Strona główna Polityka Odzyskiwanie VAT-u do kontroli

Odzyskiwanie VAT-u do kontroli

1215
19

W lipcu ubiegłego roku Komisja Rewizyjna skierowała do Urzędu Zamówień Publicznych zawiadomienie o ujawnionych okolicznościach, wskazujących na naruszenie ustawy Prawo Zamówień Publicznych przy wyborze przez gminę kancelarii prawnej, której zlecono czynności odzyskiwania podatku VAT. Zarzuty dotyczyły głównie odstąpienia od przetargu oraz trybu zawarcia umowy z kancelarią prawną “bez jakiejkolwiek procedury zawierającej element konkurencyjności”.

Po kilku dniach UZP przysłał odpowiedź, że w tej sprawie wszczęto postępowanie wyjaśniające, a o jego wyniku zostanie poinformowany przewodniczący Komisji Rewizyjnej. Kilka dni temu do Rady Miejskiej wpłynęło pismo, podpisane przez dyrektora Departamentu Kontroli Doraźnej UZP Katarzynę Tyc – Okońską. Dyrektor informuje:

Prezes Urzędu Zamówień Publicznych wszczął kontrolę doraźną postępowania o udzielenie zamówienia publicznego, którego przedmiotem było świadczenie usług zastępstwa procesowego oraz doradztwa prawnego w postępowaniach podatkowych oraz sądowo – administracyjnych dotyczących rozliczania podatku od towarów i usług przeprowadzonego przez Miasto i Gminę Trzemeszno w trybie zamówienia z wolnej ręki.

Zgodnie z prawem zamówień publicznych kontrolę doraźną wszczyna się w przypadku uzasadnionego przypuszczenia, że w postępowaniu o udzielenie zamówienia doszło do naruszenia przepisów ustawy, które mogło mieć wpływ na jego wynik. Jak wynika z pisma UZP o wyniku kontroli zostanie poinformowany przewodniczący Rady Miejskiej niezwłocznie po jej zakończeniu.

19 KOMENTARZE

 1. No to będzie się działo Kancelaria pieniążki do zwrotu a p. Burmistrz może być pociągnięty do odpowiedzialności. Co na to przydupasy a jest tego prawie 1000 000 płn (milion) dajcie głos? Ha,ha,ha. Przyda się bo budżet pusty.

 2. no nareszcie cos sie dzieje moze w koncu UZD dojdzie prawdy gdzie marnowane sa nasze podatników pieniadze
  Tylko kto zato poniesie odpowiedzialnosc —–burmistrz przeważnie na chorobowym a wice powie nie jego sprawa

 3. I dobrze sie stało, sam burmistrz w kampanii obiecal ze umowe rozwiąże , potem sie z tego wycofal to teraz UZP roWiaze umowę za niego …dobrze, dosyć tego …gmina to nie prywatny folwark…

 4. Porządek prawny a nienawiść to co innego. My chcemy tego pierwszego.
  Czuję, że Ty czujesz nienawiść do prawa.
  Peno pilnuj prawa, chociaż się Pan skompromitował Ohydnie (sprzedał ????!!!??? ) na placu wiadomo jakim.
  Proponuję powrócić do tematu szczepiń dziewczynek, które zaprzepaścił jeden śmieszny .

 5. Ciekawe co powiedzą wszyscy maruderzy jak okaże się że umowa z kancelarią jest zgodna z prawem. Nie podoba mi się to że zewnętrzna firma zajmuje się odzyskiem Vat-u bo od tego jest księgowość ale nie można z góry zakładać że ta umowa to jakieś machlojki. Ale obawiam się że wyjdzie na to że ktoś wykorzystał lukę prawną (a tych w naszym kraju nie brakuje) i umowa może być zgodna z prawem. Tylko nie wiem czy od strony etyczno-moralnej jest wszystko ok. Po co dawać komuś zarobić 300 tyś jak można te pieniądze odzyskać samemu i wydać je w inny lepszy sposób?

 6. Jakie doradztwo do cholery,kancelaria Leśny świadczy pewnie za niemałe pieniądze obsługę prawną dla gminy co pewnie rocznie nie są małe koszty,jeżeli prawdą jest że za odzyskiwanie vatu zainkasowali prawie milion zlotych do tej pory to trzeba natychmiast działać i tutaj pole do komisji rewizyjnej,trzeba postawić to przed oblicze organów ścigania,nie ma kasy na utworzenie oddziałów w szkołach a tutaj takie kwiatki !!!

 7. Ludzie w Trzemesznie nie wiedzą o wielu nieprawidłowościach proszę portal o bardziej szczegółowe informacje. Dzisiejsza ekipa takich kwiatków ma wiele np:prywatyzacja TPK,spółka Remondis,organizacja przetargów,miliony oddawane do Paroca,organizacja pracy, brak nadzoru właściwie nad wszystkim, kpina ze zwykłych mieszkańców i wieczne nieobecności w pracy. VAT to tylko jeden z wątków. Nie jestem zwolennikiem PP,o te działki też mam żal ale to jedyna siła która poza tą wpadką walczy z patologią. No bo kto inny Macioł, Woźny, Pawlak czy p.Dziel albo Chojecki oni byli są i będą wierni p. Burmistrzowi. Tak Panie Peno trzymajcie nową ekipę,nie dajcie się zarówno obecnemu Burmistrzowi jak i pamiętajcie poprzednika bo licho nie śpi a swoją cegiełkę dołożył do placu św. Wojciecha. Was porobili jak dzieciaków.Jesteście nowi i uczycie się na błędach. W Was nadzieja może skończy się to nieudacznictwo tym bardziej że mimo małego stażu jesteście cholernie skuteczni i za to gratulacje i powodzenia.

 8. Ja też widzę nowy styl pracy nowych radnych, oprócz Pawlaka, który jest mądry inaczej.
  Za te próby dobrego działania dzięki serdeczne i gratulacje za nie włażenie w układy.
  Panie Peno masz dosyć kasy, nie musisz nikomu włazić w d..ę, więc się nie daj. Masz mądrych radnych, na przydupasów się nie oglądaj.

  • Jak słyszę te hołdy dla p.Peno i PP,to szlak mnie trafia!To towarzystwo robi wielki błąd:NIE ROZMAWIA Z LUDŹMI!Panom się w główkach popierdzieliło i myślą,że władza pochodzi od Boga!Panie Peno!ROZMAWIAĆ,ROZMAWIAĆ I ROZMAWIAĆ!!!Wy deklarujecie tylko takie chęci…A z chęciami to wiemy jak jest…Wyjdźcie do ludzi!!!A p.Matelskiego głęboko schowajcie(nie ta epoka:))Wasza nadzieja w Pani Magdalenie.Bądźcie tam,gdzie pojawiają się problemy i kłopoty „zwykłych ludzi”.I kur… nic nie sprzedawajcie!:)

   • ROZMAWIAĆ ROZMAWIAĆ ROZMAWIAĆ. Uzupełniam te cenne porady. Otóż należy jeszcze KAŻDEGO KLEPAĆ PO PLECACH, ŚCISKAĆ KAŻDĄ RĘKĘ, OPOWIADAĆ ŻARTY,WZBUDZAĆ U MIESZKANCÓW LITOŚĆ Z RÓŻNYCH POWODÓW i być fajnym.
    Gospodarka w gminie może leżeć odłogiem.
    A więc:
    -rozmawiać
    -klepać
    -ściskać
    -żartować
    -wzbudzać litość
    – być fajnym

 9. Mieszkańcy naszej gminy czy nie widzicie jednego zamazanego obrazu naszego burmistrza który tylko gra nami !!! udaje wciąż takiego na którym wszyscy się mszczą,próbują go zniszczyć itp.Otuz nic mylnego nasz burmistrz zrobił już wiele krzywd i malwersacji finansowych dla naszej gminy że jeżeli ma sumienie jeszcze choć odrobinę to winien ustąpić z tego urzędu.Panie Walczak swoim postępowaniem nastręczasz tylko litości do burmistrza wśród niektórych mieszkańców-więc się wyłącz te zgłoszenia na policję dodają mu tylko atutów jaki on jest pokrzywdzony i atakowany tymzasem prawda tkwi w czym innym.Odzyskiwanie vatu – to juz nie urząd zamówień tylko konkretnie organy ścigania,bo co tam naruszenie przepisów,umowa z Leśnym kończy się we wrześniu tego roku,wydojono gminę jak krowę z finansów!!!!!!!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj