Strona główna Polityka Ostatnia robocza sesja Rady Miejskiej

Ostatnia robocza sesja Rady Miejskiej

4223
49

Wczoraj odbyła się ostatnia, robocza sesja Rady Miejskiej Trzemeszna. Zaplanowano wprawdzie jeszcze jedno posiedzenie, ale odbędzie się ono już po wyborach, 17 kwietnia. Ma to być uroczyste posiedzenie, nie będą na nim podejmowane żadne uchwały. Będzie już wtedy znany skład nowej rady, ale formalnie zacznie ona swoje urzędowanie od maja.

Wśród wielu tematów wczorajszego posiedzenia, zaplanowano również wystąpienie przedstawicieli władz powiatu. Jak można przeczytać w mediach, spotkania takie odbywają się w naszym powiecie z inicjatywy starostwa. Ich głównym tematem jest sytuacja związana ze szpitalem. Krótko przed sesją okazało się jednak, ze członkowie zarządu powiatu nie dotrą na obrady w Trzemesznie.

Na początku sesji przewodniczący Benedykt Nitka wyrażał jeszcze nadzieję, iż władze powiatowe pojawią się na sali. Jak mówił, do biura rady przesłano nawet link do prezentacji, która miała być przedstawiona radnym. „Mam nadzieję, że ktoś dojedzie, inaczej będzie to oznaczać, że jesteśmy mało istotną gminą” – komentował przewodniczący RM.

W podobnym tonie wypowiedział się burmistrz Krzysztof Dereziński. „Może niektórzy myślą, że jesteśmy jeszcze w powiecie mogileńskim, ale to jest nieprawda”.

Z takimi opiniami nie zgadza się Radosław Gaca ze Starostwa Powiatowego w Gnieźnie. Jak nas poinformował, o nieobecności przedstawicieli powiatu zadecydował przypadek. Część członków zarządu była na urlopie, a pozostali musieli wziąć udział w pilnym spotkaniu zwołanym na tę samą godzinę. Zapewnił nas w imieniu zarządu, że gmina Trzemeszno jest tak samo istotną gminą dla władz powiatowych, jak wszystkie pozostałe, a spotkanie z władzami Trzemeszna na pewno się odbędzie.

49 KOMENTARZE

 1. Po aktualnym stanie dróg w mieście I gminie zdecydowanie można powiedzieć, że ustępujący radni nie przyczynili się do poprawy jazdy na lokalnych drogach. Trudno to nazwać dziurą na dziurze raczej dziura w dziurze.

  • Zapraszamy na drogę Szydłowo – Placzkowo. Zawsze omijanie bo na samym skraju województwa. Dziury tak duże że można koło zgubić. Dzisiaj widziałam Pana Lipińskiego koło bloków, niestety nie było mi dane z nim porozmawiać. Ale mam nadzieję że widział.te dziury jak do nas jechał i jeśli wygra wybory albo chociaż zdobędzie mandat Radnego coś z tym zrobi.

 2. Ja mysle ze niektórzy juz powinni sobie podarować bycie radnym. Wiem że to dodatkowe pieniążki no ale przejdźcie się i wskażcie co uczyniliście?
  W cywilizowanym kraju każdy wodolejca który pobiera dietę czy jakiekolwiek świadczenia z bycia radnym itp.powinien być rozlicozny na koniec kadencji. Jeśli wklad był zerowy lub poniżej 50% oddaje całość pobranych diet. Startowaliby sami pracowici, ambitni, kompetentni ludzie a gmina by tylko zyskała.

 3. Jakie nagrody sobie przyznali jestem ciekaw za to nic nierobienie i doprowadzenie Trzemeszna do ruiny wizerunkowej i omijanej przez turystów

  • Nagrody za bycie. Niektóre grupy juz taka mają ze za samo bycie na start najniższa krajowa. Za kiwniecie palcem drugie tyle. Widoczny wklad to już kokosy. Moim skromnym zdaniem nagrody powinna zastąpić ściana wstydu. Zdjęcia najbardziej ignorowanych miejsc w gminie wołających o pomstę do nieba. I obok zdjecie radnego z okręgu. Zadać proste pytanie co zrobiles odzez X czasu ?

  • Sami sobie robimy wielki ból. Każdy walczy o swoje. Nasi radni chodza w głową do góry a powinni chować się ze wstydu.

 4. Fajnie że tyłu chętnych stoi w kolejce za kasą. Nie fajne jest to że w programach, które mają starsi przyszli radni, burmistrzowie wpisują za swoje osiągnięcia. Tak naprawdę pełnili patronat nad danymi wydarzeniami z urzędu. Trochę pokory, zrobiłem to od a-z sam, buta w programach. Powodzenia Wam życzę i mądrych wyborów.

  • z tego co pamietam za czasow pis 8 lat nikt nie wchodzil opozycji do mieszkan bo moze nie bylo powodu teraz wchodza i znajduja akta, duze masy pieniedzy itd kto bedzie wyl to sie okaze zdecyduja niezalezne sądy

   • Nie ma czegoś takiego jak niezależne sądy. Rządzi PO ma sądy PO. Rządzi pis ma rządy PiS. To samo w spółkach. Kasa piękna, nagle z pozycji średniej można stać się prezesem i zarabiać hajs taki że po skończonej kadencji żyjesz jak pączek w maśle. Myślisz że po co do który dorwało się PO? Dla ciebie? Lepszej przyszłości dla twoich wnuków? Dzieci? 😛

 5. „Z własnego doświadczenia wiem, że nie ma nic gorszego jak banda indywidualistów.”
  Trudno nie odnieść wrażenia, że ta nasza gmina to banda indywidualistów. Dziwią się, że powiat ma ich tam gdzie ich ma. 9 kandydatów na burmistrza? Jeden z nich pisze, że mamy wybór. Owszem mamy. I co z tego jak dalej każdy będzie uważał siebie za pępek świata?

  • Mamy wybor, bo kandydatów jest 8. Ale jaki to wybór? To jakby mieć przed sobą produkty z najniższej półki i powiedzieć sobie mam wybór.

 6. Powiat ma naszą gminę głeboko w d… co pokazywał niejednokrotnie np. na sesji rady powiatu dot gminy Trzemeszno nie udzielając głosu głosu burmistrzowi tej gminy. Ale co się dziwić skoro radni powiatowi z terenu naszej gminy żeby nie powiedzieć że nic, powiem że za dużo dla naszej gminy nie zrobili. Ile razy byli obecni na sesji naszej gminy chociaż byli na nią zapraszani?

 7. Proponuję jeszcze więcej kupować od powiatu rzeczy za które powiat jest odpowiedzialny. Wcześniej szkoły teraz dom dziecka. Wszystkim, którzy byli za przejęciem szkół od powiatu oraz za kupnem domu dziecka mówię „NIE”. To dzięki nim Trzemeszno wygląda jak wygląda. Dziś startują na burmistrza? Pokazali co potrafią albo raczej nie potrafią przewidywać skutków swoich działań, które nie było oparte na realnych założeniach a na wybujałych fantazjach.
  Władze powiatu po raz kolejny osiągnęły swój cel a ci wielce zdziwieni? I te żenujące teksty, które nie wnoszą nic, co mogłoby sprawić, że będzie lepsza współpraca z powiatem.

  • Co i tal nie zmienia faktu że nie ma w czym wybierać. Przeczytaj obietnice wyborcze, śmiech na sali. Nierealne szcze obietnice. Każdy kto tu żyje wie że nic z tych podpunktów nie zostanie zrobionych. Choćby jezioro. Nad linią brzegową domki a oni ogłaszają że zrobią część rekreacyjna dla mieszkańców. Ha ha ? Gdzie niby? Dziury takie że nogi można połamać. Pasów przejść co chwilę na prostych odcinkach przez co zapierdalają jak na autostradzie.

 8. Panie Wiesław?Zastanawiam się gdzieś pan zagubił godność.
  PZPR ..PIS..??? .
  ZA CZTERY LATA MOZE BYC OJCIEC RYDZYK ..
  GDYZ JAK MAWIAJĄ STARSI LUDZIE…MĄDRZY..Z BIEGIEM LAT CZŁOWIEK DAZY DO ZBAWIENIA
  JAK DRWOGA TO DO BOGA WIESŁAW ZAMIEŃ POLITYKE NA MODLITWĘ .NIE BLOKUJ MIEJSCA MLODYM .
  POZ STARY DRUCH.

  • ale to panie Wiesiu ja wiem ktory młody tak o panu mowi, przyjade po ziemniaki to powiem panu ! pan mi przypomni ! bardzo brzydko, niby młodzież poubierana jak prezesi KGHM albo co najmniej ORLENU a tak jeszcze tabulatorem wielkimi literami pisac o panu Wiesiu ! Wstydu chłopcze nie masz !

 9. rozsiedli sie najwazniejsi na krzeslach – teraz wylazlo z czlowieka
  ten sie ubierac zaczal jak Vice kopiuje przyklady tylko

 10. a wy tez trzymacie w chałupie 100 milionów PLN ?? czy tylko oni ???

  film na Youtube pt: „Matecki i reszta ludzi Ziobry w szoku! Nikt z nich nie spodziewał się przeszukania mieszkań”

     • niestety nie posiadam telewizora w domu i nie interesuje mnie co ktora stacja nadaje – internet proszę pana niezalezny no ale widac ze wnioskow nawet sam wyciagnac nie umiesz polaczyc faktow prostych

 11. Ważne że wygrał tfusk w sklepach drożej jak za PiS ale przynajmniej polska jest uśmiechnięta. Smieciowki rządzą. Emerytury za tfuska będą takie ze otyłość nie grozi. Gratuluję wyborcom. To muszą być barany. Ale uśmiechnięte barany.

  • Właściwie to o co ten krzyk? Że starostwo nas olało? A na ilu sesjach w Trzemesznie pokazali sie radni powiatowi? Jeśli radni powiatowi mają w nosie swoja gminę, to dlaczego najwyższe władze powiatu maja o nas pamiętać? A kto im ma o nas przypominać?

 12. Jakie pyski uśmiechnięte no i czas był do zdjęcia a jak głosowanie nad podatkiem rolnym to albo za podwyżką albo nie było czasu zagłosować. Kandydaci z Bożej łaski…. Nie tak się pozyskuje zewnętrzne środki.

  • Obecna władza burmistrz razem z radą zostawiają przed wyborami gminę TRZEMESZNO z kwotą długu na rok 2024 na poziomie około 20,5 milionów złotych. Dziwisz się, że podnoszą podatki? Z czegoś trzeba zrealizować te wizje, które działają jak lep na nieświadomych wyborców. Także płać i płacz.

 13. Ale teraz na ulicy można spotkać kandydatów różnej maści, rękę podadzą mają czas na rozmowę. Do wyborów, a człowiekiem uprzejmym powinno się być zawsze, dobro wraca. Tych radnych /bylych/ połowy nie znam gdzie oni byli stali w kolejce do kasy?? Szanowni kandydaci żaden w programie wyborczym nie ma wzmianki o funduszu soleckim. Dlaczego z funduszu sleckiego nie można zrobić np chodników wokół bloków popegerowskich? To są też mieszkańcy gminy. A fundusz liczony jest na mieszkańca sołectwa, w mieście osiedla mają kasę. To jest dyskryminacja, uzasadnienie lakonicznie to nie grunty gminy, a gdzie leżą, gdzie płacimy podatki? Więc jak podział społeczny.

  • no jeden nawet radny jak był radnym obecnej kadencji (mowie o młodych wilkach) to nawet chętnie cala kadencje mowil o innych kolegach z rady moze wiedzial ze bedzie kandydowal ale rozmawial nader chętnie

 14. czy prawdą jest jakoby jeden z widocznych młodych kandydatow na zdjeciu chcial zatrudnic ( w wypadku wygranej) na Vice pewnego mieszkanca trzemeszna ktory juz w trzemesznie nie mieszka, ale jak mieszkał to wernisaż robił z zdjęciami ? i nawet szampan był na wernisażu podawany, znany także jako miłośnik fotografii (zaginionym w niejasnych okolicznosciach) aparatem marki Olympus mogacy robic zdjecia pod woda zakupiony ze środków miejskich ? czy to prawda ?

 15. zaczynają sypać !

  film Youtube pt: „Zwalają winę na innych. Kaczyński, Ziobro, Sasin i Bielan otwarcie oskarżają innych. To koniec PiS.”

 16. Zibro zaczyna gorozic publicznie mu odpowiada major wywiadu „trzeba bylo nie kraść”

  film na Youtube pt: „Zbigniew Ziobro grozi Polsce. Major wywiadu w stanie spoczynku Robert Cheda”

  co nas czeka i kto sluzy Rosjanom ? wywiad chyba wie najlepiej tam glupi ludzie nie zasiadywali

 17. Najlepsze to to, że z komentarzy wynika, że nikt nie jest zadowolony z ich kadencji , a znów pchają się na następną i jeszcze co niektórzy zgłosili kandydatury na burmistrza .🤣

 18. Dlaczego śmieci w Mogilnie kosztują 29 zł od osoby -a w Trzemesznie 36zl -odpowiedz nasuwa się sama-w Mogilnie nie działa Remondis.Trzemeszno nie potrafiło utrzymać swojej komunalki i mamy tego rezultat.Remondis już płacze ze wywóz śmieci w Trzemesznie nie pokrywa ich kosztów- dziwne ze w Mogilnie stawki za odbiór śmieci pozostają na ten rok bez zmian.Może nowy Burmistrz i nowa Rada przemyślą ta sprawe

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj