Strona główna Kultura OSP w Ławkach ma 100 lat

OSP w Ławkach ma 100 lat

3747
9

Wczoraj w Ławkach odbyły się obchody 100-lecia miejscowej jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej. Uroczystość rozpoczęto przy remizie, na której odsłonięto okolicznościową tablicę.

W trakcie przemarszu do świetlicy wiejskiej złożono kwiaty pod tablicą urodzonego w tej miejscowości Hipolita Cegielskiego.

Dalsze uroczystości miały miejsce na placu przy świetlicy.

Obecni byli m.in. poseł na Sejm RP Zbigniew Dolata, członek zarządu powiatu gnieźnieńskiego Mariusz Mądrowski, burmistrz Krzysztof Dereziński i jego zastępca Dariusz Jankowski, przewodniczący Rady Miejskiej Benedykt Nitka, radny Tadeusz Pawlak, radny Sejmiku Województwa Wielkopolskiego Łukasz Grabowski, właściciel miejscowej firmy Jarosław Ratajski oraz zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Gnieźnie Łukasz Michalak.

Gratulacje z okazji jubileuszu składały druhom z Ławek liczne delegacje, m.in. leśnicy, myśliwi, związkowcy z Zakładów Hipolita Cegielskiego, strażacy z pobliskich jednostek, Koło Gospodyń Wiejskich i mieszkańcy. Gospodarze uroczystości zrewanżowali się podziękowaniami oraz drobnymi upominkami.

9 KOMENTARZE

  1. Czy gminie opłaca się utrzymywać jednostkę, która nie jeździ do zdarzeń?
    Trzeba opłacić badania, ubezpieczenie strażaków jak i samochodu. Jeżeli chodzi o samochód powinien już stać w muzeum pożarnictwa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj