Strona główna Kultura Orszak Trzech Króli

Orszak Trzech Króli

5891
10

Dziś przypada Święto Objawienia Pańskiego, znane bardziej pod nazwą Trzech Króli. Tak jak w wielu miastach, tak i w Trzemesznie, przemaszerował orszak.

Wcześniej (po mszy świętej) dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1 w wystawiły w bazylice jasełka. Orszak otwierali trzej jeźdźcy, a za nimi na bryczce jechali Trzej Królowie. Za Mędrcami ze Wschodu podążali wierni śpiewający kolędy. Na wielu głowach pojawiły się korony.

Zakończenie miało miejsce przy żywej szopce, usytuowanej na placu przy kościele. Nie zabrakło też darów. Aniołki i pasterze mogli liczyć na „złoty” poczęstunek z rąk samego króla.

10 KOMENTARZE

    • Nie obrażaj tego gościa to podobno mocny kandydat na burmistrza a decyzyjność u niego jak błyskawica, jak takich ludzi wybieramy to teraz mamy to co mamy w tej naszej gminie

  1. Jak to dobrze, że mamy takiego proboszcza, który remontuje alumnat. Ksiądz mało mówi a dużo robi. Co innego w gminie. Dużo mówią, mało robią. Czas na zmiany.

    • Już bez takiego zachwalania,z tym proboszczem to nie jest tak pięknie i różowo, jaka firma to wykonuje , czy nie ta sama która remontowała bazylikę , nie jest to czasem układzik ?a konkretnie kopułę że jak zacina deszcz to kapie z niej na posadzkę , sama byłam nieraz świadkiem, teraz to dopiero koszty usuwać te wady, specjalny dźwig itp. a jak wygląda rzekome odnowienie muru oddzielającego plac Kosmowskiego od bazyliki , wszystko odłazi,ten tynk to w wielu miejscach purchawa, zapewne były to nie małe pieniądze a jak to wszystko wygląda to ogrodzenie to już cały ubiegły rok jest w takim stanie i nikt się nie kwapi do naprawy, kto to nadzoruje i kontroluje i czy egzekwuje od wykonawcy

      • Strzał w dziesiątkę do tego jeszcze nacechowanie pyszałkowością i zarozumiałością … często ja, ja i wąska elita trzemeszeńska,klanik, klaniki…

    • Długo będziesz tak o tej policji? Weź na czole sobie ten link napisz ,a nie pod każdym artykułem musisz to wstawić. Ps. sam jesteś z dykty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj