Strona główna Na sygnale Opowiedzieli o akcji gaśniczej w Grecji

Opowiedzieli o akcji gaśniczej w Grecji

2975
4

Dom Kultury gościł wczoraj trzech strażaków, którzy uczestniczyli w akcji gaszenia wielkich pożarów lasów w Grecji. Opowiedzieli zebranym o przygotowaniach, transporcie oraz samych działania gaśniczych na miejscu objętym katastrofą.

Druhowie PSP w Gnieźnie – Łukasz Duszyński, Łukasz Kwieciński i Janusz Porolniczak mówili między innymi o spustoszeniu, jakie wywołał żywioł nie tylko w świecie roślinnym, ale także zwierzęcym. Jak się okazało, Grecy z podziwem spoglądali na sprzęt jakim dysponują Polacy.

Służbę pełnili głównie w nocy, zapobiegając rozprzestrzenianiu się pożarom. W dzień do akcji przystępowały samoloty zrzucające wodę na płonące lasy.

Za poświęcenie i narażanie życia i zdrowia podziękowali strażakom burmistrz Krzysztof Dereziński i przewodniczący Rady Miejskiej Benedykt Nitka.

4 KOMENTARZE

  1. Bardzo mi przykro, że nie mogłem być na tym spotkaniu!!! Bardzo wysoką ocenę mają u mnie wszyscy POLSCY STRAŻACY!!! STRAŻACY są zawsze i wszędzie! Wyszkoleni, zawsze z uśmiechem (mimo bardzo trudnych sytuacji), niosą pomoc!!! Szczególnie chcę podziękować tym, którzy pojechali tak daleko aby nieść pomoc ludziom zagrożonym!!! Bardzo serdecznie pozdrawiam NASZYCH STRAŻAKÓW!!!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj