Strona główna Różne OŚWIADCZENIE Zarządu TLKS Zjednoczni Trzemeszno

OŚWIADCZENIE Zarządu TLKS Zjednoczni Trzemeszno

4579
24

W związku z krytycznymi uwagami Pana Burmistrza i Przewodniczącego Rady pod adresem Zarządu Klubu informujemy, że niesłusznie jesteśmy oskarżani o niefrasobliwość w zarządzaniu tą organizacją.

Koszty związane z funkcjonowaniem klubu są sprawdzane przez „Gminę” i jak do tej pory nieprawidłowości nie stwierdzono.

Pan Burmistrz upraszcza zagadnienie, a nawet mija się z prawdą, tzn:

– w rundzie jesiennej 80% składu osobowego drużyny to zawodnicy z Trzemeszna, natomiast spoza Gminy tylko 4 zawodników,
– zawodnicy otrzymują miesięczne stypendium od 100,- do 500,- zł dla zawodnika (16-18 zawodników po 3 treningi tygodniowo) i są zmniejszane jeżeli zawodnik zaliczy mniej treningów,
– może kiedyś w A klasie grali trampkarze i juniorzy młodzi, natomiast dzisiaj na poziomie okręgu jest to nierealne.

Zarząd klubu pełni swoje funkcje społecznie. Poza dotacją z Gminy jako jedyni wspieramy klub finansowo z własnej kieszeni. Zabiegaliśmy o sponsoring praktycznie do wszystkich firm w tym największych, ale bez rezultatu.

Zwracaliśmy się do Pana Burmistrza o wsparcie naszego Zarządu do rozmów z największymi Trzemeszeńskimi firmami, a także kilkakrotnie proponowaliśmy połączenie z MKS-em w celu ograniczenia kosztów, ale bez rezultatu.

Honorowo będziemy starali się uregulować zaległości z własnej kieszeni, a przyszłemu Zarządowi szczerze życzymy aby Klub Zjednoczeni funkcjonował jeszcze lepiej jak za naszej kadencji.

Chcielibyśmy dodać jako zarząd , że nigdy Pana Burmistrza nie szantażowaliśmy. Swoją kadencję wypełnimy do końca, czyli do stycznia 2020r kiedy to, odbędzie się walne zebranie sprawozdawczo – wyborcze czlonków Klubu TLKS Zjednoczeni Trzemeszno.

Prezes Klubu TLKS Zjednoczeni – Tomasz Juszczyk
V-ce Prezes – Jerzy Pawełczak

24 KOMENTARZE

  • Wszystko ładnie pięknie ale tu nie tylko chodzi o koszty samych zawodników. Ważnych jest kilka innych kwestii:

   1. 150 tys. z tego co czytałem w poprzedniej informacji jest przeznaczone jest na wszystkie kluby do podziału.
   2. Kwoty o których piszesz muszą być opodatkowane więc trzeba od tego doliczyć kolejne koszty.
   3. Nie wliczyłeś osób funkcyjnych, pracujących w klubie, np. trener czy pielęgniarka na meczach.
   4. Opłaty do Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej w związku z uczestnictwem w rozgrywkach – około 15 tysięcy złotych na rok.
   5. Wyjazdy na mecze.
   6. Opłaty za sędziów itd.

   Prawda jest taka, że w obecnych czasach trzeba się zdecydować, czy klub ma grać w wyższej lidze, a V liga to już poziom, na którym zawodnicy życzą sobie jakieś pieniążki, czy mają grać ludzie z pasją bez jakichś gratyfikacji finansowych, a wtedy trzeba się nastawić na poziom A-klasy. U nas doszliśmy już kiedyś do takiego poziomu, że trzeba było ogłosić upadek klubu i wystartować od nowa z A-klasy. Ale trzeba pamiętać, że żeby wejść do wyższej ligi trzeba już przygotować się na to, że zawodnicy będą oczekiwać czegoś w zamian.
   Pozdrawiam i trzymam kciuki za utrzymanie klubu

 1. Boże jakie bzdury piszą ludzie którzy na Zawodowym sporcie się nie znają Aby klub brnął się do przodu coraz wyżej potrzebne są na to pieniądze Trzemeszno pod względem innych klubów i tak dostaje dużo mniej a teraz jeszcze zamiast ich motywować to wbijają nóż w plecy Żeby istniał dobry klub potrzebni są dobrzy zawodnicy a żeby takich utrzymać potrzebne jest ich szkolenie a żeby ich wyszkolić kasa i tyle Dacie mniej to nie oczekujcie później cudów Chcecie dobra drużynę musicie inwestować Proste

  • Kiedyś grało się dla przyjemności i sportu i sukcesy były większe. Przeznaczano na to dużo mniej pieniędzy. A dziś grają dla kasy i najlepiej jakby nie musieli pracować. Kiedyś nie było tylu psychologów, menadżerów, pośredników, oraz darmozjadów. Dziś czekają jak hieny aby się dorobić kosztem innych. W dzisiejszych czasach każdemu chodzi tylko o kasę.

 2. Z oświadczenia zarządu wynika że burmistrz mija się z prawdą czyli po prostu kłamie i oczernia klub oraz manipuluje faktami. To że z burmistrzem nie idzie się skontaktować to nie nowość tylko fakt. Niech się Pan burmistrzu odniesie do oświadczenia nie jest one anonimowe. Oczekujemy tego jako kibice ponoć nie odnosi się Pan tylko do cytuję”anonimowych tchórzów” a to oświadczenie nie jest anonimowe. Razem z synem chłodzimy na mecze nie wszystkie ale jesteśmy wiernymi kibicami Naszej drużyny. Jak zimno to śledzimy relacje na Facebooku. Pozdrawiam Wszystkich i trzymamy kciuki za Zjednoczonych.

 3. Kibice jeśli tak owi faktycznie są proponuje się zebrać i iść na najbliższą sesje rady i wstawić się za klubem jeśli chcecie mieć w mieście piłkę chociaż na poziomie okregowym…
  Nie liczy się czy masz 10 czy 70 lat jeśli wam zależy na klubie to się zbierzcie i pokażcie […] z RM co się na piłce i prowadzeniu klubu nie znają że zależy wam na klubie trzymam za was kciuki

 4. Przecież jest jeszcze kasa od sponsorów i za bilety, chyba że wierni kibice nic nie płacą. Miato ponosi również koszty za stadion, boisko treningowe. Wydało niedawno 1,5 mln i o tym cisza. A klub nic nie płaci za wynajem, jeśli chce być taki zawodowy niż amatorski z ambicjami dla samej gry, rozwoju fizycznego piłkarzy. Niech wladze przedstawią procentowo jak się przedstawiają zyski. Ile procent od miasta, ile od kibiców itp.

 5. Prawda jest taka że nasz klub gdyby mial nawwt milion zl budżetu to i tak nigdy nie awansuje do 3 ligi więc po co inwestować w to pieniądze? Niech grają tylko piłkarze z naszej gminy ci co naprawdę chcą grać dla sportu nie dla pieniędzy. Każdemu jednorazowo na koniec sezonu dac nagrodę w postaci pieniędzy od 1000zl do 5000 zl w zależności od osiągnięć. Po co tracić pieniądze na kupno piłkarzy którzy i tak gówno grają.. Dać szanse mlodym niech graja i nie ważne czy spadna czy awansuha. Taki klub wtedy szybciej wyszkoli sobie perełki które można będzie sprzedać i część pieniedzy oczywiście oddać temu który odchodzi w ramach sprzedaży.

 6. Dumą każdego miasta jest posiadanie drużyny sportowej która także reprezentuje nas mieszkańców i władzę tego miasta w nieodleglym czasie zlikwidowano część szkół w ramach oszczędności teraz co następne co by zmienić lub ?

 7. Widze ze tu wszystkim chodzi tylko o kase !!!Niech zawodnicy udowodnia ze sa prawdziwymi sportowcami i potrafia grac za free wtedy udowodnia panu Burmistrzowi ze nie graja za chajs.Jesli nie to wiadomo o co chodzi.

  • Koszty to nie tylko piłkarze, sam transport na mecze to kilkadziesiąt tysięcy złotych rocznie. Nie wiecie o czym mówicie. Dziękuję p.Juszczykowi i p. Pawełczakowi za pracę i sponsoring bo wyłożyli kilkaset tysięcy złotych na przestrzeni ostatnich lat i nie użalali się nikomu. O p. Burmistrzu i Przewodniczącym bez komentarza bo i po co się denerwować. Pozdrawiam Zjednoczonych.

 8. Wszyscy doskonale wiedzieli kim jest Krzysztof D. Co dokonał w ciągu trwania kolejnych kadencji nie wykluczając złamania prawa zagrożonego karą pozbawieniem wolności ! Nie rozumiem dlaczego pojawiały się i nadal pojawiają się głosy krytyki , gdy mleko zostało już dawno wlane . Do kogo drodzy macie pretensje . Był czas aby raz na zawsze zamknąć ten niechlubny rozdział w dziejach Trzemeszna . Stało się jednak inaczej . To WY TRZEMESZNIANIE tkwicie dalej w mrocznym zaułku iluzorycznej euforii ! Nikt już niczego nie zmieni a tym bardziej Krzysztof D.
  Jego czas dawno już minął ! Droga dalszej transformacji jest zbyt trudna dla kogoś kto tkwi z dala od realiów i wyzwań cywilizacyjnych .

 9. Uważam, że płacenie za treningi to przesada. Pytam się za co ?
  Są w Trzemesznie klubu jak karate, boks , biegacze, nordic walking gdzie zawodnicy na scenie ogólnopolskiej zdobywaj miejsca na podium i nikt im nie płaci za treningi i jeżdżą za swoje pieniądze.
  Wsparcie gminy powinno opierać się tylko na opłaceniu transportu i sędziów.

  Można być dobry bez pieniędzy ale trzeba sie wykazać. Klub nie ma żadnych wyników a zrzucanie to na brak funduszy jest miernym wytłumaczeniem.

  Pewnie piłkarze są oburzeni, ale pytam się czy ktoś z karateków, bokserów, biegaczy, nordic walking dostaje pieniądze a maja większe osiągnięcia niż wy ?

  Bardzo dobra decyzja i nawet KOSiR będzie niżej głowę nosił bo jakby nie było było wielkie wow bo to Zjednoczeni są naj… a inni nie.

  Pokażcie że jesteście warci wsparcia.

  Niech zarząd nie straszy, że jak ich nie będzie to będzie gorzej.

  Jeżeli brak będzie wyników to na 2021 wystarczy tylko 100 tys.

  • Ty naprawdę jesteś amator i to nie tylko sportowy ale i myślowy. Szkoda tłumaczyć Tobie koszty utrzymania sportu ligowego z typowo amatorskim. Klub który istnieje przeszło 50 lat przestanie istnieć i to będzie osiągnięcie p.Burmistrza , nie porównuj Kijkowego Trzemeszna , które bardzo szanuję i pragnę dla całego rozwoju sportu w Gminie jak najlepiej ale to zupełnie inna bajka. Baza sportowa w naszym mieście po to była budowana między innymi aby przyszli seniorzy a dzisiaj juniorzy mieli motywację i chęć reprezentowania Trzemeszna w jak najwyższej lidze. Był rok gdzie byliśmy o krok od 3 ligi zajmując 3 miejsce. Dzisiaj jesteśmy w 5 lidze i jeszcze nie jest za późno żeby Zjednoczeni mogli normalnie funkcjonować w strukturach PZPN. Jeszcze jedna sprawa przejście z wieku juniora do seniora jest bardzo trudne i niestety statystycznie udaje się to około 20% przy sprzyjających okolicznościach. Jest to tendencja nie trzemeszeńska nie ogólnopolska ale światowa. Przeskok z juniora do seniora wytrzymują silne charaktery i chłopcy naprawdę zdeterminowani do ciężkiej pracy tak pracy, ponieważ gra na poziomie ligowym to dużo wyrzeczeń, praca nad fizyką, taktyką oraz coraz częściej z psychologiem. I jescze musi się im chcieć a z tym różnie bywa.Kończąc , bo mógłbym o analizie mówić wiele bo to nie jest takie proste jak się wszystkim wydaje , pytanie zasadnicze i retoryczne. Jaką motywację będą mieli chłopcy do gry jak Zjednoczeni będą w A klasie lub B klasie ? Moim zdaniem żadną już dzisiaj po pierwszej selekcji zostają jednostki, piłka na poziomie seniorskim to nie zabawa i z tego trzeba zdać sobie sprawę a młodzi ludzie chcą grać z dobrymi drużynami a nie na poziomie B klasowym.

   • Amatorski jest nasz cały klub. Teraz się okaże kto gra dla sportu A kto dla kasy? Gdyby to Ode mnie zależało to dałbym szansę młodszym, ambitnym i tym co naprawde zalezy na klubie nawet kosztem spadku do B klasy. Przestań pierdzielic że przejście z mlodzika na seniora jest trudne. Jest to normalny proces, tylko trzeba chcieć. A psycholodzy są potrzebni do srania w klubie. Wszystko zależy od trenera jak widzi że ktoś kogoś wyzywa bo źle zagrał to powinien zareagować i wypierdzielić taka osobę, ktora wyzywa z składu, bo psuje atmosferę w klubie. A w naszym klubie od lat widzę to samo pan MK wszystkich wyzywa A sam dużo błędów popełnia i nikt go nie wyzywa. PS. Oprócz ojca 🙂

 10. Proponuje przyjrzec sie wydatkom na stadion i osob od lat zyjacych z datkow na utrzymanie tego obiektu a oszczednosci przeznaczyc na sportowcow

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj