Strona główna Różne Orlen rozbuduje stację

Orlen rozbuduje stację

8843
30

Stacja benzynowa w Rudkach, należąca do PKN Orlen S.A., ma zostać gruntownie rozbudowana. Powiększony będzie budynek stacji, w którym prowadzona ma być działalność gastronomiczna.

Zwiększy się liczba dystrybutorów, co z pewnością ułatwi obsługę klientów. Planowane jest także znaczne powiększenie powierzchni parkingowej.

Obecnie trwa postępowanie w sprawie wydania decyzji o uwarunkowaniach środowiskowych oraz decyzji o warunkach zabudowy. Planowany termin rozpoczęcia prac budowlanych to maj 2020 roku.

30 KOMENTARZE

 1. Nie bardo widzę tam miejsca na rozbudowe, a ruch mają ogromny. Nie lepiej im postawić drugą stację po przeciwnej stronie trasy.

 2. Najlepiej będzie jak w rozbudowanym budynku postawią kasę TYLKO dla osób kupujących paliwo.
  Bez punktów, zdrapek, hot dogów i innych rzeczy, które wciskają klientom.

 3. Tak jak napisał zdegustowany, zrobić oddzielną kasę tylko paliwo.Jak ktoś chce zjeść pić, czy kupić np.prezerwatywy to do oddzielnej kasy.

 4. Oko jak coś nie pasuje to nie musisz tam tankować ,niedogodzisz wszystkim komuś coś zawsze niepasuje jak wam się niepodobna to wodę do sobie lejcie

 5. Dzień dobry,
  uwagi dotyczące kolejek do kasy, bardzo trafne. Sam dostaję gorączki, czekając aż nabywca hot doga zdecyduje się na rodzaj sosu:-(
  Ruch duży, bo to i po drodze, i dobra( zwykle) cena paliwa, i miły personel- więc tłok.
  Nim jednak przybędą kolejne stanowiska i kasy-mam apel do wszystkich tankujących:po nalaniu paliwa ODJEŻDŻAJCIE spod dystrybutora tak, aby nie blokować miejsca następnym! Albo na miejsca parkingowe, albo choćby kilka metrów do przodu, tak, by następny samochód sięgnął do węża.
  Oczywiście kolejny klient nie zatankuje nim poprzednik nie zapłaci, ale przynajmniej skrócimy czas blokady stanowiska o długie minuty, a czasem i kwadranse,w czasie których- już poz zapłaceniu- właściciel zatankowanego auta korzysta jeszcze z toalety, czeka na przygotowanie jedzenia, czy pali papierosa.
  Sam tak robię, nakłaniam innych- z różnym skutkiem( jakiś „warszawiak” odpowiedział, że nie odjedzie, bo obsługa odczyta to jako chęć ucieczki bez płacenia:-) Proszę również szefostwo stacji o poinstruowanie personelu przy dystrybutorach, by zachęcał kierowców do stosowania tej procedury. Mam wrażenie, że może to zwiększyć „przepustowość” o dobre 50 %-i to bez żadnych inwestycji!
  I wszyscy będą zadowoleni: kierowcy , bo krócej czekają, Orlen- bo zwiększą się obroty (mnie też- jak dziesiątkom innych klientów codziennie,w godzinach szczytu-zdarza się zrezygnować z tankowania widząc długie kolejki).
  Pozdrawiam
  TDi

  • Jestem za przeparkowaniem, ale jeżeli ktos idzie tylko zaplacić za paliwo to niech zostanie na miejscu, może byc szybciej szybciej. Przydałoby sie także oznakowanie kierunku podjeżdzania pod dystrybutory.

  • Szanowny TDi może będziesz bardziej zorientowany. Ile wynosiłaby cena paliw na stacjach gdyby nie było w nich żadnych akcyz i innych opłat?

   • Dzień dobry,
    cena zakupu paliwa w rafinerii to:
    1) dla oleju napędowego-49.8%, czyli przy cenie 4,99 zł na stacji oznacza około 2,29 zł/l brutto, czyli 1,86 zł/l netto
    2) dla benzyny 95-45.4%, czyli przy cenie 5,14 na stacji, oznacza około 2,33 zł/l brutto, czyli 1,9 zł nett/l
    Szczegóły na: https://www.e-petrol.pl/notowania/pomocne-informacje/podzial-skladnikow-cen-paliw
    Ale nie miejmy złudzeń- jeśli nawet ziści się przepowiednia Ajaka i, w przyszłości, będziemy lać do baków wodę, to i tak państwo znajdzie sposób, żeby to opodatkować.
    Bez opłat z paliwa i alkoholu nie zepnie się budżet żadnego kraju na świecie-poza rzecz jasna krajami arabskimi(pytanie na jak długo wystarczy ropy i fantazji szejków, by wywalać kasę w błoto, budując np klimatyzowane stadiony)
    Pozdrawiam
    TDi

    • Dziękuję za odpowiedź bo zdaje się, że raczej mało osób ma o tym wogóle jakiekolwiek pojęcie. Oczywiście nie ma sie co łudzic, że te oplaty zostaną zlikwidowane (ha ha ha) lub chociażby zmniejszone gdyz nasze państwo jest bardzo żarłoczne. Trudno tu dokładnie policzyć ale nasze państwo zabiera znaczną lub bardzo znaczną część naszych zarobków. Zabiera składke emerytalną, rentową, chorobową i wypadkową z obietnicą krociowych emerytur w przyszłości oczywiście dla tych którzy dożyją, zabiera podatek dochodowy, zabiera nad czym raczej mało kto się zastanawia 23, 8, 5% VAT-u z wszystkiego co kupujemy i zabiera w formie innych ukrytych opłat.
     Jako ciekawostkę można samemu poszukać jakie są ceny paliw na świecie. Często znacznie mniej niż 1 zł. I można? Można.
     Na marginesie: tzw raje podatkowe dla naszego kraju są państwami stosującymi szkodliwą politykę podatkową i są znacznie bogatsze. Można? Można bez podatków? Można.

 6. To ja dodam coś od siebie-skoro kasa tylko do płacenia za paliwo to może tak usprawnić stawiając tankomat (wkładasz kartę kredytową do dystrybutora, która odblokuje dostęp do paliwa i pobiera za zatankowane paliwo odpowiednią kwotę) system taki istnieje na dużej ilości stacji u naszych zachodnich sąsiadów. Szybko, sprawnie i bez chodzenia w te i spowrotem do budynku stacji

 7. Mam nadzieje, że po tym remoncie kanapki, Hot dogi i kawy będą sprzedawane przy oddzielnym stanowisku, bo człowiek, który chce zapłacić za paliwo nie ma jak dojsc do kasy, bo cala stacja zablokowana jest przez osoby, które czekają za jedzeniem.Az się następnym razem nie chce przyjeżdżać i tankowac paliwa.

 8. A ja jestem za tym aby był ktoś do pomocy tankowania gazu ja osobiście poparzylem sobie rękę ( nie wiem jakim cudem) i od tamtej pory boje się tankować zanim pójdę po kogoś z obsługi to czas mija

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj