Strona główna Kultura „Okiem artystycznej duszy” w Trzemżalu

„Okiem artystycznej duszy” w Trzemżalu

1731
0

W miniony czwartek (20 kwietnia) w Szkole Podstawowej im. Bohaterów Września 1939r.  w Trzemżalu zorganizowano wieczór poetycko-muzyczny pt. „Okiem artystycznej duszy”

Na zaproszenie nauczycielek tej szkoły, Joanny Pilarskiej i Grażyny Kuś, swoje wiersze przedstawiła Teresa Fejfer tworząca pod pseudonimem Aranek. Opowiadaniu o poezji towarzyszyły recytacje wierszy i piękne piosenki w wykonaniu uczennic szkoły w Trzemżalu przygotowanych pod opieką nauczycielki muzyki i plastyki, G. Kuś.

Publiczność gorąco nagrodziła brawami dziewczęta – Agatę Pisułę, Konstancję Mrowińską, Julię Podlas, Dominikę Paulus, Zofię Przybylską i Maję Grzelak.

Teresa Fejfer poruszyła publiczność. Od radosnych wierszy i humorystycznego konkursu dla publiczności, gdzie w nagrodę rozdała trzy tomiki swojej poezji, poprzez wiersze inspirowane życiem i twórczością Marca Chagalla, po tematy trudne i smutne, jak wojna, nawet ta obecna, na Ukrainie.

Wiemy jedno – sztuka pomaga nam żyć, wyrażać swoje emocje i rozmawiać o wielu sprawach. Ale i taka nauka płynie z opowieści o Marcu Chagallu, że trzeba pomagać w rozwijaniu talentów dzieci i młodzieży. Obecna na spotkaniu Renata Buzała, w podziękowaniu dla uczennic za ich piękny śpiew i recytację, zachęcała zgromadzonych rodziców i nauczycieli, aby chętniej sięgali po stypendium artystyczne Burmistrza Trzemeszna.

Spotkaniu towarzyszyła wystawa obrazów pochodzącej z Kruchowa Zuzanny Simoni-Antoniuk. Na co dzień mieszka ona w Poznaniu, jednak wraca do Kruchowa, by malować w rodzinnym domu. Plastyczne zdolności przejawiała już w szkole podstawowej, choć na poważnie tworzy abstrakcje od dwóch lat działając pod szyldem Pracownia Artystyczna KuzynCoś.

Po części oficjalnej zaproszono zgromadzoną publiczność na kawę i mały poczęstunek. Serdeczne rozmowy trwały długo, a do Pani Teresy ustawiła się kolejka osób, by zdobyć dedykację i autograf.

Spotkanie poprowadziła Katarzyna Sudaj z Fundacji Atut, której celem są działania na rzecz kultury w gminie Trzemeszno.

K. Sudaj / fot. UM Trzemeszna

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj