Strona główna Na sygnale Ostrzeżenie przed internetowymi oszustami

Ostrzeżenie przed internetowymi oszustami

6879
8

34-letnia mieszkanka gminy Trzemeszno padła ofiarą przestępstwa internetowego, tracąc 3000 złotych ze swojego rachunku bankowego. Do zdarzenia doszło w minioną środę, 9 stycznia.

Jak udało nam się ustalić, nieznany jak dotąd sprawca przejął konto Facebookowe jednego ze znajomych kobiety. Mężczyzna napisał do niej w aplikacji Messenger, tłumacząc że ma ciężką sytuację życiową i prosi o wykonanie natychmiastowego przelewu.

Poszkodowana wykonała dwie wpłaty na łączną kwotę 3000 zł. Pieniędzy jak dotąd nie udało się odzyskać” – informuje Anna Osińska z Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie.

Postępowanie w tej sprawie prowadzą policjanci z Komisariatu Policji w Trzemesznie.

8 KOMENTARZE

  1. Ale w tym Trzemesznie ostatnio kryminał jest. Co do samej sprawy to tylko głupota ludzka. Bardzo hojna musiała być skoro typkowi 3 koła dała. Ciekawe czy żulowi na ulicy też by dała. Ale cóż, baby to baby.

  2. Jak jest głupia to przelała.Ja się zastanawiam ,bo komunikacja między ludźmi jest coraz gorsza ,ale jak można być takim głupim i naiwnym.Nie prościej iść do tej osoby i zapytać czy coś się stało,niż siedzieć na FB.

  3. Może warto by było upublicznić w treści wiadomość jaką przeslali przestępcy … Musiała ona spełniać pewne manipulacyjne standardy, którym faktycznie dość dziecinnie mogła ulec ofiara … Śledząc jednak realia świadomości Polaków co do zasad kreujących naszą rzeczywistość w wielu wymiarach, to takie oszustwa pięknie kiełkują w naszej rzeczywistości od 89 roku – książki by można o tym pisać, a uczciwiej pisząc to wiele już o tym napisano …

    Najbardziej komicznym jest, że ogólne ofiary tych oszustw syndrom sztokcholmski traktują jako rozumienie sytuacji i stają twardo w obronie oszusta …

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here