Strona główna Kultura Oddajcie nam Nasze szkoły!

Oddajcie nam Nasze szkoły!

1643
2

Nauczyciele, uczniowie, absolwenci i sympatycy Zespołu Szkół Gimnazjum i Liceum im. Michała Kosmowskiego w Trzemesznie nadal walczą o utrzymanie placówki w obecnej formie. Sprzeciwiają się tym samym połączeniu jej z Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych im. Hipolita Cegielskiego w Trzemesznie, co od dłuższego czasu starają się przeforsować władze powiatu gnieźnieńskiego. Swój upór potwierdzili rodzice organizując dzisiaj protest pod budynkiem Starostwa Powiatowego w Gnieźnie.

Trzemesznianie domagali się, aby problemowe szkoły oddać w prowadzenie gminie z zachowaniem w tej samej wysokości subwencji na ucznia. Na dowód swoich racji chcieli przekazać staroście pismo z podpisem prawie 2 tysiąca osób, ale nie mogli wręczyć go osobiście, gdyż Dariusz Pilak nie wyszedł do protestujących. Rodziców reprezentowali przewodniczący Rady Rodziców ZSGiL Jarosław Jatczak wraz z zastępcą Eugeniuszem Wojciechowskim.

Projekt uchwały unieważniającej reorganizację szkół mają złożyć radni opozycji na wtorkowej sesji Rady Powiatu Gnieźnieńskiego.

Do sprawy jeszcze wrócimy.

2 KOMENTARZE

  1. To już wakacje za pasem a ze szkołami u nas poprostu cyrk za darmo!Kto za to odpowiada?Temu nieopisanemu bałaganowi przygląda się młodzież,jak tu im mówić o samorządności,skoro w Trzemesznie stoi ona do góry nogami.Czas kończyć ten kompromitujący spór !

  2. Takich włodarzy większość wybrała, to teraz wszyscy mamy. Pytanie teraz tylko czy ta większość była mądra czy głosowali głupcy.
    840 Mld długu publicznego i stale rośnie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here