Strona główna Polityka Obwody szkolne muszą być przestrzegane

Obwody szkolne muszą być przestrzegane

4546
20
sloneczneogrody

Na najbliższej sesji Rada Miejska ma przyjąć uchwałę o podziale gminy na obwody szkolne. Zmiana uchwały wynika jedynie z przyczyn proceduralnych, m.in. z konieczności dostosowania jej do aktualnie obowiązujących przepisów.

Nie będzie więc żadnych istotnych zmian. Uchwalone w 2017 roku obwody będą obowiązywały nadal.

W trakcie omawiania projektu uchwały swoje wątpliwości zgłosił radny Maciej Dalewski. Zauważył, że mieszkańcy Wymysłowa nie są zadowoleni z przydzielenia ich miejscowości do Szkoły Podstawowej nr 2.

Jak zauważył – gdy likwidowano tamtejszą szkołę – obiecano rodzicom, iż ich dzieci będą uczęszczały do Szkoły Podstawowej nr 1 i tak było do 2017 roku.

Do wypowiedzi radnego odniósł się burmistrz Krzysztof Dereziński. Jak podkreślił, władze chcą, aby obie trzemeszeńskie szkoły równomiernie się zapełniały. Zapowiedział jednocześnie bardziej konsekwentne przestrzeganie obowiązujących obwodów.

Jeżeli chcemy utrzymać te szkoły, które mamy to musi to być przestrzegane. Dyrektor szkoły nr 1 nie będzie mógł przyjąć dzieci z obwodu szkoły nr 2” – zapowiedział burmistrz.

Przyznał, iż w ubiegłym roku był w tych sprawach zbyt elastyczny. Dodał też, że dzieci, które już uczęszczają do szkół niezgodnie z obwodami nie będą przenoszone. Dotyczy to tegorocznych pierwszoklasistów.

Liczba dzieci, które mają być przyjęte do poszczególnych szkół to: SP 1 – 79, SP 2 – 46, Kruchowo – 31, Trzemżal – 16.

Dwanaścioro dzieci – zgodnie z decyzją ich rodziców – będzie uczyć się w szkołach poza naszą gminą.

20 KOMENTARZE

 1. Pewnie, wszystko zlikwidować, a dzieciaki będą chodzić do szkoły może na 3 zmiany….
  zastanów się Anonimie nad tym co wypisujesz…

 2. Szkoly nr 2 juz nie ma. To hybryda gimnazjum -dyrektor z gimnazjum (nauczyciele licealni zdegradowani do podstawówki).. i budynki po szkole podstawowej nr 3. W zasadzie mozna to zlikwidować. A szkoda bo czetwona szkola miala swoja historię.

 3. Z wypowiedzi burmistrza wynika, że problem występuje jedynie na styku sp 1 i sp 2. I to tylko w jedną stronę. W pozostałych szkołach rodzice nie mają problemu aby posłać dzieci do szkoły w swoim obwodzie. Tylko dwójka ma problemy z naborem. Może jednak zamiast wdrażania narzędzi administracyjnych należałoby swoją pracą przekonać rodziców aby nie mieli obaw przed tą szkołą?
  To zadanie dla całej kadry, ale głównie dla dyrekcji. …. szeroko rozumianej dyrekcji.

 4. Nauczyciele z liceum nie zostali ZDEGRADOWANI a PODNIESIENI do GODNOŚCI NAUCZYCIELI szkoły podstawowej gdzie nad każdym dzieckiem należy ślęczeć. W szkołach podstawowych też uczą tak samo wykształceni magistrowie też tak, jak PROFESORSTWO LICEALNE mają nie raz po kilka fakultetów.
  To dotyczy też Pań nauczycielek przedszkoli.
  Nauczycieli ( nie PROFESORÓW) liceum doceniam i szanuję tak jak wszystkich nauczycieli z podstawówek.
  Sformułowanie o degradacji jest nieporozumieniem.

  • Do pracy mości państwo nauczyciele. W głowach wam się przewraca razem z Broniarzem. To wy zdegradowaliście nasze szkolnictwo wspólnie z pierwszym nauczycielem bohatersko rozwiazującym problemy które sam stworzył. Najpierw niech rozwiąże swoje problemy.

 5. Czy w tej gminie cos dobrego wymyślił ?to same pomyłki wniosków wiele roboty wykonane na kolanie kasa wydana zadania zmienia się jak komu pasuje a co doradzi radny Pan Nad pany Pawlak

  • Pawlakowi to wszystko zwisa i powiewa. Wszystko co robi to robi tylko i wyłącznie w trosce o własny stołek a jeżeli skutkiem jego działań są jakieś pozytywne społecznie efekty to są one przypadkowe i są jedynie efektem ubocznym jego działań.

 6. Pan Burmistrz będzie nie ugięty w sprawie obwodów ? Czyżby p.Derezińska wicedyrektor SP 2 wydała polecenie służbowe swojemu mężowi ? Jestem zniesmaczona. Może bezrobotny szewc pomoże bo coś znikł z horyzontu ?
  Nie do pomyślenia kiedyś, p.Dyrektor Woźniak to był poziom zarządzania a dzisiaj ? Odpowiedź pozostawiam Państwu bo cisną się mocne słowa komentarza. Ciekawe dlaczego rodzice nie chcą posłać dzieci do SP 2 ?

 7. Czy w druga stronę tez to będzie działało? SP2 nie będzie mogła przyjąć dzieci z obwodu SP1? Czy SP1 będzie mogła przyjąć dzieci z Trzemzala i Kruchowa?

  Dziwne, niekonsekwentne i niesprawiedliwe traktowanie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here