Strona główna Różne Oświadczenie

Oświadczenie

1960
51

Mija właśnie 6 miesięcy od wyborów samorządowych, w których to KWW „Ponad Podziałami” uzyskał 5 mandatów i utworzył Klub Radnych, którego mam zaszczyt być Przewodniczącym. Chciałbym podsumować te 6 miesięcy w kilku zdaniach, ponieważ należy się mieszkańcom, a także naszym wyborcom rzetelna informacja. Wiem, iż takie praktyki nie są stosowane w Trzemesznie, więc zamierzamy to zmienić i informować Państwa co jakiś czas o naszych poczynaniach.

W listopadzie 2014 roku po wyborach do Rady Miasta i na Burmistrza Miasta mieliśmy nadzieję na „nowe otwarcie” – Pan Burmistrz twierdził, że będzie rozmawiał ze wszystkimi i o wszystkim. Nasze cele w kampanii wyborczej były proste, a przede wszystkim  realne i możliwe do zrealizowania. A było to:

 • Przejęcie majątku szkół ponadgimnazjalnych oraz ich prowadzenie – i tu nastąpił problem, mimo, że Rada Miejska jak i Starostwo Powiatowe w Gnieźnie przegłosowa uchwały intencyjne.
  W nagrodę, że przegłosowaliśmy 9 do 5 przejęcie szkół, Pan Burmistrz powołał 9-cio osobowy zespół składający się wyłącznie z tych radnych, którzy odważyli się głosować za przejęciem.
 • Ostro zaprotestowaliśmy i nie stawiliśmy się na zebraniu zespołu, który został powołany naszym zdaniem bezprawnie, ponieważ nie jesteśmy pracownikami Urzędu Miasta i Gminy. Po chwili zastanowienia Pan Burmistrz odwołał bzdurne zarządzenie i powołał zespół, w którego pracach biorę udział i nie uchylam się od żadnej odpowiedzialności i mam nadzieję na szczęśliwy koniec i podpisanie porozumienia.
 • Następna sprawa to odzyskiwanie VAT, gdzie w grudniu po wyborach zarówno Pan Burmistrz, jak i Pani Skarbnik deklarowali, że będą renegocjować warunki umowy z Kancelarią Leśny, jak i odzyskiwać VAT samodzielnie – bo są do tego merytorycznie przygotowani. Po czym kilka miesięcy później okazało się, że to „lipa”, że pozostało tak, jak jest. Nie ma na to naszej zgody, bo są to ogromne kwoty przekraczające brutto 700000,00 PLN (siedemset tysięcy złotych) i dlatego też pracując w Komisji Rewizyjnej ze względu na „podejrzenie naruszenia prawa” w dniu 9.06.2015 podjęliśmy uchwałę o skierowanie sprawy do Rzecznika Dyscypliny Finansów Publicznych przy Regionalnej Izbie Obrachunkowej w Poznaniu w trybie art. 93.1 pkt. 4a.
 • Z kolei w sprawie „Remondisu” Komisja Rewizyjna, stwierdza, że umowa inwestycyjna, jak i umowa spółki są niekorzystne dla Gminy Trzemeszno w wielu punktach, dlatego też jak w sprawie podatku VAT podjęliśmy uchwałę o skierowaniu przekształcenia „Remondisu” do Rzecznika Dyscypliny Finansów Publicznych przy Regionalnej Izbie Obrachunkowej w Poznaniu w trybie art. 93.1 pkt. 4a.

Kończąc chciałbym jeszcze dodać, że Pan Burmistrz na pierwszej naradzie Przewodniczących i Zastępców Komisji Rady Miasta deklarował, że będzie się z nami spotykać co miesiąc, aby omawiać sprawy naszej Gminy. Niestety, na tym pierwszym spotkaniu się skończyło i dlatego ta współpraca w zasadzie nie istnieje, ale nie z naszej winy. Pan Burmistrz stwierdził wręcz, że atmosfera spotkań jest zła i nie ma sensu się spotykać.

Otóż informujemy, że mamy w wielu sprawach inne zdanie, co nie znaczy,  że nie mamy się spotykać. Mówiąc uczciwie, nie będziemy głosować w wielu sprawach tak, jak jest wygodnie Panu Burmistrzowi (nie jesteśmy maszynkami do głosowania i nigdy nie będziemy). Jesteśmy niezależni i takimi pozostaniemy.

Jeszcze jedna sprawa nikt nami nie steruje ani nie kieruje, a insynuacje w tej sprawie kierowane przez Burmistrza i osoby z jego otoczenia to obrażanie nas i podważanie naszych zdolności do samodzielnego myślenia.
Nigdy nikt mną nie kierował i nie będzie kierował, natomiast zawsze byłem i jestem otwarty na dyskusję i wymianę argumentów z każdym.

Na koniec chciałbym zapewnić mieszkańców Trzemeszna, że Radni Klubu „Ponad Podziałami” będą starać się postępować i głosować w zgodzie z własnym sumieniem i dla dobra Miasta, a nie partykularnych interesów różnych grup czy ugrupowań. ”-Wiatr zmian zaczął wiać i mamy nadzieję, że nie osłabnie-”.

Z poważaniem
Przewodniczący Klubu Radnych
„Ponad Podziałami”
Sławomir Peno

(art. prom.)

51 KOMENTARZE

  • Po co tyle pisać. Wystarczyło napisać jednym zdaniem – Nic nie zrobiliśmy! Warto dodać, że przykro nam albo jakoś tak ;(

 1. No proszę… Są ludzie w naszym miasteczku,chętni do rozmowy.Oby nie były „chęci”do dyskusji w stylu p.Dziel.”Rozmawiajmy a ja zdania i tak nie zmienię”Swoją drogą,p.Dziel,powinna dostać jakieś wyróżnienie za kultowe(w Trzemesznie)powiedzenie:)Panie Peno,moge powiedziec jedno…Brawo!

 2. Również chciałbym wyrazić słowa uznania, ponieważ chyba od dawna nie było tak jawnej opozycji wobec burmistrza. Tym bardziej takiej, która zwraca uwagę na rzeczy tak ważne jak marnowanie publicznych pieniędzy by zaspokoić…no właśnie…kogo?

  Odpowiedzcie sobie sami.

  Poza tym szacunek za przekazywanie diety! Postawa godna naśladowania.

 3. ta dieta to podpucha,a do koryta sie dorwac to studia bez dnia wiec niech pan nabiera innych podobnych do siebie.wystarczy spojrzec u kogo pan był w kampani–szapował??prosze szanowac ludzi nie z tym składem w Trzemesznie.wstydzcie sie hieny trzemeszenskie.

 4. Potrzeba nam ludzi z jajami:)P.Peno dobra droga!Może wreszcie ktoś rozwali układ.Na sesji,przekonamy się kto jest przydupasem burmistrza.Tak być nie może!Duet Dyziu -Jankowski,do lamusa!

 5. Pan Peno-tak należy,tylko nie tak delikatnie bo zakłamanie i obłudę burmistrza trzeba pokazać społeczeństwu- Remondis to wiele nieprawidłowości,Panie Peno prosimy w całości opublikować audyt w sprawie procesu przekształcenia komunalki-niech społeczeństwo wie,chodzi o audyt biegłego rewidenta,o on pokaże jak z punktu obsługi prawnej przebiegał proces przekształceniowy

 6. postawa radnego Peno jest godna pochwały, tak dalej .powodzenia w walce z przydupasami pazernymi na diety, to sa prawdziwe hieny dietowe

 7. Nie będę się wypowiadał na temat Burmistrza . Otrzymał on dość dużo negatywów od wyborców w ubiegłym tygodniu . Powrót do tamtych opinii mija się z celem . Cieszy mnie fakt działań niewynaturzonych pełnych determinacji i rzeczywistych . Dziś mogę powiedzieć o Waszej pełnej odpowiedzialności i honorze .Mogę mówić o Was jako o ludziach prawych i rzetelnych . Tacy powinni być RADNI . Chylę przed Wami czoło i pozdrawiam .

   • Kolego czy ty byłeś niewyspany czy pod wpływem c2h5oh . A może jesteś z ekipy przydupasow wrednych padalcow . Zachowaj w swoich wypowiedziach choć minimum kultury osobistej . Jest to dyskusja publiczna i mimo wszystko należy zachować pewne formy grzecznościowe . Reprezentujesz kolego poziom intelektualny po niżej krytyki .

 8. No i pojawili się ,,adwokaci,, . Zaczęła palić się ziemia pod nogami , prawda ? . Zanim ktoś zacznie dyskusję niech lyknie trochę wiedzy . Niektóre wypowiedzi świadczą o miernocie . Hasła niczym nie poparte . Hasła na poziomie Pana. D . Należy oddzielać ziarno od plewow . Nie ma z Wami o czym rozmawiać nie jesteście partnerami do merytorycznej dyskusji . W odróżnieniu od ,, ponad podziałami ,, które zachowuje twarz . Ja również dużo pamiętam , zbyt wiele żeby nie mieć wyrobionego zdania o poczynaniach Burmistrza . Zaznaczam mam dowody . Pozdrawiam .

 9. Tak widać jak na dłoni . Życie w iluzjorycznym światku . Zachwyt nad kiczem . Gro osób dało się kupić na tanie mydło . Jak wygląda strategia rozwoju miasta i gminy . Tematy rzucane bez koncepcji globalnej . Kłamstwo , arogancja i tak zwany tuwisizm . Tak Panie Burmistrzu KLAMSTWO i mogę to powtarzać bez końca . Proszę spojrzeć Panie Burmistrzu co Pan pisał w czasie swojej kampanii . To są fakty . O wielu rzeczach nie zapomina się a zwłaszcza jak są one udokumentowane .Może przypomnę rozmowy z radą osiedla i słynne już ble ,ble ,ble . Wystepek na terenie Srodowiskoweo Domu . Tak odnosi się Burmistrz MIASTA z wielkimi tradycjami . Tu był zaczatek Państwa Polskiego . Gdzie podziała się godność ? Godność do miejsca siebie i czasu . Czasu który nieubłaganie ucieka .

 10. Anoniim byłeś cepem I zostaniesz a od Walczak to trzy w bok zrobił ci coś złego jesteś tępy i masz kłopoty z tym co się w twej głowie tworzy

  • Idol mistrzu pisowni ale dałeś upust swojej inteligencji i narracji . I o czy z kimś takim dyskutować . Mistrzu języka nie osmieszaj się publicznie . Można jedynie ,,pozazdrościć ,, Twojej głupoty i ubóstwa umysłowego .

 11. Ciagnimy ten sam dylemat od 8 lat i roz umu brakuje RADNYM MIESZKAŃCOM WŁADZY CZY NAM NIE JEST WSTYD ŻE JESTEŚMY WYŚMIEWA NAS CAŁY POWIAT

 12. Przeszłość każdego czegoś uczy. Widać Peno jest zdolnym uczniem, jeśli -jak piszesz – że miał rażącą przeszłość, potrafił zmienić tą przeszłość w chlubną terażniejszość. To chluba walczyć o dobro mieszkańców. Gorzej jak ktoś ma i przeszłość i teraźniejszość do WSTYDU!

 13. Nie podpisuj się „kibol” bo przynosisz wstyd prawdziwym kibiolom wypisując takie brednie nie znając tematu przydupasie burmistrza, klakierze władzy

 14. Dopadł biedaczysko komputer jak małpa lustro , żeby zobaczyć odbicie swojej głupoty . Przepraszam wszystkie małpy .

 15. Idol jak chcesz mogę podać Tobie dokładne dane przyjmowania lekarzy na ulicy Poznańskiej w Gnieźnie . Lecz się .

   • Burmistrz ma władzę wykonawczą i dobrze, że jest takie ” ponad podziałami ” co go obserwuje i przypomina mu , żeby wykonał to, co ma do wykonania.
    Ponad Podziałami nie ma żadnej władzy, może pilnować naszych spraw na sesjach – ma do dyspozycji tylko swoje głosy. Jak na razie żaden z radnych tej grupy się nie sprzedał za cenę osobistych korzyści.
    I dlatego im wierzę .
    Bo właśnie o to chodzi , żeby radni z „Ponad Podziałami” nie tylko mówili, a wręcz krzyczeli na całą Polskę, czego burmistrz w Trzemesznie nie zrobił. Jestem z Marianem w pełnej zgodzie w tym temacie.
    Od mówienia co zrobił w Gminie jest tylko Burmistrz, A od mówienia czego burmistrz nie zrobił są radni, nasi przedstawiciele.

 16. Sama krytyka zła to pierwszy krok w kierunku dobra, bo trzeba popełniane błędy ponaprawiać. Dobrze ,że PP krytykuje.
  Po co Ponad podziałami ma proponować nowe inicjatywy jak dawno zgłaszane przez władze pomysły, obietnice nie są zrobione. Najpierw trzeba zrobić to co dawno było obiecane przez władze. Na razie wystarczy jak radni z PP wyegzekwują od władz to co trzeba tzn. realizację obietnic i naprawę błędów.
  Potem oczywiście niech podają swoje inicjatywy, proponują i zgłaszają.

 17. Ludzie przypominam że burmistrz jest z PO i kompromituje się tak samo jak ta partia na szczeblu centralnym. Nikt tego nie widzi jak wygląda dziś Polska? I Trzemeszno?

 18. Dyzia na burmistrza pierwszej kadencji,popierał pis.Nasi lokalni politycy,to kameleony.Teraz znowu wrócą do pis-u.Jak oczywiście się uda:)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj