Strona główna Różne Obserwowali ptaki

Obserwowali ptaki

2529
5

O tym, jak wiele gatunków ptaków żyje wokół nas, mogli się dziś przekonać uczestnicy spaceru zorganizowanego przez Dom Kultury. Okazuje się, że wystarczy poobserwować przyrodę w parku Baba i okolicy, aby spotkać sikorki, dzięcioła, kowalika, kosa, bażanta, a troszkę dalej żurawie czy gęsi.

Nie wszystkie z nich dają się łatwo zobaczyć, ich obecność można natomiast stwierdzić słuchając ich głosu. Aby jednak rozpoznać jaki to ptak, potrzebna jest bardziej szczegółowa wiedza na ten temat. Podzieliła się nią dzisiaj miłośniczka ornitologii, Katarzyna Sudaj.

Jak można było od niej usłyszeć, tereny wokół Trzemeszna są bogate w różne gatunki ptactwa. Przy odrobinie szczęścia można spotkać nawet tak rzadkie okazy jak bocian czarny czy orzeł bielik. Warto w tym celu poświęcić trochę czasu i pospacerować np. w okolicy Jeziora Popielewskiego, Malicza czy Jeziora Ostrowickiego.

Uczestnicy spaceru zgodnie twierdzili, że należy kontynuować tego typu wspólne obserwacje. Warto by jednak powtórzyć je w innych miejscach i o wcześniejszej porze.

5 KOMENTARZE

  1. Oj, jaka szkoda, że mnie tam nie było. Chętnie wzbogaciłabym swoją ubogą wiedzę ornitologiczną. W czasach, kiedy ludzie podbijają kosmos, latają na Księżyc warto wiedzieć co w trawie piszczy.

    • Jeśli komuś naprawdę zalezy na poszerzeniu lub uzupełnieniu wiedzy to nie czeka biernie aż przypadkiem natknie się na interesujące go wiadomości lub ktoś inny podetknie mu je pod nos, tylko wykazuje się aktywnością i sam ich poszukuje w źródłach: książkach, internecie.

  2. Anonimie szkoda, że TY nie szukasz w zródłach :książkach , internecie jak być uprzejmym bo może uda się Tobie ”nabyć” kulturę z tych kierunków bo z domu jej nie otrzymałeś.

    • czytam Anonima kilkakrotnie i to nawet z nastawieniem żeby znaleźc coś nieuprzejmego ale niestety nie znajduje. Może ty jesteś tak bystry i przenikliwy żeby widzieć cośczego nie ma

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj