Strona główna Na sygnale OSP w Trzemesznie najczęściej interweniującą jednostką

OSP w Trzemesznie najczęściej interweniującą jednostką

1423
6

Ochotnicza Straż Pożarna w Trzemesznie odnotowała w ubiegłym roku 140 interwencji, czyli najwięcej ze wszystkich ochotniczych jednostek powiatu gnieźnieńskiego. Tę i wiele innych liczb przytoczyli podczas dzisiejszych obrad połączonych komisji Rady Miejskiej prezes Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego ZOSP RP w Trzemesznie Marek Gotowała oraz komendant gminny OSP Piotr Dzięcielak.

W 2014 roku trzemeszeńscy strażacy gasili 53 pożary oraz usuwali skutki 84 miejscowych zagrożeń (m.in. wypadków komunikacyjnych). Odnotowali też 3 alarmy fałszywe. W akcjach oprócz OSP w Trzemesznie brały udział także jednostki OSP w Kruchowie (15 interwencji), OSP w Trzemżalu (3 interwencje), OSP w Wymysłowie (2 interwencje), OSP w Ławkach (1 interwencja) oraz OSP w Gołąbkach (1 interwencja).

M. Gotowała poinformował, że 8 jednostek OSP działających na terenie naszej gminy zrzesza w sumie 240 członków, w tym 18 kobiet i 18 członków Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. Na swoim wyposażeniu druhowie posiadają 12 samochodów. Wiek niektórych z nich sięga nawet 40 lat. Prezes M. Gotowała stwierdził, że mimo tego wszystkie samochody utrzymywane są w pełnej sprawności i gotowości do udziału w akcjach.

Do najważniejszych działań ratowniczych, w których udział wzięli nasi strażacy, zaliczono m.in. pożar domu jednorodzinnego przy ul. Orchowskiej oraz wielorodzinnego przy ul. Kościuszki, dwukrotne poszukiwanie osób na jeziorze Popielewskim, nocny pożar przy Alei Szymańskiego oraz poszukiwania młodego mężczyzny na bagnach w okolicy Rudek.

Za udział w każdej akcji strażacy otrzymują ekwiwalent. Pieniądze wypłacane są z budżetu gminy Trzemeszno. W minionym roku na ten cel przeznaczono 27745 złotych.

Pełną informację przedłożoną przez M. Gotowałę oraz P. Dzięcielaka można pobrać w formacie .pdf ze strony Biuletynu Informacji Publicznej |LINK|.

Marek Gotowała
Marek Gotowała

6 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj