Strona główna Kultura Ogólnopolskie obchody „Dnia Diabetyka”

Ogólnopolskie obchody „Dnia Diabetyka”

102
6

Trzemeszno było gospodarzem głównych uroczystości ogólnopolskich obchodów „Dnia Diabetyka”. Odbyły się one w w CKW „Magnolia” w Bystrzycy, a poprzedziła je msza święta w trzemeszeńskiej bazylice.

Przedstawiciele Zarządu Głównego Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków przekazali władzom samorządowym „Deklarację 12 zasad w walce o dłuższe życie z cukrzycą”. Specjalne gratulacje od władz PSD i przybyłych gości otrzymała prezes trzemeszeńskiego koła – Maria Głowacka.

Była okazja do wysłuchania kilku wykładów, przydatnych do radzenia sobie w tej uciążliwej chorobie, a także zapoznania się z ofertą firm farmaceutycznych.

Osoby zasłużone w działalności na rzecz walki z cukrzycą otrzymały odznaczenia – medale „Za zwycięstwo nad cukrzycą” i „35 lecia PSD”, odznaki „Za zasługi dla PSD”, dyplomy i podziękowania.

6 KOMENTARZE

  1. Debil debilowi nie równy . Czytajcie ze zrozumieniem a później komentujcie . Trzeba być kompletnym półgłówkiem żeby nie rozumieć przekazanej treści , która nie ma nic wspólnego z chorobą .

  2. Czlowiek chory to czlowiek myślący jak pomuc wygrać z chorobą sobie i bliźniemu .ale niektórzy okazują inną chorobę ja jako cukrzyk mam pewne ograniczenia konsumpcyjne bedac na owych spotkaniach mam pytanie dlaczego czlowiek świadomie niszczy zdrowie dlatego mam pytanie czemu ,komu one służą napewno nie integracji chorych prosze to przemyśleć to szkoda czasu pieniądzy społecznych moze lepsze były by spotkania zainteresowania dyskusje powinniśmy mieć własny lokal klub a my co robimy ?

    • Klub mamy ale mały ale odbywają się spotkania Trzemeszeńskiej szkoły cukrzycy /prawie co miesiąc/.Na tych spotkaniach są wyświetlane filmy o cukrzycy i powikłaniach,są lekarze lub dietetycy ale trzeba na takie spotkania przychodzić.A jeśli chodzi o jedzenie to każdy chory wie co może jeść,
      na jakim etapie cukrzycy jest.Nikt nikogo nie zmusza do jedzenia czegokolwiek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here