ten sposób karane będą państwa, których obywatele głosują niewłaściwie, trafnie sądzicie.

  9 – Pojawia się nowa funkcja podsekretarzy w niesprecyzowanej liczbie i o kompetencjach zbliżonych do sekretarzy (=komisarzy) („powierza im się określoną tekę”). Jeśli sądzicie, że wielu podsekretarzy będą miały państwa rządzące Unią, a żadnych państwa krnąbrne, trafnie sądzicie.

  10 – Wiele wyłącznych kompetencji państw członkowskich, np. LEŚNICTWO, ma wejść do kompetencji Unii dzielonych z państwami członkowskimi. Na pytanie: „Czy UE przejmie polskie lasy?” odpowiedź brzmi: „Będzie miała taką możliwość, będzie mogła ingerować w politykę leśną”. A skoro tak, to zrobi to. Dodajmy, dla porządku, że poza leśnictwem UE będzie miała także prawo ingerencji w: politykę zagraniczną, bezpieczeństwo zewnętrzne i obronę; politykę granic zewnętrznych; środowisko; negocjacje ws. klimatu; zdrowie publiczne; transgraniczną infrastrukturę transportową; obronę cywilną; przemysł oraz edukację. O czym więc będziemy decydować w Polsce? O niczym!

  11 – Absolutnym kuriozum jest procedura zmiany Traktatów. Zmiany będą wchodziły w życie po ratyfikacji w 4/5 państw członkowskich (dotychczas jednomyślnie). UMOWA MIĘDZYNARODOWA (jaką jest Traktat) MOŻE OBOWIĄZYWAĆ TAKŻE W TYCH PAŃSTWACH, KTÓRE NIE CHCĄ DO NIEJ PRZYSTĄPIĆ.

  12 – Czy zgadniecie skąd pochodzą sprawozdawcy (jest ich pięcioro) tego projektu desuwerenizacji państw europejskich? Czworo z nich to Niemcy: Sven Simon (CDU), Gabriele Bischoff (SPD), Daniel Freund (Zieloni) i Helmut Scholz (postkomunistyczna Die Linke) – można by powiedzieć: pełne polityczne zjednoczenie Niemiec. Piątym jest Belg, Guy Verhofstadt. Przynajmniej niektórzy (Freund, Verhofstadt) znani z wielu antypolskich wystąpień. Zdziwienie?”

  Tyle Lipiński, a cytowany także już wcześniej europoseł PiS-EKR Saryusz Wolski zauważa: „Rewolucyjna zmiana Traktatów UE, proponowana przez Parlament Europejski grozi Polsce utratą suwerenności i byłaby współczesną formą rozbiorów”.

  • Obawiam się, że wyborcy PO i tej całej koalicji „demokratycznej” nie dadzą radę ogarnąć tego tekstu intelektualnie. Ich zdolność intelektualna kończy się na ***** ***.
   Polacy sami sobie odebrali możliwość decydowania o sprawach ważnych nie biorąc udziału w referendum więc Niemcy będą decydować za nas. Jeszcze poczujecie co to znaczy porządek niemiecki.

   • To co napisał Anonim w swoim złożonym (znając
    życie na pewno nie przeczytałeś całości tylko jak zobaczyłeś na początku tego wpisu, że narusza on niemieckie interesy musiałeś swoje trzy grosze wrzucić) wpisie nie jest straszeniem tylko przedstawianiem rzeczywistości. Przekonają się o tym szybko Polacy jak będą niedługo żyć w landzie niemieckim. Polacy chcieli być w landzie niemieckim więc będą.

    • Panie Racjonalny – Polska należy do UE i NATO i powinna wprowadzać to tych struktur swoich ludzi i wtedy masz realny wpływ na to co się tam dzieje.Dlaczego tego przez osiem lat nie robiła- bo rząd PiS zawierał sojusze najpierw z Wielką Brytanią, która wychodziła z UE a później z Orbanem wielkim przyjacielem bandyty i mordercy putina, który nie ma już żadnego znaczenia w UE. 15 października suweren zdecydował kto ma rządzić i te kwiki tego nie zmienią.

  • Jedyna nadzieją, że zanim powstanie IV Rzesza Niemiecka Unii Europejskiej państwa takie jak Francja, Niemcy zostaną wewnętrznie zdezorganizowane przez islamsko – fanatyczną hordę najeźdźców i Herr Scholz oraz Monsieur Macron nie zdążą przeforsować tych zmian.

   Jedyny zarzut jaki mam do PiS – nie doprowadzili do wyjścia z tej całej unii europejskiej (celowo z małej litery), teraz czeka nas reset a Domek już leciał do Brukseli całować rączki Ursuli by odtrąbić sukces z KPO, no ale się nie doczekał, bo mu powiedzieli – najpierw panie stwórz pan rząd, a potem porozmawiamy. No po prostu olali go, jak gówniarza.

   Domek, Szymonek, Włodek i Władek, niezły gang Olsena, a Tusk to przypominał tego wilka z bajki o zającu i wilku podczas spotkania z prezydentem

   • Na teraz to suweren olał PiS i tylko i aż tyle. To dobrze, że nic jeszcze nie dali bo to świadczy, że UE miała merytoryczne powody żeby PiSowi nie dawać kasy bo łamie prawo. Nowy rząd najpierw musi to naprawić a przynajmniej przesłać odpowiednie ustawy do podpisu i wtedy okaże się kto jest za rozwojem Polski a kto nie. No cóż jak nie podoba się Tobie UE to możesz się przenieść na wschód bo tam „demokracja i dobrobyt kwitnie”.

 5. https://wiesci24.pl/2023/10/23/koniec-pis-juz-32-poslow-zglosilo-sie-do-opozycji-z-pytaniem-o-miejsca/

  taki dobry ten pis a juz 32 posłów chce isc do opozycji mowia ze nie wiedzieli ze takie oszustwa i zlodziejstwo ale jak tylk osie dowiedzieli to DLA Wolnej Polski by chcieli dzialac ku chwale Ojczyzny – jak szczury z tonacego okretu – rozliczania czas sie zaczyna to ucieczka tylko a wy mi tu Tuskiem straszycie – Socjalizm Komuna tez tylko straszyla zachodem Zomowcy jedni i Ubecy z ukrycia tu pisza

   • no w koncu samorzady maja otrzymac wiecej pieniedzy jak kiedys a nie ze tylko swoim sie dawalo tekturowe czeki i wozy strazackie

    no poczytaj se pan w google „Liderzy opozycji podpisali deklarację samorządowców z Ruchu „TAK! Dla Polski”

    tego pan w TVP nie powiedza i dlatego pan zyjesz w zaszczuciu i zastraszeniu widzisz pan zrob pan mature i zacznij sam myslec

     • no taki np Jarosław oblal z Polskiego i po interwencji interweniowała władza PRL cytuje „Jak wspomina sam Jarosław Kaczyński, legalnie zdał jedynie dziewięć klas szkoły podstawowej. Maturę więc także zdał nielegalnie.” pytanie do pana czy pan sie uczyl czy mial pan tez poplecznikow ale gdyby pan sie uczyl to by pan wiazal fakty i myslal i przeliczyłby pan sobie czy czasami ktos pana nie okrada w podatkach dajac podstepnei 13stke

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj