Strona główna Polityka Ósmy rok walczy o oświetlenie

Ósmy rok walczy o oświetlenie

1075
15

Już od ośmiu lat sołtys Miat Barbara Frelich wnioskuje o uzupełnienie oświetlenia ulicznego w swojej miejscowości. Uważa, że w okresie jesienno – zimowym jest tam ciemno i niebezpiecznie. Jak mówi, wielokrotne zgłaszanie problemu nie przyniosło oczekiwanego efektu.

B. Frelich powróciła do sprawy na ostatniej sesji Rady Miejskiej. Mówiła, że na instalację oświetlenia przekazano – w porozumieniu z mieszkańcami – dwa fundusze sołeckie. Za te pieniądze kupiono m.in. trzy komplety lamp oraz sporządzono dokumentację.

Pani skarbnik obiecała, że gmina resztę dołoży. No niestety, teraz się dowiaduję, że nie będzie tych pieniędzy bo trzeba je przeznaczyć na szkoły. Ile można pisać, żeby uzupełnić oświetlenie, które naprawdę jest niezbędne. Szkoda, że nie ma pana burmistrza bo nigdy nie mogę się do niego dostać, aby na ten temat porozmawiać. Proszę wziąć pod uwagę to, że nie chcemy chodzić w ciemnościach. W miastach, gdy jest zakładana ulica to zaraz jest też zakładane oświetlenie. Dlaczego we wioskach mamy tyle czekać?” – mówiła sołtys Miat.

W trakcie obrad sesji B. Frelich zastanawiała się także, dlaczego do jednych sołectw przekazywane jest więcej pieniędzy, a do innych mniej. Apelowała o sprawiedliwe rozdzielanie funduszy.

Norbert Dombek z Urzędu Miejskiego Trzemeszna stwierdził, że koszt wybudowania oświetlenia w Miatach (zakupu i instalacji 9 lamp) wynosi około 100 tysięcy złotych.  Jego zdaniem inwestycja ta zostanie ujęta w budżecie gminy na rok 2016. Urzędnik nie wyklucza, że jeżeli zaistnieją „sprzyjające okoliczności”, to montaż oświetlenia uda się zrealizować wcześniej.

IMG_2052

15 KOMENTARZE

  1. Istnieje niemała różnica znaczeniowa pomiędzy „walczy” a „wnioskuje” – zauważam zgrzyt pomiędzy tytułem, a treścią artykułu.

    Chętnie też pani sołtys pokażę niemało ulic w mieście, które nie powstały wczoraj, a które nie dość, że nieoświetlone, to nieutwardzone, i bez kanalizacji. I bez większych perspektyw na powyższe.

  2. najpierw to trzeba zrobić porządek przy chodnikach i szosie która prowadzi przez Miaty a nie chodniki zarośnięte ana drogę zarastają krzaki . A moja propozycja to tych nierobów Z POD SKLEPU BRAĆ DO SPRZĄTANIA tej wsi a pużniej pomyślimy o lampach

  3. Ludzie wody nie mają we wsi Wymysłowo od 30 lat i nie płaczą jak pani sołtys Miat o lampy bo nie widzą w nocy ciekawe co jest ważniejsze woda czy światło na ulicy

  4. tak jest chodnik na Miatach potrzebuje ogarniecia przeciez mieszkancy po nim chodza wstyd i nie widza zrobcie sobie porzadek bo zarosniecie a tak zabiegaliscie o chodnik poz;;;;

  5. nie piszcie ze walczy – jak ktos chce cos zalatwic to zapewniam was ze zalatwi ja bym był sołtysem to bym dzien w dzien stal pod urzedem i by musieli zalatwic. Moze Daniel pomoze

  6. Tak to jest jak sie wierzy w to co mowi Pani Skarbnik.Nie warto w to wierzyc.wiele osob wie, ze mam racje.To chyba jakas kara dla Miat,za co wiadomo. Dodac unijne srodki z ktorych zrezygnowano i wychodzi na moje.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj