Strona główna Na sygnale Oszustwo na „akcje Orlenu”

Oszustwo na „akcje Orlenu”

4074
2

57-letni mieszkaniec Trzemeszna padł ofiarą nowego oszustwa internetowego. Stracił ponad 23 tysiące złotych.

Jak poinformowała Anna Osińska z Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie, mężczyzna przeglądając Facebook-a trafił na ofertę zakupu akcji spółki Orlen. Postanowił więc „zainwestować”, tracąc swoje oszczędności.

Po kliknięciu w link umieszczony w ogłoszeniu należało podać dane kontaktowe. Z pokrzywdzonym skontaktował się wtedy asystent i zaczął go instruować, namawiając do zainstalowania aplikacji AnyDesk, po czym polecił wpisać dane posiadanej karty bankowej. Mężczyzna wpłacił środki na „akcje” i otrzymał hasło. jakie ma podać przy kolejnym logowaniu. Wtedy zorientował się, że został oszukany” – przekazała gnieźnieńska policja.

Postępowanie w tej sprawie prowadzą trzemeszeńscy policjanci.

Podobny mechanizm zastosowano w przypadku mieszkańca Gniezna, gdzie sprawca przejął kontrolę nad telefonem swojej ofiary. W pewnym momencie pokrzywdzony otrzymał wiadomość z banku, że ktoś rozpoczął procedurę uruchomienia kredytu na kwotę prawie 67 tysięcy złotych. Na szczęście pracownicy banku zablokowali konto i kartę.

Przed oszustami przestrzega spółka Orlen |LINK|.

2 KOMENTARZE

  1. jak ktos by chcial kogos w balona zrobic to najpewniej w trzemesznie – ludzie juz sa robieni przez 2 kadencje i rade wiec zadna nowosc

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj