Strona główna Polityka Opinia obiektywna czy nieobiektywna?

Opinia obiektywna czy nieobiektywna?

1231
6

Sprawa odzyskiwania podatku VAT przez gminę Trzemeszno zapewne jeszcze długo wzbudzać będzie emocje. Temat ten pojawił się ponownie na obradach połączonych komisji Rady Miejskiej, 21 października. Przy okazji omawiania innych tematów Zbigniew Matelski przypomniał, że w lipcu Komisja Rewizyjna skierowała do Urzędu Zamówień Publicznych zawiadomienie o ujawnionych okolicznościach, wskazujących na naruszenie ustawy Prawo Zamówień Publicznych.

Zarzuty komisji dotyczą głównie odstąpienia od przetargu oraz trybu zawarcia umowy z kancelarią prawną „bez jakiejkolwiek procedury zawierającej element konkurencyjności”.

29 lipca wpłynęło pismo z Urzędu Zamówień Publicznych informujące, że w tej sprawie zostało wszczęte postępowanie wyjaśniające, a o jego wyniku zostanie poinformowany przewodniczący Komisji Rewizyjnej. Zbigniew Matelski na posiedzeniu komisji 7 października zaproponował, aby dodatkowo zlecić niezależnej kancelarii opracowanie opinii prawnej w tej sprawie i wysłać ją w ślad za złożonym zawiadomieniem. Wskazał przy tym kancelarię „Jatczak i Wspólnicy”, która mogłaby podjąć się tego zadania bezpłatnie. Wniosek został przyjęty dwoma głosami za (Z.Matelski, S.Peno), przy jednym przeciwnym (P.Woźny) i jednym wstrzymującym (M. Krzyżaniak – Świątek) .

Obecny na posiedzeniu połączonych komisji burmistrz Krzysztof Dereziński nie krył swojego oburzenia. „Państwo kierujecie wniosek do Prezesa Zamówień Publicznych i myślicie, że on sobie ze sprawą nie poradzi i musicie występować do kancelarii trzemeszeńskiej, aby ona wydała opinie? Mój sprzeciw budzi to, że pan jako członek Ponad Podziałami zgłasza ten projekt, a kancelaria pana Jatczaka – który jest szefem Ponad Podziałami – będzie to rozpatrywać. Wiadomo, że przed wyborami były ostre ataki na mnie. Uważam, iż będzie to opinia nieobiektywna. Jeśli kierujecie sprawę do organu zewnętrznego, to niech ten organ to rozpatrzy” – komentował burmistrz.

Z, Matelski odnosząc się do słów K. Derezińskiego stwierdził, że zgodnie z zapisami Statutu Gminy komisja miała prawo podjąć taką uchwałę.

6 KOMENTARZE

  1. Znów obraza majestatu ? Jak Burmistrz zachował się w stosunku do radnych w sprawie przejęcia budynków po Szkole Zawodowej ? ZAKPIŁ sobie i było to OK. ? Burmistrz nie chce w dalszym ciągu przyjąć do wiadomości, że jest ciałem wykonawczym ! Rada to organ uchwałodawczy ma prawo do kontroli realizacji zadań budżetowych i wszelkich uwarunkowań prawnych . Jeszcze jedno Burmistrz zapomniał w jaki sposób była prowadzona dyskusja między nim a Panem redaktorem ,między nim a Panem Walczakiem ,między nim a Panem Piechowiakiem ,między nim a Panem …… . Nie przytaczam nazwiska , gdyż nie ma już jego wśród nas . Dobrym obyczajem jest wykazanie trochę pokory . PO przegrało za swą butność do obywateli i państwa . Myślę , że tym razem wyborcy dobrze zagłosują w kolejnych wyborach samorządowych . Tego życzę nam wszystkim .

  2. Pytanie z innej beczki czy Szanowny Pan redaktor poda wyniki wyborcze???? Czy jest tak obrażony że PIS przeszedł a złodziejkie PO odpadło wnibyt i nie ogłosi foch silniejszy od racji??????

  3. Myślałem, że po sprzedaży działek na św. Wojciecha już mnie Ponad Podziałami niczym nie zaskoczy. A jednak… Poproszą o wydanie, ,obiektywnej” opini kancelarię prezesa Ponad Podziałami, ktore jest w opozycji, a sama kancelaria jest konkurencją dla kancelarii Leśny i… Taki obiektywizm po trzemeszeńsku.

  4. Czy Trzemeszno musi tolerować awanturników typu Matelski i Peno?Panowie z tzw.”ponad podziałami”już udowodniliście,że jesteście szkodnikami!(afera działkowa)Teraz wasze kolesiostwo sięga zenitu!!!Matelski!Czy ty wstydu nie masz???Kogo reprezentujesz?

  5. fakt jest , że są machloje w gminie związane z działalnością kancelarii i każda opinia w tej sprawie wydana nie przez P. Leśnego to udowodni. Opinia to tylko opinia nic na jej podstawie nie mozna zrobić, ale może czas wykazać co Pan Burmistrz zrobił nie tak w zakresie tej współpracy i poinformować o tym społeczeństwo, tu popieram Ponad Podziałami weźcie się do działania !!!

    Czy Pani Skarbnik już odzyskuje Vat samodzielnie ?? U nas w Trzemżalu przed wyborami Burmistrza powiedziała że potrafi to robić. Zatem proszę o zdobycie informacji jakie kwoty odzyskała od tamtego czasu i prosze o zestawienie z wynagrodzeniem jaki nalezałby zapłacic kancelarii za tą usługę, albo ile nadal gmina płaci

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj