Od września SP nr 2 w dwóch miejscach

0 Flares Facebook 0 Google+ 0 Filament.io 0 Flares ×

Uczniowie klas IV – VIII Szkoły Podstawowej nr 2 im. Polskich Olimpijczyków będą od września uczyć się w budynkach po byłym gimnazjum przy pl. Kosmowskiego. Taką informację przekazał na wczorajszej sesji burmistrz Krzysztof Dereziński po pytaniu radnego Przemysława Woźnego.

Dodał też, że w tej chwili ogłoszony jest konkurs na dyrektora tej placówki, a jego rozstrzygnięcie nastąpi na początku sierpnia.

Niezależnie jednak od tego kto będzie dyrektorem, takie rozwiązanie na pewno zostanie wprowadzone. Nowy dyrektor otrzyma takie polecenie i będzie musiał je wykonać – zaznaczył burmistrz.

Już mniej oficjalnie, po cichu dodał, iż “nie po to kupowaliśmy budynki od powiatu, aby teraz stały niewykorzystane”.

24 Komentarze do Od września SP nr 2 w dwóch miejscach

ogloszenia
 1. Mkk napisał(a):

  Mamy też niewykorzystany budynek po szkole zawodowej, więc po co płacić powiatowi?? Szkolnictwo w naszej gminie upada, uczniowie uciekają do szkół np w Gnieźnie. Nikt nie poniesie za to konsekwencji: nauczyciele, urzędnicy. Z uśmiechem na twarzy odbiorą za to kolejne nagrody nie przejmując się tym, że dostają je z urzędu, a nie za efektywną pracę. Żal tylko tej garstki osób, które rzetelnie wykonują swoją pracę(mam na myśli nauczycieli), a są wrzucane do jednego worka z elementem z przypadku, z łapanki.

 2. Uczennica napisał(a):

  Na kogo stawiacie kto zostanie dyrektorem tej nowej/starej szkoły nr 2?Czy wszyscy nauczyciele z tej szkoły i aktualni nauczyciele z gimbazy zostaną w niej zatrudnieni?!

  • Realista napisał(a):

   Mam nadzieję,że jako uczennica przyszłego Zespołu Szkół nie będę musiała w grudniu ćwiczyć na WF-ie w parku,bo podstawówka zajmie salę gimnastyczną?!!!W takim razie przenoszę się do Gniezna😉

 3. Stary grzyb napisał(a):

  Te uczennica do nauki to są sprawy dla dorosłych

 4. Kolega napisał(a):

  Panie radny Woźny przecież jesteście kumplami z Burmistrzem.
  Po co to udawanie?

 5. tere fere napisał(a):

  Ha Ha Ha ale mecyje Burmistrz wymyślił ludzie weście się za te ządy

 6. byłe gimnazjum??? napisał(a):

  chyba jeszcze przez rok nie będzie to “byłe gimnazjum”, zostają tam trzecie klasy przecież.

  • ZN napisał(a):

   Tak. Byłe gimnazjum. Od września nie będzie szkoły o nazwie Gimnazjum w Trzemesznie. Będzie szkoła Podstawowa nr 2 z klasami gimnazjalnymi. Do tej pory były to dwie oddzielne szkoły, z osobną dyrekcją, administracją itp. Proszę zauważyć, że już od roku nie ma gimnazjów w Trzemżalu i Kruchowie. Tam również funkcjonują klasy gimnazjalne, od września oczywiście tylko trzecie.

   • dziękuję za wyjaśnienie napisał(a):

    niby tylko kwestia nazewnictwa, ale dla mnie brzmi to bardzo średnio. Rozumiem, że to akurat odgórne regulacje, i złośliwości lokalnej tu żadnej nie ma, ale nadal – nie zachwyca.

    • ZN napisał(a):

     To chyba nie jest jednak kwestia zachwytów tylko faktów. Od września nie będzie gimnazjum, więc użycie określenia “byłe gimnazjum” jest jak najbardziej zasadne.

     • prosto napisał(a):

      Moim zdaniem,Redaktor używając sformułowania “byłe gimnazjum”, wkroczył na grząski grunt.to sugeruje,że zostało zlikwidowane,a przecież je wygasili!jak się jakiś sygnalista doczyta i doniesie gdzie trzeba…

 7. Anonim napisał(a):

  Kto pośle dzieci do 2? Po to aby latały z jednej szkoły do drugiej?

 8. A+B napisał(a):

  Pan Burmistrz jak zwykle z lekka kpi . ,,Nie po to kupiliśmy budynki od powiatu , aby teraz stały niewykorzystane ,, .
  Burmistrzu ! Przejęliśmy szkolnictwo ! To nie to samo ! Nie po to zostało ono przejęte, aby doprowadzić je do upadku !!! Myli Pan pojęcia i rangę !
  Zostało sprzeniewierzone całe zaplecze dydaktyczne i techniczne Szkoły Zawodowej . Jeżeli tak bardzo Burmistrzowi zależy na budynkach to co do ciężkiej cholery dzieje się z budynkiem na Mickiewicza ?! Przez cały okres czterech lat nie poczyniono nic w kierunku rozbudowy szkolnictwa zawodowego , technicznego . Nie stworzono żadnych warunków alternatywnych rozwiązań wyboru kształcenia młodzieży w mieście . To co oferuje się młodzieży to jakaś niedorzeczność brak wyobraźni , przygotowania merytorycznego brak wizji . To co góruje ponad wszystkim to jedynie samozadowolenie się ochłapami i chęć przetrwania przy minimum wysiłku !

  • Anonim napisał(a):

   Dokładnie przejeliśmy majątek wart 6 000 000 mln. złotych a nasz wkład to 10 % czyli 600 000 pln. Pan był przeciw przejęciu każdy w Trzemesznie o tym wie.

  • mieszkaniec napisał(a):

   Pozostaje ważne pytanie ,jaka posada dla żony p.Burmistrza.Trwa z pewnością gorąca kalkulacja,konkurs w szkole nr 2, dlaczego tak pózno,powinno to się odbyć w maju,czerwcu.? lecz po co,dobro dzieci widać jak jest traktowane.nepotyzm ,nepotyzm i to wszystko.Do tego sprawa z 8 marca,to jest zastanawiające że trwa taka cisza w tej sprawie.Może redakcja tego portalu coś napisze ,wystapi z zapytaniem gdzie trzeba.

   • Prawnik do ,,mieszkaniec,, napisał(a):

    Jestem jedynie obserwatorem mogę powtórzyć jednak to co napisałem wcześniej . Mając do dyspozycji dobrych adwokatów i określony (powiedzmy) zły stan zdrowia , sprawę sądową można skutecznie odraczać . Obserwując pośpieszne działania przebudowy placyków i inne decyzji można wysnuć domniemanie , że pośpiech i gra na zwłokę umożliwia każdemu start w kolejnych wyborach . Być może moje przypuszczenia są mylne nie sądzę jednak że nieprawdopodobne . Pisałem wcześniej , że jest wiele przypadków urzędowania Burmistrzów , którzy mają na swym koncie wyroki . W takim przypadku tylko poprzez referendum można odwołać Burmistrza . Biorąc pod uwagę układ sił ,,politycznych,, i określonych powiązań – referendum to ,,pobożne życzenie,, . Tym optymistycznym akcentem kończę mój skromny wywód .
    Pozdrawiam !

    • Do prawnika napisał(a):

     A nie lepiej Panie Prawniku wygrać wybory?

     • Prawnik do pytającego . napisał(a):

      Właśnie o tym wspomniałem . Wykreować takie warunki dzięki , którym wszystko może być możliwe . Wygrać wybory to cel nadrzędny i jedyna szansa na dalsze życie . Ludzie szybko zapomną . Przecież nic się nie stało – prawda ? Nie są ważne zasady , lojalność , sumienie , prawość czy honor tu liczy się słowo JA !

      PS.

      Tak na marginesie . Nie każdy ma aspiracje bycia burmistrzem .
      Niestety ale na tym świecie są sprawy ważniejsze i o wiele ciekawsze .

   • Była uczennica😉 napisał(a):

    Wiadomo ,że dyrektorem szkoły nr2 na kolejne 5lat zostanie pan Kupś,a jego zastępcą p.Derezińska.Tylko czy w tak małej szkole musi być etat wicedyrektora?!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Powered by WordPress | Designed by: SEO Consultant | Thanks to los angeles seo, seo jobs and denver colorado